Podróże małe i duże.

to, co nadaje życiu smak: podróże, rękodzieło, muzyka i inne przyjemności
Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Re: Podróże małe i duże.

Postautor: Kumiho » 26 cze 2017, 17:46

Hadilan pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Uwielbiam lawendę <3

A ja w lipcu wybieram się do Krynicy Morskiej, mam w planach: popłynąć do Fromborka i iść do planetarium; odwiedzić obóz koncentracyjny w Sztutowie; pojechać kolejką do Malborka i zwiedzić zamek.
Mam nadzieję, że statek nie zatonie :hahaha:

Polecam na koniec zwiedzania odwiedzić ich księgarnię.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Hadilan
Ranga alternatywna: Rumuńska panda

Postautor: Hadilan » 26 cze 2017, 19:36

Patrzę teraz na pozycje w ich księgarni online i mam ochotę dużo przygarnąć :roza:
Będę przez Ciebie wracała do Warszawy tratwą :brzydal:

:voodoo:

Awatar użytkownika
Czocher

Postautor: Czocher » 26 cze 2017, 22:29

Hadilan pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Uwielbiam lawendę <3

A ja w lipcu wybieram się do Krynicy Morskiej, mam w planach: popłynąć do Fromborka i iść do planetarium; odwiedzić obóz koncentracyjny w Sztutowie; pojechać kolejką do Malborka i zwiedzić zamek.
Mam nadzieję, że statek nie zatonie :hahaha:

polecam też rezerwat kormoranów w Kątach Rybackich :D
spoko opcja to też przejście sie plażą w Piaskach do granicy rosyjskiej :D

kooooooooooocham Mierzeję Wiślaną :serce:

Awatar użytkownika
Hadilan
Ranga alternatywna: Rumuńska panda

Postautor: Hadilan » 26 cze 2017, 22:59

Dziękuję :roza:
Kurczę, po Waszych podpowiedziach, tutaj i na PW, to widzę, że dużo traciłam dotychczas omijając ten rejon :ok:

:voodoo:

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 27 cze 2017, 12:45

sziket pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dwa pytania:
1. gdzie lepiej wybrać się we wrześniu - Chorwacja czy Portugalia?
2. czy Poznań jest na tyle ciekawy, żeby tam jechać na jakiś weekend?

1. Byłam w Portugalii na przełomie kwietnia/maja <3 i zakochałam się, fakt było trochę zimno, żeby pływać, ale na brak rozrywki nie mogłam narzekać. Kościołów też nie lubię :P ale np w Lizbonie mają sporo ciekawych muzeów, masę punktów widokowych (ja je zawsze uwielbiam, bo lubię patrzeć na miasta z różnych perspektyw). A jeśli chcesz się zapuścić trochę dalej i popodziwiać dziką naturę i pozwiedzać małe dziwne wioseczki to polecam wybrać się na Azory.
Najpiękniejsze widoki jakie w życiu widziałam, klify, czarna plaża, pola herbaciane <3 wodospad, w którym można się wykąpać. I kolorowe jezioro :serce:

cat

Postautor: cat » 28 cze 2017, 12:20

Hej, szukam wszelkich informacji jakie posiadacie o wyjazdach w okresie świątecznym, tj 23-27 grudnia. Jako że nie obchodzę świąt, od 2 lat mamy z mamą tradycję wyjazdów. Interesuje nas zwiedzanie, więc ważne, żeby wszystkie muzea itd. nie były zamknięte. Byłyśmy w Amsterdamie i tam nie było problemu, 25.12 poszłyśmy na pizzę i było mnóstwo ludzi, w Berlinie już gorzej, musiałyśmy iść do Maca :D
Może mieszkacie za granicą albo też wyjeżdzacie w tym okresie i wiecie gdzie się kierować :) Rozważałam Mediolan/Lizbonę ale podobno tam wszyscy ostro świętują, co w sumie jest logiczne, potwierdzacie?

Awatar użytkownika
myszamisia

Re: RE: Re: Podróże małe i duże.

Postautor: myszamisia » 28 cze 2017, 16:37

cat pisze:Hej, szukam wszelkich informacji jakie posiadacie o wyjazdach w okresie świątecznym, tj 23-27 grudnia. Jako że nie obchodzę świąt, od 2 lat mamy z mamą tradycję wyjazdów. Interesuje nas zwiedzanie, więc ważne, żeby wszystkie muzea itd. nie były zamknięte. Byłyśmy w Amsterdamie i tam nie było problemu, 25.12 poszłyśmy na pizzę i było mnóstwo ludzi, w Berlinie już gorzej, musiałyśmy iść do Maca :D
Może mieszkacie za granicą albo też wyjeżdzacie w tym okresie i wiecie gdzie się kierować :) Rozważałam Mediolan/Lizbonę ale podobno tam wszyscy ostro świętują, co w sumie jest logiczne, potwierdzacie?

