Podróże małe i duże.

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
Awatar użytkownika
sziket

Podróże małe i duże.

Postautor: sziket » 11 lip 2016, 14:54

Wątek dla podróżniczek - chwalimy się, doradzamy, a kto pyta - nie błądzi.
Masikura.

Awatar użytkownika
Mcfassy

Re: Podróże małe i duże.

Postautor: Mcfassy » 11 lip 2016, 14:57

Jutro lecę do Chorwacji i Czarnogóry- polecacie jakieś miejscowości (bardziej na wybrzeżu, bo będziemy miały noclegi w Dubrovniku, Kotorze i Budvie)?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
beatrix88

Postautor: beatrix88 » 12 lip 2016, 9:46

Mcfassy pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Jutro lecę do Chorwacji i Czarnogóry- polecacie jakieś miejscowości (bardziej na wybrzeżu, bo będziemy miały noclegi w Dubrovniku, Kotorze i Budvie)?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Czarnogóra m sie marzy- nie byłam jeszcze, więc nie doradzę. Ale ale czekam na parę zdań po Twoim powrocie.

Awatar użytkownika
enaa

Postautor: enaa » 12 lip 2016, 10:53

Ja podróżuję głównie po Polsce :mrgreen: ewentualnie Paryż, w którym jestem często, bo mam rodzeństwo na miejscu.
Czy kogoś też fascynuje nasz kraj, nieznane zakątki, architektura, piękno przyrody? :)

Awatar użytkownika
nulca

Postautor: nulca » 12 lip 2016, 11:58

enaa pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja podróżuję głównie po Polsce :mrgreen: ewentualnie Paryż, w którym jestem często, bo mam rodzeństwo na miejscu.
Czy kogoś też fascynuje nasz kraj, nieznane zakątki, architektura, piękno przyrody? :)

Mnie - uwielbiam Polskę :) a najbardziej tajemniczy Dolny Śląsk :) ubolewam, że w tym roku tam nie dam rady pojechać, ale za rok pewnie jakiś dłuższy wypad uda się zorganizować.
Nie byłam jeszcze w województwie lubuskim, a bardzo mnie kusi, zwłaszcza, że słynie z produkcji wina :D

Awatar użytkownika
beatrix88

Postautor: beatrix88 » 12 lip 2016, 12:24

W tym roku wybieram sie do Szwajcarii na kilka dni- gdzie wzrok poniesie bez planów konkretnych. Na dłuższy urlop Gran Canaria- co prawda cały plan wycieczki zaplanowany, ale miże ktoś cis poleci/odradzi? Bede wiedziała na co bardziej zwrócić uwagę :)

MamaMuminka

Postautor: MamaMuminka » 13 lip 2016, 11:15

beatrix88 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
W tym roku wybieram sie do Szwajcarii na kilka dni- gdzie wzrok poniesie bez planów konkretnych.

Koniecznie wybierz się do Berna/ PRZEDE WSZYSTKIM Thun <3/Spiez/Brienz/Interlaken/ Blausee/ Oschinensee. Moim zdaniem kanton Bern jest najpiekniejszy (ale kazdy tak mowi o kantonie w ktorym mieszka, wiec jestem nieobiektywna:)). Poza tym Luzern, Lugano, Lozanna, kanton Wallis. Warto tez zobaczyc np. Zurich, chociaz mnie on nic nie urwal :)
W zaleznosci od finansow jest tez wiele pieknych miejsc w tych regionach, ktore warto zobaczyc, ale trzeba zaplacic za wejscie/wjazd kolejka.
zalezy tez, czy nastawiasz sie na zwiedzanie miast czy podziwianie pieknych widokow:)

No, i jak bedziesz w regionie Berna to zapraszam na kawe/herbate/piwo/sok/łotewa :))!

W razie jakis pytan, sluze rada, ewentualnie moge powysylac jakies fotki :)

MamaMuminka

Postautor: MamaMuminka » 13 lip 2016, 11:16

Ja już po wakacjach. w Polsce. Na nowo zakochałam się w Krakowie. Gdybym wracała do Polski to tam chciałabym mieszkać.
Piękne miejsce, tętniące życiem, z bogatą hisotrią. Żałuję tylko, że tak krótko tam byłam.

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 13 lip 2016, 11:21

Kraków jest piękny, ale mieszkać bym tam jednak nie chciała, po prostu cierpię okrutnie gdy w górach wieje halny. Z polskich miast mam zamiar wybrać się do Wrocławia (jakoś nigdy tam nie dotarłam, a słyszałam, że warto).
Znajoma zaprosiła mnie na kilka dni do Monachium i teraz mam pytanie - czy da się tam dotrzeć nie wydając milionów monet na przelot?
Masikura.

