Psy, koty i inne pieszczoszki

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Psy, koty i inne pieszczoszki

Postautor: MagicznaMałgorzata » 09 lip 2016, 19:59

Wątek dla zapsionych, zakoconych, zachomikowanych i tym podobnych. :D
Można pytać, chwalić się, szukać porad i wstawiać zdjęcia. Co tam sobie chcecie. ;)
Zakonna i spółka

Awatar użytkownika
Hermiona

Re: Psy, koty i inne pieszczoszki

Postautor: Hermiona » 09 lip 2016, 20:11

Kolejny super temat :) My z narzeczonym czekamy na psiaka od 1,5 roku. Tym razem będzie z hodowli. Rasa to shiba inu. W sierpniu mają się urodzić szczeniaczki bo wszystkie suczki w hodowli zostały pokryte. Trzymamy kciuki żeby któraś zaszła w ciążę i żeby urodziła się suczka.

Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Postautor: MagicznaMałgorzata » 09 lip 2016, 20:14

O. Shiba inu. Ciekawy wybór. Mieliście już psa wcześniej? To rasa pierwotna, trzeba się trochę napracować żeby sobie dobrze ułożyć relację z takim psem.
Super, że bierzecie psa z hodowli, a nie z jakiegoś pokątnego pseudo.
Zakonna i spółka

Awatar użytkownika
zivah

Postautor: zivah » 09 lip 2016, 20:16

Hej :) Jako że mieszkam w domu w którym są psy, królik, rybki i od kilku dni kot, mogę śmiało przywitać się na tym wątku. Co do kotka, trzy dni temu wieczór przybłędał się nam pod drzwi kotek, maxymalnie ma 2/3 miesiące. Prawdopodobnie półtora tygodnia temu wyrzuciła go sąsiadka, która miała go oddać koleżance od której go wzięła. 1,5 tygodnia mały kotek wracał i trafił do nas. Do tej pory nie wierzę jak można takie malutkie zwierzę wyrzucić :( Nie za bardzo mogę go zatrzymać więc wystawiam go na różnych portalach do oddania, ale z dnia na dzień zżywamy się z nim w domu, chociaż szczerze to nie przepadam za kotami. Najgorzej że tata kategorycznie nie chce mieć w domu kotów, więc niezłe awantury były w domu. Patrzcie jaki słodziaczek
Obrazek
Obrazek

A jeśli już przepaść i pustka między nami, to tylko taka na sekundę.
Między ustami a ustami

Tu sobie Gram :brzydal:

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 09 lip 2016, 20:19

MagicznaMałgorzata pisze:O. Shiba inu. Ciekawy wybór. Mieliście już psa wcześniej? To rasa pierwotna, trzeba się trochę napracować żeby sobie dobrze ułożyć relację z takim psem.
Super, że bierzecie psa z hodowli, a nie z jakiegoś pokątnego pseudo.

Pseuduchom mówimy nie :evil:. Hodowlę wybieraliśmy bardzo długo. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to najłatwiejsza rasa i shiby mają charakterek, ale tak na prawdę na 100% zdecydowaliśmy się, że chcemy właśnie tę rasę po wizycie w hodowli :). Byliśmy już tam kilka razy. Ja mam psa w domu rodzinnym, baardzo trudny charakterek, przybłęda z ulicy. Narzeczony miał w domu kilka psiaków. I tak się bardzo stresuję, tym, jak to wszystko wyjdzie. Na pewno będzie psie przedszkole i dużo pracy z pieskiem i na pewno nie będziemy go puszczać żeby sobie sam pobiegał, to już postanowione. Jak coś to na pewno będę pisać na wątku :)

Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Postautor: MagicznaMałgorzata » 09 lip 2016, 20:20

Słodziak ten kociak, taka bida. Niestety, ludzie są okropni dla zwierząt i bezduszni.

Ja dzisiaj spotkałam takiego faceta, który ma psa od 10 lat. Wiem, że kocha swoją suczkę, ale jest kiepskim chyba opiekunem. Opowiadał mi, że psa bolą stawy i ma jakieś podskórne gule. Ale u weta nie był. Bardzo się źle poczułam, kiedy wyobraziłam sobie, że ten pies jest chory i cierpi i nie może liczyć na pomoc lekarza w bólu.

Hermiona. Pisz, pisz. Będziemy coś radzić. Lubię takich ludzi jak Ty. Z rozsądnym podejściem.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2016, 20:21 przez MagicznaMałgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Zakonna i spółka

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 09 lip 2016, 20:20

zivah pisze:Hej :)

ojeej, ale cudowny kociak. Może jednak tata się przekona do niego i z Wami zostanie?

Awatar użytkownika
zivah

Postautor: zivah » 09 lip 2016, 20:24

Hermiona pisze:
zivah pisze:Hej :)

ojeej, ale cudowny kociak. Może jednak tata się przekona do niego i z Wami zostanie?