Reykjavík jest najpiękniejszy w okresie świątecznym. A Islandczycy nie świętują tak bardzo jak my, więc dużo restauracji jest otwartych. Nie wiem jak muzea, bo w tym czasie jednak nie zwiedzam. Plus mamy najpiękniejsze dekoracje świąteczne. Mamy bardzo tani prąd, więc w każdym domu/ogrodzie/sklepie/drzewie przy ulicy jest mnóstwo światełek, figurek i innych. Moje miasto w grudniu zmienia się prawdziwą zimową krainę.

Wysłane spod islandzkiego wulkanu

cat

Re: RE: Re: Podróże małe i duże.

Postautor: cat » 28 cze 2017, 18:36

myszamisia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
cat pisze:Hej, szukam wszelkich informacji jakie posiadacie o wyjazdach w okresie świątecznym, tj 23-27 grudnia. Jako że nie obchodzę świąt, od 2 lat mamy z mamą tradycję wyjazdów. Interesuje nas zwiedzanie, więc ważne, żeby wszystkie muzea itd. nie były zamknięte. Byłyśmy w Amsterdamie i tam nie było problemu, 25.12 poszłyśmy na pizzę i było mnóstwo ludzi, w Berlinie już gorzej, musiałyśmy iść do Maca :D

Reykjavík jest najpiękniejszy w okresie świątecznym. A Islandczycy nie świętują tak bardzo jak my, więc dużo restauracji jest otwartych. Nie wiem jak muzea, bo w tym czasie jednak nie zwiedzam. Plus mamy najpiękniejsze dekoracje świąteczne. Mamy bardzo tani prąd, więc w każdym domu/ogrodzie/sklepie/drzewie przy ulicy jest mnóstwo światełek, figurek i innych. Moje miasto w grudniu zmienia się prawdziwą zimową krainę.

Wysłane spod islandzkiego wulkanu

Dziekuje bardzo za odpowiedz :) Musze sprawdzic w takim razie ceny przelotu i noclegu :)

aleksflu

Postautor: aleksflu » 15 gru 2017, 21:11

a za mna od dawna chodzi juz Czanobyl. byl ktos moze?

Awatar użytkownika
koainka
Kontaktowanie:

Postautor: koainka » 03 sty 2018, 11:25

aleksflu pisze:zobacz cytowaną wiadomość
a za mna od dawna chodzi juz Czanobyl. byl ktos moze?

Kaja z Globstory była i na jej kanale jest filmik z wyprawy.

madzia27

Postautor: madzia27 » 10 sty 2019, 15:49

kochane z całego serca polecam dominikanę szczególnie styczeń/ luty gdy nie jest aż tak gorąco

tadeross92
BAN

Postautor: tadeross92 » 28 mar 2019, 17:29

Oj tak, Dominikana jedno z lepszych miejsc w jakich byłam :)
Ostatnio zmieniony 28 mar 2019, 20:44 przez empress, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
justachusta

Postautor: justachusta » 18 kwie 2019, 21:06

Ja uwielbiam jeździć w góry, dla mnie są niewyobrażalnie pięknym tworem....

Awatar użytkownika
tosiak

Postautor: tosiak » 22 kwie 2019, 12:52

Ja nie lubię podróżować.
BTW. Czy sądzicie, że te porady są ok SPAM w zakresie ubezpieczenia?
Ostatnio zmieniony 03 maja 2019, 12:18 przez empress, łącznie zmieniany 2 razy.
nie mam nic przeciwko robieniu z siebie idioty, jeśli tylko w ten sposób mogę udowodnić, że ktoś inny nie ma racji

Awatar użytkownika
Valdemara
BAN

Postautor: Valdemara » 10 maja 2019, 15:44

Bardzo chciałabym polecieć na Islandię.

Awatar użytkownika
magda ponto

Postautor: magda ponto » 13 maja 2019, 19:35

Wybieram się w tym roku do Chorwacji. Macie jakieś konkretne rady co do tego Państwa?
Czy jedno może zostać, kiedy drugiego nie ma, czy jedno może żyć bez drugiego.

Awatar użytkownika
magda ponto

Długie wakacje

Postautor: magda ponto » 13 maja 2019, 19:53

Szykują mi się długie wakacje po całej Europie! Nigdy wcześniej czegoś takiego nie planowałem. Chcę dopiąć wszystko na ostatnio guzik i aktualnie szukam jakiegoś dobrego ubezpieczenia OC. Macie coś?
Czy jedno może zostać, kiedy drugiego nie ma, czy jedno może żyć bez drugiego.

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Re: Długie wakacje

Postautor: Kumiho » 13 maja 2019, 22:15

magda ponto pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Szykują mi się długie wakacje po całej Europie! Nigdy wcześniej czegoś takiego nie planowałem. Chcę dopiąć wszystko na ostatnio guzik i aktualnie szukam jakiegoś dobrego ubezpieczenia OC. Macie coś?

Nie polecę żadnego ale zaraz pewnie pojawi się ntu spamerski post z ubezpieczeniem i stosownym linkiem. Czekamy.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 14 maja 2019, 12:25

Za to ja mogę odpowiedzieć ;) To przecież taka mądra rada :voodoo: i idealnie nabija posty przed wrzuceniem spamu:
"Teraz dużo jest dobrych ubezpieczeń. Wystarczy przeszukać internet pod względem opinii."
Obrazek

Wróć do „Hobby”