Zapachy do domu

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
Awatar użytkownika
Anika

Re: Zapachy do domu

Postautor: Anika » 27 wrz 2016, 11:09

Można dołączyć? Ja bym była chętna na wszystkie po 1szt., oprócz Spiced Orange, bo ten mam.
Czyli jak dobrze liczę 20 szt.
Mam w domu ok. 30 szt. wosków, ale nic z tych powyżej, a wciąż szukam zapachu z którego chciałabym kupić sobie dużą świecę.
A co do wosków, których trzeba zmówić 20 szt, aby załapać się na rabat: czy istniałaby możliwość, w przypadku, gdy nie skompletuje się 20 szt, aby wziąć, któryś zapach w całości? W ten sposób "nabije" się szt, a zamawiająca przy okazji skorzysta z rabatu ;)

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 27 wrz 2016, 11:19

Anika pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Można dołączyć? Ja bym była chętna na wszystkie po 1szt., oprócz Spiced Orange, bo ten mam.
Czyli jak dobrze liczę 20 szt.
Mam w domu ok. 30 szt. wosków, ale nic z tych powyżej, a wciąż szukam zapachu z którego chciałabym kupić sobie dużą świecę.
A co do wosków, których trzeba zmówić 20 szt, aby załapać się na rabat: czy istniałaby możliwość, w przypadku, gdy nie skompletuje się 20 szt, aby wziąć, któryś zapach w całości? W ten sposób "nabije" się szt, a zamawiająca przy okazji skorzysta z rabatu ;)

oczywiscie, nie ma problemu

Awatar użytkownika
Anika

Postautor: Anika » 27 wrz 2016, 11:24

Super :)
Na pewno do tych powyżej, dobiorę coś jeszcze np. GC, bo od dawna chcę je wypróbować, ale dość drogo wychodzą, kupowane na szt., a kompletnie nie mam pojęcia, w który zapach celować. Więc czekam na dalsze wieści :) Dobiorę sobie coś z tego co zaproponują inni.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 27 wrz 2016, 11:27

niestety tym razem bedziemy musialy trzymac sie ograniczenia pienieznego tak, aby wasza czesc wyniosla max 125 zl, wiec trzeba bedzie wziac sporo mniejszych sztuk (kringle, yankee, ww, zeby nie przekroczyc limitu

nastepny rzut mozemy zrobic jak zalicze probne rozbiorki i tylko napasc na wanne :brzydal:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 27 wrz 2016, 11:29

Super :)
Na pewno do tych powyżej, dobiorę coś jeszcze np. GC, bo od dawna chcę je wypróbować, ale dość drogo wychodzą, kupowane na szt., a kompletnie nie mam pojęcia, w który zapach celować. Więc czekam na dalsze wieści :) Dobiorę sobie coś z tego co zaproponują inni.

z Goose moge Ci dorzucic gratisowo kostke Sweet Petals :roza:

Awatar użytkownika
Anika

Postautor: Anika » 27 wrz 2016, 11:47

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Bardzo dziękuję :roza:

Generalnie lubię prawie wszystkie zapachy oprócz typowo słodko-mdłych (zawierających mocną wanilię, z YC zapach Vanilla Cupcake, bardzo go męczyłam, w końcu oddałam) oraz ciężkich, dusznych, takich mocno kadzidłowych, bo po prostu boli mnie od nich głowa. Ale też nie ma reguły, wszystko muszę wypróbować na sobie.
W przypadku ćwiartki, dużej straty nie ma, jak się nie trafi z zapachem.

Lubię świeże zapachy np. kojarzące się z morską bryzą czy czystością, jedzeniowe, owocowe (najlepiej jakieś tropikalne), kwiatowe, przyprawowe np. cynamon, goździki oraz zimowe, świąteczne, bożonarodzeniowe (tych mam kilkanaście sztuk).

Coś czuję, że w wątku "czego kupujecie najwięcej" dojdzie mi kolejna kategoria... :brzydal:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 29 wrz 2016, 11:49

Bardzo dziękuję :roza:

Generalnie lubię prawie wszystkie zapachy oprócz typowo słodko-mdłych (zawierających mocną wanilię, z YC zapach Vanilla Cupcake, bardzo go męczyłam, w końcu oddałam) oraz ciężkich, dusznych, takich mocno kadzidłowych, bo po prostu boli mnie od nich głowa. Ale też nie ma reguły, wszystko muszę wypróbować na sobie.
W przypadku ćwiartki, dużej straty nie ma, jak się nie trafi z zapachem.

Lubię świeże zapachy np. kojarzące się z morską bryzą czy czystością, jedzeniowe, owocowe (najlepiej jakieś tropikalne), kwiatowe, przyprawowe np. cynamon, goździki oraz zimowe, świąteczne, bożonarodzeniowe (tych mam kilkanaście sztuk).

