Dziewczyny z książką

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
Awatar użytkownika
amelj

Re: Dziewczyny z książką

Postautor: amelj » 09 sty 2018, 18:37

Dziś skończyłam "Złodziej z mgły" (Lavinia Petti), piękna książka jeśli ktoś lubi baśniowy klimat :)
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 11 sty 2018, 12:27

Skończyłam "Pogromcę lwów" i "Czarownicę" . Pewnych rzeczy się domyśliłam, inne mnie zaskoczyły. Jak to w poprzednich częściach sagi dużo wątków pozakryminalnych. Całkiem przyjemny relaksator. :D

Teraz czytam "Córkę króla moczarów Karen Dionne

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 13 sty 2018, 21:25

Skończyłam wczoraj "Córkę króla moczarów". I jestem trochę rozczarowana. Sam pomysł mi się podobał, ale tytułowa bohaterka mnie irytowała. Wiem, że taka konwencja, trauma, izolacja, ale jakoś do mnie nie przemówiła. Akcja złożona prawie wyłącznie z retrospekcji. Nie trafiła do mnie.

Miałam podejście do debiutu Toma Hanksa "Kolekcji nietypowych zdarzeń". Nie mogłam się wciągnąć, odłożyłam. Zostawię na odpoczynek po innej lekturze.

Teraz nie wiem, co czytać... mam Strażników światła Abby Geni, Rdzę Małeckiego, Opowieści podręcznej oraz Oryksa i Derkacza Margaret Atwood, Rzeczy, których nie wyrzuciłem Wichy, parę książek Kinga, Lema.

Chyba wjedzie Cmętarz zwieżąt

Jakie są Wasze ulubione gatunki, co lubicie czytać?
Macie coś teraz na czytaczowej chciejliście?

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 13 sty 2018, 22:17

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Skończyłam wczoraj "Córkę króla moczarów". I jestem trochę rozczarowana. Sam pomysł mi się podobał, ale tytułowa bohaterka mnie irytowała. Wiem, że taka konwencja, trauma, izolacja, ale jakoś do mnie nie przemówiła. Akcja złożona prawie wyłącznie z retrospekcji. Nie trafiła do mnie.

Miałam podejście do debiutu Toma Hanksa "Kolekcji nietypowych zdarzeń". Nie mogłam się wciągnąć, odłożyłam. Zostawię na odpoczynek po innej lekturze.

Teraz nie wiem, co czytać... mam Strażników światła Abby Geni, Rdzę Małeckiego, Opowieści podręcznej oraz Oryksa i Derkacza Margaret Atwood, Rzeczy, których nie wyrzuciłem Wichy, parę książek Kinga, Lema.

Chyba wjedzie Cmętarz zwieżąt

nie mam jakiegoś ulubionego gatunku, ale też żadnym nie gardzę. częściej czytam literaturę faktu, reportaze, komiksy niż kryminały albo publicystkę, ale jest to gdzieś proporcja 3:1. staram się czytac w językach których się uczę i trzymać poziom tych już w miarę ogarniętych, więc wypisuję sobie czasem co mnie interesuje, a potem szukam pozycji na ten temat w danym języku. czytam tez troche przekrojowych prac naukowych jak mnie jakiś temat wybitnie zainteresuje i potem czasem ogarniam bibliografię, czasem mi sie nie chce. Mam taką karteczkę gdzie zapisuje bardzi o czym chcialabym przeczytać, a nie co konkretnie.

nie mam jakiś chciejlist, nie kupuję raczej na zapas. klasykę nadrabiam w audiobookach, a tak to raczej spontan. nie mam w domu więcej niż 5 nieprzeczytanych książek. co chce przeczytac raczej tez na bieżąco

no i podręczniki lubię :mrgreen: często archiwalne
Ostatnio zmieniony 13 sty 2018, 22:20 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 16 sty 2018, 12:32

Ja skończyłam cykl 'Północna droga" Cherezińskiej; jakoś spodobał mi się bardziej niż "Odrodzone królestwo". Ogólnie książki ciekawe, zgrabnie stworzone postacie, żywe i takie "krwiste" (zwłaszcza kobiety).
Teraz rozglądam się za czymś podobnym, ale nic nie wpadło mi w oko...pomożecie?
Masikura.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 16 sty 2018, 13:01

Caoimhe pisze:Teraz nie wiem, co czytać... Chyba wjedzie Cmętarz zwieżąt

To to samo, co "Smętarz dla zwierzaków"? Bierz :twisted: Na zimowe wieczory jak znalazł.