Wiesz, jak nikt go nie wieźmie to z braku laku pewnie z nami zostanie. Nie za bardzo mamy inny wybór, schroniska przepełnione (w końcu wakacje), a nawet nie miałabym serca go tam oddawać.

Między ustami a ustami

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 09 lip 2016, 20:26

zivah pisze:Wiesz, jak nikt go nie wieźmie to z braku laku pewnie z nami zostanie. Nie za bardzo mamy inny wybór, schroniska przepełnione (w końcu wakacje), a nawet nie miałabym serca go tam oddawać.

Ma takie smutne oczka. Tuliłabym :) Trzymam kciuki żeby wszystko się ułożyło :)

alma mater

Postautor: alma mater » 09 lip 2016, 20:30

O kurcze, ale sliczna ta znajdka. Super jakbyscie ja zatrzymali.

Awatar użytkownika
zivah

Postautor: zivah » 09 lip 2016, 20:32

Może dacie jakieś rady co do wychowania kotów? Do kuwety nauczył się w 1 dzień, aż w szoku byliśmy. Ale czasem nas podgryza w ręce (a nie chciałabym tego) i dziś wszedł na mój stolik - a tego też chciałabym uniknąć. Do tego może powinnam coś wiedzieć, bo nie znam się kompletnie na wychowaniu kotów

Między ustami a ustami

Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Postautor: MagicznaMałgorzata » 09 lip 2016, 20:35

Musicie się z nim bawić, to kocie dziecko i potrzebuje wyładować energię. Jak zaczyna gryźć to najlepiej przerwać zabawę.
Wchodzenie na meble jest według mnie nieuniknione. Ale ponoć są tacy, którzy koty oduczyli chodzenia po stołach. Może spróbuj wyłożyć folię aluminiową na ten stolik? Powinno kota zniechęcić.
Zakonna i spółka

Awatar użytkownika
Bananalama

Postautor: Bananalama » 09 lip 2016, 20:45

zivah, cudeńko! Ja mam kocura, którego rok temu znalazłam, jak błąkał się po ulicy w upale, głodny, chory i zapchlony.
Bardzo chcielibyśmy mieć drugiego kota, ale nie wiemy, czy dogada się z Gizmo. Czy Gizmo mu krzywdy nie zrobi :(
[url="http://rymu-naszego-powszedniego.blogspot.com"]Blog z wierszykami[/url]

Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Postautor: MagicznaMałgorzata » 09 lip 2016, 20:47

Z kotami nie zgadniesz, teoretycznie są samotnikami. W praktyce często potrzebują kociego towarzysza i dogadują się bez problemu. Wydaje mi się, że najrozsądniej byłoby wziąć małego kociaka do dorosłego kocura.
Zakonna i spółka

Awatar użytkownika
Bananalama

Postautor: Bananalama » 09 lip 2016, 20:48

Gizmo ma troszkę ponad rok. Myślisz, że kociak byłby ok? Nasz się lubi bawić i zaczepia wszystkich :D.
Przeglądam stronę schroniska i brałabym wszystkie!

Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Postautor: MagicznaMałgorzata » 09 lip 2016, 20:51

Na pewno lepiej kociak niż dorosły kot. Jeśli Gizmo jest ogólnie towarzyski i energiczny i nie znerwicowany, to powinny się koty dogadać. Aczkolwiek kot to kot. Zawsze mówię to, co mój wet powtarza, "koty są dziwne". Psy są o wiele bardziej przewidywalne.
Zakonna i spółka

Awatar użytkownika
Bananalama

Postautor: Bananalama » 09 lip 2016, 20:53

znerwicowany nie, ale energiczny i przez kilka godzin dziennie samotny, bo nas nie ma :P. jestem gotowa wziąć 2-3 dni wolnego, żeby ich poobserwować razem, czy Gizmon nie jest agresywny w stosunku do malucha.

Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Postautor: MagicznaMałgorzata » 09 lip 2016, 20:55

W zależności od kotów, albo po dwóch dniach wrócisz do pracy, albo weźmiesz tydzień chorobowego. :lol: Naprawdę nie zgadniesz, jak się sytuacja rozwinie. Ja dołączyłam dorosłego kocura do półrocznej kotki. Cyrk na kółkach trwał jakieś dwa tygodnie.
Zakonna i spółka

alma mater

Postautor: alma mater » 09 lip 2016, 20:58

U nas okolo dwoch tygodni, moj starszy kot mial 7 miesiecy. Ale rok to nie jest duzo, powinno byc ok.

Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Postautor: MagicznaMałgorzata » 09 lip 2016, 21:01

Ja do dzisiaj pamiętam, a było to już 5 lat temu, jak kocur w końcu się wkurzył. Kotka na niego warczała, charczała i ogólnie dostawała histerii. Po dwóch tygodniach chyba mu się znudziło, przydybał ją w kącie, dostała kilka razy po głowie i się magicznie sytuacja zmieniła. Od razu nastąpiła zgoda i harmonia. Nie wiem na jakiej zasadzie to zadziałało 8-)
Zakonna i spółka

Wróć do „Hobby”