Coś czuję, że w wątku "czego kupujecie najwięcej" dojdzie mi kolejna kategoria... :brzydal:

empress pisze:zobacz cytowaną wiadomość
dziewczyny,
czy znajdą się chętne do rozbiórek wosków? :>

dla niewtajemniczonych:
w wątkach administracjnych trwa tworzenie regulaminów rozbiórek zapachów, kosmetyków itd. Cała zabawa polega na tym, że organizatorka zakłada wątek, gdzie umieszcza (w tym przypadku) woski i robi podziały, a potem wysyła chętnym wosk wg podziału i np. zamiast jednego wosku można w ramach takich wspólnych zakupów kupić ćwiartki, 1/5 czy połowy wosków do wypróbowania

proszę o info czy byłyby chętne do wzięcia udziału w czymś takim :roza:

aha. i jeśli ktoś nie miał styczności: na tym się nic nie zarabia, liczony jest rzeczywisty koszt wysyłki wosków i rzeczy do pakowania (w tym przypadku woreczki strunowe i koperta), rzeczy są nowe, kupione w ostatnich tygodniu-dwóch, zamieszczany jest paragon. więc jak kupuję wosk np. Gosse Creek w cenie promo za 19,2 zł to współ kupująca płaci 4,8 zł za ćwiartkę, a jak dostanie Yankee w cenie promocyjnej za 6,3 zł to za 1/4 płacimy 1,6 zł itd. :)

ja bym była chętna

iwi_83 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
dziewczyny,
czy znajdą się chętne do rozbiórek wosków? :>

dla niewtajemniczonych:
w wątkach administracjnych trwa tworzenie regulaminów rozbiórek zapachów, kosmetyków itd. Cała zabawa polega na tym, że organizatorka zakłada wątek, gdzie umieszcza (w tym przypadku) woski i robi podziały, a potem wysyła chętnym wosk wg podziału i np. zamiast jednego wosku można w ramach takich wspólnych zakupów kupić ćwiartki, 1/5 czy połowy wosków do wypróbowania

proszę o info czy byłyby chętne do wzięcia udziału w czymś takim :roza:

aha. i jeśli ktoś nie miał styczności: na tym się nic nie zarabia, liczony jest rzeczywisty koszt wysyłki wosków i rzeczy do pakowania (w tym przypadku woreczki strunowe i koperta), rzeczy są nowe, kupione w ostatnich tygodniu-dwóch, zamieszczany jest paragon. więc jak kupuję wosk np. Gosse Creek w cenie promo za 19,2 zł to współ kupująca płaci 4,8 zł za ćwiartkę, a jak dostanie Yankee w cenie promocyjnej za 6,3 zł to za 1/4 płacimy 1,6 zł itd. :)

też jestem chętna, pod warunkiem, że woski będą świeże :cool:[/quote
nietopesz pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja byłabym chętna, zwłaszcza na Colonial Candle, Village i Goose Creek

sziket pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Adamantium pisze:zobacz cytowaną wiadomość
a ja kupiłam kilimandzaro star czy cos taiego i mi pachnie mężczyzna w domu, pozdro Oleśka

Wąchałam ostatnio Autumn Night i jak dla mnie, to są to męskie perfumy z nutą pieprzu. Muszę mieć :)

http://youtuberki.pl/viewtopic.php?f=16&p=19874#p19874
zapraszam :roza:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 01 paź 2016, 9:31

Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Postautor: MagicznaMałgorzata » 01 paź 2016, 9:41

Dziewczyny, jakie kominki do wosków macie?
Chcę kupić jakiś wypasiony, ale jeśli mam wydać więcej kasy, to chcę naprawdę dobry model.
Jakieś sugestie?
Zakonna i spółka

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 01 paź 2016, 9:50

MagicznaMałgorzata pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny, jakie kominki do wosków macie?
Chcę kupić jakiś wypasiony, ale jeśli mam wydać więcej kasy, to chcę naprawdę dobry model.
Jakieś sugestie?

Ja mam takie standardowe Yankee, ale też się chętnie dowiem. :) nie znam się na tym i nie wiem od czego potencjalnie mogłaby zależeć nośność zapachu, może od pola tego miejsca gdzie się topi wosk (paleniska?)

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 01 paź 2016, 9:55

Ja mam jakiś bardzo tani, kupiłam na próbę czy woski to w ogóle moja bajka ;) Ale też bym chętnie dowiedziała się więcej, bo chce kupić przyjaciółce na urodziny kominek i kilka wosków.
Masikura.

Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Postautor: MagicznaMałgorzata » 01 paź 2016, 9:57

No właśnie ja też mam dwa tanie, z marketów, ale chyba nie są jakieś super. Bo czasami śmierdzą woski zamiast pachnieć.
Zakonna i spółka

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 01 paź 2016, 10:02

No ja od dawna jadę na tych firmy Yankee candle, mam dwie sztuki i sprawdzają sie dobrze. Ale domyślam się, że skoro są za cztery dychy to nie są to też jakieś Cadillaki wśród kominków :brzydal:

natomiast faktem jest, że miałam kiedyś taki nołnejmowy z "orientalnego sklepu" i kiepsko się sprawdzał w porównaniu do Yankee, szczególnie przy tych droższych woskach. Potem znajoma mnie oświeciła, że ten mój jest bardziej do olejków eterycznych niż wosków (ale nadal nie ogarniam czym to się różni, obstawiam, że tym paleniskiem) kupiłam Yankee, potem drugi Yankee i jest ok :)

Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Postautor: MagicznaMałgorzata » 01 paź 2016, 10:12

A możesz napisać jaki masz dokładnie ten kominek? 4 dychy to w sam raz, co mogę wydać. Ja mam takie po 10 zł :D
Zakonna i spółka

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 01 paź 2016, 10:25

http://kosmetykomania.pl/product-pol-952-Yankee-Candle-KOMINEK-ZAPACHOWY-BIALY-BLUSZCZ.html

są różne warianty kolorystyczne i zdobienia, ale ogólnie w tym kształcie i Yankee Candle to wszystko to samo. Nie wiem gdzie teraz się opłaca kupić, wkleiłam kosmetykomanie, bo tam kupowałam, ale to dość dawno było

a ten mój poprzedni też byl bardziej za dyche. I nadal dobrze się sprawdza, ale właśnie do olejków zapachowych (najbardziej lubię wkropić mandarynkowy i bazyliowy :love:. Chciałam kupić dyfuzor do olejków taki jak polecała nissiax, ale się wkurzyłam bo do tych dyfuzorów można lać chyba tylko naturalne olejki eteryczne, a ja mam parę syntetycznych, np. zapachu bzu i kicha :(

Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Postautor: MagicznaMałgorzata » 01 paź 2016, 10:27

dzięki, nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego jak dyfuzor do olejków. Ja zaczęłam od olejków.
Zakonna i spółka

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 01 paź 2016, 10:30

ja się dowiedziałam od nissiax, pokazywała w któryś ulubieńcach, tam się chyba to wszystko nie nagrzewa i to jest ogólnie zdrowe i jak lejesz naturalne olejki to taka aromaterapia. Chciałabym obwąchać kiedyś na żywo, gdyby zapach był dobrze wyczuwalny to bym chyba zainwestowała

Awatar użytkownika
Anika

Postautor: Anika » 01 paź 2016, 12:09

Ja mam taki kominek, tylko srebrny:
http://home-you.com/pl/salon-swieczniki-lampiony/167015899-kominek-calado-5901162483630.html
U mnie się sprawdza, góra jest ściągana, łatwa do umycia. W dodatku jest tak zalakierowany, że zaschnięty wosk wystarczy podważyć i wyskakuje. Tylko jest płytki, tak na 1/4 wosku. Kolejnym plusem dla mnie jest to, że świeczka jest całkiem schowana i nie boję się, że koty sobie uwędzą wąsa ;)

Ja mam taki dyfuzor do olejków tylko czarny:
http://www.skapiec.pl/site/cat/2332/comp/6227686
Przyznaję, że zdarzyło mi się wlać do niego też syntetyczne, na razie się nie zepsuł ;)

Awatar użytkownika
Kociara

Postautor: Kociara » 07 paź 2016, 18:16

Oj temat w sam raz dla mnie :serce: Uwielbiam zapachy, YC itp. Mam dwie średnie świece YC. Vanilla lime stoi u mnie w łazience i jak dla mnie jest idealna.

Z kominkami to jest tak, że istotną jest odległość świeczki ustawionej na dole od tej miski do której wkładamy wosk. Im jest wyżej tym lepiej. Jak jest za nisko to wtedy wosk może śmierdzieć.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 25 paź 2016, 12:56

Kociara pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Oj temat w sam raz dla mnie :serce: Uwielbiam zapachy, YC itp. Mam dwie średnie świece YC. Vanilla lime stoi u mnie w łazience i jak dla mnie jest idealna.

Z kominkami to jest tak, że istotną jest odległość świeczki ustawionej na dole od tej miski do której wkładamy wosk. Im jest wyżej tym lepiej. Jak jest za nisko to wtedy wosk może śmierdzieć.

dobrze wiedzieć :) ciekawa jest czy te nowe kominki YC, które mieszczą dwa tealighty mają jakąś większą odległość. Nigdzie nie mogę znaleźć info :(

ostatnio poznałam masę pięknych zapachów. Z jedzeniowych przodują Goose, przede wszystkim Spice cake :love:

Jestem ciekawa wosków Village Candle i Bridge water. Macie z nimi jakieś doświadczenia?

Wróć do „Hobby”