Filmiki urodowe (i nie tylko) na YT + offtopy część VIII

Blogi i filmiki urodowe na Youtube, vlogi, wydarzenia i plotki
Awatar użytkownika
ktrzn

Re: Filmiki urodowe (i nie tylko) na YT + offtopy część VIII

Postautor: ktrzn » 18 sie 2018, 17:07

anja415 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Adamantium pisze:zobacz cytowaną wiadomość
7 września w Sephorze premiera Fenty :D

fantastycznie! :)
chodzą sluchy że ma wejść też anastazja
ja czekam jeszcze na tarte, colorpop i będzie wszystko :brzydal:

Anastazja będzie w październiku :love:
a jest jakaś informacja odnośnie colorpop? :> jestem bardzo ciekawa bo czekam bardzo, jednak zamawianie z ich strony + dodatkowe opłaty nie wychodzi zbyt opłacalnie a produkty mają cudowne :wisi:

niestety nic mi nie wiadomo
tak tylko sobie fantazjuję :mrgreen:

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 19 sie 2018, 13:11

Shoelove i trendy obuwnicze na jesień

po tym filmie utwierdzam się w przekonaniu, ze nie mam pojęcia o modzie
zupełnie nic dla siebie tu nie znajduję

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 19 sie 2018, 20:24

Wroobela z maskami, po opisie filmu widzę, że słabe (jeszcze nie oglądałam)

Insta
Blog podróżniczy Cieszyn: Wzgórze Zamkowe
Piekę słodkie Babka z orzechami i kawałkami czekolady

Awatar użytkownika
IlonaLulu

Postautor: IlonaLulu » 20 sie 2018, 19:30

Kendra pisze:Mnie tam jakoś specjalnie nogi na siedzeniach (chociaż zdecydowanie wolę w butach niż gołe syry :D )
nie przeszkadzają, zwłaszcza w lecie. Co innego w zimie, kiedy buty mamy zwykle uwalone od śniegu, deszczu i w ogole,
ale mam nadzieję, że nikt normalny nie wyłoży się takimi brudnymi buciorami na siedzeniu :D Różne są przecież sytuacje - dzieci są często zmęczone drogą (czasami są po prostu niegrzeczne, ale to inna sprawa) dorośli też przecież czasami padają z nóg i szukają takiej pozycji, żeby było im choć trochę wygodniej. Nie wiem co tu takiego obrzydliwego :niewiem: O wiele gorsze są siedzenia w tramwajach i autobusach, gdzie często siadają obszczane żule na siedzeniach pokrytych tkaniną, to dopiero jest fuj fujka usiąść tam tyłkiem :brzydal: A jakoś ludzie siadają, bo też czasami zmęczenie po całym dniu w robocie daje o sobie tak znać, że zapominamy o tym co wcześniej mogło znajdować się na tym krzesełku :szok: Ja tam nie mam nic przeciwko nogom na siedzeniach w pociągu (już bardziej gołym stopom) :brzydal:

Jeżdżę pociągami co 2tyg po kilka godzin. Życzę sobie gołych stóp, zagrzybionych, dzieci leżących i butów. Z przykrością stwierdzam, że zwykle leżą brudni bezdomni, obsikani, obsr... i cali brudni tuptusie. Jadą.. bo mogą, bo mają bilet. Ile razy błagałam, żeby faceta wywalić z przedziału ale niestety czesto zbieraja na bilet (szczególnie zimą) aby przez całą Polskę jechać w ciepełku a potem wysiadają, zbieraja na bilet powrotny i wracaja przez cały kraj. Prowadziłam rozmowę z jednym takim osobnikiem to poznałam sekrety bezdomnych wojaży. Mogłabym książkę napisać o podróżach pkp.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 21 sie 2018, 10:15

Odpaliłam Agatę o "zamiennikach" na YT i zgadzam się z nią. Moje osobiste zdanie jest takie, że lansowanie tanich zamienników (prym wiedzie chyba RLM) to po prostu zwyczajna, opłacona przez daną markę typu Makeup Revolution reklama.

