Filmiki urodowe (i nie tylko) na YT + offtopy część VII

Blogi i filmiki urodowe na Youtube, vlogi, wydarzenia i plotki
Awatar użytkownika
ktrzn

Re: Filmiki urodowe (i nie tylko) na YT + offtopy część VII

Postautor: ktrzn » 11 mar 2018, 16:50

rzodkiewka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
mantide pisze:zobacz cytowaną wiadomość
(Pomijając dyskusję czy to bogate słownictwo, czy akcent dobry, czy nie, bo na francuskim się nie znam i nie chcę się wypowiadać o tym :P)

Z ciekawości obejrzałam sobie kilka filmów Julki i w jednym kjuendeju natknęłam się na moment, w którym mówi, że wielu Fracuzom podoba się jej akcent. Wklejam, bo gdy czytałam tę rozmowę, to mi się przypomniało.

(Oczywiście to, że im się podoba, nie znaczy, że słownictwo nadal Julka może mieć ubogie itp. - jak już wspomniałam, nie wiem, nie znam się, więc o tym się nie wypowiem)

Mniej więcej w 9:46.

To, że Julia tak mówi, to żaden dowód. Pamiętam czasy jak Karolina mowila, że nosi emke :brzydal:

ej ale przecież to normalne że komplementuje sie wymowe, akcent, szczególnie jak język należy do trudniejszych. mnie się zdarza zupełnie szczerze zachwycić jak ktoś uczy się polskiego, stara się wymawiać, wiadomo że ta wymowa nie jest jakaś super hiper i jak nejtiw

np. Szwedzi komplementują i są zachwyceni nawet jak komuś daleko do C2, ale zdają sobie sprawę że dla obcokrajowca np. akcent toniczny to trudność w swobodnej rozmowie. reszta to już kwestia samokrytyki, bo jeśli słyszysz na tyle dobrze, by od początku drastycznie nie kaleczyć wymowy, słyszysz też ile Ci jeszcze brakuje, ale ja akurat wierzę, że mówią
Ostatnio zmieniony 11 mar 2018, 16:54 przez ktrzn, łącznie zmieniany 2 razy.

Fleur

Postautor: Fleur » 11 mar 2018, 17:13

Sylwia Scent Stylist coraz mocniej inspiruje się Olfaktorią
Trochę szkoda, bo bardzo lubię ją oglądać i wydaje się sympatyczna.

Johanna

Postautor: Johanna » 11 mar 2018, 18:03

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Niediegetyczne opowiada o mrocznych filmikach i kanale Magiczny Świat Ani - to taka forma zagadki o morderstwie (?), którą mają rozwiązać widzowie, w kolejnych odcinkach pojawiają się nowe "poszlaki". Wklejam tu, bo wszystko jest fikcyjne, ale przyznam, że obraz i klimat mocno schizujący :?

Omg, aż się boje co mi się dzisiaj przyśni :amen: :bojesie:
Berlin, Berlin du bist wunderbar :serce:

Awatar użytkownika
heater

Postautor: heater » 11 mar 2018, 18:09

Nie wiem, czy pamiętacie, ale polski kanał Julki na początku był po angielsku, tylko chyba część filmów usunęła.

xavvyy

Postautor: xavvyy » 11 mar 2018, 18:33

Boże, oglądam ten filmik o Magicznym Świecie Ani i aż mam dreszcze, czemu sobie takie rzeczy zawsze robię kiedy jestem sama w domu.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 11 mar 2018, 19:24

Dzięki wypokowi odkryłam fajny kanał :D "Fabryki w Polsce"

Można się np. dowiedzieć jak powstają notatniki i książki

Albo musztarda, majonez czy keczup :mrgreen:

Insta
Blog podróżniczy Cieszyn: Wzgórze Zamkowe
Piekę słodkie Ekspresowe "drożdżówki" z ciasta francuskiego

Awatar użytkownika
heater

Postautor: heater » 11 mar 2018, 20:26

xavvyy pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Boże, oglądam ten filmik o Magicznym Świecie Ani i aż mam dreszcze, czemu sobie takie rzeczy zawsze robię kiedy jestem sama w domu.