Aha! Czytam wszystko, z wyjątkiem infantylnych "harlekinów" (bo te napisane "z jajem" też mi się zdarzało).
Obrazek

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 16 sty 2018, 13:51

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Caoimhe pisze:Teraz nie wiem, co czytać... Chyba wjedzie Cmętarz zwieżąt

To to samo, co "Smętarz dla zwierzaków"? Bierz :twisted: Na zimowe wieczory jak znalazł.

Aha! Czytam wszystko, z wyjątkiem infantylnych "harlekinów" (bo te napisane "z jajem" też mi się zdarzało).

Tak :brzydal: Też mnie zdziwił tytuł
https://woblink.com/ebook/cmetarz-zwiezat-stephen-king-paulina-braiter-2724
Ale wciągnęło mnie, przyznaję :brzydal:

Jeszcze Agathę Christie mam na czytniku, czeka.

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 18 sty 2018, 12:36

Mam ten problem, że bardzo dużo czytam ze względu na pracę i ciężko mi czasem wcisnąć pozycje „dla przyjemności”, które faktycznie nie są z moją tematyką związane. Ale jeśli już uda mi się wcisnąć jakąś fikcje to kocham kryminał, horror, fantastykę i reportaż (taki poza moimi tematami). Mam też problem z czytaniem po polsku, jeśli coś jest tłumaczone i znam styl autora ciężko mi wyłączyć tryb oceniania samego tłumaczenia. Jednak wolę po polsku czytać polskich autorów ale mam plan zwiększyć liczbę tłumaczonych książek.

Teraz mam fazę na książki o przestrzeni miejskiej, aktualnie na tapecie „Śmieciowa przestrzeń” a w kolejce „Przestrzeń Warszawy. Tożsamość miasta a urbanistyka”.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 18 sty 2018, 12:46

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Mam ten problem, że bardzo dużo czytam ze względu na pracę i ciężko mi czasem wcisnąć pozycje „dla przyjemności”, które faktycznie nie są z moją tematyką związane. Ale jeśli już uda mi się wcisnąć jakąś fikcje to kocham kryminał, horror, fantastykę i reportaż (taki poza moimi tematami). Mam też problem z czytaniem po polsku, jeśli coś jest tłumaczone i znam styl autora ciężko mi wyłączyć tryb oceniania samego tłumaczenia. Jednak wolę po polsku czytać polskich autorów ale mam plan zwiększyć liczbę tłumaczonych książek.

Teraz mam fazę na książki o przestrzeni miejskiej, aktualnie na tapecie „Śmieciowa przestrzeń” a w kolejce „Przestrzeń Warszawy. Tożsamość miasta a urbanistyka”.
ostatnio czytalam ''Handel w przestrzeni wielkomiejskiej na przykladzie Lodzi'' :brzydal:
kupialam tez ostatnio costam o Street arcie ale nie pamietam tytulu

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 18 sty 2018, 12:58

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość

ostatnio czytalam ''Handel w przestrzeni wielkomiejskiej na przykladzie Lodzi'' :brzydal:
kupialam tez ostatnio costam o Street arcie ale nie pamietam tytulu

Haha, Dzieciuchowicz leży na kupce na luty :D jeszcze poluje na tę o wielkopowierzchniowych centrach handlowych.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
myszamisia

Postautor: myszamisia » 31 sty 2018, 23:07

Dziś wyszła nowa książka Mroza "Nieodnaleziona" Myślałam, że mam go przesyt, bo ostatnio pochłonęłam serię o Forście. Jakoś jednak nie mogłam sobie odpuścić. I cieszę się. Wprawdzie ciężko mi się czytało sceny dotyczące przemocy wobec kobiet, ale to dobrze, że poruszył tak ważny społecznie problem. Książkę czyta się szybko, typowy język Mroza. Polecam.

