Przysięgam uroczyście, że knuje coś niedobrego! czyli nasz kochany świat HP :)

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
Awatar użytkownika
Escapology

Przysięgam uroczyście, że knuje coś niedobrego! czyli nasz kochany świat HP :)

Postautor: Escapology » 23 wrz 2016, 16:26

Zapraszam do wątku o Potterze i całym świecie magicznym :serce:

Strona obowiązkowa dla potteromaniaków :https://www.pottermore.com/

Trailery Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć

Stopniowo postaram się uzupełniać pierwszy post, piszcie co dodać :)

Awatar użytkownika
blackveil

Re: Przysięgam uroczyście, że knuje coś niedobrego! czyli nasz kochany świat HP :)

Postautor: blackveil » 23 wrz 2016, 16:43

Super temat! Jestem fanką od momentu gdy książka pierwszy raz wpadła mi w ręce gdy byłam w 1 klasie podstawówki. Pamietam jak czekałam na wyjście nowych części jak na gwiazdkę, albo urodziny. Mieszkałam w malutkim mieście więc nie było takich hucznych premier i otwartych księgarni o północy, ale za każdym razem gdy wychodziła nowa czesc(od czwartej do ostatniej) tata zawoził mnie do jedynej księgarni otwieranej o 5 rano i zawsze bylam pierwszą nabywczynią w mieście. Raz nawet napisali o tym w lokalnej gazecie .
Odkąd przeczytałam HP jestem też wielką fanką Rona. Uwielbiam go, serio. I myślę, że jest bardzo niedocenianą postacią. I do Ruperta Grinta grającego go w filmie też mam absolutną słabość. Chyba nawet większą niż do Rona :D.
Przy okazji pokażę wam kilka zdjęć, żeby się pochwalić gdzie bylam w zeszłym roku:ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

DragonKnight

Re: Przysięgam uroczyście, że knuje coś niedobrego! czyli nasz kochany świat HP :)

Postautor: DragonKnight » 23 wrz 2016, 16:59

Grint jest genialny :love:

Co do Fantastycznych Zwierząt to mam na razie mieszane uczucia (szczególnie jeśli chodzi o rozdzielenie ich na aż 3 filmy), ale mam nadzieję że mi się spodobają.

Czytałyście już te 3 nowe ebooki?

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 23 wrz 2016, 17:44

Co się stało ze starą stroną https://www.pottermore.com/? :( Pamiętam, że można było robić eliksiry itp. Nie mogę odnaleźć się na tej nowej stronie, musiałam stworzyć nowe konto, ehh

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 23 wrz 2016, 17:48

blackveil pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Super temat! Jestem fanką od momentu gdy książka pierwszy raz wpadła mi w ręce gdy byłam w 1 klasie podstawówki. Pamietam jak czekałam na wyjście nowych części jak na gwiazdkę, albo urodziny. Mieszkałam w malutkim mieście więc nie było takich hucznych premier i otwartych księgarni o północy, ale za każdym razem gdy wychodziła nowa czesc(od czwartej do ostatniej) tata zawoził mnie do jedynej księgarni otwieranej o 5 rano i zawsze bylam pierwszą nabywczynią w mieście. Raz nawet napisali o tym w lokalnej gazecie .
Odkąd przeczytałam HP jestem też wielką fanką Rona. Uwielbiam go, serio. I myślę, że jest bardzo niedocenianą postacią. I do Ruperta Grinta grającego go w filmie też mam absolutną słabość. Chyba nawet większą niż do Rona :D.
Przy okazji pokażę wam kilka zdjęć, żeby się pochwalić gdzie bylam w zeszłym roku:ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zazdrooo :D.

Ja tak stałam po mangi w czasach, kiedy nie było zamawiania online i wiedziałam, że rzucają do wybranych kiosków w moim miasteczku po jednej sztuce. Warowanie pod Ruchem od 4-5 rano, żeby nikt nie wykupił :brzydal: . A zdarzał się płacz, jak odpuściłam i poszłam dopiero przed szkołą.

Ja się w ogóle nie dałam złapać na szał HP, ale to generalnie dlatego, że miałam kiedyś straszny odrzut na rzeczy, które są masowo popularne. Doszłam do wniosku, że nie będę się zmuszać, bo znając nastoletnią siebie, byłam pewna, że sobie obrzydzę coś, co może być fajne. No i tak sobie przeczekałam, mimo że HP był wszędzie. Generalnie weszłam w to, mając cały arsenał spoilerów w głowie, ale ani trochę to nie przeszkadzało w delektowaniu się przygodą. Jedyne, czego nie wiedziałam to chyba, że Tonks zginęła.

A teraz radość i szczęście :D.

