Dziewczyny z książką

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Re: RE: Re: Dziewczyny z książką

Postautor: lordviader » 01 sie 2017, 9:37

podpucha pisze:
lordviader pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Książkowe podsumowanie lipca.
Przeczytanych 10/10

Najsłabsza książka:
"Czarna Madonna" R. Mróz. Przeczytałam w bólach. Rozwlekła. Można by skrócić ją o 100 stron a i tak niczego by nie ubyło. Strasznie pogmatwana.

Najbardziej przewidywalna:
"Kluczowy świadek" Horst. Po pierwszych 50 stronach (mniej więcej) wiedziałam gdzie jest ukryty klucz do zagadki. Nie mniej książka była całkiem ok i nie nastręczyła mi problemów w czytaniu.

Największe zaskoczenie:
"Sekretna kolacja" R. Montes. Nie znałam wcześniej autora, natomiast opis sprawił, że miałam ochotę przeczytać jego dzieło. Książka jest miejscami odrażająca, ale można by rzec, że stanowiła całkiem fajny przerywnik między kolejnymi kryminałami, które zwykle czytam. Z taką historią się jeszcze nie spotkałam, zaskoczyło mnie zakończenie.

Najbardziej poruszająca książka (a właściwie dwie):
"Gniew" Z. Miłoszewski. Oj poruszyła mnie ta książka. Przemoc w rodzinie to jeden z tych tematów, których staram się nie ruszać. Nie ze względu na tabu ale dlatego, że dotyka mnie osobiście. Końcówka zbiła mnie z pantałyku i w życiu bym się takiej nie spodziewała. Zostawiła w mojej głowie wiele pytań i prawie żadnych konkretnych odpowiedzi jedynie domysły
"13 powodów"J. Asher. Ok, ktoś może się złapać za głowę. Dziewczyna, która się zabija i obwinia o to wszystkich w okół (tak pokazywał to serial) jednak tak jak w przypadku książki w/w dotyka mnie osobiście. Chociaż nastoletniość dawno za mną (na szczęście!) doskonale rozumiem co czuła Hannah i jak działa w takich przypadkach efekt śnieżnej kuli. Smutna historia...

Bez rewelacji:
"Niespokojni zmarli" Beckett. Po nim nie spodziewałam się niczego innego, dobra wciągająca książka, choć to nie klimat z "Chemii śmierci" fajnie było wrócić do starego przyjaciela.
"Ponad wszystko" Yoon. Czytadło na wakacje. Jak ktoś lubi taki typ książek pewnie będzie zachwycony.
"Lokatorka" JP Delaney. Nie porwała mnie ta książka, spodziewałam się jakiejś super creepy tajemnicy i ciut się zawiodłam. Da się czytać jednak po raz kolejny: nie moja bajka.
"Uwikłanie" i "Ziarno Prawdy" Z. Miłoszewski. Przytaczałam całą serię o Szackim ale te dwie części po prostu przeleciały przeze mnie. Podobało mi się, to że zagadki są tak skonstruowane, że ciężko było je rozwiązać.

Na samym początku lipca przeczytałam też wszystkie 4 części o komisarzu Froście Mroza. Kocham i polecam. W zestawienie są wliczone jedynie książki papierowe, natomiast te książki są w formie ebooków. Nie mniej wspominam o nich bo to są serio dobre książki!

Wiesz, że Netflix zrobił z tej książki serial? :)
Wiem, oglądałam, płakałam :)

Wysłane z mojego LG-D213 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
meeow

Re: Dziewczyny z książką

Postautor: meeow » 01 sie 2017, 13:51

Dla mnie też 'Czarna Madonna' bez szału. Szybko się czytało, ale w pewnym momencie byłam już zmęczona tymi dziwnymi wydarzeniami, a końcówka to już w ogóle wtf :brzydal:
Teraz chyba się wezmę za Forsta albo za Becketta.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 02 sie 2017, 23:55

No! Piąta Chyłka skończona, Wilcze Leże zaczęte. Czyli Pilipiuk się wreszcie doczekał :voodoo:
Obrazek

sybillahogwart

Postautor: sybillahogwart » 04 sie 2017, 20:38

Czytał ktoś "Zombie" Chmielarza?

Awatar użytkownika
tragus

Postautor: tragus » 05 sie 2017, 0:27

Miałam ostatnio przerwę w czytaniu - ot tak, nie wiem dlaczego, przerwałam czytać Metro 2034 i tak mi upłynęły dwa lata. Teraz zaczynam powoli wracać do czytania - i tak siezastanawiam: jeśli chodzi o twórczość Miroslava Zambocha - znacie? Od czego polecacie zacząć?

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 05 sie 2017, 12:41

Czy jakś z tu obecnych miłośniczek kryminałów czytała może którąś z dwóch książek Leszka Hermana? "Sedinum", albo "Latarnię umarłych"?
Tak się zastanawiam, czy po Forście nie ruszyć, ale nie wiem, czy warto?
Obrazek

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 10 sie 2017, 18:56

Skończyłam Czarną Madonnę, ostatnie 20% czytałam bardzo pobieżnie. Dawno się tak bardzo nie zmęczyłam książką, zmarnowałam kilka godzin życia.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2017, 21:16 przez zuz.ka, łącznie zmieniany 1 raz.

sybillahogwart

Postautor: sybillahogwart » 10 sie 2017, 21:11

zuz.ka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Skończyłam Czarną Madonnę, ostatnie 20% czytałam bardzo pobieżnie, dawno się tak bardzo nie zmęczyłam książką, zmarnowałam kilka godzin życia.

Ja tak samo. Szkoda, bo bardzo lubię powieści Mroza, mam wszystkie. Ta jednak nieudana.

