Zapachy do domu

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
Awatar użytkownika
iwi_83

Re: Zapachy do domu

Postautor: iwi_83 » 25 paź 2016, 14:39

ja mam standardowy biały z Yankee-sprawdza się super+pasuje do każdego wnętrza.wczesniej miałam jakiś zwykły, ale on był za niski i wosk się przypalał+ miał znacznie mniej pojemną część na wosk (sprawdza się za to do olejków)
Obrazek

M.in

Postautor: M.in » 28 paź 2016, 15:44

A znacie jakieś firmy, które produkują niedrogie, pachnące świece sojowe?
Wszystkie parafinowe nie są obojętne dla zdrowia więc od kiedy zaczęłam palić trochę więcej świec rozglądam się za czymś "zdrowszym".

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 28 paź 2016, 15:53

M.in pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Wszystkie parafinowe nie są obojętne dla zdrowia więc od kiedy zaczęłam palić trochę więcej świec rozglądam się za czymś "zdrowszym".

to nie jest prawda, że sojowe są zdrowsze niż parafinowe dobrej jakości.

A jeśli chce się mieć zdrową wersję należałoby w dyfuzorze umieszczać naturalne olejki eteryczne, a palić bezzapachowe świece najlepiej z wosku pszczelego :)

M.in

Postautor: M.in » 28 paź 2016, 15:58

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość

A jeśli chce się mieć zdrową wersję należałoby w dyfuzorze umieszczać naturalne olejki eteryczne, a palić bezzapachowe świece najlepiej z wosku pszczelego :)

To nie zapale sobie pachnącej wanilią świecy sojowej do wieczornego rozciągania? ;( Szkoda. Myślałam, że to bezpieczniejsza opcja. Muszę poszperać, bo nigdy nie spotkałam się z tym, żeby ktoś pisał jednoznacznie, że palenie wosku sojowego może być szkodliwe.
Olejki eteryczne z prawdziwego zdarzenia są niestety aktualnie nie na moją kieszeń. :(

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 28 paź 2016, 16:04

To nie zapale sobie pachnącej wanilią świecy sojowej do wieczornego rozciągania? ;( Szkoda. Myślałam, że to bezpieczniejsza opcja. Muszę poszperać, bo nigdy nie spotkałam się z tym, żeby ktoś pisał jednoznacznie, że palenie wosku sojowego może być szkodliwe.
Olejki eteryczne z prawdziwego zdarzenia są niestety aktualnie nie na moją kieszeń. :(

czy sobie zapalisz to już kwestia podejścia. Jeśli starasz się unikać wszystkiego co potencjalnie może cośtam spowodować to nie zapalisz. Poza tym z paleniem wosków ogólnie nie jest jak z paleniem papierosów, że każda ilość szkodzi każdemu zdrowemu człowiekowi.

nieobojetne jest samo w sobie wdychanie substancji zapachowych, tak samo jest z używaniem perfum. Demonizowaniem parafiny i uważanie za zdrowsze sojowego oleju, bo jest naturalny to raczej kwestia mody i marketingu, to oderwane od rzeczywistości, bo to nie sama parafina szkodzi.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 02 lis 2016, 9:55

zapraszam do rozbiórki wosków :roza:

viewtopic.php?f=16&t=181&p=24338#p24338

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 04 lis 2016, 17:33

Kringle candle zrobiło ankietę na zapach miesiąca :)

http://www.survio.com/survey/d/Q9Z9N4O3B7K4D2U5I

Ali

Postautor: Ali » 08 lis 2016, 21:24

A czym myjecie swoje kominki miedzy paleniem roznych zapachow?

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 09 lis 2016, 2:00

Ali pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Czarnym mydłem w plynie albo kuchennym Yope i szczoteczka z rossmana która jest dedykowana do twarzy

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 19 lis 2016, 18:46

Ali pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ja w ogóle nie myję, podważam wosk jak lekko zastygnie a potem przecieram chusteczką albo nawet wacikiem.
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 19 lis 2016, 20:30

Dziewczyny, a jakie zapachy poleciłybyście na zbliżające się święta? Chodzi mi po głowie zapach cynamonu, ewentualnie pierniczków :) woski odpadają, bo kominek jak i zapachy 'dolecą' do mnie dopiero po nowym roku, więc nie będę dublować. Chodzi mi o coś ekonomicznego, żeby sobie zapalić od czasu do czasu w grudniu, tak na podbicie świątecznego klimatu :D

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 19 lis 2016, 20:48

benz pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny, a jakie zapachy poleciłybyście na zbliżające się święta? Chodzi mi po głowie zapach cynamonu, ewentualnie pierniczków :) woski odpadają, bo kominek jak i zapachy 'dolecą' do mnie dopiero po nowym roku, więc nie będę dublować. Chodzi mi o coś ekonomicznego, żeby sobie zapalić od czasu do czasu w grudniu, tak na podbicie świątecznego klimatu :D

Wąchałam ostatnio Spiced Apple z Kringle :love:
Była chyba wersja mini świeczki o tym zapachu.

