Niby skończyłam już szkołę, ale ten zeszyt jest taki ładny czyli anonimowe papierocholiczki

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
M.in

Niby skończyłam już szkołę, ale ten zeszyt jest taki ładny czyli anonimowe papierocholiczki

Postautor: M.in » 21 lis 2016, 19:55

Mimo nazwy wątku nie chodzi o jedzenie papieru :brzydal: , ale nie wiedziałam jak zgrabniej nazwać nowy temat.
W wątkach czasem przewija się wątek artykułów papierniczych co daje mi nadzieję, że nie jestem jedyną dorosłą kobietą, która nagle odczuwa potrzebę zakupu zeszytu w kropki albo w TkMaxxie najpierw sprawdza czy nie rzucili jakiś ładnych notatników na dział papierniczy.
Nadchodzi ten wspaniały czas w roku, kiedy można kupić kalendarz, czyli jeden z niewielu notesów, który faktycznie się przydaje. Macie już coś na oku? Albo coś już czeka na półce na styczeń?

Awatar użytkownika
Czocher

Re: Niby skończyłam już szkołę, ale ten zeszyt jest taki ładny czyli anonimowe papierocholiczki

Postautor: Czocher » 21 lis 2016, 20:19

Cześć jestem Magda i jestem anonimową papieroholiczką :D

co do kalendarza - ja się bawię w bullet journal, już drugi miesiąc. Bardzo mi się podoba, bo mogę kupować do nego masę pierdół i mam wytłumaczenie :d więc w tym roku poszukuję dobrego zeszytu w kropki :D

Awatar użytkownika
Papaveryna

Re: Niby skończyłam już szkołę, ale ten zeszyt jest taki ładny czyli anonimowe papierocholiczki

Postautor: Papaveryna » 21 lis 2016, 20:42

Dopisuję się :skacze:
Kupuję zeszyty, kolorowe karteczki, zakładki indeksujące. Ostatnio kupiłam w Biedrze jakiś zestaw kreatywny, nie wiem po grzyba mi on, bo zapewne nic kreatywnego z niego nie zrobię. W ogóle z tymi zeszytami także nic nie robię. Są takie ładne i szkoda mi je psuć :hahaha:
Lubię kolorowanki dla dorosłych i je, dla odmiany, rzeczywiście koloruję. W związku z tym nakupiłam flamastrów, kredek, kolorowych długopisów i czaję się na kolejne.
Lubiłam kiedyś rysować i jakiś czas temu przypomniało mi się, że lubiłam. Skupiłam się na księżniczkach Disneya :D W związku z tym chciałam nakupować wszystkiego jeszcze więcej, w tym super profesjonalne kredki, ale na razie mi przeszło.

Także zainteresowałam się bullet journal, ale mam obawę, że nie będę miała w nim co zapisywać. Ale korci mnie mocno. Ostatnio oglądałam ozdobne taśmy klejące i poszukiwałam naklejek na Allegro.
Tak w ogóle, gdy jakiś czas temu w Biedrze były naklejki to też kupiłam, choć wtedy jeszcze nie wiedziałam do czego. Naklejki z motywem babeczek i sówek. Uwielbiam wszystkie rzeczy w sówki :D

Awatar użytkownika
Czocher

Postautor: Czocher » 21 lis 2016, 20:46

ja ubolewam nad kursem dolara, bo mam cały papierniczy koszyk na alliexpress

od pewnego czasu też się czaje na kupno czegoś ze strony papierniczeni :D

Awatar użytkownika
Milva

Postautor: Milva » 21 lis 2016, 20:53

Wątek idealny dla mnie *.* teraz jestem na odwyku od zakupów papierniczych, bo nie mam już gdzie tego wszystkiego trzymać >.< Jeśli chodzi o bullet journal też się w to bawię, ale kalendarz na 2017 mam osobny, najpiękniejszy kalendarz od Kobiety Ślimaka, Człowieka Skurwiela i Revv <3 :D

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Ali

Postautor: Ali » 21 lis 2016, 21:21

Zgłaszam się, nadal się uczę i ostatnio mam fazę na study tumblre i instagramy i tym sposobem dorobiłam się całego zestawu żelowych długopisów pilot poplol (zagranico to są juicy) i pilotowych pastelowych zakreślaczy.
Noszę się z zakupem jakiegoś fajnego piórnika, znalazłam całkiem spoko na dawandzie (50 zł), genialne na etsy (po 80 zł i więcej) i stwierdziłam, że muszę wyciągnąć maszynę do szycia, bo chcę tylko taką prostą saszetkę, tylko z materiału w ładne wzory.

