Dziewczyny z książką

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
Awatar użytkownika
olenkasz

Dziewczyny z książką

Postautor: olenkasz » 09 lip 2016, 16:55

Wątek dla książkoholiczek. Wszystko o naszej pasji i miłości <3
Matka Boska Lesbijsko-Gejowska

Napij się u mnie zupki

Awatar użytkownika
Domcia2605

Re: Dziewczyny z książką

Postautor: Domcia2605 » 09 lip 2016, 17:06

To co tam teraz czytacie? :D

Ja aktualnie Jo Nesbo Krew na śniegu, róźni się od jego innych książek, ale przyjemne opowiadanie. Jednak dla mnie Nesbo=Harry Hole :D

Awatar użytkownika
olenkasz

Postautor: olenkasz » 09 lip 2016, 17:09

Domcia2605 pisze:To co tam teraz czytacie? :D

Ja aktualnie Jo Nesbo Krew na śniegu, róźni się od jego innych książek, ale przyjemne opowiadanie. Jednak dla mnie Nesbo=Harry Hole :D

Luuuubię! Naprawdę lubie Nesbo, dobrze się to czyta :D

Ja teraz czytam "Kasację" Mroza. W ogóle Remigiusz Mróz to ciekawe zjawisko, szczególnie na polskim YT. Bardzo mocno rozpromowany przez pewną vlogerkę, której udało się nakręcić sprzedaż jego serii "Parabellum" do tego stopnia, że książki były niedostępne i wykupione przez kilka miesięcy :D

Napij się u mnie zupki

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 09 lip 2016, 17:11

A właśnie co do Mroza, polecacie? Z opisu myślę, że mi się spodoba, przez wielu mi polecona, ale coś mnie wstrzymuje przed nim. Chyba kolejki w bibliotece :D Od któreś szczególnie warto zaczać czy ganz egal?

Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Postautor: lordviader » 09 lip 2016, 17:11

U mnie "Pasażer 23" S. Fitzek. Jestem zakochana w tym autorze. Świetny styl choć nieco zagmatwany :D

Awatar użytkownika
arachne

Postautor: arachne » 09 lip 2016, 17:12

Ja obecnie staram się wrócić do książkoholizmu z lat gimnazjalno-licealnych, który trochę umarł z powodu studiów, w czasie wolnym na prawdę nie mam ochoty patrzeć na książki, przez co piętrzą mi się zaległości ;-;
Obecnie czytam Oddział chorych na raka Sołżniecyna.

Podlinkuję moje lc, mam ambitny plan, żeby w wakacje duuuużo przeczytać :lol: http://lubimyczytac.pl/profil/14269/arachne

Awatar użytkownika
olenkasz

Postautor: olenkasz » 09 lip 2016, 17:13

Domcia2605 pisze:A właśnie co do Mroza, polecacie? Z opisu myślę, że mi się spodoba, przez wielu mi polecona, ale coś mnie wstrzymuje przed nim. Chyba kolejki w bibliotece :D Od któreś szczególnie warto zaczać czy ganz egal?

On ma kilka różnych serii, ale jak lubisz Nesbo :D, to ja polecam zacząć od "Przewieszenia". Dobry kryminał, rzecz dzieje się w górach, więc ciekawy klimat :D
W ogóle nie wiem czemu, ale kocham kryminały, które dzieją się zimą/jesienią :twisted:

Napij się u mnie zupki

peppa

Postautor: peppa » 09 lip 2016, 17:13

To u mnie tak to wygląda, że skończyłam Roberta Galbraitha. Wszystkie trzy części przeczytane, trzyma poziom. Idealny kryminał na lato, zaskakujące zakończenie i fajne postaci. Teraz czytam "Vogue. Za kulisami świata mody" fajnie opowiada o kulisach pracy, czasem coś o gwiazdach, jak się w latach 1990, wczesne2000 tworzyło gazetę. Przyjemna lektura, zwłaszcza, że latami marzyłam o byciu dziennikarka. I ostatnia czeska komedia to "Ostatnia arystokratka" pisana jako dziennik nastolatki, przezabawna opowieść o amerykańskiej rodzinę, która dostała w spadku zamek w Czechach. Polecam

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 09 lip 2016, 17:14

Ja tak samo, dlatego Nesbo i Norwegia mi odpowiada :D Podobnie Camilla Läckberg. Link też lubisz? Mam dwie książki jej za sobą i z pewnością sięgnę po następna.

Ps. dodałam cie na lc :D

Awatar użytkownika
meeow

Postautor: meeow » 09 lip 2016, 17:14

Domcia2605 pisze:To co tam teraz czytacie? :D

Camilla Läckberg - Księżniczka z lodu i Daniel Keyes - Człowiek o 24 twarzach. Ta druga to akurat przez Gabi i jej ulubieńców ostatnich :D
Nesbo mam na liście do przeczytania :)

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 09 lip 2016, 17:16

Ja mam na liście człowieka o 24 twarzach, też przez Gabi :D

Awatar użytkownika
olenkasz

Postautor: olenkasz » 09 lip 2016, 17:16

arachne pisze:Ja obecnie staram się wrócić do książkoholizmu z lat gimnazjalno-licealnych, który trochę umarł z powodu studiów, w czasie wolnym na prawdę nie mam ochoty patrzeć na książki, przez co piętrzą mi się zaległości ;-;

Podlinkuję moje lc, mam ambitny plan, żeby w wakacje duuuużo przeczytać :lol: http://lubimyczytac.pl/profil/14269/arachne

Dodałam na LC :D
Ja mam plan, żeby każdą przeczytaną ksiażkę recenzować. Tak, żebym mogła sobie zawsze wrócić do swoich kilku przemyśleń z czytania. Zawsze żyłam na goodreadsie, ale teraz stwierdziłam, że na LC będę dodawała recenzje.