MamaMuminka

Postautor: MamaMuminka » 13 lip 2016, 11:25

sziket pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kraków jest piękny, ale mieszkać bym tam jednak nie chciała, po prostu cierpię okrutnie gdy w górach wieje halny. Z polskich miast mam zamiar wybrać się do Wrocławia (jakoś nigdy tam nie dotarłam, a słyszałam, że warto).
Znajoma zaprosiła mnie na kilka dni do Monachium i teraz mam pytanie - czy da się tam dotrzeć nie wydając milionów monet na przelot?

faktycznie, o tym nie pomyslalam :)

Ja we Wrocławiu tez nigdy nie byłam, a słyszałam, że wart uwagi.

Co do Monachium, nie wiem, jak z przelotami, ale jak kiedys jechałam busem do CH to mieliśmy postój w Monachium i obstawiam, że bilety kosztowały ok. 200zł (z Radomia), a może nawet mniej. Jedynie czas przejazdu był dość długi.;/

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 13 lip 2016, 11:38

Magda pisze:
faktycznie, o tym nie pomyslalam :)

Ja we Wrocławiu tez nigdy nie byłam, a słyszałam, że wart uwagi.

Co do Monachium, nie wiem, jak z przelotami, ale jak kiedys jechałam busem do CH to mieliśmy postój w Monachium i obstawiam, że bilety kosztowały ok. 200zł (z Radomia), a może nawet mniej. Jedynie czas przejazdu był dość długi.;/

No ja wolałabym lecieć, bo do długich podróży autokarami mam lekki uraz po wyprawach do (i z) Wielkiej Brytanii oraz Włoch :twisted: Kolana mi wysiadają przy tak długim siedzeniu. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnych tanich lotów na ichnie lotnisko, ale może jakoś marnie szukałam, nie wiem.
Masikura.

MamaMuminka

Postautor: MamaMuminka » 13 lip 2016, 11:45

sziket pisze:No ja wolałabym lecieć, bo do długich podróży autokarami mam lekki uraz po wyprawach do (i z) Wielkiej Brytanii oraz Włoch :twisted: Kolana mi wysiadają przy tak długim siedzeniu. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnych tanich lotów na ichnie lotnisko, ale może jakoś marnie szukałam, nie wiem.

Wyobrażam sobie, ja ze 3 razy jechałam ponad 27 godzin i miałam to "szczęście" i siedziałam obok typów, któ®zy za każdym razem wychodzili na papierosa i palili ich w ciagu 15 minut 10... Nie muszę dodawać, że całą drogę siedziałam z twarzą w reklamówce, bo było mi niedobrze i musiałam wymiotować...

a skąd chcesz lecieć? z Warszawy?

Awatar użytkownika
enaa

Postautor: enaa » 13 lip 2016, 11:46

Wrocław najpiękniejszy, wiadomo :love: Też lepszy do życia wydaje mi się niż Kraków, ale to jest odwieczny spór, jesli chodzi o duże miasta w Polsce :mrgreen: W tym roku mamy największe oblężenie tyrystów, myślę, że najlepiej do nas wybrać się wiosną, w maju lub we wrześniu, bo w wakacje, to nawet ja nie zapuszczam się do Rynku, tłok straszny. Jak będziecie miały pytania, to śmiało, pomogę :welcome: oprowadzałam już kilka osób po mieście :mrgreen:
Co ciekawe, niedaleko mam Sudety, a od małego wolę polskie morze, raz na jakiś czas muszę pojechać, choćby na dwa dni :love:

MamaMuminka

Postautor: MamaMuminka » 13 lip 2016, 11:48

enaa pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Wrocław najpiękniejszy, wiadomo :love: Też lepszy do życia wydaje mi się niż Kraków, ale to jest odwieczny spór, jesli chodzi o duże miasta w Polsce :mrgreen: W tym roku mamy największe oblężenie tyrystów, myślę, że najlepiej do nas wybrać się wiosną, w maju lub we wrześniu, bo w wakacje, to nawet ja nie zapuszczam się do Rynku, tłok straszny. Jak będziecie miały pytania, to możecie pytać, pomogę :welcome: oprowadzałam już kilka osób po mieście :mrgreen:
Co ciekawe, niedaleko mam Sudety, a od małego wolę polskie morze, raz na jakiś czas muszę pojechać, choćby na dwa dni :love:

oj nie mów, bo jeszcze się skuszę :D

Ja tez kocham polskie morze, ale góry też, bo się wychowałam na równinie z dwoma oblesnymi zalewami w okolicy :D

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 13 lip 2016, 11:51

Magda pisze:zobacz cytowaną wiadomość
sziket pisze:No ja wolałabym lecieć, bo do długich podróży autokarami mam lekki uraz po wyprawach do (i z) Wielkiej Brytanii oraz Włoch :twisted: Kolana mi wysiadają przy tak długim siedzeniu. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnych tanich lotów na ichnie lotnisko, ale może jakoś marnie szukałam, nie wiem.

Wyobrażam sobie, ja ze 3 razy jechałam ponad 27 godzin i miałam to "szczęście" i siedziałam obok typów, któ®zy za każdym razem wychodzili na papierosa i palili ich w ciagu 15 minut 10... Nie muszę dodawać, że całą drogę siedziałam z twarzą w reklamówce, bo było mi niedobrze i musiałam wymiotować...

