Dziewczyny z książką

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
zuz.ka

Re: Dziewczyny z książką

Postautor: zuz.ka » 10 lip 2016, 17:31

MagicznaMałgorzata pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja poległam na Lalce. No zabijcie mnie, ale nie mogłam po prostu. Ulisses też mnie wykończył, szczególnie, że czytałam w oryginale. O ludzie, to była męka. Chyba mam prosty umysł, który wielkich dzieł nie ogarnia.

Ja Lalkę przeczytałam dopiero po maturze :? , ale za to z przyjemnością.

W pustyni i w puszczy kochałam (dziwią mi się wszyscy, nawet moja mama-polonistka :D), Krzyżaków połknęłam, ale Ogniem i mieczem - koszmar!! Miesiąc tenu zrobiłam trzecie podejście, ale znowu poległam.

Teraz zaczynam Złudzenie Ch.Link.

peppa

Re: RE: Re: Dziewczyny z książką

Postautor: peppa » 10 lip 2016, 18:13

MagicznaMałgorzata pisze:Ja wiem o czym jest Paragraf 22, nie rozumiem zestawienie tego tytułu z hasłem "reportaż". dlatego próbowałam się dowiedzieć o co chodzi.

Mój błąd, przepraszam. Tak to jest jak się myśli o 5 rzeczach na raz :-)

Wysłane z mojego ALE-UL00 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
olenkasz

Postautor: olenkasz » 10 lip 2016, 18:49

zuz.ka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
olenkasz pisze:
Domcia2605 pisze:A właśnie co do Mroza, polecacie? Z opisu myślę, że mi się spodoba, przez wielu mi polecona, ale coś mnie wstrzymuje przed nim. Chyba kolejki w bibliotece :D Od któreś szczególnie warto zaczać czy ganz egal?

On ma kilka różnych serii, ale jak lubisz Nesbo :D, to ja polecam zacząć od "Przewieszenia". Dobry kryminał, rzecz dzieje się w górach, więc ciekawy klimat :D
W ogóle nie wiem czemu, ale kocham kryminały, które dzieją się zimą/jesienią :twisted:

A ja polecam od Ekspozycji, bo to pierwsza część trylogii, w ktorej Przewieszenie jest drugim tomem :D

No co ty?????????????????? :roll: Nie wiedziałam :lol:
Matka Boska Lesbijsko-Gejowska

Napij się u mnie zupki

Awatar użytkownika
Czocher

Postautor: Czocher » 10 lip 2016, 19:06

Luba pisze:zobacz cytowaną wiadomość
SALIX pisze:Ha, mam pytanie. 3 razy mierzyłam się z "Idiotą" Dostojewskiego i nigdy nie udało mi się dobrnąć do końca. Doczytałam najdalej do połowy. A przecież przetrawiłam inne jego dzieła, które mi się bardzo podobały. Te rozbuchane emocje, toksyczne związki niczym z najbardziej poczytnych tematów na Intymnym wydają mi się tak bardzo naiwne, ci bohaterowie tak niedojrzali, że mam na nich ochotę nakrzyczeć... Warto podjąć ostatnią próbę? Ktoś mi może wyjaśnić fenomen tej powieści? Chciałabym pokochać, a nie umiem.

Jak ksiazki nie czujesz to nie czytaj, nie mecz sie. Nie jest powiedziane, ze kazdy musi, ja nie "zmeczylam" Manna Czarodziejskiej Gory, a podobno to sie powinno przeczytac i tym zachwycac. No ja nie moge.

Czarodziejska Góra to mój plan na wakacje, nie strasz xD
ale najpierw "Rękopis znaleziony w Saragossie"

Awatar użytkownika
thirky

Postautor: thirky » 10 lip 2016, 19:08

Ja się za Czarodziejską górę wzięłam w gimnazjum, być może więc to wina nieodpowiedniego wieku, ale zaczęłam odpadać przy przeżywaniu czy odda blyanta czy nie odda (na początku mi się ten motyw podobał ale po 4 stronie zaczęłam dostawać mroczków), potem było tylko gorzej

Awatar użytkownika
smerffie

Re: RE: Re: Dziewczyny z książką

Postautor: smerffie » 10 lip 2016, 19:25

Domcia2605 pisze:
zuz.ka pisze:
smerffie pisze:
Ciekawe kiedy bedzie Potter po polsku. Albo na necie po angielsku to pewnie tez przeczytam.