Insta

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 21 sie 2018, 10:39

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Odpaliłam Agatę o "zamiennikach" na YT i zgadzam się z nią. Moje osobiste zdanie jest takie, że lansowanie tanich zamienników (prym wiedzie chyba RLM) to po prostu zwyczajna, opłacona przez daną markę typu Makeup Revolution reklama.

zasadniczo też zgadzam. przy czym nieco mnie drażni takie uprawiane przez Agate nie pierwszy raz przytaczanie niekompletnych przykładow. jak dla mnie to albo przytaczamy konkretnie, albo bardziej ogólnie np. ''duże jutuberki reklamujące mur''
Agata wyjeżdża z pewną jutuberką ktora twierdzi że znalazła coś lepszego a potem ma droższą opcję w ulubieńcach. Ja akurat ogarnęłam o kogo chodzi wiec nie podoba mi się to obiektywnie a nie dlatego że rozbudziła ciekawość :brzydal:

od siebie dodałabym, że niekoniecznie oplacane. w przypadku mur możliwe, ale w tych kulawych zamiennikach u rlm podaje często różne marki, także średnio promowane

rozróżniłabym też o jaki produkt chodzi. jeśli o coś bardziej ''funkcyjnego'' randomowej marki w stylu nie wiem... fixer z kryolanu? to widzę obiektywny sens

co innego jak sie szuka zamienników tych wszystkich produktow na ktore jest szal w internecie. wtedy zazwyczaj jazda idzie dwutorowo - część wczutych w to kupi, żeby miec tę modna, super fajną rzecz #musthave i w ogole, a część będzie sie chciala podbudowac tanszym zamiennikiem.
czy to kwestia na co kogo stac to juz rożnie. niektorzy sie masturbują tym że mają, inni tym ze mimo że ich nie stac mają, a jeszcze inni że nie są frajerami żeby kupowac drogo. z tym ''stać'' to tez przeciez umowna kwestia, bo w Polsce ogolnie kupuje się ponad stan. ile to razy czytałam na wizażu że komuś brakuje do pierwszego ale nowa nejked musi byc :mrgreen: Agata trochę przecenia tez rolę jakosci kosmetyku w ostatecznym efekcie. duzo wazniejsze niz dobranie ich do urody choćby

myślę że jak ktoś nie należy do zadnej z powyzszych grup a lubi dużo kosmetyków i nie musi sie podbudowywac raczej bedzie mial po prostu różne kosmetyki - z rożnych półek cenowych , nie zawsze te najdrozsze, czasem mniej popularnych marek

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 21 sie 2018, 10:47

zasadniczo też zgadzam. przy czym nieco mnie drażni takie uprawiane przez Agate nie pierwszy raz przytaczanie niekompletnych przykładow. jak dla mnie to albo przytaczamy konkretnie, albo bardziej ogólnie np. ''duże jutuberki reklamujące mur''
Agata wyjeżdża z pewną jutuberką ktora twierdzi że znalazła coś lepszego a potem ma droższą opcję w ulubieńcach. Ja akurat ogarnęłam o kogo chodzi wiec nie podoba mi się to obiektywnie a nie dlatego że rozbudziła ciekawość :brzydal:

od siebie dodałabym, że niekoniecznie oplacane. w przypadku mur możliwe, ale w tych kulawych zamiennikach u rlm podaje często różne marki, także średnio promowane

rozróżniłabym też o jaki produkt chodzi. jeśli o coś bardziej ''funkcyjnego'' randomowej marki w stylu nie wiem... fixer z kryolanu? to widzę obiektywny sens

co innego jak sie szuka zamienników tych wszystkich produktow na ktore jest szal w internecie. wtedy zazwyczaj jazda idzie dwutorowo - część wczutych w to kupi, żeby miec tę modna, super fajną rzecz #musthave i w ogole, a część będzie sie chciala podbudowac tanszym zamiennikiem.
czy to kwestia na co kogo stac to juz rożnie. niektorzy sie masturbują tym że mają, inni tym ze mimo że ich nie stac mają, a jeszcze inni że nie są frajerami żeby kupowac drogo. z tym ''stać'' to tez przeciez umowna kwestia, bo w Polsce ogolnie kupuje się ponad stan. ile to razy czytałam na wizażu że komuś brakuje do pierwszego ale nowa nejked musi byc :mrgreen: Agata trochę przecenia tez rolę jakosci kosmetyku w ostatecznym efekcie. duzo wazniejsze niz dobranie ich do urody choćby

myślę że jak ktoś nie należy do zadnej z powyzszych grup a lubi dużo kosmetyków i nie musi sie podbudowywac raczej bedzie mial po prostu różne kosmetyki - z rożnych półek cenowych , nie zawsze te najdrozsze, czasem mniej popularnych marek

no mnie o to właśnie chodzi. Tanie firmy dobrze wyczuły biznes i robią "kopie", youtuberki lansują je jako zamienniki i biznes się kręci. Wystarczy, że opakowanie zerżnięte (choć z byle jakiego plastiku), kolory trochę podobne i już, akcja zamiennik rusza pełną parą. A potem się okazuje, że "zamiennik" to totalnie inny produkt.
Insta

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 21 sie 2018, 10:51

no mnie o to właśnie chodzi. Tanie firmy dobrze wyczuły biznes i robią "kopie", youtuberki lansują je jako zamienniki i biznes się kręci. Wystarczy, że opakowanie zerżnięte (choć z byle jakiego plastiku), kolory trochę podobne i już, akcja zamiennik rusza pełną parą. A potem się okazuje, że "zamiennik" to totalnie inny produkt.

