Fotografia.

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
podpucha

Re: Fotografia.

Postautor: podpucha » 07 wrz 2016, 22:40

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość
podpucha pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Mojego 600D kupiłam 2 lata temu, zdjęcia są z pierwszego pół roku jak go miałam (oprócz ostatniego z kotą).

Podobno 700D to jego następca, Hania DG przez długi czas nim filmowała. Może sprawdźcie 700D?

700D to to samo co 600D tylko ma dotykowy ekranik :)
Wiem bo sama swojego czasu wybierałam pomiędzy jednym, a drugim :) Zdecydowałam się na 700D (akurat była super promocja i Canon robił cash back) i oczywiście szczerze polecam :serce: :serce: :serce:

No to sprawa sie wyjaśniła :)

Może troszkę uogólniłam mówiąc, że jest to to samo. 700D faktycznie ma odrobinkę "wyższe" parametry (ale tylko kilka z nich) no i ten ekranik, ale generalnie to różnicy wielkiej w nich nie ma :) tzn. na pewno nie jest to różnica odczuwalna przez użytkownika amatora :)

Awatar użytkownika
Cattivo

Postautor: Cattivo » 08 wrz 2016, 14:34

Mojego 600D kupiłam 2 lata temu, zdjęcia są z pierwszego pół roku jak go miałam (oprócz ostatniego z kotą).

Podobno 700D to jego następca, Hania DG przez długi czas nim filmowała. Może sprawdźcie 700D?

Następca, owszem, i jeśli nie znajdę nowego 600D, to skłonię się ku 700D, ale jeśli jakimś cudem 600D nowy będzie, to nie będę przepłacać za 700D, który niewiele się różni od starszego modelu. A tu jednak kilkaset złotych do tysiąca można oszczędzić.

podpucha

Postautor: podpucha » 08 wrz 2016, 16:48

Cattivo pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Następca, owszem, i jeśli nie znajdę nowego 600D, to skłonię się ku 700D, ale jeśli jakimś cudem 600D nowy będzie, to nie będę przepłacać za 700D, który niewiele się różni od starszego modelu. A tu jednak kilkaset złotych do tysiąca można oszczędzić.

Ja jak kupowałam to właśnie miałam na odwrót :)
600D wyszedł drożej niż 700D :)
Akurat w RTV EURO AGD była promocja, cena aparatu była niższa, a do tego jeszcze w gratisie torba i karta pamięci. No i była akcja Canon Cash Back pod którą 700D był podpięty, a 600D nie :)

Także trzeba to kontrolować :)

M.in

Postautor: M.in » 08 wrz 2016, 17:59

Ja dorzucę coś od siebie- nigdy w życiu nie zdecydowała bym się na lustrzankę, bo są ciężkie. Zdjęć za bardzo robić nie umiem więc ciężko ocenić po nich możliwości aparatu, ale polecam rozejrzeć się po rynku bezlusterkowców. Foty bez żadnej obróbki. Obiektyw manualny, bez AF stąd nieostrość. I tak, wiem, zady koni nie są specjalnie interesujące. :P Ale to w koncu mają być zdjęcia poglądowe. ;)Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 08 wrz 2016, 19:13

M.in pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja dorzucę coś od siebie- nigdy w życiu nie zdecydowała bym się na lustrzankę, bo są ciężkie. Zdjęć za bardzo robić nie umiem więc ciężko ocenić po nich możliwości aparatu, ale polecam rozejrzeć się po rynku bezlusterkowców. Foty bez żadnej obróbki. Obiektyw manualny, bez AF stąd nieostrość. I tak, wiem, zady koni nie są specjalnie interesujące. :P Ale to w koncu mają być zdjęcia poglądowe. ;)Obrazek Obrazek Obrazek

Piękne i zady i ogony. :love:
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
Venin

Re: RE: Re: Fotografia.

Postautor: Venin » 09 wrz 2016, 1:32

M.in pisze:Ja dorzucę coś od siebie- nigdy w życiu nie zdecydowała bym się na lustrzankę, bo są ciężkie. Zdjęć za bardzo robić nie umiem więc ciężko ocenić po nich możliwości aparatu, ale polecam rozejrzeć się po rynku bezlusterkowców. Foty bez żadnej obróbki. Obiektyw manualny, bez AF stąd nieostrość. I tak, wiem, zady koni nie są specjalnie interesujące. Ale to w koncu mają być zdjęcia poglądowe. ;)Obrazek Obrazek Obrazek

Przecudowne stadko :love: :love:

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 09 wrz 2016, 20:39

Dziewczyny, mam dylemat. Zgrywam zdjęcia na dyski i znalazłam kilka takich, które chciałabym tu wrzucić. Problem w tym, że to są zdjęcia z muzeów martyrologicznych (czyli dawnych obozów koncentracyjnych) i nie wiem jak wrzucić je tutaj tak, by uwzględnić trigger warning?
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 09 wrz 2016, 22:44

Dziewczyny, mam dylemat. Zgrywam zdjęcia na dyski i znalazłam kilka takich, które chciałabym tu wrzucić. Problem w tym, że to są zdjęcia z muzeów martyrologicznych (czyli dawnych obozów koncentracyjnych) i nie wiem jak wrzucić je tutaj tak, by uwzględnić trigger warning?