a ostatnio znalazłam notatniki rhonda i chyba przepadnę w nich :D

:gwizd:

zraziłam się do karteczek z aliexpress, bo w ogóle się nie kleją. :c

edit: ja mam happyplanner, piękna okładka, wnętrze bardzo porządne, ale trochę za chaotyczny jest, nie korzystam z 3/4 rzeczy i też trochę prowadzę bullet journal, a planer używam tylko do zapisywania spotkań, egzaminów etc

Awatar użytkownika
Czocher

Postautor: Czocher » 21 lis 2016, 21:29

Ali pisze:

noo, to jest niestety przykry fakt :(

ale za to washi tape są super.

jutro mam zamiar zoabczyc co ciekawego maja ostatnio w tigerze :D

Awatar użytkownika
Czocher

Postautor: Czocher » 21 lis 2016, 21:31

a jeśli chodzi o gotowe plannery, to ja zawsze byłam fanką Pana Kalendarza :D

Ali

Postautor: Ali » 21 lis 2016, 21:40

Czocher pisze:zobacz cytowaną wiadomość
a jeśli chodzi o gotowe plannery, to ja zawsze byłam fanką Pana Kalendarza :D

on jest chyba tygodniowy, tak? musiałabym zerknąć na układ, marzy mi się gotowy z dziennym rozkładem, ale z widokiem tygodniowym i miesięcznym. :torba:

a właśnie miałam pisać, że nigdzie nie mogę znaleźć washi tape. :D czyli te z ali są ok?

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 21 lis 2016, 22:13

Ostatnio sobie kupiłam w TXM24 po promocyjnej cenie kredki ołówkowe i zeszyty takie ładne.
Mimo, że mam ich dużo niepotrzebnych bo przy każdej wizycie w księgarni kupuję jakiś ładny zeszyt na stoisku papierniczym.
A mój mąż zawsze w księgarni kupuje taśmę bezbarwną mimo, że jest ich pełno w domu w każdej szufladzie po kilka.
Załączniki
XBR0114ZI_6.jpg
XBR0114ZI_6.jpg (25.21 KiB) Przejrzano 1745 razy
XBR0111BI_6.jpg
XBR0111BI_6.jpg (27.87 KiB) Przejrzano 1745 razy
XZE0142GR_6.jpg
XZE0142GR_6.jpg (111.82 KiB) Przejrzano 1745 razy
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

M.in

Postautor: M.in » 21 lis 2016, 23:22

Właśnie zamówiłam dziś zeszyt do bullet journala co zainspirowało mnie do założenia tego wątku. :D Stwierdziłam, że w tym roku sprawdzi mi się bardziej, bo tylko przez część roku będę potrzebować typowego plannera, a przez część bardziej będę korzystać bardziej z kalendarza z datami i list.

Ali pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Naczytałam się o tym, jaki papier w nim piękny etc., ale na razie zamówiłam memo booka, bo wychodzi najtaniej. W Tigerze nie było zeszytu w kropki. :(

Awatar użytkownika
Czocher

Postautor: Czocher » 21 lis 2016, 23:25

M.in pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Właśnie zamówiłam dziś zeszyt do bullet journala co zainspirowało mnie do założenia tego wątku. :D Stwierdziłam, że w tym roku sprawdzi mi się bardziej, bo tylko przez część roku będę potrzebować typowego plannera, a przez część bardziej będę korzystać bardziej z kalendarza z datami i list.

Naczytałam się o tym, jaki papier w nim piękny etc., ale na razie zamówiłam memo booka, bo wychodzi najtaniej. W Tigerze nie było zeszytu w kropki. :(

mam memobooka:D fajny format, ale niestety przebija dosyc mocno, wiec chyba bede szukać alternatywy :(

Awatar użytkownika
Mitsukki
Ranga alternatywna: Mother of Rabbits

Postautor: Mitsukki » 21 lis 2016, 23:34

Ali pisze:Zgłaszam się, nadal się uczę i ostatnio mam fazę na study tumblre i instagramy i tym sposobem dorobiłam się całego zestawu żelowych długopisów pilot poplol (zagranico to są juicy) i pilotowych pastelowych zakreślaczy.
Noszę się z zakupem jakiegoś fajnego piórnika, znalazłam całkiem spoko na dawandzie (50 zł), genialne na etsy (po 80 zł i więcej) i stwierdziłam, że muszę wyciągnąć maszynę do szycia, bo chcę tylko taką prostą saszetkę, tylko z materiału w ładne wzory.

:gwizd:

edit: ja mam happyplanner, piękna okładka, wnętrze bardzo porządne, ale trochę za chaotyczny jest, nie korzystam z 3/4 rzeczy i też trochę prowadzę bullet journal, a planer używam tylko do zapisywania spotkań, egzaminów etc

Dawaj mnie te study tumblry!!! :D nie wolno tak, mowic i linkow nie pokazywac.

