Sugestie

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Sugestie

Postautor: SALIX » 09 lip 2016, 11:01

Wątek dotyczący technicznych spraw na forum. Wpisujcie tu swoje uwagi; jeżeli to możliwe, będą sukcesywnie realizowane (pamiętam o tych z właściwego wątku :)). Jednocześnie proszę o wyrozumiałość, to też dla mnie nowość, a i z 2 dzieci czasami ciężko się ogarnąć :cry:
Insta
Blog podróżniczy Cieszyn: Wzgórze Zamkowe
Piekę słodkie Sernik bez pieczenia z musem truskawkowym i spodem Cookie Crisp

Awatar użytkownika
empress

Re: Wątek techniczny

Postautor: empress » 09 lip 2016, 11:05

Może dobrze by było zrobić listę "problemów" i zaznaczyć na zielono to, co już się zrobiło, a na czerwono to, czego zmienić nie można.
Jak wstawić zdjęcie, gifa czy miniaturkę YT na forum, dowiesz się TUTAJ

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 09 lip 2016, 11:14

Lista zgłoszonych uwag:

- przerzucenie kolumny z avatarami na lewą stronę/ zrobione
- konfiguracja z tapaltakiem / zrobione
- zwiększenie liczby postów na stronie / zrobione
- dodatkowe emotki / zrobione
- wielocytowanie / zrobione
- banner
- otwieranie linków w nowych kartach / zrobione (dla nowych linków)
- niektórzy użytkownicy nie mogą pisać w tym wątku WTF /np. Lusia, Empress/ zrobione
- podpowiedzi nazw użytkowników przy pisaniu PW
- rangi
- regulamin
- łączenie postów /na razie niemożliwe/
- powiadomienia, gdy ktoś zacytuje nasz post /zrobione
- opcja ignorowania postów wybranych użytkowników /zrobione
- usunięcie Re przy wyświetlaniu ostatnio komentowanego tematu

/będę zaznaczać, co zostało zrobione/
Insta

Awatar użytkownika
Milva

Postautor: Milva » 09 lip 2016, 12:26

To ja pozwolę sobie powtórzyć prośbę z wizażu (na którą, szok i niedowierzanie, nie otrzymałam odpowiedzi :D). Jeśli jest możliwość zrobienia kilku wersji kolorystycznych (albo tej jednej, o ile reszcie by to pasowało) to bym poprosiła o taką, gdzie posty byłyby na ciemnym tle, bo ciężko mi się czyta ciemne litery na bardzo jasnym tle, zwłaszcza gdy są to dłuższe posty.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 09 lip 2016, 12:31

Milva pisze:To ja pozwolę sobie powtórzyć prośbę z wizażu (na którą, szok i niedowierzanie, nie otrzymałam odpowiedzi :D). Jeśli jest możliwość zrobienia kilku wersji kolorystycznych (albo tej jednej, o ile reszcie by to pasowało) to bym poprosiła o taką, gdzie posty byłyby na ciemnym tle, bo ciężko mi się czyta ciemne litery na bardzo jasnym tle, zwłaszcza gdy są to dłuższe posty.

Właśnie nad tym pracujemy, postaram się wrzucić kilka różnych opcji :)
Insta

Agnes
BAN

Postautor: Agnes » 09 lip 2016, 12:51

Ja jeszcze mam jedną propozycję:
Dziewczyny, a co myślicie odnośnie założenia nowego tematu, dotyczącym np. kosmetyków? Często o to pytałyśmy się wzajemnie na wątku. (Ta aferka z kremem :D) Może potem łatwiej byłoby odszukać poradę i już nie powtarzać pytań?

Awatar użytkownika
Loony Blonde

Postautor: Loony Blonde » 09 lip 2016, 13:52

Nie znam się na tym kompletnie, ale zauważyłam, że na jednych stronach linki otwierają się w nowym oknie/karcie (np. wizaż), na innych w tej samej karcie (to forum). Czy da się zmienić, żeby po kliknięciu w link (np w podpisie) otwierała się nowa karta? Tak żeby nie trzeba było klikać prawym przyciskiem myszy.

I jeszcze jedno. Proszę, pomóżcie w zmianie rozmiaru awatara. Zmieniłam tak jak tu wcześniej opisywałyście, ale za każdym razem plik ważył za dużo. Jak w końcu udało mi się zmniejszyć do 4 kb to jakość jest fatalna, pojawiły się jakieś smugi. Jak to robicie, że Wasze są tak dobrej jakości. Próbowałam zmieniać paintem i za pomocą stron do zmniejszania.

Awatar użytkownika
Autumn_Witch

Re: Sugestie

Postautor: Autumn_Witch » 09 lip 2016, 14:09

To ja sie dolaczam z prosba.
Mozna wylaczyc mozliwosc usuwania wlasnych postow? Zeby nie kusilo nikogo zeby wywolac burze a potem po cichu usunac post.

Btw przeniesienie ikonek na druga strone jest zalezny od css uzytego w stylu forum.

Tutaj znalalzam jakies darmowe: https://www.phpbb.com/customise/db/ no chyba ze ktos chce sie w css bawic :p. Osobiscie lubie ta, ale wiadomo kwestia gustu: https://www.phpbb.com/customise/db/style/we_universal/ :)
Vampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have never managed it from the cat
Terry Pratchett, Witches Abroad

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 09 lip 2016, 14:12

Loony Blonde pisze:Nie znam się na tym kompletnie, ale zauważyłam, że na jednych stronach linki otwierają się w nowym oknie/karcie (np. wizaż), na innych w tej samej karcie (to forum). Czy da się zmienić, żeby po kliknięciu w link (np w podpisie) otwierała się nowa karta? Tak żeby nie trzeba było klikać prawym przyciskiem myszy.