Obecnie męczę notatki do obrony magisterki (poniedziałek), ale w kolejce są 3 ksiązki Charlotte Link.
A później pewnie przeczytam wszystkie pottery po kolei:D znowu:D

Ja przed dziesięcioma minutami skończyłam czytać Dom sióstr. Czytałaś już coś ChLink, czy te w kolejce będą pierwsze? Polecasz coś?

Ja polecam Gra Cieni, świetna, do końca podejrzewałam wszystkich, bo wszyscy mieli motyw :D I przerwane milczenie. Przede mną dom sióstr teraz.

Ja Charlotte przeczytałam niemal wszystko, 3 mam do przeczytania i zajmę się nimi od jutra. Wszystkie polecam

Luba

Postautor: Luba » 10 lip 2016, 21:44

A przy okazji.
Gdyby ktos mial do sprzedania, oddania Kroniki portowe Annie Proulx, to ja chetnie.

Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Postautor: lordviader » 10 lip 2016, 22:44

"Osobną kartką proszę ojca twego, by zechciał zająć się mymi zwłokami. Na cmentarzu, w samym kącie od strony pola rosną dwie lipy, tam pragnę spoczywać. Pewny jestem, że uczyni to dla przyjaciela. Dołącz swą prośbę. Nie chcę się narzucać z sąsiedztwem pobożnym chrześcijanom ,bo może by nie radzi byli nieszczęśliwemu. A może lepiej pochowajcie mnie przy drodze lub pośrodku bezludnej doliny, by kapłan, czy lewita żegnał się ze strachem, mijając mój kamień grobowy, albo Samarytanin łzę uronił."

Swego czasu bardzo utożsamiałam się z Werterem. To jest jedna z wielu postaci literackich do których wracam. Jednak jego jednego darzę ogromnym sentymentem. Weltschmerz był moim nieodzownym elementem przez wiele lat.

Elion

Postautor: Elion » 10 lip 2016, 23:22

To ja męczę "Podróż do kresu nocy".
I niby rozumiem czemu to ludzi zachwyca, przyjmuję do wiadomości rewolucję językową, chociaż nie mam jak tego doświadczyć bo mój francuski nie istnieje, ale treść, no em, nie wiem. Kapuje przekaz ale mnie to nie porywa.

ajah

Postautor: ajah » 11 lip 2016, 11:09

Aktualnie kończę Pomnik cesarzowej Achai t1. Jestem rozczarowana. Mam nadzieję, że t 2 będzie lepszy.
Z kryminałów to polecam Karin Slaughter, dobrze napisane, dość drastyczne.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Awatar użytkownika
enaa

Postautor: enaa » 11 lip 2016, 11:16

Cześć :)
Od zawsze lubiłam czytać, dlatego też poszłam na filologię polską - chociaż większość książek z listy przeczytałam już w liceum :P Ostatnio trochę się zapuściłam w tym temacie, ale mam postanowienie by nadrobić. Kiedyś umiałam całe dnie leżeć z książką, brakuje mi tego bardzo :(

Wiem, że kryminały cieszą się dużą popularnością, może polecę Monsa Kallentofta, bo nie mignął mi w temacie, a czytam jego książki od pierwszej części. Niektóre historie mrożą krew w żyłach, dodatkowo autor ma specyficzny sposób pisania, niektóre 'wstawki' między rozdziałami są liryczne, pisane z perspektywy ofiary. Ciężko to opisać, wiem też ze nie wszystkim taki styl się podoba, ale myślę, że warto sięgnąć po jego książki, bo to dobra literatura. Do tego bardzo specyficzna jest glowna bohaterka - komisarz Malin Fors, która zmaga się z własnymi 'demonami' (nie chcę zdradzać treści), no i tło obyczajowo-społeczne, bardzo ciekawe.
Ze skandynawskich kryminałów (z elementami horroru, grozy) polecę jeszcze (rownież nie widzę na wątku) książki Yrsy Sigurdardottir, bardzo chłodny klimat (Islandia),główną bohaterką jest prawniczka Tora, która musi zmierzyć się ze sprawami przyprawiającymi czytelnika o gęsią skórkę. Jeśli ktoś lubi niedopowiedziane uczucie lęku, niepokoju, skrzypiące drzwi i stare budynki na odludziu, to musi to przeczytać :D Nie są to tanie chwyty, literatura porządna wg mnie.

