Dziewczyny z książką

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
Awatar użytkownika
myszamisia

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Dziewczyny z książką

Postautor: myszamisia » 05 lut 2018, 15:29

Axis mundi pisze:
myszamisia pisze:
Axis mundi pisze:Jak lubisz takie klimaty, to polecam Pilipiuka :twisted:
Pilipiuk mniam. W grudniu przeczytałam wszystkie części mojego ulubionego bimbrownika i serię o wampirach Czekam na kontynuację.

Jeśli jeszcze nie czytałaś, polecam serię "Kuzynki". Gwarantuje, że nigdy już nie spojrzysz na Kraków, tak jak dotąd ;)
Bo na wiewiórki nie patrzysz już tak samo, prawda? :hahaha:
Wiewiórki z Zony, Pikachu (czy jak tam to się pisze) czy słodziaki ze szpitala? Nadal słodziaki.
Kraków widziałam tylko raz, na wycieczce w podstawówce. Jest cichy plan, że może w te wakacje pojadę w te okolice. Przeczytałam opis Kuzynek. Ciekawe. Zaraz siadam do czytania.

Wysłane spod islandzkiego wulkanu

ajah

Re: Dziewczyny z książką

Postautor: ajah » 05 lut 2018, 15:54

przeczytałam Nieodnalezioną Mroza.
to taka książka z przesłaniem/ edukujaca społeczeństwo trochę w temacie przemocy domowej. Opisy faktycznie dosadnie szczegółowe, mogą co wrazliwszych razic.
atmosfera zupełnie inna niż w serii z Chylka czy Frostem (ta seria najmniej mi pasuje), ale wg mnie warto.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 05 lut 2018, 17:12

Nie lubię Mroza, najpierw odpychało mnie, że wyskakiwał z lodówki, później przeczytałam kawałek jakiejś książki u koleżanki [nawet nie pamiętam tytułu] i to totalnie nie moje klimaty.. czy jestem w tym osamotniona?

Ale kupiłam sobie dzisiaj w biedrze za 25 zł Cudownego chłopca R.J Palacio, jak skończę Wszystko za Everest to będzie następna lektura :D

Awatar użytkownika
Axis mundi

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Dziewczyny z książką

Postautor: Axis mundi » 05 lut 2018, 19:56

myszamisia pisze:Wiewiórki z Zony, Pikachu (czy jak tam to się pisze) czy słodziaki ze szpitala? Nadal słodziaki.

Tak :twisted: te wiewiórki z parku w Łazienkach ("Staw" / Aparatus; Wampir z MO) i z Czarnobyla.

Pikaczu?
- "Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę?"
- "Powiedziało, że nazywa się Pikaczu" ;)
Ostatnio zmieniony 08 lut 2018, 22:15 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 8 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 06 lut 2018, 14:57

Mam W cieniu prawa Mroza, leży sobie od przeszło roku i nie mogę go skończyć. :-( Nie chwyciło.

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 08 lut 2018, 19:19

Dziewczyny a możecie coś powiedzieć o Pilipiuku? Od czego warto zacząć przygodę z tym panem? Seria o wampirach to która? :)

Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Postautor: lordviader » 08 lut 2018, 19:36

Domcia2605 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny a możecie coś powiedzieć o Pilipiuku? Od czego warto zacząć przygodę z tym panem? Seria o wampirach to która? :)

Kupiłam pierwszy tom o Wedrowyczu bo lud tak poleca. Ja osobiście nie przeszłam przez nawet połowę.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 08 lut 2018, 21:58

Formalnie nie ma serii o wampirach. Jest 1 książka "Wampir z M-3", ale...
Pilipiuk, to gość po archeologii, który zabrał się za pisanie. Tematyka jest różna, ale ogólnie można ją określić mianem fantasy. W książkach zjawiska nadprzyrodzone są normą, a bohaterami bywają wampiry - one przewijają się w różnych opowiadaniach - wilkołaki, krowołaki i inne nierzeczywiste stworzenia, które znamy z legend ;)

