Na językach

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
Awatar użytkownika
empress

Re: Na językach

Postautor: empress » 17 mar 2017, 19:55

Domcia2605 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Postanowiłam uczyć się angielskiego. Sama, w domu. Cała moja edukacja to język niemiecki, angielski tylko w liceum przez trzy lata, więc jakieś tam podstawy znam. Wiele rzeczy rozumiem, sporo się domyślam, no ale jednak mój poziom jest słaby. Problem w tym, że nie wiem od czego zacząć, jakie książki kupić. Możecie coś polecić dla początkujących? Albo chociaż firmę, bo tych wszystkich podręczników i zeszytów ćwiczeń jest tyle, że można się pogubić. Może lepszy kurs internetowy/komputerowy? :niewiem:

Jeżeli chodzi o podręczniki typowo szkolne, to polecam te z Longmana - przerobiłam od podstawówki do liceum :D
Tylko najpierw byś musiała określić, na jakim poziomie angielskiego jesteś, czy nauka od podstaw ma sens.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2017, 19:56 przez empress, łącznie zmieniany 1 raz.

podpucha

Postautor: podpucha » 17 mar 2017, 22:49

Przede wszystkim polecam oglądać dużo filmów w języku angielskim. Najlepiej bez napisów :) Mi to bardzo dużo dało.
Znajdź sobie może jakiś serial, który ma kilka sezonów i działaj :)
Książek niestety nie jestem w stanie polecić, no chyba, że do gramatyki to zdecydowanie English Grammar in Use - Murphy Raymond.

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 17 mar 2017, 22:52

podpucha pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Przede wszystkim polecam oglądać dużo filmów w języku angielskim. Najlepiej bez napisów :) Mi to bardzo dużo dało.
Książek niestety nie jestem w stanie polecić, no chyba, że do gramatyki to zdecydowanie English Grammar in Use - Murphy Raymond.

O to, to :ok: albo z angielski napisami na początek
Ostatnio zmieniony 17 mar 2017, 22:55 przez empress, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Hadilan
Ranga alternatywna: Rumuńska panda

Postautor: Hadilan » 18 mar 2017, 11:30

Ja też polecam oglądanie seriali anglojęzycznych z angielskimi napisami i robienie notatek - przepisywałam całe zdania wręcz i z tego uczyłam się "gramatyki" - patrzyłam po prostu co konkretnie mówią naturalni użytkownicy żeby przekazać to i to.
Typowa nauka gramatyki nigdy mi nie wychodziła
Tak samo zamierzam uczyć się niemieckiego.
Do nauki angielskiego polecam m.in. Friends - krótkie, naturalne, "życiowe" dialogi.
Wiem, że to pewnie nie są poprawne metody, ale u mnie się najlepiej sprawdzają.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2017, 11:30 przez Hadilan, łącznie zmieniany 1 raz.

:voodoo:

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 18 mar 2017, 23:03

Bez napisów nie da rady, ciężko mi bardzo wysłyszeć, ale z napisami jak najbardziej. :) Może polecicie coś nieskomplikowanego, bez słownictwa specjalistycznego do oglądania? pierwsze co mi przyszło na myśl to przyjaciele i shameless.

Dziękuje za wszystkie wskazówki :roza:
Ostatnio zmieniony 18 mar 2017, 23:04 przez Domcia2605, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 18 mar 2017, 23:15

Przyjaciele moga byc trudni dla poczatkujacej osoby ze wzgledu na sporo idiomow i zartow sytuacyjnych, niekoniecznie zrozumialych dla polakow

Ja zaczynalam od starych brytyjskich seriali, ale ja lubie brytyjski akcent

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 18 mar 2017, 23:38

Racja nie pomyślałam o tym. Z tego powodu odrzuciłam Family Gay ( :love:), bo wydaje mi się, że mimo wszystko będzie mi ciężko z różnymi nawiązaniami. Ostatnio myślałam o odświeżeniu Gotowych na wszystko, może połączę przyjemne z pożytecznym :D Najwięcej jednak łapie z gier.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2017, 23:40 przez Domcia2605, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Hadilan
Ranga alternatywna: Rumuńska panda

Postautor: Hadilan » 19 mar 2017, 8:09

Z Gotowych na wszystko też korzystałam. Na ororo są z napisami np.

:voodoo:

podpucha

Postautor: podpucha » 19 mar 2017, 9:13

Bez napisów nie da rady, ciężko mi bardzo wysłyszeć, ale z napisami jak najbardziej. :) Może polecicie coś nieskomplikowanego, bez słownictwa specjalistycznego do oglądania? pierwsze co mi przyszło na myśl to przyjaciele i shameless.

Ja bym poszła w jakieś nastolatkowe klimaty, np. Plotkara albo Pretty Little Liars, jednak nie mam 100% pewności co do poziomu trudności języka w tych produkcjach :niewiem:

dunia

Postautor: dunia » 19 mar 2017, 17:33

Ja bym poszła w jakieś nastolatkowe klimaty, np. Plotkara albo Pretty Little Liars, jednak nie mam 100% pewności co do poziomu trudności języka w tych produkcjach :niewiem:

Plotkara sądzę że byłaby okej, tam są niezbyt skomplikowane dialogi ;) zwłaszcza jeśli już oglądałaś, wtedy będziesz mogła się bardziej skupić na języku niż na samej akcji

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 19 mar 2017, 17:44

a ja moge z doświadczenia kilku języków powiedzieć, że najlepiej sprawdzały mi się zawsze materiały, które mnie po prostu bardzo interesowały. I takie dokładne przerabianie ze stopowaniem, cofaniem itd. a nie oglądanie na zasadzie osłuchiwania się. nie wyobrażam sobie dobierac pod poziom rzeczy na które nie miałabym ochoty w języku ktory znam tylko dlatego że "dobre do nauki"

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 19 mar 2017, 17:45

ja tak oglądałam filimiki o włosach :D
co prawda do dzis nie potrzebuje fryzjerskiego języa, ale słówka milo znać :D

Awatar użytkownika
Milva

Postautor: Milva » 20 maja 2017, 8:14

Ja do słownictwa polecam stronę/aplikację Memrise, jest baardzo fajna, mnóstwo kursów. Do gramatyki polecam Longmana, to chyba było repetytorium dla szkół średnich. Uczyłam się z nich w technikum, bardzo fajnie wszystko wyjaśnione, na samym końcu książki są zebrane wszystkie informacje o czasach itp.

Awatar użytkownika
Milva

Postautor: Milva » 20 maja 2017, 8:16

Milva pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja do słownictwa polecam stronę/aplikację Memrise, jest baardzo fajna, mnóstwo kursów. Do gramatyki polecam Longmana, to chyba było repetytorium dla szkół średnich. Uczyłam się z nich w technikum, bardzo fajnie wszystko wyjaśnione, na samym końcu książki są zebrane wszystkie informacje o czasach itp.

Edit:
Znalazłam, uczyłam się z tej wersji:
Obrazek
Na ich stronie są jakieś inne wersje już, ale wiadomo, matura się zmieniła. Zgaduję jednak, że w środku są plus minus podobne.

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 09 paź 2017, 14:37

Milva pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Swietna apka dzięki! Znałam tylko duolingo.
Dziewczyny a słuchacie podcastów po angielsku? Ja nigdy nie słuchałam, a ponoć to dobry sposób. Polecacie coś? :) Poziom 2B/B1(?)

Wróć do „Hobby”