Zapachy do domu

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
JestemAnia

Re: Zapachy do domu

Postautor: JestemAnia » 22 wrz 2016, 14:05

Kupiłam dzisiaj w Biedronce dyfuzor z firmy Aril. Zapach " słodka gruszka" bardzo przyjemny. Kosztował tylko 4 złote, więc nie licze na jakąś świetną trwałość. Ale jak za taką cenę musiałam kupić. Był jeszcze drugi zapach, chyba różany.

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 22 wrz 2016, 14:36

Adamantium pisze:zobacz cytowaną wiadomość
a ja kupiłam kilimandzaro star czy cos taiego i mi pachnie mężczyzna w domu, pozdro Oleśka

Wąchałam ostatnio Autumn Night i jak dla mnie, to są to męskie perfumy z nutą pieprzu. Muszę mieć :)
Masikura.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 26 wrz 2016, 7:24

dziewczyny,
czy znajdą się chętne do rozbiórek wosków? :>

dla niewtajemniczonych:
w wątkach administracjnych trwa tworzenie regulaminów rozbiórek zapachów, kosmetyków itd. Cała zabawa polega na tym, że organizatorka zakłada wątek, gdzie umieszcza (w tym przypadku) woski i robi podziały, a potem wysyła chętnym wosk wg podziału i np. zamiast jednego wosku można w ramach takich wspólnych zakupów kupić ćwiartki, 1/5 czy połowy wosków do wypróbowania

proszę o info czy byłyby chętne do wzięcia udziału w czymś takim :roza:

aha. i jeśli ktoś nie miał styczności: na tym się nic nie zarabia, liczony jest rzeczywisty koszt wysyłki wosków i rzeczy do pakowania (w tym przypadku woreczki strunowe i koperta), rzeczy są nowe, kupione w ostatnich tygodniu-dwóch, zamieszczany jest paragon. więc jak kupuję wosk np. Gosse Creek w cenie promo za 19,2 zł to współ kupująca płaci 4,8 zł za ćwiartkę, a jak dostanie Yankee w cenie promocyjnej za 6,3 zł to za 1/4 płacimy 1,6 zł itd. :)

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 26 wrz 2016, 12:19

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
dziewczyny,

dla niewtajemniczonych:
w wątkach administracjnych trwa tworzenie regulaminów rozbiórek zapachów, kosmetyków itd. Cała zabawa polega na tym, że organizatorka zakłada wątek, gdzie umieszcza (w tym przypadku) woski i robi podziały, a potem wysyła chętnym wosk wg podziału i np. zamiast jednego wosku można w ramach takich wspólnych zakupów kupić ćwiartki, 1/5 czy połowy wosków do wypróbowania

aha. i jeśli ktoś nie miał styczności: na tym się nic nie zarabia, liczony jest rzeczywisty koszt wysyłki wosków i rzeczy do pakowania (w tym przypadku woreczki strunowe i koperta), rzeczy są nowe, kupione w ostatnich tygodniu-dwóch, zamieszczany jest paragon. więc jak kupuję wosk np. Gosse Creek w cenie promo za 19,2 zł to współ kupująca płaci 4,8 zł za ćwiartkę, a jak dostanie Yankee w cenie promocyjnej za 6,3 zł to za 1/4 płacimy 1,6 zł itd. :)

ja bym była chętna

Awatar użytkownika
iwi_83

Postautor: iwi_83 » 26 wrz 2016, 12:25

dziewczyny,

dla niewtajemniczonych:

też jestem chętna, pod warunkiem, że woski będą świeże :cool:

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 26 wrz 2016, 13:15

Ja byłabym chętna, zwłaszcza na Colonial Candle, Village i Goose Creek
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 26 wrz 2016, 13:59

super dziewczyny :roza:

jeśli chodzi o świeżość to tak jak pisałam - woski zamawiane są pod rozbiór, wrzucę paragony jeśli akcja wypali.

Planuję klikać z pachnącej wanny, bo mają właśnie te Colonial, Village i Goose, a od 20 sztuk jest -20%. Wanna nigdy mnie nie zawiodła. Wczoraj kliknęłam Yankee w candle online, bo wyszło 6,3, ale jeszcze nie opłaciłam. W tym sklepie zamawiam po raz pierwszy