pionierem bylo chyba w7
ach te czasy starego jutuba :mrgreen:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 21 sie 2018, 10:57

jesli ktos byłby ciekaw o kim mowi Agata
prawdopodobnie o Agnieszce Janoszce - nagrala w filmik o serum czy co to tam jest z e-naturalne i powiedziala że jest lepsze od farsali. w ulubiencach lipca ostatnio umiesciła farsali :brzydal:

anja415

Postautor: anja415 » 21 sie 2018, 11:51

prawdopodobnie o Agnieszce Janoszce - nagrala w filmik o serum czy co to tam jest z e-naturalne i powiedziala że jest lepsze od farsali. w ulubiencach lipca ostatnio umiesciła farsali :brzydal:

wprawdzie nie oglądałam filmu Agaty ale "20zl zamiast 200zł" kojarzy mi się z AndziaThere i MUR vs ABH Soft glam :brzydal:

Awatar użytkownika
Kendra

Postautor: Kendra » 21 sie 2018, 15:10

Ja też tak uwaźam, że youtuberki muszą mieć jakieś korzyści z tych filmików, a jakie inne, jak nie finansowe :ok: :brzydal:
Dodałabym do tego też to, że youtuba ogląda mnóstwo nastolatek, które nie mają kasy np. na palety za ponad 200 złotych, szukają czegoś tańszego, jak im się wydaje, równie dobrego, a youtuberki, nagrywając takie filmiki zapewniają sobie mnóstwo wyświetleń, a serie zamienników stałe grono oglądających. Filmiki np. Karoliny ze Stylizacji z tanimi kosmetykami z kosmetykówzameryki zawsze są chętnie oglądane, pewnie dlatego, że większość jej odbiorców to młodzież i to bardziej przedział 12-13 niż 17-18 lat :P

Ale właśnie też mi się wydaje, że to trochę nie fair, kiedy mówią, że coś za 30 zł jest równie dobre jak to za 300 i "nie ma sensu wydawać 300, wybrałabym tę tańszą paletę" ale w większości makijaży zwykle używają właśnie tych droższych :pinokio:

Awatar użytkownika
Kendra

Postautor: Kendra » 21 sie 2018, 15:14

wprawdzie nie oglądałam filmu Agaty ale "20zl zamiast 200zł" kojarzy mi się z AndziaThere i MUR vs ABH Soft glam :brzydal:

ooo, ja się właśnie zastanawiałam kogo konkretnie miała na myśli :D
:roza: :roza:

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 21 sie 2018, 16:23

W zamienniki pokazywane na youtube nie wierzę. Zazwyczaj nie są żadnymi zamiennikami. Jednocześnie akurat Makeup Revolution podchodzi mi jakością z paletkami :brzydal: Wypada lepiej na moich oczach niż kobo, kolory nie bledną w ciągu dnia. Jednocześnie zaznaczam, że nie używałam nigdy cieni wysokopółkowych, więc nie mam porównania :niegrzeczny:

Aldona Anna i czyszczenie toaletki

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 21 sie 2018, 17:35

Kendra pisze:zobacz cytowaną wiadomość

ja akurat mowiłam o momencie kiedy mówi że chodzi ''bardziej pielęgnację''

wcześniej mowi o anastasi, jakby o ''tendencji'' i ja widzialam takie akcje na wielu topowych kanalach, ale skoro mowi że to ''duze kanaly''' wątpię żeby chodziło o kanał z niewiele ponad 15k subów.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 21 sie 2018, 17:50

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
W zamienniki pokazywane na youtube nie wierzę. Zazwyczaj nie są żadnymi zamiennikami. Jednocześnie akurat Makeup Revolution podchodzi mi jakością z paletkami :brzydal: Wypada lepiej na moich oczach niż kobo

pewnie
dlatego nikt się nie czepia filmików tanie a dobre, palety do 50 zł etc.
ja z kolei uważam że najlepsze cienie robią w większości przypadków marki niepopularne na yt jak bikor, make up atelier paris. te wszystkie anastasie i too faced sa dla mnie totalnie nie warte zachodu. no i połączenia kolorystyczne są tworzone często jak pod instagram, na jedno kopyto mimo że tu czerwienie, a tam fiolety

i tak największa beką w tym wszystkim jest to jak juciuberki nie chca widziec albo nie widzą roznic kolorystycznych i wciskają kit że ''odrobinkę ciemniejszy/jaśniejszy/cieplejszy/chłodniejszy'' da ten sam efekt na powiece/ustach :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 21 sie 2018, 17:57 przez ktrzn, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 21 sie 2018, 18:01