Sama teraz biorę się książkę z zupełnie innej półki - biografia Beksińskich. Ponieważ jesienią w kinach ma się pojawić film o nich (swoją drogą świetny trailer z Ogrodnikiem i Sewerynem), postanowiłam wcześniej zmierzyć się z tą obszerną pozycją (chociaż historię rodziny mniej więcej znam): http://lubimyczytac.pl/ksiazka/204802/b ... t-podwojny

Pozdrawiam i cieszę się bardzo z tego forum :D

Awatar użytkownika
enaa

Postautor: enaa » 11 lip 2016, 11:19

Czocher pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Luba pisze:zobacz cytowaną wiadomość
SALIX pisze:Ha, mam pytanie. 3 razy mierzyłam się z "Idiotą" Dostojewskiego i nigdy nie udało mi się dobrnąć do końca. Doczytałam najdalej do połowy. A przecież przetrawiłam inne jego dzieła, które mi się bardzo podobały. Te rozbuchane emocje, toksyczne związki niczym z najbardziej poczytnych tematów na Intymnym wydają mi się tak bardzo naiwne, ci bohaterowie tak niedojrzali, że mam na nich ochotę nakrzyczeć... Warto podjąć ostatnią próbę? Ktoś mi może wyjaśnić fenomen tej powieści? Chciałabym pokochać, a nie umiem.

Jak ksiazki nie czujesz to nie czytaj, nie mecz sie. Nie jest powiedziane, ze kazdy musi, ja nie "zmeczylam" Manna Czarodziejskiej Gory, a podobno to sie powinno przeczytac i tym zachwycac. No ja nie moge.

Czarodziejska Góra to mój plan na wakacje, nie strasz xD
ale najpierw "Rękopis znaleziony w Saragossie"

Powodzenia :mrgreen:

Awatar użytkownika
panda

Postautor: panda » 11 lip 2016, 13:19

Ja lubuję się w literaturze faktu, a z racji wykształcenia i zainteresowań staram się znaleźć czas na lekturę z zakresu antropologii kultury.
Jeśli chodzi o najświeższe, to mogę polecić http://lubimyczytac.pl/ksiazka/173506/zaczyn-o-zofii-i-oskarze-hansenach. Nie wiem, czy jest tu Munka, ale myślę, że zainteresowałaby ją ta książka. Teraz zaczynam http://lubimyczytac.pl/ksiazka/256528/jadro-dziwnosci-nowa-rosja i liczę na wiele :D
Nie lubię fantastyki absolutnie i w ogóle. Z kryminałów mam za sobą Larssona i Nesbo i podobały mi się, ale nie na tyle, żeby dalej zagłębiać się w ten gatunek.

Elion

Postautor: Elion » 11 lip 2016, 14:04

Właśnie zamówiłam "Zaczyn" dwa dni temu. ;)

Awatar użytkownika
panda

Postautor: panda » 11 lip 2016, 14:10

Właśnie korzystając z promocji Znaku zamówiłam m.in. "Kołonotatnik z Bohaterem", będę podsycać swój optymizm ;)

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 11 lip 2016, 14:20

Mnie ostatnio wzięło na nieco ciężkie książki typu "Czarnobylska modlitwa", "Biała siła, czarna pamięć".
Tak poza tym, to czytam zasadniczo wszystko, oprócz romansideł, biografii i poezji. Taka jestem mało romantyczna :P
Masikura.