Wysłane spod islandzkiego wulkanu
Ostatnio zmieniony 31 sty 2018, 23:07 przez myszamisia, łącznie zmieniany 1 raz.

ajah

Re: RE: Re: Dziewczyny z książką

Postautor: ajah » 31 sty 2018, 23:17

myszamisia pisze:Dziś wyszła nowa książka Mroza "Nieodnaleziona" Myślałam, że mam go przesyt, bo ostatnio pochłonęłam serię o Forście. Jakoś jednak nie mogłam sobie odpuścić. I cieszę się. Wprawdzie ciężko mi się czytało sceny dotyczące przemocy wobec kobiet, ale to dobrze, że poruszył tak ważny społecznie problem. Książkę czyta się szybko, typowy język Mroza. Polecam.

czuje się zachęcona. Pewnie przeczytam w weekend.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Awatar użytkownika
meeow

Postautor: meeow » 04 lut 2018, 18:40

myszamisia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziś wyszła nowa książka Mroza "Nieodnaleziona" Myślałam, że mam go przesyt, bo ostatnio pochłonęłam serię o Forście. Jakoś jednak nie mogłam sobie odpuścić. I cieszę się. Wprawdzie ciężko mi się czytało sceny dotyczące przemocy wobec kobiet, ale to dobrze, że poruszył tak ważny społecznie problem. Książkę czyta się szybko, typowy język Mroza. Polecam.

Mnie również zachęciłaś :mrgreen:
Ja za to jakoś nie potrafię się zabrać do Forsta... Tyle osób zachwala, poleca, a ja przeczytałam chyba 3 rozdziały i odłożyłam. Może przy kolejnym podejściu coś drgnie.

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 04 lut 2018, 18:45

ajah pisze:zobacz cytowaną wiadomość
myszamisia pisze:Dziś wyszła nowa książka Mroza "Nieodnaleziona" Myślałam, że mam go przesyt, bo ostatnio pochłonęłam serię o Forście. Jakoś jednak nie mogłam sobie odpuścić. I cieszę się. Wprawdzie ciężko mi się czytało sceny dotyczące przemocy wobec kobiet, ale to dobrze, że poruszył tak ważny społecznie problem. Książkę czyta się szybko, typowy język Mroza. Polecam.

czuje się zachęcona. Pewnie przeczytam w weekend.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Też się czaję na tą pozycję :ok:
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
myszamisia

Postautor: myszamisia » 04 lut 2018, 20:16

meeow pisze:

Ja za to jakoś nie potrafię się zabrać do Forsta... Tyle osób zachwala, poleca, a ja przeczytałam chyba 3 rozdziały i odłożyłam. Może przy kolejnym podejściu coś drgnie.
Ja ogólnie broniłam się przed Mrozem. Z każdej strony słyszałam, że on ma takie super książki i sam jest geniuszem. Takie rzeczy od razu mnie odpychają. A ostatnio usłyszałam przez przypadek fragment audiobooka i zainteresowało mnie. Ciężko było mi się oderwać.
Cieszę się dziewczyny, że Was też zachęciłam do tej książki.
Chyba muszę sobie podsumowanie stycznia zrobić - 11 przeczytanych książek. A ten miesiąc ciekawie się zaczął. Trzy części Ostatniej Arystokratki bardzo fajne są. Czeski humor, dużo zabawnych scen i dialogów. Kilka razy popłakałam się do łez.

Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Postautor: lordviader » 04 lut 2018, 20:31

Ja dla odmiany przeczytałam "Mroczniej" tzn drugą część 50 twarzy Greya oczami Christiana.
Po pierwsze. Okrutnie nie podoba mi się niespójna stylistyka grzbietów. Inna czcionka sprawia, że nie wygląda to jak seria.
Po drugie. Papier jest do d..py. Myślałam, że strony porwą się przy najmniejszym ruchu.
Po trzecie. To ta sama historia tylko napisana z innej perspektywy. Na pewno jest nieco ciekawsza niż pierwowzór.

A tak BTW nie wiem czy chcę czytać nowego Mroza bo jest wszędzie :(

Awatar użytkownika
meeow

Postautor: meeow » 04 lut 2018, 20:43

meeow pisze:

Ja ogólnie broniłam się przed Mrozem. Z każdej strony słyszałam, że on ma takie super książki i sam jest geniuszem. Takie rzeczy od razu mnie odpychają. A ostatnio usłyszałam przez przypadek fragment audiobooka i zainteresowało mnie. Ciężko było mi się oderwać.
Cieszę się dziewczyny, że Was też zachęciłam do tej książki.
Chyba muszę sobie podsumowanie stycznia zrobić - 11 przeczytanych książek. A ten miesiąc ciekawie się zaczął. Trzy części Ostatniej Arystokratki bardzo fajne są. Czeski humor, dużo zabawnych scen i dialogów. Kilka razy popłakałam się do łez.