Słyszałam dobre rzeczy o tej książce Sołżniecyna, polecasz?

Domcia2605 pisze:Ja tak samo, dlatego Nesbo i Norwegia mi odpowiada :D Podobnie Camilla Läckberg. Link też lubisz? Mam dwie książki jej za sobą i z pewnością sięgnę po następna.

Też dodałam :>
Lackberg lubię bardzo, ale Link ani jednej jeszcze nie czytałam :(

Napij się u mnie zupki

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 09 lip 2016, 17:21

olenkasz pisze:
arachne pisze:Ja obecnie staram się wrócić do książkoholizmu z lat gimnazjalno-licealnych, który trochę umarł z powodu studiów, w czasie wolnym na prawdę nie mam ochoty patrzeć na książki, przez co piętrzą mi się zaległości ;-;

Dodałam na LC :D
Ja mam plan, żeby każdą przeczytaną ksiażkę recenzować. Tak, żebym mogła sobie zawsze wrócić do swoich kilku przemyśleń z czytania. Zawsze żyłam na goodreadsie, ale teraz stwierdziłam, że na LC będę dodawała recenzje.

Słyszałam dobre rzeczy o tej książce Sołżniecyna, polecasz?

Domcia2605 pisze:Ja tak samo, dlatego Nesbo i Norwegia mi odpowiada :D Podobnie Camilla Läckberg. Link też lubisz? Mam dwie książki jej za sobą i z pewnością sięgnę po następna.

Też dodałam :>
Lackberg lubię bardzo, ale Link ani jednej jeszcze nie czytałam :(

Powinna Ci się spodobać skoro Nesbo I Lackber ci przypadły do gustu :)

Ja mam LC już od kilku lat, nie wszystkie książki tam klikam, bo często zapominam. I żałuje, że o każdej właśnie zdania/dwa nie pisałam, bo nie pamiętam często czemu dałam taka a nie inna ocene i o czym w ogoóle była książka.

Awatar użytkownika
Loony Blonde

Postautor: Loony Blonde » 09 lip 2016, 17:32

Ja zaczęłam właśnie "Szczygła" D. Tartt. Dobrze napisana, szybko się czyta. Napiszę coś więcej jak skończę.

Jakie książki czytacie najchętniej? Ja powieści historyczne, biografie i czasem reportaże.

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 09 lip 2016, 17:34

Ja zdecydowanie kryminały, i romansidła, raczej sięgam po lekkie książki na odmóżdżenie z braku czasu, ale nie pogardzę tez np. historycznymi, dobra fantastyką czy reportażem. :)
Ostatnio zmieniony 09 lip 2016, 17:45 przez Domcia2605, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
olenkasz

Postautor: olenkasz » 09 lip 2016, 17:41

Loony Blonde pisze:Ja zaczęłam właśnie "Szczygła" D. Tartt. Dobrze napisana, szybko się czyta. Napiszę coś więcej jak skończę.

Jakie książki czytacie najchętniej? Ja powieści historyczne, biografie i czasem reportaże.

Literatura klasyczna, polska po 1989, krymiały, reportaże :D Uwielbiam czytać rzeczy, których inni nie lubią :D Nad niemnien, Chłopi, Wesele, Noce i dnie, to mój standardowy zestaw :D
Nie czytam raczej nic współczesnego z romansów, bo mam serce z kamienia :D

Napij się u mnie zupki

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 09 lip 2016, 17:43

olenkasz pisze:
Loony Blonde pisze:Ja zaczęłam właśnie "Szczygła" D. Tartt. Dobrze napisana, szybko się czyta. Napiszę coś więcej jak skończę.

Literatura klasyczna, polska po 1989, krymiały, reportaże :D Uwielbiam czytać rzeczy, których inni nie lubią :D Nad niemnien, Chłopi, Wesele, Noce i dnie, to mój standardowy zestaw :D

O tak. I lalka. Jak mówię, że Nad Niemnem to przepiękna książka to prawie mnie linczują :lol:

Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Postautor: lordviader » 09 lip 2016, 17:44

Kryminały, romansidała, książki dla nastolatek w końcu w duchu mam 15 lat ;), czasami dokumenty, fantastyka, ksiażki dla dzieci, generalnie co się nawinie i zainteresuje mnie opis ;)

Awatar użytkownika
olenkasz

Postautor: olenkasz » 09 lip 2016, 17:46

Domcia2605 pisze:
olenkasz pisze:

O tak. I lalka. Jak mówię, że Nad Niemnem to przepiękna książka to prawie mnie linczują :lol:

Jezu, Lalka <3 <3 <3

Napij się u mnie zupki

Awatar użytkownika
Irina

Postautor: Irina » 09 lip 2016, 17:51

Ja uwielbiam fantastykę, od czasu do czasu czytam kryminały, romansidła, książki historyczne. Teraz czytam "Dziewczyna, która igrała z ogniem" Stiega Larssona.

Wróć do „Hobby”