Dziewczyny z książką

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
peppa

Re: Dziewczyny z książką

Postautor: peppa » 18 lip 2017, 17:15

Ostatnio skonczylam "Slawe" Karoliny Korwin-Piotrowskiej i jest o wszytkim tylko nie o tym o czym myslicie, ze byc moze. Slawa z puntku widzenia socjoligecznego, antropologicznego. Widac niesamowite wiedze autorki, swietny styl pisarski bez wymadrzania sie ale i bez zbytniego jajcowania.
Mroza przeczytalam prawie wszystko, najlepsze serie to oczywiscie Chylka i Forst, choc musze przyznac, ze jedenj z ksiazek boje sie tknac- jest to bodajrze drugi tom Chylki, tam gdzie pisza o dzieciach, tam sie nie tykam.
Miloszewski Wojciech "Inwazja" nie lubie ksiazek wojennych, ale jako ze ksiazki drugie Miloszewskiego uwielbiam, postanowilam dac mu szanse. Nie jest to latwa lektura, trup sciele sie gesto. Ciekawy zabieg pokazania wojny oczami zolnierza, ojca rodziny i bezwglednego dorobkiewicza, ktory na wojnie chce zrobic biznesy. Napewno siegne po drugi tom, bo ta ksiazka pozostaje na dlugo w pamieci.

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 19 lip 2017, 8:02

Ja mam wspominany wcześniej dół książkowy. Wcześniej mimo ogromu roboty czytałam książkę w max dwa dni, bo w trakcie jazdy busem , w pracy ba przerwie, przed snem. Teraz mam więcej czasu a nie mogę się zebrać żeby coś porządnie przeczytać. Od tygodnia wręcz katuje 'wszystko za Everest' mimo że jest ultra ciekawa... dół jak nic

Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Postautor: lordviader » 19 lip 2017, 11:58

benz pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja mam wspominany wcześniej dół książkowy. Wcześniej mimo ogromu roboty czytałam książkę w max dwa dni, bo w trakcie jazdy busem , w pracy ba przerwie, przed snem. Teraz mam więcej czasu a nie mogę się zebrać żeby coś porządnie przeczytać. Od tygodnia wręcz katuje 'wszystko za Everest' mimo że jest ultra ciekawa... dół jak nic

odpuść sobie na jakiś czas. U mnie działa taka dłuższa przerwa
bywam na insta
-Jak się nazywasz?
-Gruba Amy
-Nazywasz się gruba Amy?
-Tak, żeby chude suki nie robiły tego za moimi plecami.

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 19 lip 2017, 17:35

bedlamite pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Godzinę temu skończyłam to:

I nie wiem co ze sobą zrobić. Absolutnie cudowna! :love:
Jeśli lubicie sagi rodzinne z tajemniczymi i wojną w tle, to BARDZO, bardzo mocno polecam!Obrazek

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

O, coś dla mnie :serce: Nie wiem jak mogłam przeoczyć

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 20 lip 2017, 13:51

Ja wczoraj skończyłam ten "Smutek aniołów". Pięknie napisana, tylko trzeba przebrnąć przez pierwsze 50 stron :cool:
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
meeow

Postautor: meeow » 20 lip 2017, 14:21

Znam ból, przez cały czerwiec nie byłam w stanie nic przeczytać :torba: Dopiero teraz się odblokowałam, musiałam sobie zrobić przerwę, pomoglo.

Sięgnęłam w końcu po Mroza. I pytam samą siebie - dlaczego tak późno? :brzydal: Na razie za mną dwie części Chyłki, w dwa dni je łyknęłam, zaraz siadam do trzeciej... I bardzo pociesza mnie myśl, że jeszcze mam trochę do czytania. Chociaż widząc tempo w jakim pochłaniam te książki, to za kilka dni mogę płakać, ze skończyłam Chyłkę i moje życie nie ma sensu :cojest:

Awatar użytkownika
lordviader

Re: RE: Re: Dziewczyny z książką

Postautor: lordviader » 20 lip 2017, 14:38

meeow pisze:

Znam ból, przez cały czerwiec nie byłam w stanie nic przeczytać :torba: Dopiero teraz się odblokowałam, musiałam sobie zrobić przerwę, pomoglo.

Sięgnęłam w końcu po Mroza. I pytam samą siebie - dlaczego tak późno? :brzydal: Na razie za mną dwie części Chyłki, w dwa dni je łyknęłam, zaraz siadam do trzeciej... I bardzo pociesza mnie myśl, że jeszcze mam trochę do czytania. Chociaż widząc tempo w jakim pochłaniam te książki, to za kilka dni mogę płakać, ze skończyłam Chyłkę i moje życie nie ma sensu :cojest:
Ww wrześniu podobno ma być nowa część. Łączę się w bólu bo Chylka to moja miłość :serce:

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
bywam na insta
-Jak się nazywasz?
-Gruba Amy
-Nazywasz się gruba Amy?