Jako organizująca rozbiórkę mogę się zobowiązać, że woski będą nowe czyli przyjdą do mnie max tydzień-dwa przed rozbiórką (te z candle, pachnącą wannę planuję klikać jak zbiorą się chętne, więc do mnie paczka przyjdzie po zebraniu wszystkiego) i nie będę otwierać wosków na rozbiór do momentu deklaracji i zebrania adresów, popakuję w woreczki strunowe, owinę papierem. Natomiast za to jakie woski przyjdą do mnie nie mam wpływu, za to nie mogę brać odpowiedzialności. Z pachnącą wanną nie miałam nigdy problemów, ale sporo woskow zużyłam i zdarzały mi się nieświeże czy wadliwe, dlatego proszę o przemyślane decyzje, bo niestety nie będę przyjmować deklaracji pod tytułem "ten wosk nie pachnie" itd. :roza:

nie wiem jak wyjdzie z gabarytem, dlatego policzę za B, ale oczywiście jeśli czyjaś przesyłka pójdzie w A zwrócę na konto różnicę

od listopada w warszawie będą możliwe odbiory osobiste w centrum (niestety mam mało elastyczny grafik, więc będą konkretne terminy, godziny popołudniowo-wieczorne) - wtedy koszty pocztowe odpadną
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2016, 14:03 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 26 wrz 2016, 14:03

Dziewczyny a kupujecie olejki eteryczne/zapachowe? Jeżeli tak to proszę podzielcie się gdzie lub jakiej firmy.

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 26 wrz 2016, 14:03

Jestem zainteresowana Village i Goose; YC kupuję po obwąchaniu stacjonarnie.
Masikura.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 26 wrz 2016, 14:04

Domcia2605 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny a kupujecie olejki eteryczne/zapachowe? Jeżeli tak to proszę podzielcie się gdzie lub jakiej firmy.

ja kupuję firmy etja w aptece gemini :)

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 26 wrz 2016, 14:13

Też często zamawiam z wanny i wszystko ok.
Dla mnie takie rozbiórki to super opcja, bo często cały wosk to dla mnie za dużo (szczególnie GC są ogromne)

Podasz listę zapachów, które zamierzasz zamówić?
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 26 wrz 2016, 14:16

nietopesz pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Też często zamawiam z wanny i wszystko ok.
Dla mnie takie rozbiórki to super opcja, bo często cały wosk to dla mnie za dużo (szczególnie GC są ogromne)

Podasz listę zapachów, które zamierzasz zamówić?

tak, wieczorem podam co już zamówiłam z yankee

jeśli chodzi o wannę to jestem jak najbardziej otwarta na Wasze sugestie, w pierwszej kolejności rozważę te, które same wypiszecie, szczególnie z droższych firm

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 26 wrz 2016, 14:35

a, \ możecie wypisywać też od razu jakie rodzaje wosków ogólnie lubicie , bo chętnie gratisowo pododaję próbki z tegoco już mam. Nie wiem czy wszystkim bo nie wiem ile Was będzie, ale z dziewczynami które pozamawiają najwięcej na pewno, bo sama tego nie wypalę chyba nigdy, a wciąż chciałabym testować ;)

ja nie toleruję:
większości cytrusowych zapachów, połączeń wanilia-kwiaty, niektórych kwiatów, niektórych owoców

ale lubię bardzo różne zapachy - świąteczne, owocowe, kwiatowo-owocowe, kwiatowe, proszkowo-praniowe, typowo jedzeniowe, męskie, cięższe

i jeżeli byłby jakiś pojedynczy (czy podwójny) przypadek, że komuś bardzo zależałoby na jakimś droższym zapachu, którego ja nie chcę i znajdzie chętnych którzy się z nim podzielą tak abym ja nie musiała partycypować to nie ma problemu - zamówię i podorzucam

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 26 wrz 2016, 14:41

Ok, moje propo:
Wosk zapachowy BLACK LEATHER Goose Creek Candle
Wosk zapachowy CAMPFIRE MARSHMALLOW Goose Creek Candle
Wosk zapachowy BURLWOOD & OAK Goose Creek Candle
Wosk zapachowy SOUTHERN GARDENS Goose Creek Candle

Wosk zapachowy AMBER & OUD WOOD Colonial Candle
Wosk zapachowy COZY CASHMERE Colonial Candle
Wosk zapachowy FIRESIDE SMORES Colonial Candle
Wosk zapachowy SAVANNAH MOSS Colonial Candle
Wosk zapachowy TIBETAN SANDALWOOD Colonial Candle
Wosk zapachowy VANILLA & VETIVER Colonial Candle
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 26 wrz 2016, 14:47

Ok, więc ja jestem zainteresowana ewentualną rozbiórką wosków GC:

1. Balsam Fir
2. Christmas Tree Cutting
3. Black Leather
4. Cofee Roast

Nie lubię większości zapachów owocowych (z naciskiem na brzoskwinie, arbuzy, ananasa), niektórych kwiatowych (gł.z nutą róży), pudrowych.
Lubię zapachy "mroczne", perfumiarskie, męskie, drzewne i "zimne". No i kawę oraz przyprawy.