Ja zaczęłam Mroza od serii z Chyłką. Tomy pochłaniałam w ekspresowym tempie, wciągnęło mnie tak, jak niektórych wciągają seriale Netflixa i prawie straciłam znajomych, bo tak się odcięłam od świata :cojest: Potem przeczytałam "Czarną Madonnę", która była mocno średnia i pochłonęłam "Behawiorystę" w dwa wieczory. Robiłam podejście do "Wotum nieufności", ale chyba nie dam rady i drugiej próby nie będzie, bo nie kręcą mnie takie klimaty. Zaczęłam też czytać "Wieżę milczenia", ale odłożyłam.
Wow, ładnie czytelniczo w styczniu u Ciebie, u mnie tak było w zeszłym roku, w tym jedynie 5 książek. I to co mogę polecić na pewno to "Pachnidło", początkowo strasznie mi się dłużyło, ale później fajnie się akcja rozwinęła i takiego zakończenia się chyba nie spodziewałam.

lordviader pisze:Ja dla odmiany przeczytałam "Mroczniej" tzn drugą część 50 twarzy Greya oczami Christiana.
Po pierwsze. Okrutnie nie podoba mi się niespójna stylistyka grzbietów. Inna czcionka sprawia, że nie wygląda to jak seria.
Po drugie. Papier jest do d..py. Myślałam, że strony porwą się przy najmniejszym ruchu.
Po trzecie. To ta sama historia tylko napisana z innej perspektywy. Na pewno jest nieco ciekawsza niż pierwowzór.

A tak BTW nie wiem czy chcę czytać nowego Mroza bo jest wszędzie :(

Ja dałam radę przeczytać tylko pierwszą część oczami Christiana, ale nie ukrywam, że pewne fragmenty omijałam (głównie opisy seksu), ale jak dla mnie to taki skok na kasę ze strony autorki... Z częścią zrobi kopiuj-wklej, dopisze trochę nowego :brzydal:

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 04 lut 2018, 22:12

myszamisia pisze:Czeski humor, dużo zabawnych scen i dialogów. Kilka razy popłakałam się do łez.

Jak lubisz takie klimaty, to polecam Pilipiuka :twisted:

Ja po ostatniej Chyłce teraz lecę klasyką, czyli "Pożegnalnym ukłonem" A. Conan Doyle'a.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2018, 22:14 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
myszamisia

Re: RE: Re: RE: Re: Dziewczyny z książką

Postautor: myszamisia » 04 lut 2018, 23:37

Axis mundi pisze:
myszamisia pisze:Czeski humor, dużo zabawnych scen i dialogów. Kilka razy popłakałam się do łez.

Jak lubisz takie klimaty, to polecam Pilipiuka :twisted:

Ja po ostatniej Chyłce teraz lecę klasyką, czyli "Pożegnalnym ukłonem" A. Conan Doyle'a.
Pilipiuk mniam. W grudniu przeczytałam wszystkie części mojego ulubionego bimbrownika i serię o wampirach Czekam na kontynuację.
Widziałam, że Chyłki jest kilka części, więc narazie ją odpuszczę. Potrzebuję czegoś mniej mrocznego.
Dziś przeczytałam "Ogród Zuzanny" Lekka, miła, ciepła książka.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Re: RE: Re: RE: Re: Dziewczyny z książką

Postautor: Axis mundi » 05 lut 2018, 13:03

myszamisia pisze:
Axis mundi pisze:Jak lubisz takie klimaty, to polecam Pilipiuka :twisted:
Pilipiuk mniam. W grudniu przeczytałam wszystkie części mojego ulubionego bimbrownika i serię o wampirach Czekam na kontynuację.

Jeśli jeszcze nie czytałaś, polecam serię "Kuzynki". Gwarantuje, że nigdy już nie spojrzysz na Kraków, tak jak dotąd ;)
Bo na wiewiórki nie patrzysz już tak samo, prawda? :hahaha:
Ostatnio zmieniony 05 lut 2018, 13:05 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Wróć do „Hobby”