Moje ulubione historie akurat dotyczą doktora Skórzewskiego - lekarza, który na początku XX w. pracuje w carskiej Rosji (ale i jeździ po świecie) i widzi rzeczy, które niekoniecznie mieszczą się w jego światłym umyśle.
Jakub Wędrowycz jest klasą samą w sobie - to mieszkający na wsi pod Chełmem światowej sławy egzorcysta, bimbrownik i alkoholik. Uosobienie wszelkich stereotypów o zdegenerowanym, niewykształconym dziadzie z zapadłej wsi, w waciaku, uszance i gumofilcah. Cykl o Jakubie ma właśnie ów specyficzny, irracjonalny, abstrakcyjny, odjechany wręcz humor, który nie każdemu może się podobać. Ja osobiście uwielbiam :P
Jest jeszcze Robert Storm - ewidentnie alter ego autora, archeolog, który zawodowo zajmuje się rozwiązywaniem dziwnych zagadek, taki detektyw od dziwnych spraw. I drugi archeolog Tomasz Olszakowski - ten z kolei na wykopaliskach ciągle trafia na coś, czego nie da się opublikować w poważnym periodyku branżowym.
No i kuzynki Kruszewskie, ze swoją przyjaciółką - wampirzycą - mieszkają w Krakowie (przynajmniej w 2 pierwszych tomach) i oprowadzają nas po tym mieście, w którym ciągle spotkać można ... :cisza: To już trzeba sobie samemu przeczytać.

Oczywiście jest też masa opowiadań z innymi - jednorazowymi - bohaterami, których rzeczywistość mocno zaskakuje. Jest też cykl norweski i cykl Oko jelenia, ale do nich jeszcze się nie zabrałam. Poza tym Pilipiuk jest kontynuatorem cyklu o Panu Samochodziku i cyklu o alternatywnej historii II wojny światowej.

Ja chyba zaczęłam standardowo od Kronik Jakuba Wędrowycza i wpadłam, choć czytałam w komunikacji publicznej i zachowałam należyta powagę, aż do "- Ciapuś, uduś pana!". Nie ma lepszego polepszacza humoru na jesień i zimę.
http://www.pilipiuk.com
Ostatnio zmieniony 09 lut 2018, 13:58 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 7 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Domcia2605

Re: RE: Re: Dziewczyny z książką

Postautor: Domcia2605 » 08 lut 2018, 22:04

Axis mundi pisze:

Formalnie nie ma serii o wampirach. Jest 1 książka "Wampir z M3", ale...
Pilipiuk, to gość po archeologii, który zabrał się za pisanie. Tematyka jest różna, ale ogólnie można ją określić mianem fantasy. W książkach zjawiska nadprzyrodzone są normą, a bohaterami bywają wampiry - one przewijają się w różnych opowiadaniach - wilkołaki, krowołaki i inne nierzeczywiste stworzenia, które znamy z legend ;)
Moje ulubione historie akurat dotyczą doktora Skórzewskiego - lekarza, który na początku XX w. pracuje w carskiej Rosji (ale i jeździ po świecie) i widzi rzeczy, które niekoniecznie mieszczą się w jego światłym umyśle.
Jakub Wędrowycz jest klasą samą w sobie - to mieszkający na wsi pod Chełmem światowej sławy egzorcysta, bimbrownik i alkoholik. Uosobienie wszelkich stereotypów o zdegenerowanym, niewykształconym dziadzie z zapadłej wsi, w waciaku, uszance i gumofilcah. Cykl o Jakubie ma właśnie ów specyficzny, irracjonalny, abstrakcyjny, odjechany wręcz humor, kory nie każdemu może się podobać. Ja osobiście uwielbiam
Jest jeszcze Robert Storm - ewidentnie alter ego autora, archeolog, który zawodowo zajmuje się rozwiązywaniem dziwnych zagadek, taki detektyw od dziwnych spraw.
No i kuzynki Kruszewskie, ze swoją przyjaciółką - wampirzycą - mieszkają w Krakowie (przynajmniej w 2 pierwszych tomach) i oprowadzają nas po tym mieście, w którym ciągle spotkać można ... :cisza: To już trzeba sobie samemu przeczytać.

