Przysięgam uroczyście, że knuje coś niedobrego! czyli nasz kochany świat HP :)

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
Awatar użytkownika
Escapology

Re: Przysięgam uroczyście, że knuje coś niedobrego! czyli nasz kochany świat HP :)

Postautor: Escapology » 10 paź 2016, 19:58

Jeszcze miesiąc z hakiem do Fantastycznych zwierząt :) Czytalam, że ma być Dumbledore i trochę Hogwartu w filmach z serii FZ

Awatar użytkownika
amelj

Re: Przysięgam uroczyście, że knuje coś niedobrego! czyli nasz kochany świat HP :)

Postautor: amelj » 12 paź 2016, 10:22

Dziewczyny mam do Was pytanie, bo siostra mnie prosiła żebym zrobiła w internetach rozeznanie, bo sama nie może się połapać (ja zresztą też nie) co do tego scenariusza "Harry Potter i przeklęte dziecko" :) To będzie tylko scenariusz tak?
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 12 paź 2016, 11:25

amelj pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny mam do Was pytanie, bo siostra mnie prosiła żebym zrobiła w internetach rozeznanie, bo sama nie może się połapać (ja zresztą też nie) co do tego scenariusza "Harry Potter i przeklęte dziecko" :) To będzie tylko scenariusz tak?

to jest napisane w formie scenariusza, trochę jak Szekspir swoje dzieła pisał
czyta się na początku ciężko, później można się przyzwyczaić

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 12 paź 2016, 11:53

Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
amelj pisze:zobacz cytowaną wiadomość

to jest napisane w formie scenariusza, trochę jak Szekspir swoje dzieła pisał
czyta się na początku ciężko, później można się przyzwyczaić

Dzięki :)
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 13 paź 2016, 13:19

"Cursed Child" będzie w sprzedaży w Biedrze 22-go. Cena ma być ujawniona dzień przed, chodzą słuchy, że promocyjna. Ciekawe, czy będą bitwy jak w Lidlu o karpia xD.
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

DragonKnight

Postautor: DragonKnight » 14 paź 2016, 22:54

JK mówi, że jednak będzie raczej 5 części Fantastic Beasts... :| Coraz mniejszą wiarę mam w jakość tych filmów.

Awatar użytkownika
blackveil

Postautor: blackveil » 14 paź 2016, 23:48

DragonKnight pisze:JK mówi, że jednak będzie raczej 5 części Fantastic Beasts... :| Coraz mniejszą wiarę mam w jakość tych filmów.

Wydaje mi się, że będzie chciała to połączyć z Quddichem przez wieki, albo cos jeszcze innego wymyśli, bo nie chce mi sie wierzyć że ta historia wymaga aż 5 filmów, zwłaszcza tak długich(Fantastyczne Zwierzęta podobno trwają 2 godz. 20 minut).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

DragonKnight

Postautor: DragonKnight » 15 paź 2016, 0:11

blackveil pisze:zobacz cytowaną wiadomość
DragonKnight pisze:JK mówi, że jednak będzie raczej 5 części Fantastic Beasts... :| Coraz mniejszą wiarę mam w jakość tych filmów.

Wydaje mi się, że będzie chciała to połączyć z Quddichem przez wieki, albo cos jeszcze innego wymyśli, bo nie chce mi sie wierzyć że ta historia wymaga aż 5 filmów, zwłaszcza tak długich(Fantastyczne Zwierzęta podobno trwają 2 godz. 20 minut).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale co miałoby być związanego z QPW? Historia autora jak z FB? On jest młodszy od Scamandera o dobre 20-30 lat i tylko pisał książki, więc w to wątpię. O wytwarzaniu mioteł? Też tego nie widzę.
Ma się niby pojawić wątek Grindelwalda i Albusa. Nie wiem, podchodzę do tego ze sporą rezerwą, w Hobbita i Jacksona uwierzyłam a wyszło jak wyszło. Mam wrażenie, że WB ostatnio nie zna w ogóle umiaru.

Awatar użytkownika
Czocher

Postautor: Czocher » 23 paź 2016, 20:48

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
"Cursed Child" będzie w sprzedaży w Biedrze 22-go. Cena ma być ujawniona dzień przed, chodzą słuchy, że promocyjna. Ciekawe, czy będą bitwy jak w Lidlu o karpia xD.

obiecywałam sobie, że za żadne skarby świata nie kupię tej książki i będę udawać, że nie wyszła xD (bo ja to w ogóle jestem team "harry powinien umrzec w siódmej części" :"))
...ale zrobilam to. Podchodzę bardzo sceptycznie i boję się zacząć :"D

w ogóle, w tym wątku się jeszcze nie witałam chyba, więc się witam :D

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 24 paź 2016, 12:26

Ja nie kupiłam, bo jakoś nie jestem przekonana do formy tej książki. Owszem, otworzyłam i zajrzałam, ale jednak nie.
Masikura.