W Krakowie jest taka piwniczna kawiarnia w klimatach HP i jest tam bardzo uroczo. Dekoracja nie jest może najbardziej spektakularna, ale mają kosmicznie dobre herbaty i jest cudnie. Przy stolikach zawsze jest sporo grupek licealistów i toczą się zażarte dyskusje. Jedyne miejsce, gdzie można dosłyszeć chłopca próbujących wyrwać koleżankę na znajomość specyfikacji różdżek (podsłuchiwałam. ale to było takie kochane, że nawet mi nie wstyd :brzydal: :brzydal: :brzydal: :brzydal: )

Fantastic Beasts wygląda genialnie, kocham klimat lat 20tych i Eddiego Redmayne'a. Dodatkowo mam poczucie, że to konstruktywny dodatek do świata HP a nie tylko cyniczny skok na kasę.

Rupert jest świetnym aktorem, ale go podskórnie nie znoszę na ekranie :torba: .
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
Papaveryna

Postautor: Papaveryna » 23 wrz 2016, 17:56

Świetne zdjęcia :serce:

Ja obejrzałam chyba ze trzy filmy, a pozostałych unikałam jak ognia. Jednak ubiegłej jesieni na fazie fanfików, zaliczyłam wszystkie, żeby móc sobie lepiej wyobrazić wygląd postaci :torba: Pamiętałam Malfoya jako takiego chłystka z wcześniejszych części, a jak zobaczyłam go w Księciu półkrwi, to mi szczęka opadła :brzydal: W dodatku zaczął mi się podobać też jego ojciec :facepalm:

Ron w drugim filmie jest genialny. Uwielbiam jego miny :hahaha:

Co do książek - zaczęłam czytać Harry'ego w 6 klasie podstawówki. Pierwsze cztery tomy czytałam po kilka razy, choć za czwartym nie przepadam. Pozostałe tylko po jeden raz ;)
O dziwo, jak teraz zaczęłam powtarzać, to zdecydowanie bardziej podobała mi się Komnata Tajemnic niż Kamień Filozoficzny ;)

DragonKnight

Postautor: DragonKnight » 23 wrz 2016, 17:56

Hermiona pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Co się stało ze starą stroną https://www.pottermore.com/? :( Pamiętam, że można było robić eliksiry itp. Nie mogę odnaleźć się na tej nowej stronie, musiałam stworzyć nowe konto, ehh

Zrezygnowali z niej rok i jeden dzień temu :brzydal: Chyba nie chciało im się jej utrzymywać, szkoda że nie dokończyli chociaż wszystkich książek.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 23 wrz 2016, 18:27

Papaveryna pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ja obejrzałam chyba ze trzy filmy, a pozostałych unikałam jak ognia. Jednak ubiegłej jesieni na fazie fanfików, zaliczyłam wszystkie, żeby móc sobie lepiej wyobrazić wygląd postaci :torba: Pamiętałam Malfoya jako takiego chłystka z wcześniejszych części, a jak zobaczyłam go w Księciu półkrwi, to mi szczęka opadła :brzydal: W dodatku zaczął mi się podobać też jego ojciec :facepalm:

Co do książek - zaczęłam czytać Harry'ego w 6 klasie podstawówki. Pierwsze cztery tomy czytałam po kilka razy, choć za czwartym nie przepadam. Pozostałe tylko po jeden raz ;)
O dziwo, jak teraz zaczęłam powtarzać, to zdecydowanie bardziej podobała mi się Komnata Tajemnic niż Kamień Filozoficzny ;)

Zaczął? Ja na niego choruję od pierwszego wejrzenia, choć postać szkaradna i nie lubię złych chłopców :D. To samo Remus, belfer z wąsem a mi kolana miękną :hahaha:

Jak Wam się tak generalnie podoba obsada? Mi bardzo odpowiadają aktorzy, nawet ci totalne niezgodni z książkowym opisem, nawet Rupert, bo widać, że łatwo mu partnerować i ma z masą innych postaci super chemię na ekranie. Jest tylko jeden wyjątek- Sloughorn. totalnie mi nie pasuje i aparycją i energią i pomysłem na postać. Nope, miało być zupełnie inaczej :D.

DragonKnight

Postautor: DragonKnight » 23 wrz 2016, 18:56

Ja mam problem tylko z późniejszym młodym Riddlem. W Komnacie pokazali go według mnie bardzo dobrze, a Dillane który w Ksieciu go grał już mi kompletnie nie pasuje

Antonett

Postautor: Antonett » 23 wrz 2016, 19:00

Oh a ja kocham kocham Snape! Miłością absolutną od pierwszej części, mocniej po obejrzeniu filmów.

DragonKnight

Postautor: DragonKnight » 23 wrz 2016, 19:02

Antonett pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Oh a ja kocham kocham Snape! Miłością absolutną od pierwszej części, mocniej po obejrzeniu filmów.