Elion

Postautor: Elion » 11 lip 2016, 14:22

panda pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Właśnie korzystając z promocji Znaku zamówiłam m.in. "Kołonotatnik z Bohaterem", będę podsycać swój optymizm ;)

:lol: no tak.
Sziket, ja pierwsze półrocze poświeciłam na czytanie o Stalingradzie, zdobywaniu Berlina i innych takich przyjemnostkach. ;)

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 11 lip 2016, 14:25

U mnie literatura lekka, niezmuszająca do zbytniego wysiłku intelektualnego :P. Czytam Złudzenie Ch.Link

Awatar użytkownika
mia8544

Postautor: mia8544 » 11 lip 2016, 14:46

Lektur w szkole w ogóle nie czytałam :oops: Lalki przeczytałam połowę i oczywiście była na maturze :lol:
Za to dużo chętniej czytałam lektury na literaturę angielską - Wichrowe Wzgórza przeczytałam trzy razy ;)

Ja czytam przeważnie jakieś lekkie książki, romansidła, młodzieżowe ale kryminały też lubię.
Tylko ostatnio w ogóle nie mam czasu czytać, mam małą córkę, która organizuje mój dzień i zbyt wiele czasu na czytanie mi nie daje.
Więc ostatnio u mnie na topie krótkie bajeczki - Koala nie pozwala i Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe - świetne ;)
Mam słabość do pięknie wydanych książek dla dzieci :)

Teraz męczę Czas pokaże Ficner-Ogonowskiej, ale jakoś mi nie idzie.

peppa

Postautor: peppa » 11 lip 2016, 14:56

enaa pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Cześć :)
Od zawsze lubiłam czytać, dlatego też poszłam na filologię polską - chociaż większość książek z listy przeczytałam już w liceum :P Ostatnio trochę się zapuściłam w tym temacie, ale mam postanowienie by nadrobić. Kiedyś umiałam całe dnie leżeć z książką, brakuje mi tego bardzo :(

Wiem, że kryminały cieszą się dużą popularnością, może polecę Monsa Kallentofta, bo nie mignął mi w temacie, a czytam jego książki od pierwszej części. Niektóre historie mrożą krew w żyłach, dodatkowo autor ma specyficzny sposób pisania, niektóre 'wstawki' między rozdziałami są liryczne, pisane z perspektywy ofiary. Ciężko to opisać, wiem też ze nie wszystkim taki styl się podoba, ale myślę, że warto sięgnąć po jego książki, bo to dobra literatura. Do tego bardzo specyficzna jest glowna bohaterka - komisarz Malin Fors, która zmaga się z własnymi 'demonami' (nie chcę zdradzać treści), no i tło obyczajowo-społeczne, bardzo ciekawe.
Ze skandynawskich kryminałów (z elementami horroru, grozy) polecę jeszcze (rownież nie widzę na wątku) książki Yrsy Sigurdardottir, bardzo chłodny klimat (Islandia),główną bohaterką jest prawniczka Tora, która musi zmierzyć się ze sprawami przyprawiającymi czytelnika o gęsią skórkę. Jeśli ktoś lubi niedopowiedziane uczucie lęku, niepokoju, skrzypiące drzwi i stare budynki na odludziu, to musi to przeczytać :D Nie są to tanie chwyty, literatura porządna wg mnie.

Sama teraz biorę się książkę z zupełnie innej półki - biografia Beksińskich. Ponieważ jesienią w kinach ma się pojawić film o nich (swoją drogą świetny trailer z Ogrodnikiem i Sewerynem), postanowiłam wcześniej zmierzyć się z tą obszerną pozycją (chociaż historię rodziny mniej więcej znam): http://lubimyczytac.pl/ksiazka/204802/b ... t-podwojny

Pozdrawiam i cieszę się bardzo z tego forum :D

Przeczytałam wszystko co wyszło tej autorki. TO taki trochę horror, trochę triller ja dla mie. Lackberg to pry niej małe miki, ale czyta się cudnie. Idealna długie wieczory i upalne popołudnia.

Właśnie czytam "Człowieka o 24 twarzach" zapowiada się fajnie

Wróć do „Hobby”