Awatar użytkownika
Cattivo

Postautor: Cattivo » 24 paź 2016, 16:58

Ja z jednej strony bym kupiła, żeby kolekcja była pełna, z drugiej... jakoś mi szkoda kasy na coś, co mnie średnio interesuje. Pewnie poczekam aż pojawią się używki na Allegro. Gdyby to pisała Rowling, to przełknęła bym nawet formę scenariusza, ale tak, to... cytując Maxi, "meh". Dla mnie to trochę jakby fanfik, a fanfików z zasady nie czytam.

Viktoria

Postautor: Viktoria » 24 paź 2016, 18:14

Mi wczoraj mój facet zrobił niespodziankę i przyniósł do domu nowa część Harrego :) Kupił w Biedronce za całe 25zł :D Na początku ciężko mi się czytało ale później coraz lepiej chociaż niestety to nie to samo co poprzednie części, szkoda :(

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Escapology

Postautor: Escapology » 25 paź 2016, 16:39

Ja dzisiaj kupię przeklęte dziecko i zobaczę, cóż to za cudo.
Wydaje mi się, że Rowling opowie historię Grindelwalda i Dubledora, właśnie w tych planowanych 5 filmach. różne teorie już czytałam, ale coś z II WŚ na pewno się pojawi, a co za tym idzie Grindelwald (magiczny Hitler)

DragonKnight

Postautor: DragonKnight » 25 paź 2016, 22:23

Escapology pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Wydaje mi się, że Rowling opowie historię Grindelwalda i Dubledora, właśnie w tych planowanych 5 filmach. różne teorie już czytałam, ale coś z II WŚ na pewno się pojawi, a co za tym idzie Grindelwald (magiczny Hitler)

Tylko dzięki ostatniej części ten wątek jest trochę skopany filmowo według mnie. Podobało mi się jak w książce Grindelwald nie chciał wyjawić tego, że to Dumbledore miał różdżkę Voldemortowi podczas gdy w filmie radośnie to ogłosił. To naprawdę pokazywało, że między nimi było prawdziwe uczucie i nawet po tylu latach, po tym jak Dumbledore go pokonał Gellert cały czas coś do niego czuł.

A już w ogóle nie mogę przeżyć tego, że dostaliśmy DURNĄ scenę z zawiązywaniem Harry'emu butów przez Ginny a pożałowali pokazania pojedynku Voldemort vs Harry jak w książce :facepalm:

Awatar użytkownika
Mcfassy

Re: RE: Re: Przysięgam uroczyście, że knuje coś niedobrego! czyli nasz kochany świat HP :)

Postautor: Mcfassy » 25 paź 2016, 23:51

DragonKnight pisze:
Escapology pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Tylko dzięki ostatniej części ten wątek jest trochę skopany filmowo według mnie. Podobało mi się jak w książce Grindelwald nie chciał wyjawić tego, że to Dumbledore miał różdżkę Voldemortowi podczas gdy w filmie radośnie to ogłosił. To naprawdę pokazywało, że między nimi było prawdziwe uczucie i nawet po tylu latach, po tym jak Dumbledore go pokonał Gellert cały czas coś do niego czuł.

A już w ogóle nie mogę przeżyć tego, że dostaliśmy DURNĄ scenę z zawiązywaniem Harry'emu butów przez Ginny a pożałowali pokazania pojedynku Voldemort vs Harry jak w książce :facepalm:

Haha, sama myśl o scenie sznurówkowej wywołuje u mnie ciarki zenady. W ogóle 6 część książki jest moją ulubioną, wątek wspomnień o Tomie Riddle i geneza postaci Voldemorta jest tam cudownie pokazana, a film to jakaś porażka. Moja przyjaciółka uwielbia film za sposób pokazania Draco, a ja tego za bardzo nie rozumiem.
Filmowa saga położyła chyba wszystkie wątki damsko-meskie, a wszystkie zakochane dziewczyny były pokazane jako otepiale idiotki, a chociaż w książkach to nie było jakoś idealnie pokazane, to jednak nie było tak ciarogenne (no chyba że Mon-Ron, ale tutaj to chyba autorka chciała pokazać Lavander w złym swietle)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

DragonKnight

Postautor: DragonKnight » 02 lis 2016, 23:40

Depp będzie występował w Fantastycznych Stworzeniach, w dwójce będzie jednym z głównych bohaterów. Podobno gra Gellerta choć są i plotki, że Albusa. Nie podoba mi się to, uważam że jest (a właściwie wygląda) za stary do grania 40-kilkulatków.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 04 lis 2016, 0:12

DragonKnight pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Depp będzie występował w Fantastycznych Stworzeniach, w dwójce będzie jednym z głównych bohaterów. Podobno gra Gellerta choć są i plotki, że Albusa. Nie podoba mi się to, uważam że jest (a właściwie wygląda) za stary do grania 40-kilkulatków.

