But first coffee! Wątek miłośników kawy :)

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
podpucha

But first coffee! Wątek miłośników kawy :)

Postautor: podpucha » 31 lip 2016, 12:20

Hej!
Pozwalam sobie założyć taki wątek bo zastanawiam się czy są tu jakieś osoby kochające kawę i interesujące się technikami jej parzenia :)
Przyznaję, że ja w tym temacie dopiero raczkuję, dlatego z przyjemnością "posłuchałabym" co znawczynie mają na ten temat do powiedzenia :)
Mam nadzieję, że temat wpisuje się jakoś w to forum, jeśli nie to proszę o jego usunięcie :)

I skoro jestem w temacie to od razu pytam, czy możecie polecić mi jakąś dobrą kawę ziarnistą? Czym powinnam kierować się przy wybieraniu ziarna? Dodam tylko, że lubię kawę mocną i o głębokim smaku, ale nie przepaloną :)

Awatar użytkownika
mango bzik

Re: But first coffee! Wątek miłośników kawy :)

Postautor: mango bzik » 31 lip 2016, 12:32

Jestem mało wybredna, a uzależniona.
Kiedyś próbowałam robić cold brew, ale chyba pora roku mi nie sprzyjała :/ Nie przyjęła się.
To dobry moment na wznowienie działalności :)
Obrazek

oh!

Postautor: oh! » 31 lip 2016, 12:50

Piję głównie rozpuszczalną ale w hurtowych ilościach. Właśnie zabieram się za trzecią. Wstałam dwie godziny temu :D

caro

Postautor: caro » 31 lip 2016, 12:54

Ja też malo wybredna i uzależniona :D Ale tylko parzona, bez mleka. Rozpuszczalnej nie lubię

podpucha

Postautor: podpucha » 31 lip 2016, 12:57

mango bzik pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Jestem mało wybredna, a uzależniona.
Kiedyś próbowałam robić cold brew, ale chyba pora roku mi nie sprzyjała :/ Nie przyjęła się.
To dobry moment na wznowienie działalności :)

Czekam zatem na jakieś efekty :)

Ja kawę piję tylko jako cappuccino, aczkolwiek coś mnie ciągnie do zwykłej czarnej, tylko odwagi brak :)
Rozpuszczalnej nie pijam, ostatnio nawet kupiłam mały słoiczek, aby używać do kawy mrożonej, no ale to nie to :(

oh!

Postautor: oh! » 31 lip 2016, 13:00

Ja 'dorastam' i kupiłam kawę z ziarnach :D Póki co piłam raz, dobra ale z przyzwyczajenia sypię rozpuszczalną :torba:

podpucha

Postautor: podpucha » 31 lip 2016, 13:06

oh! pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja 'dorastam' i kupiłam kawę z ziarnach :D Póki co piłam raz, dobra ale z przyzwyczajenia sypię rozpuszczalną :torba:

Moje początki były podobne jednak wtedy piłam bardzo rzadko kawę, aż przestałam robić to całkowicie :)
Zaczęłam znowu dwa lata temu jak we Włoszech wypiłam najlepszą kawę w życiu :D

Od tamtej pory przechodziłam fazy kaw rozpuszczalnych (tych 3w1 też :D), kaw w kapsułkach Tchibo, kaw parzonych w dzbanku z tłokiem, a teraz następuje etap kawy ziarnistej bo kupiłam w końcu swój wymarzony ekspres automatyczny :serce: Zobaczymy jaki etap będzie kolejny :D

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 31 lip 2016, 13:10

Ja lubię rozpuszczalną smakową. Szczególnie mi smakuje taka o smaku pomarańczowo-czekoladowym albo sama pomarańczowa.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 31 lip 2016, 15:12

Kawa... :] marzy mi sie taki prawdziwy ekspres gdzie wrzucalabym ziarna a wychodzilaby cudowana aromatyczna kawa :love: Poki co w domu parzylam tylko w zwykłym ekspresie na.filtry, mam tez taki na kapsulki, co stwierdzam jest niewypalem :roll: i taki czajniczek do parzenia kawy na gazie, ktory uwielbiam :skacze: Poza domem,albo z braku laku wypije kazda kawe, ale najbardziej lubie taka parzona sypana po turecku,a najbardziej z tego czajniczka. Smakowe sypane tez od czasu do czasu lubie, rozpuszczalnych nie kupuje, ewentualnie czasem ta Milicano, ale w pracy mamy przez większość czasu rozpuszczalna.i tez wypije, choc zeby to przelknac musze wlac troche mleka :cool:
Aha, co cappuccino, latte,srate etc to raz na rok cos mnie tknie,.wypije. Poza domem praktycznie zawsze zamawiam mala czarna albo espresso :)
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 31 lip 2016, 17:06

Kawę lubie, nie jestem od niej uzależniona, pije tylko dla smaku. Moje domowe oprzyrządowanie to ekspres kapsułowy (Tchibo), french press i aeropress. Ziarna kupuje w Starbucks, Pozegnaniu z Afryką i niesieciowych sklepach z kawą.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 31 lip 2016, 19:08