Polecam też Krainę Grzybów, jeśli jeszcze nie widziałaś :brzydal:

Awatar użytkownika
zombiegirl

Postautor: zombiegirl » 11 mar 2018, 20:35

Ja stwierdzam, że chyba obejrzałam w życiu zbyt wiele horrorów bo powyższy kanał nie robi na mnie najmniejszego wrażenia :brzydal: wręcz wkurza mnie ta cała koncepcja :wc: coś ze mną chyba nie w porządku :hahaha:

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 11 mar 2018, 20:59

zombiegirl pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ja stwierdzam, że chyba obejrzałam w życiu zbyt wiele horrorów bo powyższy kanał nie robi na mnie najmniejszego wrażenia :brzydal: wręcz wkurza mnie ta cała koncepcja :wc: coś ze mną chyba nie w porządku :hahaha:

mam tak samo xD

Klaudia Owczarek i mała brwiowa wpadka :karetka:

Awatar użytkownika
Adamantium

Postautor: Adamantium » 11 mar 2018, 21:10

benz pisze:zobacz cytowaną wiadomość

mam tak samo xD

sorry, ale ta peruka jest okrutna

Awatar użytkownika
renigma

Postautor: renigma » 11 mar 2018, 22:52

Adamantium pisze:zobacz cytowaną wiadomość

mam tak samo xD

nigdy jej nie oglądałam, nie znam jej, chociaż na tym filmie wydaje się sympatyczna, nie ma jakieś nadmiernej dramy z powodu brwi jak niektórzy youtuberzy robią, ale czy to są jej naturalne usta? bo wyglądają strasznie napompowane i nawet mówi nieco sztucznie...

Awatar użytkownika
mandalina

Postautor: mandalina » 12 mar 2018, 0:31

renigma pisze:nigdy jej nie oglądałam, nie znam jej, chociaż na tym filmie wydaje się sympatyczna, nie ma jakieś nadmiernej dramy z powodu brwi jak niektórzy youtuberzy robią, ale czy to są jej naturalne usta? bo wyglądają strasznie napompowane i nawet mówi nieco sztucznie...

na moje oko to są tak pięknie dorysowane :D

Awatar użytkownika
paulinza

Re: RE: Re: Filmiki urodowe (i nie tylko) na YT + offtopy część VII

Postautor: paulinza » 12 mar 2018, 5:55

renigma pisze:
Adamantium pisze:zobacz cytowaną wiadomość

mam tak samo xD

nigdy jej nie oglądałam, nie znam jej, chociaż na tym filmie wydaje się sympatyczna, nie ma jakieś nadmiernej dramy z powodu brwi jak niektórzy youtuberzy robią, ale czy to są jej naturalne usta? bo wyglądają strasznie napompowane i nawet mówi nieco sztucznie...
Ma powiększone i jeszcze obrysowane.

Wysłane z mojego U20 Plus przy użyciu Tapatalka

xavvyy

Postautor: xavvyy » 12 mar 2018, 12:48

Oglądam horrory nałogowo, to mój ulubiony gatunek. Nie przeszkadza mi to w byciu strachliwą :lol:
Ostatnio zmieniony 12 mar 2018, 12:48 przez xavvyy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 12 mar 2018, 13:43

Fleur pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Sylwia Scent Stylist coraz mocniej inspiruje się Olfaktorią
Trochę szkoda, bo bardzo lubię ją oglądać i wydaje się sympatyczna.

Też mam problem z Sylwią - przyjemnie mi się jej słucha ale denerwują mnie te tytułu „na Olfe” i trochę gryzie mi się wizerunek, jaki Sylwia chce kreować z moim jej odbiorem.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Cattivo

Postautor: Cattivo » 12 mar 2018, 17:19

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Cattivo pisze:zobacz cytowaną wiadomość
MostlyAhhhs pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Może tylko ja nie chodzę na cotygodniowe lancze z koleżankami uzbrojona w luksusowe dobra, które przed kamerà (ustawionà we dzbanka szyjce) wręczam. Rozumiem, że może być to przyjęte w #kręgachosóbktórepoprostustaćnawięcejniżpowitalnedzieńdobry. Może!
Ale to, co wyrabia Olfa z przed kamerà obdarowywaniem osób niezwiàzanych jednak z nià emocjonalnie (jak bardzo można zjednoczyć się podcaas wycinania skórek) i które nadal nazywa “paniami/panami” jest po prostu niekomfortowo dziwne do obserwowania.
#BędàDolaryFrankiEuroŁapcieWszyscy!

Niech ona daje komu komukolwiek tylko chce, ale nagrywanie tego, żeby wszyscy zobaczyli, jaka jest hojna (i bogata), to już wyższy poziom. Ciekawe, czy gdyby nie prowadziła kanału na YT, nadal wszyscy ciągle dostawaliby od niej prezenty.

rzodkiewka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Nie wróżę jej długiej kariery, nazwa kanału banalnie zniechecajaca, a pierwsze video to samozachwyt, który w dodatku nie przedstawia jej w korzystnym świetle (interesuje się tańcem i żyje pogodą, serio?), pewnie i tak będą ja głównie oglądać nastoletni fani piszący w komentarzach, że nic nie rozumieją i proszą o poslkie napisy.