W moim odczuciu, od ładnych kilku lat nazwisko Deppa w obsadzie zwiastuje kiepski film. W zeszłym roku chyba oficjalnie został ogłoszony najbardziej klapowym hollywoodzkim aktorem ostatnich lat ( biorąc pod uwagę proporcję jego gaży i dochodu filmu) i zaczynam się trochę bać o klasę tych filmów :torba: . Może FB będzie przełomem, ale wolałabym ,żeby tam nie grał :brzydal: .

DragonKnight

Postautor: DragonKnight » 04 lis 2016, 15:39

W moim odczuciu, od ładnych kilku lat nazwisko Deppa w obsadzie zwiastuje kiepski film. W zeszłym roku chyba oficjalnie został ogłoszony najbardziej klapowym hollywoodzkim aktorem ostatnich lat ( biorąc pod uwagę proporcję jego gaży i dochodu filmu) i zaczynam się trochę bać o klasę tych filmów :torba: . Może FB będzie przełomem, ale wolałabym ,żeby tam nie grał :brzydal: .

Zdecydowanie, chociaż czasem według mnie Depp jest jedynym plusem w filmach, jak w Jeźdźcu znikąd.

Ja się boję o te filmy od informacji o rozwleczeniu ich na najpierw 3 a teraz 5 części. No ale Potterheads to chyba jeden z najbardziej wybaczających i wiernych fandomów i mam wrażenie, że Rowling mogłaby wypuścić byle co a zdecydowana większość i tak by wszystkie części w kinie obejrzała.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 07 lis 2016, 23:07

Zdecydowanie, chociaż czasem według mnie Depp jest jedynym plusem w filmach, jak w Jeźdźcu znikąd.

Ja się boję o te filmy od informacji o rozwleczeniu ich na najpierw 3 a teraz 5 części. No ale Potterheads to chyba jeden z najbardziej wybaczających i wiernych fandomów i mam wrażenie, że Rowling mogłaby wypuścić byle co a zdecydowana większość i tak by wszystkie części w kinie obejrzała.

Myślę, że masz dużo racji, sama mam przyjaciółkę, która zaciera ręce na samą możliwość pójścia do kina w "Potterowych" ciuchach :cojest: .

Są kolejne niusy:

http://screenrant.com/fantastic-beasts-2-sequel-dumbledore/

Uświadomiono mnie, że zarówno Grindelwald, jak i Dumbledore powinni być w tym filmie grubo przed trzydziestką :brzydal: . Jakoś wcześniej to do mnie nie dochodziło, tym bardziej pogłoski o obsadzeniu Deppa w takiej a nie innej roli wydają się dziwne. Ciekawe, czy pociągną wątek romantyczny między tymi dwoma. Nie liczę na więcej, niż subtelne sugestie, ale pożywka dla fandomu na pewno się znajdzie :D.

DragonKnight

Postautor: DragonKnight » 07 lis 2016, 23:49

Myślę, że masz dużo racji, sama mam przyjaciółkę, która zaciera ręce na samą możliwość pójścia do kina w "Potterowych" ciuchach :cojest: .

Są kolejne niusy:

http://screenrant.com/fantastic-beasts-2-sequel-dumbledore/

Uświadomiono mnie, że zarówno Grindelwald, jak i Dumbledore powinni być w tym filmie grubo przed trzydziestką :brzydal: . Jakoś wcześniej to do mnie nie dochodziło, tym bardziej pogłoski o obsadzeniu Deppa w takiej a nie innej roli wydają się dziwne. Ciekawe, czy pociągną wątek romantyczny między tymi dwoma. Nie liczę na więcej, niż subtelne sugestie, ale pożywka dla fandomu na pewno się znajdzie :D.

Fanstastyczne stworzenia nie mają miejsca w 1926? Przecież Dumbledore jest z 1881 a Grindelwald jest ~rok młodszy. Oni powinni obaj mieć po ponad 40 lat, a nie mniej niż 30 :wtf: No chyba, że Rowling będzie skakać dziwnie z czasem w tych filmach.

Wróć do „Hobby”