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 19 lis 2016, 21:03

Mam nadzieję, że nie obrzydziłam sobie pięknego zapachu (Falling Leaves CC) - odpaliłam rano na moment, potem wyszłam do biura, wróciłam z bólem głowy, otwieram drzwi i uderza we mnie fala zapachu. Zapach wosku jakoś skojarzył się z migreną, nie pomogło kilkukrotne wietrzenie chaty i sprzątanie bo ciągle gdzieś go czuje... :/
Masikura.

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 19 lis 2016, 22:32

benz pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Aby szybko i tanio uzyskać zapach pierniczków to można powtykać goździki/ taka przyprawa/ w pomarańczę.
Gdyby skórka była za twarda i goździki nie chciały wchodzić to najpierw zrobić dziurki wykałaczką .
Nie jest to trwałe ale na kilka dni może być.
Naturalna kora z cynamonu czy cynamon mielony wyłożone na talerzyk też dają zapach.
Załączniki
118.jpg
118.jpg (54.22 KiB) Przejrzano 2122 razy
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Ali

Postautor: Ali » 19 lis 2016, 23:00

Oj tak, takie mandarynki z gozdzikami sa cudne

Frodo1988
BAN

Postautor: Frodo1988 » 25 lis 2016, 15:10

Mi od zawsze zapach mandarynek kojarzy się ze świętami.

Ali

Postautor: Ali » 04 gru 2016, 15:22

paliłam dzisiaj warm wool woodwicka, piękny zapach, taki ciepły i otulający, ale nie bardzo słodki :)

wczoraj solony karmel też woodwick i to było bardzo słodkie :D i bardzo jadalne, od czasu do czasu fajny, ale zakochałam to się w jolly gingerbread :love: zapach imbirowych pierniczków, z dużą ilością cukru (ale nie za dużą) + przyprawy korzenne

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 19 lip 2017, 18:52

bardzo fajne świeczki można zrobić z wosku pszczelego

bierzemy pszczeli wosk (najlepiej od miejscowego pszczelarza, ale na takich ze sklepów z półproduktami też potrafi wyjść, niestety nie wiem od czego to zależy, że niektóre chłoną zapachy a inne nie)

rozpuszczamy w kąpieli wodnej (tak jak czekoladę w kulinariach)
na tym etapie "preparujemy knot" czyli szukamy sznureczka, który nie jest za gruby. warto porównywać z tymi z fabrycznych świec;
stopniowo zamaczamy w wosku i odstawiamy na bok w celu zastygnięcia
wosk rozlewamy do przygotowanych słoiczków lub foremek silikonowych (ja mam z biedronki do muffinek)
dodajemy olejki eteryczne. ja dodaję ok. 1ml olejków eterycznych na 100 ml (zapachowych mniej), ale to wiadomo, indywidualna preferencja
kiedy wosk przybiera konsystencję budyniu ostrożnie wpychamy knot (im wybierzemy twardszy sznureczek tym lepiej)

gotowe :)
jeśli nie jesteśmy pewne konsystencji wosku warto najpierw spróbować na małej próbce i w razie niepowodzenia dodać domieszkę parafiny (w proporcji nie wyższej niż 1:5)
:roza: :roza:

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 19 lip 2017, 19:10

(...)

Bardzo dziękuję :roza: :roza: :roza:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 19 lip 2017, 19:24

empress pisze:zobacz cytowaną wiadomość
(...)

Bardzo dziękuję :roza: :roza: :roza:

jakbyś miała jakieś wątpliwości pisz śmiało :)
ja juz ogarnęłam na tyle, że czuję obciachu dac komuś w prezencie :brzydal:
ale początki były trudne; cokolwiek wyszło mi dopiero za trzecim razem, potem dochodziłam do wprawy i gdzieś po miesiącu regularnego topienia byłam zadowolona z finalnego efektu w warstwie estetycznej, potem już z górki :pazurki:

Wróć do „Hobby”