Warszawa albo Gdańsk.

Jeśli chodzi o jazdę autokarami to ja miałam dodatkowo pecha do ludzi, którym wiecznie zimno, w związku z czym ciągle wyłączali nawiew :gun: Ja dla odmiany starałam się nie ugotować, bo dwukrotnie miałam "przyjemność" jechać w upały. Dlatego póki nie będę zmuszona, to nie powtórzę.
Masikura.

Awatar użytkownika
enaa

Postautor: enaa » 13 lip 2016, 11:54

No skuś koniecznie :angel:
Z polskich miast chciałabym zobaczyć bardzo Bydgoszcz, Szczecin, Przemyśl i Lublin, póki co wszystkie kojarzę tylko ze zdjęć.

MamaMuminka

Postautor: MamaMuminka » 13 lip 2016, 11:56

sziket pisze:
Warszawa albo Gdańsk.

Jeśli chodzi o jazdę autokarami to ja miałam dodatkowo pecha do ludzi, którym wiecznie zimno, w związku z czym ciągle wyłączali nawiew :gun: Ja dla odmiany starałam się nie ugotować, bo dwukrotnie miałam "przyjemność" jechać w upały. Dlatego póki nie będę zmuszona, to nie powtórzę.

Może bliżej wylotu bilety będą trochę tańsze?

Współczuję.
Ja też jak na razie raczej się nie zdecyduje na ten środek komunikacji na dalekiej trasie.

Awatar użytkownika
beatrix88

Postautor: beatrix88 » 13 lip 2016, 13:43

beatrix88 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
W tym roku wybieram sie do Szwajcarii na kilka dni- gdzie wzrok poniesie bez planów konkretnych.

Koniecznie wybierz się do Berna/ PRZEDE WSZYSTKIM Thun <3/Spiez/Brienz/Interlaken/ Blausee/ Oschinensee. Moim zdaniem kanton Bern jest najpiekniejszy (ale kazdy tak mowi o kantonie w ktorym mieszka, wiec jestem nieobiektywna:)). Poza tym Luzern, Lugano, Lozanna, kanton Wallis. Warto tez zobaczyc np. Zurich, chociaz mnie on nic nie urwal :)
W zaleznosci od finansow jest tez wiele pieknych miejsc w tych regionach, ktore warto zobaczyc, ale trzeba zaplacic za wejscie/wjazd kolejka.
zalezy tez, czy nastawiasz sie na zwiedzanie miast czy podziwianie pieknych widokow:)

No, i jak bedziesz w regionie Berna to zapraszam na kawe/herbate/piwo/sok/łotewa :))!

W razie jakis pytan, sluze rada, ewentualnie moge powysylac jakies fotki :)
Dzięki za tipy- to już wiem chyba, która Magda ;) obserwuje Cię na Insta i podziwiam widoki. W okolicach Berna jeszcze nie byłam w tym roku niestety będę tylko pare dni i moim głównym celem jest wykąpać się w cudnym turkusowym jeziorku :cool: do tej pory byłam w Zurychu, Lucernie , Glarus ogólnie kantony Glarus,Uri. Berno muszę koniecznie zobaczyć! Chociaż zapewne jest tyle do zobaczenia, ze chyba przełożę te okolice na przyszły rok. Ogólnie Szwajcaria jest przepiękna i bywam co roku ;) na pewno poproszę Cię o wskazówki :D Mueszkam w Bawarii, więc mam przydłowiowy rzut beretem. P.S obserwuję Cię jako nm_fixy

Awatar użytkownika
elorap

Re: RE: Re: Podróże małe i duże.

Postautor: elorap » 13 lip 2016, 16:26

sziket pisze:Kraków jest piękny, ale mieszkać bym tam jednak nie chciała, po prostu cierpię okrutnie gdy w górach wieje halny. Z polskich miast mam zamiar wybrać się do Wrocławia (jakoś nigdy tam nie dotarłam, a słyszałam, że warto).

Sprawdź połączenie z Szyman (Olsztyn). O ile nie zamkną

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

podpucha

Postautor: podpucha » 13 lip 2016, 17:13

sziket pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Warszawa albo Gdańsk.

Warszawa to jak dobrze pójdzie (naprawdę dobrze) to znajdziesz za ok. 550 zł lot, choć mi się raz udało zapłacić 400 zł :) aczkolwiek ta trasa zazwyczaj jest dość droga :(
Ewentualnie sprawdź też powrót na innej trasie, np. Warszawa-Monachium-Gdańsk. Czasami takie połączenia są tańsze niż dwukierunkowe :)
Ja ostatnio za Monachium-Warszawa i Łódź-Monachium zapłaciłam 500 zł, a biletu jakoś mega wcześniej nie kupowałam :)

Wróć do „Hobby”