Podróże małe i duże.

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
Awatar użytkownika
Domcia2605

Re: Podróże małe i duże.

Postautor: Domcia2605 » 16 lip 2016, 11:04

Lecimy we wtorek do Bułgarii, pierwszy raz, Słoneczny brzeg. Była któraś z was? Orientujecie się ile warto wziąć pieniędzy? Euro ze sobą czy już szukać w PL leva? :)

haniavit

Postautor: haniavit » 17 lip 2016, 14:22

Mcfassy pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Jutro lecę do Chorwacji i Czarnogóry- polecacie jakieś miejscowości (bardziej na wybrzeżu, bo będziemy miały noclegi w Dubrovniku, Kotorze i Budvie)?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

zazdroszczę Ci tej Czarnogóry, byłam rok temu i wciąz mi się twarz uśmiecha na wspomnienie o Kotorze, mauzoleum w Lovcen czy po prostu przepysznym żarciu :D pewnie i tak się nie przyda, ale polecam krótką wycieczkę do Perastu (ok 25 min od Kotoru), wspomniane mauzoleum z widokiem na całą Bokę Kotorską i zwyczajne zgubienie się w małych, wąskich uliczkach w Kotorze. Czas zaplanować kolejne wakacje!

Awatar użytkownika
elorap

Re: RE: Re: Podróże małe i duże.

Postautor: elorap » 18 lip 2016, 20:11

Domcia2605 pisze:Lecimy we wtorek do Bułgarii, pierwszy raz, Słoneczny brzeg. Była któraś z was? Orientujecie się ile warto wziąć pieniędzy? Euro ze sobą czy już szukać w PL leva? :)

Pewnie już zdecydowałas, ale najlepiej wziąć euro Byłam, i o ile nie podobała mi się ilość ludzi, to byłam zadowolona. Tanio, smacznie, przyjemnie.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 18 lip 2016, 20:37

elorap pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Domcia2605 pisze:Lecimy we wtorek do Bułgarii, pierwszy raz, Słoneczny brzeg. Była któraś z was? Orientujecie się ile warto wziąć pieniędzy? Euro ze sobą czy już szukać w PL leva? :)

Pewnie już zdecydowałas, ale najlepiej wziąć euro Byłam, i o ile nie podobała mi się ilość ludzi, to byłam zadowolona. Tanio, smacznie, przyjemnie.

Bierzemy euro, tylko nie wiem ile dokładnie zabrać :banghead: Własnie z tego powodu lecimy tam, bo tanio :D Ciepło i z tego to słyszałam smacznie :)

dunia

Postautor: dunia » 18 lip 2016, 20:47

Domcia2605 pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Bierzemy euro, tylko nie wiem ile dokładnie zabrać :banghead: Własnie z tego powodu lecimy tam, bo tanio :D Ciepło i z tego to słyszałam smacznie :)

Mój brat, który był w Bułgarii i w Hiszpanii na wakacjach, zdecydowanie bardziej wolał jedzenie to bułgarskie, ponieważ podobno w Hiszpanii wszystko było słabo doprawione. Więc pod tym względem dobrze trafiłaś :D

Awatar użytkownika
elorap

Re: RE: Re: RE: Re: Podróże małe i duże.

Postautor: elorap » 18 lip 2016, 20:47

Domcia2605 pisze:

Na pewno nie więcej, niż wzielabys w złotówkach nad polskie morze. Piszę o kosztach jedzenia, pamiątek.
Jak poczytałam o tych Bułgariach i Chorwacjach to samej zachciało mi się gdzieś lecieć na juz... Póki jeszcze mam chwilę wolnego.

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 18 lip 2016, 21:15

Leć, leć. Ceny bardzo korzystne, można fajną ofertę wyłapać. A wątpie że wyjdzie drozej niz polskie morze...

Awatar użytkownika
Mcfassy

Postautor: Mcfassy » 23 lip 2016, 21:49

haniavit pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Mcfassy pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Jutro lecę do Chorwacji i Czarnogóry- polecacie jakieś miejscowości (bardziej na wybrzeżu, bo będziemy miały noclegi w Dubrovniku, Kotorze i Budvie)?

zazdroszczę Ci tej Czarnogóry, byłam rok temu i wciąz mi się twarz uśmiecha na wspomnienie o Kotorze, mauzoleum w Lovcen czy po prostu przepysznym żarciu :D pewnie i tak się nie przyda, ale polecam krótką wycieczkę do Perastu (ok 25 min od Kotoru), wspomniane mauzoleum z widokiem na całą Bokę Kotorską i zwyczajne zgubienie się w małych, wąskich uliczkach w Kotorze. Czas zaplanować kolejne wakacje!