EDIT: Z YC chętnie wzięłabym 1 ćwiartkę Sea, Salt & Sage, jeśli jeszcze będzie.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2016, 11:28 przez sziket, łącznie zmieniany 1 raz.
Masikura.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 26 wrz 2016, 14:54

proszę o wpisywanie się tutaj, gdzie Kumiho prosi o głosy zainteresowanych rozbiórkami wosków :roza:

[url]http://youtuberki.pl/viewtopic.php?f=5&p=19257#p19257
[/url]i propozycje jaki waszym zdaniem miałby być limit finansowy na woski (tzn wartość wosków, które sumarycznie zgarniają współkupujęce beze mnie)

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 27 wrz 2016, 9:37

zamieszczam liste woskow YC do rozbioru (w nawisie lista wolnych cwiartek tart) jesli takowydojdzie do skutku

cena za tarty to 6,3 zl, wiec cwiatrka 1,6 zl

Autumn Night (3)
Flowers in the Sun (3)
Egyptian Musk (3)
Garden Sweet Pea (3)
Honey Clementine (3)
Black Cherry (1)
Mandarin Cranberry (2)
My Serenity (3)
Moonlight (3)
Moroccan Argan Oil (3)
Wild Fig (2)
Passion Fruit Martini (3)
Pain au Raisin (2)
Sea Salt & Sage (3)
Riviera Escape (3)
Rhubarb Crumble (2)
Spiced Orange (1)
Sunset Breeze (3)
Verbena (2)
White tea (2)
White Gardenia (2)
wychodzi okolo 75 zl (bo licze ze nie wszystko musi sie rozebrac)

wiec mamy limit ok. 125 na wanne i bedziemy kombinowac :) Na razie z wanny z waszych propozycji na pewno wezmiemy Black Leather i Cofee Roast

Nie chce tworzyc jakis rozbudowanych wannowych planow. Yankee juz oplacilam, wiec jesli znajda sie chetni na powyzsze bedziemy kombinowac dalej z wanna

Awatar użytkownika
iwi_83

Postautor: iwi_83 » 27 wrz 2016, 9:45

zamieszczam liste woskow YC do rozbioru (w nawisie lista wolnych cwiartek tart) jesli takowydojdzie do skutku

cena za tarty to 6,3 zl, wiec cwiatrka 1,3 zl

Autumn Night (3)
Flowers in the Sun (3)
Egyptian Musk (3)
Garden Sweet Pea (3)
Honey Clementine (3)
Black Cherry (1)
Mandarin Cranberry (2)
My Serenity (3)
Moonlight (3)
Moroccan Argan Oil (3)
Wild Fig (2)
Passion Fruit Martini (3)
Pain au Raisin (2)
Sea Salt & Sage (3)
Riviera Escape (3)
Rhubarb Crumble (2)
Spiced Orange (1)
Sunset Breeze (3)
Verbena (3)
White tea (3)
White Gardenia (3)
wychodzi okolo 75 zl (bo licze ze nie wszystko musi sie rozebrac)

wiec mamy limit ok. 125 na wanne i bedziemy kombinowac :) Na razie z wanny z waszych propozycji na pewno wezmiemy Black Leather i Cofee Roast

Nie chce tworzyc jakis rozbudowanych wannowych planow. Yankee juz oplacilam, wiec jesli znajda sie chetni na powyzsze bedziemy kombinowac dalej z wanna

jeśli moderatorzy zaakceptują i dojdzie do rozbióki to ja bym wzięła po ćwiartce
Autumn Night
Flowers in the Sun
Egyptian Musk
My Serenity
Moonlight
Sea Salt & Sage
Riviera Escape
Rhubarb Crumble
Sunset Breeze

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 27 wrz 2016, 9:46

spoko :) tylko trzeba zapytac w regulaminowym czy mozemy w taki sposob zaklepywac czy dopiero jak bedzie rozbiorka
dziewczyny,
+prosze o zwrocenie uwagi ze w cenie za cwiartke wkradla sie literowka, juz poprawilam, cena za cwiartke przy 6,3 zl za tarte to 1,6 a nie 1,3...

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 27 wrz 2016, 9:52

a reszta wanny to sprawa otwarta do czasu przyklepania regulaminu. Te woski YC sa w taki sposob podane bo juz je kliknelam, jesli damy rade to ogarnac to przy wannie bede sie z Wami konsultowac w sprawie konkretnych zapachow :)

budzet jest 200 zl na rozbiorke, a zeby miec znizke -20% musimy wziac 20 sztuk wiec nie damy rady brac tylko drozszych, duzych woskow, ale Yankee tez juz raczej nie bedzie brac, chyba ze komus bedzie zalezalo na jakims konkretnym zapachu to jest to do rozwazenia :)

z collonial tez wezmiemy cos, przy propozycjach prosze brac pod uwage sugestie sziket :roza:

Wróć do „Hobby”