Oczywiście jest też masa opowiadań z innymi - jednorazowymi - bohaterami. Jest też cykl norweski i cykl Oko jelenia, ale do nich jeszcze się nie zabrałam. Poza tym Pilipiuk jest kontynuatorem cyklu o Panu Samochodziku.

Ja zaczęłam standardowo od Kronik Jakuba Wędrowycza i wpadłam. Nie ma lepszego polepszacza humoru na jesień i zimę.
http://www.pilipiuk.com
Ooo zachęciłaś mnie bardzo, dziękuję. To zdecydowanie moje klimaty :)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 08 lut 2018, 22:25

A sorry, przecież jest jeszcze "Wampir z MO". W każdym razie nigdy już nie spojrzysz na Edwarda Cullena w ten sam sposób :twisted:
Ostatnio zmieniony 09 lut 2018, 0:06 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
myszamisia

Postautor: myszamisia » 08 lut 2018, 22:53

W kolejności:
"Wampir z M3"
"Wampir z MO"
A 4 kwietnia wyjdzie "Wampir z KC"

Jakuba uwielbiam, chyba jest moim ulubionym bohaterem. Czytam teraz drugą część Kuzynek, ale ilość dodatkowych opisów blokuje mnie. Ciężko mi się to czyta i nie widzę w nich typowego języka Pilipiuka.

Wysłane spod islandzkiego wulkanu

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 09 lut 2018, 13:52

myszamisia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czytam teraz drugą część Kuzynek, ale ilość dodatkowych opisów blokuje mnie. Ciężko mi się to czyta i nie widzę w nich typowego języka Pilipiuka.

Niedobrze :( Bo przed tobą trzecia, a tą mi się dość ciężko czytało. Dwie pierwsze przeleciałam błyskiem, bo to moje klimaty.
Dzięki tej naszej pogawędce o Pilipiuku, okazało się, że czwarta część Kuzynek zupełnie mi umknęła. Już ją sobie zarezerwowałam w bibliotece.
I muszę powtórzyć "Wampira z M-3", bo mi się jkoś zlał w jedno z "z MO" :voodoo:
Obrazek

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 30 mar 2018, 11:25

Po dość kiepskim "Oskarżeniu", "Testament" jest naprawdę udany :ok: i wciągający.
#chylkologiastosowana
Obrazek

Awatar użytkownika
lordviader

Postautor: lordviader » 30 mar 2018, 11:32

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Po dość kiepskim "Oskarżeniu", "Testament" jest naprawdę udany :ok: i wciągający.
#chylkologiastosowana

A ja się czułam czytając to, że mam trochę de ża wi z pierwszej części. Nie mniej pewnie do śmierci będę #teamchyłka i wszystkie części kupiłam i kupować będę :cool:

Jestem w trakcie robienia zamówienia na książki dla dzieci i powiem wam, że one są okrutnie drogie w porównaniu do treści. Chociaż nie mówię, są pięknie wydane i mają wspaniałe ilustracje.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 30 mar 2018, 12:02

lordviader pisze:zobacz cytowaną wiadomość
mam trochę de ża wi z pierwszej części.

Ja na szczęście w ogóle nie pamiętam już o czym była 1. część. :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 30 mar 2018, 12:02

lordviader pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość
#chylkologiastosowana

A ja się czułam czytając to, że mam trochę de ża wi z pierwszej części. Nie mniej pewnie do śmierci będę #teamchyłka i wszystkie części kupiłam i kupować będę :cool:

Jestem w trakcie robienia zamówienia na książki dla dzieci i powiem wam, że one są okrutnie drogie w porównaniu do treści. Chociaż nie mówię, są pięknie wydane i mają wspaniałe ilustracje.