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 20 lip 2017, 16:02

meeow pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Nie martw się, Mróz pisze swoje książki w tempie niewiele wolniejszym, niż to, w którym czytelnicy je czytają :brzydal:

podpucha

Postautor: podpucha » 20 lip 2017, 16:16

Ja wczoraj zakupiłam nowego ebook Mroza czyli Czarną Madonnę :D
No ale nie czytam bo męczę Lokatorkę :/ Nie umiem czytać dwóch książek na raz, ani zaczynać i nie kończyć :/

sybillahogwart

Postautor: sybillahogwart » 20 lip 2017, 20:53

podpucha pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja wczoraj zakupiłam nowego ebook Mroza czyli Czarną Madonnę :D
No ale nie czytam bo męczę Lokatorkę :/ Nie umiem czytać dwóch książek na raz, ani zaczynać i nie kończyć :/

Mam tak samo. Mróz na razie czeka, bo męczę się z Lampionami Bondy, choć jestem coraz bliższa odłożenia. Lubię jej powieści, ale Lampiony to przerost formy nad treścią. Nazwanie tego kryminałem też na wyrost.

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 21 lip 2017, 11:01

Dziewczyny czytajace lokatorke - fajna jest? Ostatnio miałam już kliknąć na empiku ale koniec końców wybrałam Siostry C.Douglas i teraz zastanawiam się nad zakupem lokatorki xd robię zapasy na czas kiedy znowu będę czytać jak szalona xD

podpucha

Postautor: podpucha » 21 lip 2017, 11:28

Dziewczyny czytajace lokatorke - fajna jest? Ostatnio miałam już kliknąć na empiku ale koniec końców wybrałam Siostry C.Douglas i teraz zastanawiam się nad zakupem lokatorki xd robię zapasy na czas kiedy znowu będę czytać jak szalona xD

Wczoraj skończyłam i raczej nie polecam... Ogólna moja opinia to 6,5/10. Akcja książki zaczyna się rozkręcać jakoś w jej 2/3, a do tego czasu nuda :/
Nie wiem, może jestem zbyt wymagająca?

Awatar użytkownika
smerffie

Postautor: smerffie » 21 lip 2017, 12:38

podpucha pisze:Ja wczoraj zakupiłam nowego ebook Mroza czyli Czarną Madonnę :D
benz pisze:Dziewczyny czytajace lokatorke - fajna jest? Ostatnio miałam już kliknąć na empiku ale koniec końców wybrałam Siostry C.Douglas i teraz zastanawiam się nad zakupem lokatorki xd robię zapasy na czas kiedy znowu będę czytać jak szalona xD
Ja ogólnie polecam, fajnie się.czyta ale zakończenie mi się nie podobało

Awatar użytkownika
meeow

Postautor: meeow » 21 lip 2017, 14:04

lordviader pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ww wrześniu podobno ma być nowa część. Łączę się w bólu bo Chylka to moja miłość :serce:

Widziałam właśnie, że Chyłka ma wrócić po wakacjach, więc mam nadzieję, że jakoś przetrwam do tego czasu :cojest:

Swoją drogą, ciągle się zastanawiam kto mógłby zagrać ten dream team w ekranizacji :brzydal:

benz pisze:Dziewczyny czytajace lokatorke - fajna jest? Ostatnio miałam już kliknąć na empiku ale koniec końców wybrałam Siostry C.Douglas i teraz zastanawiam się nad zakupem lokatorki xd robię zapasy na czas kiedy znowu będę czytać jak szalona xD

Przeczytałam w dwa dni, więc nie była jakoś specjalnie wymagająca. Powoli się rozkręca i ciągnie się z początku. Trochę mnie denerwowała powtarzalność pewnych schematów.
Z takich do przeczytania w jeden, dwa dni to mogę polecić Tarryn Fisher - Bad moomy. Zła mama. Chociaż to taki średniak, takie 5/10.

podpucha

Postautor: podpucha » 21 lip 2017, 15:10

Zaczęłam czytać tego Mroza, nie mam jeszcze opinii, ale momentami jest creepy :D

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 22 lip 2017, 21:53

Dzięki za tą dyskusję o Chyłce. Dzięki niej właśnie skończyłam Kasację i biorę się za kolejne.
I ciągle się zastanawiam dlaczego dopiero teraz?
A najnowszy Pilipuk czeka... :voodoo:
Ostatnio zmieniony 22 lip 2017, 21:54 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
lordviader

Postautor: lordviader » 22 lip 2017, 21:56

Axis mundi pisze:Dzięki za tą dyskusję o Chyłce. Dzięki niej właśnie skończyłam Kasację i biorę się za kolejne.
I ciągle się zastanawiam dlaczego dopiero teraz?
A najnowszy Pilipuk czeka... :voodoo:
Jak ja zaczynałam Mroza zastanawiałam się jak to możliwe, że tak późno się poznaliśmy.

Od Mroza zaczęłam czytanie polskich autorów ;)

bywam na insta
-Jak się nazywasz?
-Gruba Amy
-Nazywasz się gruba Amy?

podpucha

Postautor: podpucha » 23 lip 2017, 10:45

Skończyłam czytać Czarną Madonnę Mroza... No nie wiem sama, to chyba nie moja bajka. Pomieszanie z pogmatwaniem, za dużo wątków. Daje 7 z minusem na 10.

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 23 lip 2017, 17:12

Coś we mnie pękło - przeczytałam w piatkową noc Demonolodzy Ed i Lorraine Warren, a dzisiaj zaczęłam Ślepnąc od świateł Żulczyka :D to dobry znak :D

Sign

Postautor: Sign » 26 lip 2017, 19:28

Czytał ktoś może "Efekt Lucyfera" Philipa Zimbardo, i powie mi czy warto?
:karetka:

Wróć do „Hobby”