Podróże małe i duże.

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Re: Podróże małe i duże.

Postautor: Kumiho » 26 cze 2017, 17:46

Hadilan pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Uwielbiam lawendę <3

A ja w lipcu wybieram się do Krynicy Morskiej, mam w planach: popłynąć do Fromborka i iść do planetarium; odwiedzić obóz koncentracyjny w Sztutowie; pojechać kolejką do Malborka i zwiedzić zamek.
Mam nadzieję, że statek nie zatonie :hahaha:

Polecam na koniec zwiedzania odwiedzić ich księgarnię.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Hadilan
Ranga alternatywna: Rumuńska panda

Postautor: Hadilan » 26 cze 2017, 19:36

Patrzę teraz na pozycje w ich księgarni online i mam ochotę dużo przygarnąć :roza:
Będę przez Ciebie wracała do Warszawy tratwą :brzydal:

:voodoo:

Awatar użytkownika
Czocher

Postautor: Czocher » 26 cze 2017, 22:29

Hadilan pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Uwielbiam lawendę <3

A ja w lipcu wybieram się do Krynicy Morskiej, mam w planach: popłynąć do Fromborka i iść do planetarium; odwiedzić obóz koncentracyjny w Sztutowie; pojechać kolejką do Malborka i zwiedzić zamek.
Mam nadzieję, że statek nie zatonie :hahaha:

polecam też rezerwat kormoranów w Kątach Rybackich :D
spoko opcja to też przejście sie plażą w Piaskach do granicy rosyjskiej :D

kooooooooooocham Mierzeję Wiślaną :serce:

Awatar użytkownika
Hadilan
Ranga alternatywna: Rumuńska panda

Postautor: Hadilan » 26 cze 2017, 22:59

Dziękuję :roza:
Kurczę, po Waszych podpowiedziach, tutaj i na PW, to widzę, że dużo traciłam dotychczas omijając ten rejon :ok:

:voodoo:

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 27 cze 2017, 12:45

sziket pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dwa pytania:
1. gdzie lepiej wybrać się we wrześniu - Chorwacja czy Portugalia?
2. czy Poznań jest na tyle ciekawy, żeby tam jechać na jakiś weekend?

1. Byłam w Portugalii na przełomie kwietnia/maja <3 i zakochałam się, fakt było trochę zimno, żeby pływać, ale na brak rozrywki nie mogłam narzekać. Kościołów też nie lubię :P ale np w Lizbonie mają sporo ciekawych muzeów, masę punktów widokowych (ja je zawsze uwielbiam, bo lubię patrzeć na miasta z różnych perspektyw). A jeśli chcesz się zapuścić trochę dalej i popodziwiać dziką naturę i pozwiedzać małe dziwne wioseczki to polecam wybrać się na Azory.
Najpiękniejsze widoki jakie w życiu widziałam, klify, czarna plaża, pola herbaciane <3 wodospad, w którym można się wykąpać. I kolorowe jezioro :serce:

cat

Postautor: cat » 28 cze 2017, 12:20

Hej, szukam wszelkich informacji jakie posiadacie o wyjazdach w okresie świątecznym, tj 23-27 grudnia. Jako że nie obchodzę świąt, od 2 lat mamy z mamą tradycję wyjazdów. Interesuje nas zwiedzanie, więc ważne, żeby wszystkie muzea itd. nie były zamknięte. Byłyśmy w Amsterdamie i tam nie było problemu, 25.12 poszłyśmy na pizzę i było mnóstwo ludzi, w Berlinie już gorzej, musiałyśmy iść do Maca :D
Może mieszkacie za granicą albo też wyjeżdzacie w tym okresie i wiecie gdzie się kierować :) Rozważałam Mediolan/Lizbonę ale podobno tam wszyscy ostro świętują, co w sumie jest logiczne, potwierdzacie?

Awatar użytkownika
myszamisia

Re: RE: Re: Podróże małe i duże.

Postautor: myszamisia » 28 cze 2017, 16:37

cat pisze:Hej, szukam wszelkich informacji jakie posiadacie o wyjazdach w okresie świątecznym, tj 23-27 grudnia. Jako że nie obchodzę świąt, od 2 lat mamy z mamą tradycję wyjazdów. Interesuje nas zwiedzanie, więc ważne, żeby wszystkie muzea itd. nie były zamknięte. Byłyśmy w Amsterdamie i tam nie było problemu, 25.12 poszłyśmy na pizzę i było mnóstwo ludzi, w Berlinie już gorzej, musiałyśmy iść do Maca :D
Może mieszkacie za granicą albo też wyjeżdzacie w tym okresie i wiecie gdzie się kierować :) Rozważałam Mediolan/Lizbonę ale podobno tam wszyscy ostro świętują, co w sumie jest logiczne, potwierdzacie?

Reykjavík jest najpiękniejszy w okresie świątecznym. A Islandczycy nie świętują tak bardzo jak my, więc dużo restauracji jest otwartych. Nie wiem jak muzea, bo w tym czasie jednak nie zwiedzam. Plus mamy najpiękniejsze dekoracje świąteczne. Mamy bardzo tani prąd, więc w każdym domu/ogrodzie/sklepie/drzewie przy ulicy jest mnóstwo światełek, figurek i innych. Moje miasto w grudniu zmienia się prawdziwą zimową krainę.

Wysłane spod islandzkiego wulkanu

cat

Re: RE: Re: Podróże małe i duże.

Postautor: cat » 28 cze 2017, 18:36

myszamisia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
cat pisze:Hej, szukam wszelkich informacji jakie posiadacie o wyjazdach w okresie świątecznym, tj 23-27 grudnia. Jako że nie obchodzę świąt, od 2 lat mamy z mamą tradycję wyjazdów. Interesuje nas zwiedzanie, więc ważne, żeby wszystkie muzea itd. nie były zamknięte. Byłyśmy w Amsterdamie i tam nie było problemu, 25.12 poszłyśmy na pizzę i było mnóstwo ludzi, w Berlinie już gorzej, musiałyśmy iść do Maca :D

Reykjavík jest najpiękniejszy w okresie świątecznym. A Islandczycy nie świętują tak bardzo jak my, więc dużo restauracji jest otwartych. Nie wiem jak muzea, bo w tym czasie jednak nie zwiedzam. Plus mamy najpiękniejsze dekoracje świąteczne. Mamy bardzo tani prąd, więc w każdym domu/ogrodzie/sklepie/drzewie przy ulicy jest mnóstwo światełek, figurek i innych. Moje miasto w grudniu zmienia się prawdziwą zimową krainę.

Wysłane spod islandzkiego wulkanu

Dziekuje bardzo za odpowiedz :) Musze sprawdzic w takim razie ceny przelotu i noclegu :)

aleksflu

Postautor: aleksflu » 15 gru 2017, 21:11

a za mna od dawna chodzi juz Czanobyl. byl ktos moze?

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 03 sty 2018, 11:25

aleksflu pisze:zobacz cytowaną wiadomość
a za mna od dawna chodzi juz Czanobyl. byl ktos moze?

Kaja z Globstory była i na jej kanale jest filmik z wyprawy.

Wróć do „Hobby”