Ja też go uwielbiam, ale jak trzeba to przyznam, że straszną świnią był i na miejscu dyrektora bym go wywaliła :P

Awatar użytkownika
Papaveryna

Postautor: Papaveryna » 23 wrz 2016, 19:09

Snape'a pokochałam w fanfikach. Jak czytałam serię, to go nie znosiłam, bo biednego Harry'ego gnębił. Takie miałam wtedy zdanie :P

night prowler pisze:
Papaveryna pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Zaczął? Ja na niego choruję od pierwszego wejrzenia, choć postać szkaradna i nie lubię złych chłopców :D. To samo Remus, belfer z wąsem a mi kolana miękną :hahaha:

No zaczął :P Jak oglądałam pierwszy raz był dla mnie za stary i nawet uwagi nie zwróciłam :D

Lupin zdecydowanie nie mój typ :P

Awatar użytkownika
Alessa

Postautor: Alessa » 23 wrz 2016, 19:13

I ja dołączam do grona fanek HP :D Uwielbiam, kocham miłością wieczną <3 Moim patronusem jest kot tonkijski :)

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 23 wrz 2016, 19:15

A z jakimi domami się identyfikujecie?

Awatar użytkownika
arachne

Postautor: arachne » 23 wrz 2016, 19:16

Harry <3 Moja przygoda zaczęła się od potajemnie (bo rodzice uważali, że to nieodpowiednia lektura dla mnie) wypożyczania książek z biblioteki. Pamiętam, że za każdym razem jak odrywalam się od lektury - żeby pójść do szkoły lub odrobić lekcje - byłam strasznie zawiedziona, że mój świat jest taki przewidywalny i nudny w porównaniu ze światem Harrego.

Jakie fanfiki czytujecie? Ja jestem wierna drarry (Draco+Harry), to chyba jeden z najpopularniejszych fandomów w Polsce.

Ach, i co do miłości, to kocham Draco i Toma Feltona, nie jestem w stanie określić którego bardziej. W sumie zabawne, bo musiałam mieć koło 14 lat, kiedy doszłam do tego wniosku, a dziś mam 22 i niezmiernie ekscytuje mnie każdy jego wpis na instagramie/nowe zdjecia/filmy.

Awatar użytkownika
arachne

Re: RE: Re: Przysięgam uroczyście, że knuje coś niedobrego! czyli nasz kochany świat HP :)

Postautor: arachne » 23 wrz 2016, 19:19

Alessa pisze:I ja dołączam do grona fanek HP :D Uwielbiam, kocham miłością wieczną <3 Moim patronusem jest kot tonkijski :)

Ależ zazdroszczę kociego patronusa! Ja mam czaplę.

Dom zarówno na starym, jak i nowym Pottermore wyszedł mi ten sam, Slytherin,chociaż raczej uważam się za Krukona :'D

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 23 wrz 2016, 19:24

Mój patronus się wydaje super i taki do mnie dostosowany(też się nie boję upaprać po łokcie przy brudnej robocie :'D ), tylko po polsku ma idiotyczną nazwę. Błotniak stawowy :'D. Jak jakaś ropucha.

Awatar użytkownika
Papaveryna

Postautor: Papaveryna » 23 wrz 2016, 19:27

arachne pisze:Jakie fanfiki czytujecie? Ja jestem wierna drarry (Draco+Harry), to chyba jeden z najpopularniejszych fandomów w Polsce.

Ja Dramione :serce:

Co do domów, ostatnio mam obsesję na punkcie Slytherinu ;)

http://www.harrypotterkolekcja.pl/#4
Wcześniej były zapowiedziane te notesy też z godłami innych domów. Teraz tylko Hogwart i Gryffindor :(

Awatar użytkownika
Alessa

Re: RE: Re: Przysięgam uroczyście, że knuje coś niedobrego! czyli nasz kochany świat HP :)

Postautor: Alessa » 23 wrz 2016, 19:28

arachne pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Alessa pisze:I ja dołączam do grona fanek HP :D Uwielbiam, kocham miłością wieczną <3 Moim patronusem jest kot tonkijski :)

Ależ zazdroszczę kociego patronusa! Ja mam czaplę.

Dom zarówno na starym, jak i nowym Pottermore wyszedł mi ten sam, Slytherin,chociaż raczej uważam się za Krukona :'D

Dzięki :piwo: A ja jeszcze nie sprawdzałam domu, lecę na pottermore w takim razie :D Ja wybraabym Krukonów lub Gryffonów, ale zobaczymy co wyjdzie ;)

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 23 wrz 2016, 19:30

Jak mnie kiedyś przyciśnie podczas długiego, jesiennego wieczoru, skorzystam z Waszych pewniaków i odpalę jakiegoś fanfika. Dramiona brzmi dość sensacyjnie :D.

Wróć do „Hobby”