I jeszcze jedno. Proszę, pomóżcie w zmianie rozmiaru awatara. Zmieniłam tak jak tu wcześniej opisywałyście, ale za każdym razem plik ważył za dużo. Jak w końcu udało mi się zmniejszyć do 4 kb to jakość jest fatalna, pojawiły się jakieś smugi. Jak to robicie, że Wasze są tak dobrej jakości. Próbowałam zmieniać paintem i za pomocą stron do zmniejszania.

Słuszna uwaga z linkami.

Jakość avatara zmniejszałam w programie Irfan View, jest darmowy i bardzo popularny

Można już zmieniać sobie style forum - na razie jest kilka opcji z przerzuconymi na lewo avatarami.
Twoje konto => Ustawienia Witryny => Styl Witryny (wybierz z listy)
Insta

Awatar użytkownika
Cattivo

Postautor: Cattivo » 09 lip 2016, 14:21

Ja bym tylko zasugerowała, że skoro już mamy caaaaaałe forum dla siebie, to nie ma sensu za bardzo kisić się w obrębie jednego tematu, można by pociągnąć offtopy w innym, założyć osobny temat o youtuberkach z zagranicy i osobny o tych nieurodowych etc.

Awatar użytkownika
Loony Blonde

Postautor: Loony Blonde » 09 lip 2016, 14:31

SALIX pisze:
Jakość avatara zmniejszałam w programie Irfan View, jest darmowy i bardzo popularny

Można już zmieniać sobie style forum - na razie jest kilka opcji z przerzuconymi na lewo avatarami.
Twoje konto => Ustawienia Witryny => Styl Witryny (wybierz z listy)

Udało się. Dziękuję.

Awatar użytkownika
sjokolade

Postautor: sjokolade » 09 lip 2016, 14:36

można by pociągnąć offtopy w innym, założyć osobny temat

popieram

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 09 lip 2016, 15:09

Jeżeli o mnie chodzi, to równie dobrze może to być zorganizowane jak na kafeterii, że każda youtuberka ma swój wątek. Każda z nas może kliknąć i taki temat założyć, jeżeli chce. Pytanie, czy ciągniemy z sentymentu schemat wypowiedzi jak na wizażu, czy robimy już zupełnie po swojemu :)
Insta

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 09 lip 2016, 18:47

Powinno dać się już tu pisać, więc możecie wpadać i dorzucać ewentualne pomysły :)
Insta

Awatar użytkownika
olenkasz

Postautor: olenkasz » 09 lip 2016, 18:51

Da się. Mnie najbardziej cieszyłoby wielocytowanie i otwieranie linków w nowej karcie.
Jeśli było, to przepraszam :c
Matka Boska Lesbijsko-Gejowska

Napij się u mnie zupki

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 09 lip 2016, 18:54

olenkasz pisze:Da się. Mnie najbardziej cieszyłoby wielocytowanie i otwieranie linków w nowej karcie.

Linki w nowych kartach już działają, wielocytowanie in progress ;)
Insta

Sid
Administrator
Ranga alternatywna: Szara eminencja

Postautor: Sid » 09 lip 2016, 19:01

olenkasz pisze:Da się. Mnie najbardziej cieszyłoby wielocytowanie i otwieranie linków w nowej karcie.

Nowe linki powinny się już otwierać w nowym oknie (te dodane wcześniej zostają po staremu).

Odnośnie wielocytowania - jak piszemy odpowiedź pod dołem mamy poprzednie posty, a każdy z nich ma przycisk do cytowania. Można klikając w nie dodać dowolną ilość cytatów. Z tego co na szybko się orientowałem, na wizażu działa to tak samo (nie widziałem tam checkboxów do tego).

Awatar użytkownika
mango bzik

Postautor: mango bzik » 09 lip 2016, 19:17

A czy da się jeszcze tak zrobić by klikając w cytat skoczyć do postu, z którego pochodzi np. dany fragment wypowiedzi? ;)
Obrazek

Sid
Administrator
Ranga alternatywna: Szara eminencja

Postautor: Sid » 09 lip 2016, 19:47

mango bzik pisze:A czy da się jeszcze tak zrobić by klikając w cytat skoczyć do postu, z którego pochodzi np. dany fragment wypowiedzi? ;)

Zrobione - nazwa cytowanej osoby teraz jest odnośnikiem do cytowanego postu (dotyczy tylko nowych postów).

EDIT: no tak, tylko ta zmiana konfliktuje trochę z otwieraniem w nowym oknie, bo to byśmy raczej chcieli otwierać w tym samym :)

Awatar użytkownika
mango bzik

Postautor: mango bzik » 09 lip 2016, 20:01

Sid pisze:
mango bzik pisze:A czy da się jeszcze tak zrobić by klikając w cytat skoczyć do postu, z którego pochodzi np. dany fragment wypowiedzi? ;)

Zrobione - nazwa cytowanej osoby teraz jest odnośnikiem do cytowanego postu (dotyczy tylko nowych postów).

EDIT: no tak, tylko ta zmiana konfliktuje trochę z otwieraniem w nowym oknie, bo to byśmy raczej chcieli otwierać w tym samym :)

Dzięki Sid, najbardziej dociekliwi chyba nie będą rozpaczać.
:D
Obrazek

Wróć do „Sprawy techniczno-organizacyjne”