Awatar użytkownika
nulca

Postautor: nulca » 11 sie 2017, 7:35

sybillahogwart pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czytał ktoś "Zombie" Chmielarza?

Ja. Dużo lepsza niż "Wampir", i dość brutalna. Jeśli lubisz mroczny klimat to polecam bardzo.

Yunis

Postautor: Yunis » 16 sie 2017, 12:45

Tak z ciekawości, która część Chyłki najbardziej Wam się podobała(tylko bez spojlerow ). Nigdy nie byłam fanką polskiej literatury, ale stwierdziłam, że sprawdzę co to ten Mróz. Zaczęłam w sobotę i jestem w połowie Rewizji.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2017, 12:45 przez Yunis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 16 sie 2017, 16:25

Yunis pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Tak z ciekawości, która część Chyłki najbardziej Wam się podobała(tylko bez spojlerow ). Nigdy nie byłam fanką polskiej literatury, ale stwierdziłam, że sprawdzę co to ten Mróz. Zaczęłam w sobotę i jestem w połowie Rewizji.

Mi Kasacja i Rewizja :)
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

peppa

Postautor: peppa » 16 sie 2017, 17:38

Zdecydowanie Inwigilacja. Dowiadujemy się więcej o Chylce co mi się bardzo podobało. Tomu drugiego nie czytałam, bo dziecięca krzywda jest nie na moje nerwy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 16 sie 2017, 20:14

Właśnie kliknęłam nową książkę Marka Krajewskiego, można nabyć z autografem na stronie wydawnictwa Znak. Lubię serię z Popielskim i Mockiem, więc czekam niecierpliwie na Ludzkie Zoo.
Teraz czytam W cieniu prawa Remigiusza Mroza, ale na razie średnio mnie wciągnęło.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 17 sie 2017, 15:09

Czuje się zachęcona :pies:
"Ruchome piaski" Malin Persson Giolito

Awatar użytkownika
meeow

Postautor: meeow » 29 wrz 2017, 15:39

Co tu taka cisza, żadna jeszcze najnowszej Chyłki nie czytała?
Ja mam mieszane uczucia... Pochłonięta w ekspresowym tempie (jak wszystko inne Mroza), ale jak dla mnie to chyba najsłabsza część serii. Przykre jest to, co Mróz zrobił bohaterom. Chociaż u Chyłki takiego rozwiązania się po cichu spodziewałam i nie byłam tak mocno zaszokowana. Ale nie podoba mi się to co się odwala z Zordonem. Słaba ta intryga w tym tomie, od początku wiedziałam kto za tym stoi. Trochę zawiedziona jestem :( Na tle poprzednich części wypada kiepsko według mnie.

podpucha

Postautor: podpucha » 29 wrz 2017, 16:40

meeow pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja mam mieszane uczucia... Pochłonięta w ekspresowym tempie (jak wszystko inne Mroza), ale jak dla mnie to chyba najsłabsza część serii. Przykre jest to, co Mróz zrobił bohaterom. Chociaż u Chyłki takiego rozwiązania się po cichu spodziewałam i nie byłam tak mocno zaszokowana. Ale nie podoba mi się to co się odwala z Zordonem. Słaba ta intryga w tym tomie, od początku wiedziałam kto za tym stoi. Trochę zawiedziona jestem :( Na tle poprzednich części wypada kiepsko według mnie.

Dopiero zaczynam czytać, więc na dniach powiem Ci co o tej części myślę :)
Ale dobrze wnioskuję z Twojej wypowiedzi, że to raczej ostatnie chwile Chyłki i więcej nie będzie?

Awatar użytkownika
meeow

Postautor: meeow » 29 wrz 2017, 20:14

podpucha pisze:zobacz cytowaną wiadomość
meeow pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Dopiero zaczynam czytać, więc na dniach powiem Ci co o tej części myślę :)
Ale dobrze wnioskuję z Twojej wypowiedzi, że to raczej ostatnie chwile Chyłki i więcej nie będzie?

Nie no, zakończenie to typowy cliffhanger, coś do czego Mróz raczej przyzwyczaił czytelników. Ale nic już więcej nie mówię, nie chciałabym niechcący czegoś chlapnąć :cisza: Jednak odnoszę wrażenie, przy całej mojej sympatii do autora i tej serii, że ta część powstała zbyt szybko, na fali poprzedniej. W sumie jak patrzę po opiniach, to jestem jedną z nielicznych, która tak uważa :torba:

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 08 lis 2017, 11:20

Miałam chwilowy przestój z książkami, więc teraz pożeram je w trybie ekspresowym [mój sukces w dużej mierze przypisuje naszej służbie zdrowia i czekaniu po kilka h w kolejkach do lekarzy :brzydal: ]
Za mną 'sekretna kolacja' , 'to' , 'dziewczyna z portretu' , 'rekiny wojny' a dzisiaj zaczynam 'siostry'.
Wszystkie tu wymienione są godne polecenia, próćz 'sekretnej kolacji', na którą totalnie szkoda czasu.

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 08 lis 2017, 11:24

Niedawno skończyłam "Płomienną koronę" Cherezińskiej i malutkie guilty pleasure, czyli "Dwór skrzydeł i zguby" Sarah J.Maas. I rozglądam się za czymś ciekawym :)
Masikura.

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 09 lis 2017, 12:50

sziket pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Niedawno skończyłam "Płomienną koronę" Cherezińskiej i malutkie guilty pleasure, czyli "Dwór skrzydeł i zguby" Sarah J.Maas. I rozglądam się za czymś ciekawym :)

A "Szklany Tron" Sarah czytałaś?
Hmm nie wiem w jaką tematykę bardziej uderzasz.

Wróć do „Hobby”