Nic nie rozumiem (poza fragmentem kiedy mówi o wieku i mieszkaniu we Francji), ale oglądam, zawsze będę pełna podziwu dla osób, które biegle posługują się francuskim jako drugim językiem. Rozumiem czytać, pisać, ale dyskutowanie na luzie i to w dodatku z akcentem to przedmiot mojej zazdrości. Aż chce mi się otworzyć książki do włoskiego.

na jakim luzie? przecież ten filmik jest pocięty na milion części :brzydal: a Julia się nerwowo rozgląda

w kategoriach obiektywnych spoko, bo pewnie mówi po francusku lepiej niż Aga z Amerki po angielsku, ale jak na prowadzenie kanału to trochę za mało moim zdaniem

Spoko, dla mnie nawet przy wielu cięciach i tak mówi płynnie, a to, że słownictwo podstawowe... może więcej jej nie potrzeba na razie. Zobaczymy, jak będzie później, kiedy wejdą inne tematy poza powiedzeniem kilku słów o sobie.

Perse

Postautor: Perse » 12 mar 2018, 17:50

Dzięki wypokowi odkryłam fajny kanał :D "Fabryki w Polsce"

Można się np. dowiedzieć jak powstają notatniki i książki

Albo musztarda, majonez czy keczup :mrgreen:

O dzięki. Lubimy z Młodym oglądać takie rzeczy, oglądamy jakieś huty stali, huty szkła itd :-)

A co do języka, z reguły mieszkańcy danego kraju mają sympatię do osób, które chcą się uczyć ich języka, zwłaszcza, jeśli ten kraj ma "kompleks" w stosunku do innych, większych. W tym wypadku (Francja/Polska) akurat tak nie jest, ale ja np. byłam bardzo miło przyjmowana w jednym z krajów bałkańskich, gdy mówiłam w ich języku, czasami sprzedawcy jakichś pamiątek dawali mi zniżki itp., bo jeszcze kilka lat temu dla nich Polska była jak dla nas obecnie kraje zachodniej Europy. Nie wiem, czy obecnie też tak jest, bo dawno tam nie byłam ani nie rozmawiałam z nejtiwami :-)

klopsy

Postautor: klopsy » 12 mar 2018, 19:00

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Niech ona daje komu komukolwiek tylko chce, ale nagrywanie tego, żeby wszyscy zobaczyli, jaka jest hojna (i bogata), to już wyższy poziom. Ciekawe, czy gdyby nie prowadziła kanału na YT, nadal wszyscy ciągle dostawaliby od niej prezenty.

Nic nie rozumiem (poza fragmentem kiedy mówi o wieku i mieszkaniu we Francji), ale oglądam, zawsze będę pełna podziwu dla osób, które biegle posługują się francuskim jako drugim językiem. Rozumiem czytać, pisać, ale dyskutowanie na luzie i to w dodatku z akcentem to przedmiot mojej zazdrości. Aż chce mi się otworzyć książki do włoskiego.

na jakim luzie? przecież ten filmik jest pocięty na milion części :brzydal: a Julia się nerwowo rozgląda

w kategoriach obiektywnych spoko, bo pewnie mówi po francusku lepiej niż Aga z Amerki po angielsku, ale jak na prowadzenie kanału to trochę za mało moim zdaniem

Spoko, dla mnie nawet przy wielu cięciach i tak mówi płynnie, a to, że słownictwo podstawowe... może więcej jej nie potrzeba na razie. Zobaczymy, jak będzie później, kiedy wejdą inne tematy poza powiedzeniem kilku słów o sobie.

Mnie się pomysł Julki podoba i będę do niej jeszcze zaglądać. Uwielbiam języki i nie przeszkadza mi to, że ktoś nie mówi na poziomie C2 albo nawet B2. Mnie też czasami chodzi po głowie założenie kanału i robienie filmików w kilku językach i na pewno byłoby to dla mnie jeszcze większą motywacją do nauki, ale na razie nie mam na to za bardzo czasu.
Jest wiele anglojęzycznych kanałów, które językowo nie są na wysokim poziomie, ale jeżeli ktoś chce nagrywać w obcym języku, to dla mnie jest to super i niech próbuje swoich sił, nawet jeżeli ledwo duka. :D
Ale ja naprawdę jestem zafiksowana na punkcie języków i nie potrzeba mi wiele do szczęścia. :cojest:

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 12 mar 2018, 20:36

Szusz chyba znowu podjęła próbę reanimacji MieszkamyTV - tym razem W KOLABORACJI z Karoliną :mdleje:
Youtuberki kolaborantki.

Insta
Blog podróżniczy Cieszyn: Wzgórze Zamkowe
Piekę słodkie Ekspresowe "drożdżówki" z ciasta francuskiego

mantide

Postautor: mantide » 12 mar 2018, 20:39

Szusz chyba znowu podjęła próbę reanimacji MieszkamyTV - tym razem W KOLABORACJI z Karoliną :mdleje:
Youtuberki kolaborantki.

Też lubię tej kalki językowej :facepalm:

Wróć do „Youtube i blogi”