Z ciekawości zapytam, co zamawiasz?
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
lordviader

Postautor: lordviader » 30 mar 2018, 14:51

Tupcio Chrupcio nie mogę zasnąć
Tupcio Chrupcio Ja się nie boję!
Tupcio Chrupcio Nie umiem przegrywać
Moja młodsza siostra
Niesforne zwierzaki. Tchórzliwy ptak
Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza
Przygody Fenka. Strach, emocje
Pamiętnik czarnego noska
Obrazkowe zgadywanki. Zoo
Wiąż, ile chcesz, Albercie
W tej bajce nie ma smoka
Lena. Dlaczego muszę przepraszać?
Mysz, która chciała być lwem
Okruszki
Mądre bajki
Gdzie się chowa śnieżna sowa? Znajduj zwierzęta na wszystkich kontynentach
Masło śpi
Proszę mnie przytulić
Będę strażakiem
Julia piecze ciasto w paski
Uczucia
i kilka części o żółwiu Franklinie.

To jest dopiero "rys" zamówienia, muszę jeszcze ze Starym skonsultować kilka innych pozycji

magicka98

Postautor: magicka98 » 09 kwie 2018, 10:53

Co do Mroza... To mi się podobały pierwsze części Chyłki (zatrzymałam się... na Oskarżeniu? Albo na części przed, już nie pamiętam tytułu... :D), pierwsza część Forsta jak dla mnie przesadzona, a potem był punkt kulminacyjny czyli Czarna Madonna - nope. To, w połączeniu z tym że Mróz wyskakuje z lodówki (hehehehe) i coraz bardziej kiepskimi i pisanymi na jedno kopyto ksiązkami sprawia, że mam coraz mniejszą chęć nawet dokończyć CHyłkę... Która się staje powoli też tasiemcem.

A czytam teraz Ona to wie i czuję suię wciągnięta coraz bardziej. Ogólnie lubię thrillery, a tutaj już sama nie wiem co się dzieje :D

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 09 kwie 2018, 15:39

magicka98 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Co do Mroza... To mi się podobały pierwsze części Chyłki (zatrzymałam się... na Oskarżeniu? Albo na części przed, już nie pamiętam tytułu... :D), pierwsza część Forsta jak dla mnie przesadzona, a potem był punkt kulminacyjny czyli Czarna Madonna - nope. To, w połączeniu z tym że Mróz wyskakuje z lodówki (hehehehe) i coraz bardziej kiepskimi i pisanymi na jedno kopyto ksiązkami sprawia, że mam coraz mniejszą chęć nawet dokończyć CHyłkę... Która się staje powoli też tasiemcem.

A czytam teraz Ona to wie i czuję suię wciągnięta coraz bardziej. Ogólnie lubię thrillery, a tutaj już sama nie wiem co się dzieje :D

Faktycznie Czarna Madonna nope. Nie podeszła mi, za dziwne, niby straszne, ale dziwne, a nie straszne, choć był moment, że autentycznie bałam się czytać nocą.
Za to fajne były jego "Turkusowe szale" :ok: Serię z Chyłką bardzo polubiłam, skończyłam chyba na IV tomie, pewnie przeczytam też kolejną, ale jak ma co chwilę być kolejna to wymiękam :cool:
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

magicka98

Postautor: magicka98 » 10 kwie 2018, 11:17

Czarna Madonna za bardzo chyba była wypelniona szczegółami i informacjami religijnymi, by rzeczywiście przestraszyć. I... jakoś wydaje mi się, że te sceny które mogłyby być straszne, były opisane... zbyt zwyczajnie. Brak klimatu i napięcia chyba to się nazywa ;)

Turkusowych szali nie czytałam, ale moooże sprawdzę. CO do CHyłki, przeraża mnie tempo w jakim pojawiają się kolejne części... Jak tak dalej pójdzie to skończy się jak Saga o Ludziach Lodu ;)

Wróć do „Hobby”