Raczej na to forum dzieci nie wchodzą. A dorośli to już chyba widzieli obozy koncentracyjne i inne miejsca martyrologii nawet naocznie podczas wycieczek.
Myślę, że spokojnie możesz tu wrzucić bez ostrzeżeń.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 09 wrz 2016, 23:42

Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Raczej na to forum dzieci nie wchodzą. A dorośli to już chyba widzieli obozy koncentracyjne i inne miejsca martyrologii nawet naocznie podczas wycieczek.
Myślę, że spokojnie możesz tu wrzucić bez ostrzeżeń.

No niby tak ale praca z tą tematyką nauczyła mnie, że wiek ma tu niewiele do rzeczy. Zdjęcia w osobnym poście.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 09 wrz 2016, 23:58

TRIGGER WARNING

Zdjęcia poniżej zrobiłam w muzeach martyrologicznych (pierwsze zdjęcie z Majdanka jest mega stare i trzaśnięte telefonem, więc jakość ble). Zamieszczam, bo wydają mi się w miarę ciekawe (zdjęcia bez jakiejkolwiek obróbki, jeśli ktoś ma sugestie w tym temcie chętnie przyjme).

Obrazek
Majdanek, ekspozycja z roku 2013, zdjęcie z telefonu.

Obrazek
Fort VII w Poznaniu, ekspozycja z 2015.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fort VII w Poznaniu, ekspozycja z 2015 (nie ma to jak przepisy przeciwpożarowe).

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 10 wrz 2016, 0:14

Przedostatnie, z maską robi wrażenie. Kojarzy mi się od razu z komorą gazową.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 10 wrz 2016, 10:17

W temacie masek i tego typu klimatów, przypomniały mi się zdjęcia, które robiłam kiedyś do szkoły :skacze:

Obrazek

Obrazek

Gdzieś jeszcze mi się to ustrojstwo po strychu wala i przeraża jak mało co :cisza:
Insta
Blog podróżniczy Cieszyn: Wzgórze Zamkowe
Piekę słodkie Świąteczny tort orzechowo-korzenny

Husky
BAN

Postautor: Husky » 10 wrz 2016, 18:13

Salix, nie wiedzialam, ze masz taki foto talent. Robilas jakies kursy, czy sama na czuja ogarniasz kadr?
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2016, 17:57 przez Husky, łącznie zmieniany 1 raz.
Insta - głównie kolorowanki, widoczki i kot.
fragrantica

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 10 wrz 2016, 18:22

Salix, super :love:

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 10 wrz 2016, 18:24

Mnie się te zdjęcia Salix kojarzą z jakąś apokalipsą. Gdy już nie ma ludzi, nie ma czystego powietrza. Ten jeden człowiek aby został bo ma maskę.

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 10 wrz 2016, 18:25

Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Mnie się te zdjęcia Salix kojarzą z jakąś apokalipsą. Gdy już nie ma ludzi, nie ma czystego powietrza. Ten jeden człowiek aby został bo ma maskę.

Mam podobne post-apokaliptyczne skojarzenia.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 10 wrz 2016, 20:07

Husky pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Salix, nie wiedzialam, ze masz taki foto talent. Robilas jakies kursy, czy sama na czuja ogarniasz kadr?

Zaczęłam szkołę, pochodziłam pół roku i rzuciłam, bo dowiedziałam się tyle, co nic. Trochę książek, trochę wyczucia. Te zdjęcia nie są jakieś bombastyczne, ale mam do nich sentyment. I śmiesznie było jak ktoś przejeżdżał/przechodził obok i widział chłopa w masce, wielkie WTF wypisane na twarzy :hahaha:
Insta

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 11 wrz 2016, 16:43

byliśmy dzisiaj na wycieczce w zrekonstruowanej osadzie wczesnośredniowiecznej i mieliśmy super miłą i malowniczą przewodniczkę. Strasznie lubię typ oświetlenia jak na tym zdjęciu po prawej, taki renesansowy.

Obrazek
Insta

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 11 wrz 2016, 22:52

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość
byliśmy dzisiaj na wycieczce w zrekonstruowanej osadzie wczesnośredniowiecznej i mieliśmy super miłą i malowniczą przewodniczkę. Strasznie lubię typ oświetlenia jak na tym zdjęciu po prawej, taki renesansowy.

Obrazek

Prawie naturalna sepia wyszła. Lubię takie twarze przeorane życiem.

Awatar użytkownika
Zajęczak
Ranga alternatywna: boa krztusiciel
Kontaktowanie:

Postautor: Zajęczak » 12 wrz 2016, 7:56

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Obrazek

Ten drugi wygląda wpisz wymaluj jak jeden z obrazów Vermeera. Inspirowałaś się siedemnastowiecznym malarstwem?;)
Świetne.
poczmistrz z Tczewa
Ostrożnie i nieśmiało informuję o kolejnym wpisie.

Wróć do „Hobby”