W zamienniki pokazywane na youtube nie wierzę. Zazwyczaj nie są żadnymi zamiennikami. Jednocześnie akurat Makeup Revolution podchodzi mi jakością z paletkami :brzydal: Wypada lepiej na moich oczach niż kobo

pewnie
ja z kolei uważam że najlepsze cienie robią w większości przypadków marki niepopularne na yt jak bikor, make up atelier paris. te wszystkie anastasie i too faced sa dla mnie totalnie nie warte zachodu. no i połączenia kolorystyczne są tworzone często jak pod instagram, na jedno kopyto mimo że tu czerwienie, a tam fiolety

dla mnie i tak największa beką w tym wszystkim jest to jak juciuberki nie chca widziec albo nie widzą roznic kolorystyczny i wciskają kit że ''odrobinkę ciemniejszy/jaśniejszy/cieplejszy/chłodniejszy'' da ten sam efekt na powiece/ustach :mrgreen:

Kocham bikorowe cienie :ok: a dziś przybył do mnie puder Tokyo, jest milutki i drobno zmielony i bez talku, o co baaardzo ciężko. :jupi: Widziałam tę markę u Zmalowanej, Maxi i Hani, ale fakt, popularna na YT nie jest.
Cieni MAP nie mialam, ale mam zamiar po nie sięgnąć. Pro Marki raczej nie reklamują się na YTbowych kanałach a i tak mają wzięcie u profesjonalistek. Paletki wydają się super skomponowane.
Insta

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 21 sie 2018, 18:16

pewnie

dla mnie i tak największa beką w tym wszystkim jest to jak juciuberki nie chca widziec albo nie widzą roznic kolorystyczny i wciskają kit że ''odrobinkę ciemniejszy/jaśniejszy/cieplejszy/chłodniejszy'' da ten sam efekt na powiece/ustach :mrgreen:

Kocham bikorowe cienie :ok: a dziś przybył do mnie puder Tokyo, jest milutki i drobno zmielony i bez talku, o co baaardzo ciężko. :jupi: Widziałam tę markę u Zmalowanej, Maxi i Hani, ale fakt, popularna na YT nie jest.
Cieni MAP nie mialam, ale mam zamiar po nie sięgnąć. Pro Marki raczej nie reklamują się na YTbowych kanałach a i tak mają wzięcie u profesjonalistek. Paletki wydają się super skomponowane.

i tez nawet jak sie gdzies pojawia (u maxi, hani) to kończy się na tym że są fajne, nie widziałam ich nigdy w żadnych zestawieniach top of the top itd. warto dodać że cienie Map można kupić też we wkładach. właściwie to obie opcje warte uwagi. bo te bardziej podstawowe są tak jak mówisz super skomponowane (a ich paletki fantastyczne w podroż), a jak się chce jakis konkret

to cieżko ubrać w słowa, ale geniusz tego jak są wyważone... gratka dla koneserów wrażliwych na kolor :mrgreen: mówię to jako ktoś, komu zdarza się robi akcenty kolorystyczne, kolorowy makijaż od czasu do czasu. większość sephorowo-douglasowych cieni jak da się akcent np. granatu, mocniejszego fioletu to dyskoteka/kleczkowska/instamejkap gotowy

fajne sa tez cienie makeup geek i sonii kashuk (jesli ktoś woli bardziej suche konsystencje bez kredy jak w inglocie, make up atelier są bardziej maślane). a z modnych marek w kwestii relacji ceny do jakości przekonują mnie chyba tylko cenie z colorpop i maty z the balm (choć idealne nie są, ideały to dla mnie bikor i mapy :)

anja415

Postautor: anja415 » 21 sie 2018, 18:51

Kendra pisze:zobacz cytowaną wiadomość

ja akurat mowiłam o momencie kiedy mówi że chodzi ''bardziej pielęgnację''

wcześniej mowi o anastasi, jakby o ''tendencji'' i ja widzialam takie akcje na wielu topowych kanalach, ale skoro mowi że to ''duze kanaly''' wątpię żeby chodziło o kanał z niewiele ponad 15k subów.

bardzo możliwe aczkolwiek Angelika ma również duże zasięgi na insta i tam też lansowanie zamienników na wysokim poziomie :brzydal:

Awatar użytkownika
paulinza

Postautor: paulinza » 21 sie 2018, 19:55

Szusz nadal w formie, dokupiła trochę followersów
https://socialblade.com/instagram/user/szusz1313

Awatar użytkownika
Adamantium

Postautor: Adamantium » 21 sie 2018, 20:34

a propos makeup atelier paris, kupiłam puder sypki i zrobił mi pod oczami wielką krzywdę na zdjęciu z fleszem ;(

Wróć do „Youtube i blogi”