Już wróciłam, w Kotorze jest cudownie, byłyśmy w Peraście, jest przeuroczym miasteczkiem. Budva mnie lekko zawiodła, multum ludzi i straganów, momentami czułam się jak w Augustowie. No i lało i było zimno tam przez 2 dni, więc to też odebrało nam kupę czasu na zwiedzanie i moczenie puperek w morzu. Dodatkowo byłyśmy w Ulcinj, bo słyszałyśmy dużo o wpływach arabskich tam, a żadna z nas nigdy nie była w miejscu z dużym wpływem orientu. Niestety jest tam widoczna większa bieda i chaos, ale czułyśmy się tam w miarę bezpiecznie. To niesamowite uczucie pływać w morzu i słuchać muzeina wzywającego na modlitwę.
Generalnie polecam wszystkim Czarnogórę- stosunkowo tanio, ludzie są przemili, pomocni, niektórzy nie mówili słowa po angielsku, ale my do nich po polsku, oni do nas po serbsku/czarnogórsku+ rosyjsku i dawało radę.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 10 sie 2016, 13:59

wymyśliłam sobie 5 dni w Bieszczadach
5 schronisk - 5 dni
chciałabym wejść na Tarnicę i Bukowe Bordo
jest to możliwe? czy za dużo wymyślam ? :)

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 10 sie 2016, 19:00

Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
5 schronisk - 5 dni

Bukowe Berdo.

Pomysł wspaniały na pewno do zrealizowania, Bieszczady są piękne. :love:
Nie bardzo rozumiem z tymi schroniskami. Chcesz nocować co noc w innym, 5 razy zmieniać w ciągu 5 dni?
Ze swojej strony polecam miejscowość Muczne i z niej wypady na turystyczne szlaki.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 10 sie 2016, 19:07

thx
tak, 5 nocy w 5 roznych miejscach
myslalam, zeby zaczac od wołosatego i tarnicy i isc w gore do komanczy

Awatar użytkownika
Czocher

Postautor: Czocher » 10 sie 2016, 23:57

jedzenie bułgarskie jest niesmaczne i raczej podłej jakości, ale tanie :D
mówię to ja, czocher, mieszkałam tam prawie pół roku ;) ale tez moze w typowo turystycznych miejscowościach jest lepiej

ja szukam miejsca, do którego mogłabym sobie we wrzesniu pojechac. Jakos nie moge tak na nic konkretnego wpaść ostatnio :(

Awatar użytkownika
Mcfassy

Re: RE: Re: RE: Re: Podróże małe i duże.

Postautor: Mcfassy » 11 sie 2016, 0:01

Czocher pisze:

jedzenie bułgarskie jest niesmaczne i raczej podłej jakości, ale tanie :D
mówię to ja, czocher, mieszkałam tam prawie pół roku ;) ale tez moze w typowo turystycznych miejscowościach jest lepiej

ja szukam miejsca, do którego mogłabym sobie we wrzesniu pojechac. Jakos nie moge tak na nic konkretnego wpaść ostatnio :(

A wiesz mniej-wiecej, czego chcesz? Ma być ciepło, czy nie musi? Miejsko, czy przyroda i aktywny wypoczynek? I w PL?

Awatar użytkownika
Czocher

Postautor: Czocher » 11 sie 2016, 0:03

miejsko, zagranico, w Polsce mam juz obrany cel w górach i Łódź

samodzielnie do ogarnięcia, nie z biurem i broń panie boże nie all inclusive

Awatar użytkownika
enaa

Postautor: enaa » 11 sie 2016, 10:16

Czocher pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Belgrad, Budapeszt? Piękne miasta, jest co zwiedzać :)

Awatar użytkownika
Czocher

Postautor: Czocher » 11 sie 2016, 14:54

enaa pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czocher pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Belgrad, Budapeszt? Piękne miasta, jest co zwiedzać :)

Budapeszt raczej mnie średnio interesuje, ale o Belgradzie pomyślę :D dzięki!