Kocham papiernicze od zawsze, jak bylam mala i jezdzilam z rodzicami do jakiegos tesco czy innego makro, to zostawiali mnie na dziale papierniczym i szli robic zakupy xD

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

M.in

Postautor: M.in » 21 lis 2016, 23:52

Czocher pisze:zobacz cytowaną wiadomość
M.in pisze:zobacz cytowaną wiadomość

mam memobooka:D fajny format, ale niestety przebija dosyc mocno, wiec chyba bede szukać alternatywy :(

Czytałam, ale stwierdziłam, że spróbuję chociaż kilkanaście tygodni w memobooku zanim się szarpnę na Leuchtturm1917 czy inny wynalazek za kilkadziesiąt złotych.
Poza tym boje się, że nie będę z tym systematyczna, to jednak nie kalendarz, gdzie otwieram, wpisuję i mam 1500 luźnych kartek do tego.

Awatar użytkownika
Mitsukki

Postautor: Mitsukki » 22 lis 2016, 10:40

Dziewczynny, a jak godzicie bullet journal z normalnym kalendarzem?
Robicie sobie widok miesiaca i tam wrzucacie takie informacje kalendarzowe?

Ja np. bez kalendarza nie istnieję, muszę mieć wszystko wpisane pod konkretną datę, a mam rzeczy typu fryzjer czy rzęsy, które mam zaplanowane mniej więcej na kolejne 3-4 miesiące. Muszę je mieć w kalendarzu, bo jak coś sobie planuję, to nie pamiętam, że akurat tego dnia mam to. No i nie wiem jak to technicznie zrobic, chcialabym miec taki z częsciami na różne plany, ale chcialabym mieć też poszczególne dni i plany na nie - ale wiadomo, na jeden dzień nie będę miała nic zaplanowanego, a na inny 20 rzeczy, jak to technicznie rozrysować, żeby potem nie brakło miejsca na dany dzień, bo się nie spodziewałam, że będę potrzebowała więcej miejsca? :D
Bullet journal to cos co mnie zachwyca i czuję, że to to - w pracy codziennie robię sobie listy rzeczy do zrobienia, na których poszczególne zadania zaznaczam na odpowiednie kolory, w zależności od ich wagi. Zdecydowanie się w tym odnajdę xD

Tak btw. to moje ulubione długopisy, wszystkie piszą na niebiesko, ale są piękne i kolorowe na zewnątrz. Poza tym wspaniale się nimi pisze <3 https://www.amazon.co.uk/Pilot-Super-Grip-Barrel-Point/dp/B0054G5G5O

Awatar użytkownika
Czocher

Postautor: Czocher » 22 lis 2016, 12:11

ja w swoim BuJo mam tak: future log na cały rok, gdzie wpisuje rzeczy zaplanowane w przód; przy każdym miesiącu mam rozkładowke miesięczną; nie robię typowych dniowek, ale tygodniówki, dwa dni na jednej stronie memobooka, idealnie mi to starcza. Nie chce mi się bawić w dniówki + tygodniówki.

ale jesli u ciebie to wygląda w ten sposób, to robilabym tygodniówki mniejsze, np. cały tydzien na dwóch stronach, a potem dniówki na bieżąco.

Awatar użytkownika
Mitsukki

Postautor: Mitsukki » 22 lis 2016, 12:46

Ide po pracy kupic wszystkie mozliwe dlugopisy i pisaczki xD

Awatar użytkownika
DragonKnight

Postautor: DragonKnight » 22 lis 2016, 13:24

Kocham artykuły papiernicze :love: mam pełno zeszytów, których oczywiście nie używam, ale grzech nie kupić :D Mam z 5 zestawów pisaków, karteczki samoprzylepne i indeksujące kupuję zawsze jak gdzieś widzę. Kalendarze uwielbiam kupować, ale nie prowadzę wcale. Różne karteczki, dlugopisy itp. to jedyne co mnie kusi na aliexpres.
Kredki też oczywiście mam, ze 2 czy 3 zestawy to kredki artystyczne kupione z nadzieją, że same będą kolorować :lol: do tego kolorowanki.

W papierniczym mogłabym mieszkać

Awatar użytkownika
Mitsukki

Postautor: Mitsukki » 22 lis 2016, 19:26

Kupilam pastelowe zakreslacze Pilot

Awatar użytkownika
Czocher

Postautor: Czocher » 22 lis 2016, 20:26

Mitsukki pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kupilam pastelowe zakreslacze Pilot

jaaaaaaaaaaaaa
ja we wtorek chyba pójde i kupie, bo bede w okolicy, gdzie wiem, ze moge je stacjonarnie kupic :"D

Wróć do „Hobby”