Uwielbiam kawkę. Lubię świeżo mieloną, dobrej jakości. Moja ulubiona to taka z dodatkiem kardamonu. Ostatnio odkryłam, że bardzo dobra jest kawa Woseba ziarnista. Nie spodziewałam się tego, bo z reguły kupowałam w internecie jakieś "lepsze", o wiele droższe oczywiście, ale ta jest bardzo smaczna. Polecam spróbować :)

podpucha

Postautor: podpucha » 31 lip 2016, 19:41

A czy któraś z Was korzystała z kaw MK Cafe? Podobno oni wysyłają takie, które były wypalone max. 10 dni wcześniej, a zatem muszą być przepyszne i pełne aromatu :D
No i napaliłam się na ich nowość czyli kawa India z "korzenno-pikantnym posmakiem i czekoladową nutą" :D

Awatar użytkownika
zebrabezklasy

Postautor: zebrabezklasy » 31 lip 2016, 21:13

Dla zwolenników kawy rozpuszczalnej polecam spróbować.
Delikatna, ale o wyrazistym smaku:
Obrazek
I jej siostrę bliźniaczkę espresso.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 31 lip 2016, 21:34

Pierwszy poranny łyk kawy, to najprzyjemniejszy moment mojego dnia.
Uwielbiam kawę, z ekspresu ciśnieniowego, czarną, z 1 łyżeczką cukru. Mam Electrolux, daje bardzo ładną cremę. Ale kawę robię w nim marketową, dawno temu polubiłam Jacobs Cronat Gold i trzymam się jej. Odpowiada mi jej moc upalenia, jakkolwiek by to nie zabrzmiało :cool:

Rozpuszczalną używam tylko do Caffe frappe w upały. Taka mi najbardziej odpowiada
Załączniki
nesca.jpg
nesca.jpg (21.83 KiB) Przejrzano 1715 razy
Obrazek

Awatar użytkownika
zebrabezklasy

Postautor: zebrabezklasy » 31 lip 2016, 23:02

A co myślicie o kawie z Orlenu?

Chcę po prostu poznać Wasze zdanie

Awatar użytkownika
Szuuu
Kontaktowanie:

Postautor: Szuuu » 01 sie 2016, 6:58

Ja tez z tych mało wybrednych- pije kawę głownie z kapsułek. Z mlekiem bez laktozy, sojowym albo rozpuszczalna lurę bez niczego. Natomiast jak mam wypić taka z fusami w kubku to wole nie pic wcale :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 01 sie 2016, 8:27

zebrabezklasy pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ja też z tych mało wybrednych, kawę piję rzadko, może raz w miesiącu, ale lubię czasami wypić ich Moccę (?) z czekoladą :D

Awatar użytkownika
nulca

Postautor: nulca » 01 sie 2016, 8:59

zebrabezklasy pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Bardzo lubię kawę z Orlenu, jak gdzieś jedziemy z mężem to zawsze robimy przystanek na stacji po tę kawę ;) Moją faworytką jest Mocca z czekoladą :) Widziałam, że sprzedają tez ziarna i pewnie w końcu kupię, do domowego użytku :)

Awatar użytkownika
Loca

Postautor: Loca » 01 sie 2016, 9:36

Kolejny wątek idealny dla mnie, kawożłopa [WINKING FACE] Mam szczęście, że w domu mam ekspres do kawy który mieli ziarna. Fantastyczny sprzęt dla każdego kawosza. Polecam odkładać co miesiąc po np.100zł i po około 2 latach kupić sobie taki sprzęt. Warty jest wszystkiego dla każdego miłośnika kawy. Proces mielenia ziarenek i aromat świeżo zaparzonej kawy, jak w dobrej kawiarni. No i ten dźwięk mielenia i aromat.Bezcenny. Wcześniej przerabiałam ekspres przelewowy, czy też kapsułkowy(beznadziejna sprawa i przy okazji jak zliczy się zużycie kapsułek dość droga zabawa). Co do kawy bardzo lubię kawę z Lidla która co jakiś czas bywa w fantastycznej cenie w Lidlu. Czasem jest taka promka na 1kg opakowania albo 500gramów.Wówczas kupuję sobie zapas i tak "jadę"od promki do promki. Tylko uwaga kawiarnie już się skanpęły, że ta kawa jest dobra i w atrakcyjnej cenie więc trzeba iść na promocję z rana by załapać sie na kawę. Występuje w 2 wersjach crema oraz espresso, obie lubię jednak jestem fanką cremowej. Lubię łagodne kawy, z kremową "naturalną" lekką pianką. Dla porównania nie lubię kaw np. Lavatzzy są one dla mnie za mocno palone i dają kwasowość za którą nieprzepadam. To chyba tyle w temacie. Dawniej oczywiście piłam też rozpuszczalną kawŕ i czasem z saszetek typu cappuciono. Obecnie jak idę w gości i ktoś proponuje mi takie powiedzmy cappuciono z saszetki to grzecznie odmawiam i wybierwm herbatę. Nigdy nie lubiłam i chyba już nie polubię tzw. zalewajki z fusami bleee jak dla mnie.
Ile kaw dziennie pijacie? Ja średnio 2-3. Jednak są to kawy mocno mleczne jak latte lub capucciono. To chyba tyle na ten moment w temacie.

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 01 sie 2016, 10:22

Ooo ta z.Lidla musze wyprobowac :D ja lubie mc.cafe, lavazze, davidoff. A najbardziej te ktore mama przywozi z Niemiec, sa przepyszne :love:
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Wróć do „Hobby”