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 11 sie 2016, 15:49

Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
5 schronisk - 5 dni

Bukowe Berdo.

Pomysł wspaniały na pewno do zrealizowania, Bieszczady są piękne. :love:
Nie bardzo rozumiem z tymi schroniskami. Chcesz nocować co noc w innym, 5 razy zmieniać w ciągu 5 dni?
Ze swojej strony polecam miejscowość Muczne i z niej wypady na turystyczne szlaki.

Z Mucznego jest spoko podejście na Bukowe Berdo właśnie. W ogóle Bukowe to moja ulubiona górka w Biesach.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 13 sie 2016, 14:27

Czocher pisze:miejsko, zagranico, w Polsce mam juz obrany cel w górach i Łódź

Ja lecę do Rumunii (ale raczej nie miejsko). Z miast absolutnie urzekających, oczywiście miejsce nie na zachodzie, jednak unikalne w stosunku do znanych mi - Sarajewo. Lot do Tulzy (? zawsze mylę z francuskim miastem), raczej przez Bruksele albo trasa naziemna (można znaleźć blablacar, ale trzeba liczyć na dłuższą podróż). Można połączyć z wizytą w Belgradzie (mają tam najlepsza lodziarnie na świecie). Mało turystów, ceny przyjemne, jedzenie niestety w stylu balkanskim (ale zawsze można jeść pyszne owoce).
Polecam zajrzeć na opodo de, przy rezerwacji lotu na min 3 dni i noclegu jest 45 ojro zniżki. Można wziąć nocleg tylko na dzień. Ja kupiłam ten lot do Bukaresztu za free, z hotelem 8 dyszek. Podobna bajka na brytyjskim opodo, ale ponoć juz strzelili focha za liczbę rezerwacji xD
Jeszcze się pochwalę. Wpadło mi zlecenie ze Zwierzynca, zamierzam odwiedzić Kazimierz, Zamość i Roztocze, chociaż dwa dni tam zostać

Awatar użytkownika
Czocher

Postautor: Czocher » 13 sie 2016, 14:34

Czocher pisze:miejsko, zagranico, w Polsce mam juz obrany cel w górach i Łódź

Ja lecę do Rumunii (ale raczej nie miejsko). Z miast absolutnie urzekających, oczywiście miejsce nie na zachodzie, jednak unikalne w stosunku do znanych mi - Sarajewo. Lot do Tulzy (? zawsze mylę z francuskim miastem), raczej przez Bruksele albo trasa naziemna (można znaleźć blablacar, ale trzeba liczyć na dłuższą podróż). Można połączyć z wizytą w Belgradzie (mają tam najlepsza lodziarnie na świecie). Mało turystów, ceny przyjemne, jedzenie niestety w stylu balkanskim (ale zawsze można jeść pyszne owoce).
Polecam zajrzeć na opodo de, przy rezerwacji lotu na min 3 dni i noclegu jest 45 ojro zniżki. Można wziąć nocleg tylko na dzień. Ja kupiłam ten lot do Bukaresztu za free, z hotelem 8 dyszek. Podobna bajka na brytyjskim opodo, ale ponoć juz strzelili focha za liczbę rezerwacji xD
Jeszcze się pochwalę. Wpadło mi zlecenie ze Zwierzynca, zamierzam odwiedzić Kazimierz, Zamość i Roztocze, chociaż dwa dni tam zostać

w Bukareszcie byłam, kocham to miasto, jedno z moich ulubionych w Europie :D Z tym, ze ja w hotelach raczej nie sypiam, wystarcza mi hostel za 5 euro za noc, bo i tak tam tylko spie :P Raz tylko miałam pecha i byc moze martwego, a byc moze tak nacpanego współlokatora, ze przez ponad 24 nie poruszył sie ani o cal ani nie wyglądał jakby oddychał ;_;

ale ten Belgrad mnie kusi :D mysle, ze pojade tam w tym roku :D

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 13 sie 2016, 14:42

Ziomek ja też mam hostel xd zapłaciłam 20 euro z 65, bo 45 jest rabat. Ja czasami nocuje w hotelach, ale albo mam dość kimania w norach (w dużych miastach nie ma tego problemu, ale w małych czasami jest taka porażka...) albo nocuje za grosze, dosłownie

Wróć do „Hobby”