Filmiki urodowe (i nie tylko) na YT + offtopy część III

Blogi i filmiki urodowe na Youtube, vlogi, wydarzenia i plotki
Lucy Camden

Re: Filmiki urodowe (i nie tylko) na YT + offtopy część III

Postautor: Lucy Camden » 20 lut 2017, 22:45

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Lucy Camden pisze:zobacz cytowaną wiadomość

nie mam snapa, ale pamiętam łzawe story z filmiku (tylko nie wiem którego) o tym, że chce żeby jej rodzina żyła jak najdłużej w dobrym zdrowiu i dlatego weganizm.

Nie, niej nie było weganizmu. Nawet tłumaczyła, że nie obiecuje, ze teraz bedzie weganka. Tylko " rezygnacja z miesa".

tak, mój błąd. Powinnam była napisać "dieta wegańska". Bo chyba ostatecznie zrezygnowała ze wszystkiego odzwierzęcego czy coś mieszam?

Kolezanka wyzej pisze, że z Katosu ja pomyliłaś.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 20 lut 2017, 22:46

zuz.ka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czocher pisze:zobacz cytowaną wiadomość

u niej to było odgrzybianie i ziębox właśnie

nie mam snapa, ale pamiętam łzawe story z filmiku (tylko nie wiem którego) o tym, że chce żeby jej rodzina żyła jak najdłużej w dobrym zdrowiu i dlatego weganizm.

Ale płakała Katosu, a ziębateam jest Pan Olimpia :D

a, spoko :mrgreen: zrozumiałam, że katosu mówiła tak na snapie
fanką Zięby jest też Karolina Baszak. to w sumie klimat jej tekstu, że "ludzie uznawani za oszołomów są głosem rozsądku".

Może poleciła Ukryte Terapie swojej psiapsi Laurze, bo Zięba chyba zaleca jod przy Hashi (głowy nie dam). To tak w kontekście Twoich porannych perypetii z księżniczką :torba:
Ostatnio zmieniony 20 lut 2017, 22:46 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 20 lut 2017, 22:50

Ale płakała Katosu, a ziębateam jest Pan Olimpia :D

a, spoko :mrgreen: zrozumiałam, że katosu mówiła tak na snapie
fanką Zięby jest też Karolina Baszak. to w sumie klimat jej tekstu, że "ludzie uznawani za oszołomów są głosem rozsądku".

Może poleciła Ukryte Terapie swojej psiapsi Laurze, bo Zięba chyba zaleca jod przy Hashi (głowy nie dam). To tak w kontekście Twoich porannych perypetii z księżniczką :torba:

Też przeszła mi przez myśl taka opcja :brzydal:

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 20 lut 2017, 22:54

Ja tam nie mam nic do pol-weganek, bo to w sumie nie moja sprawa. Kazdy jakos zaczynal, a tak calkowicie zrezygnowac z miesa i produktow odzwierzecych jest ciezko. Mam tez swiadomosc ze nie sa ludzi idealnych i pewnie tez wegana zdarzaja sie grzeszki. Jednak jak Katosu "nawracala" innych na weganizm mnie wkurzylo, bo mimo wszystko nie przestala uzywac kosmetykow testowanych na zwierzętach, bo taka ma prace.

Ja uwazam ze sa ludzie ktorzy bez problemu przejda na weganizm, a sa tez ludzie ktorzy miesa potrzebuja.

Jako ciekawostke powiem ze mam w rodzinie przypadek 2 latki, ktora potrafi ukrasc komus kotlet z talerza a widok szynki to jest dla niej najwspanialszym widokiem na swiecie :D Mimo ze mame ma wegetarianke :brzydal:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 20 lut 2017, 22:59

Lusia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja tam nie mam nic do pol-weganek, bo to w sumie nie moja sprawa. Kazdy jakos zaczynal, a tak calkowicie zrezygnowac z miesa i produktow odzwierzecych jest ciezko. Mam tez swiadomosc ze nie sa ludzi idealnych i pewnie tez wegana zdarzaja sie grzeszki. Jednak jak Katosu "nawracala" innych na weganizm mnie wkurzylo, bo mimo wszystko nie przestala uzywac kosmetykow testowanych na zwierzętach, bo taka ma prace.

Ja uwazam ze sa ludzie ktorzy bez problemu przejda na weganizm, a sa tez ludzie ktorzy miesa potrzebuja.

Jako ciekawostke powiem ze mam w rodzinie przypadek 2 latki, ktora potrafi ukrasc komus kotlet z talerza a widok szynki to jest dla niej najwspanialszym widokiem na swiecie :D Mimo ze mame ma wegetarianke :brzydal:

ja nie nie jest wegetarianką ani weganką, ale sporo produktów odzwierzęcych mi szkodzi. czasami jak jestem w towarzystwie niektórych wegan, na jakiś iwentach, zamawianiu jedzenia itd. biore wegańską wersję posiłku i wywiązuje się rozmowa.

jak mówię że nie, nie jestem wege, czasem jem np. rybę, prędzej jajka itd. to mam wrażenie, że jestem dla niektórych level niżej niż miesożercy jedzący mięso dwa razy dziennie

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 20 lut 2017, 23:11

ja nie nie jest wegetarianką ani weganką, ale sporo produktów odzwierzęcych mi szkodzi. czasami jak jestem w towarzystwie niektórych wegan, na jakiś iwentach, zamawianiu jedzenia itd. biore wegańską wersję posiłku i wywiązuje się rozmowa.

jak mówię że nie, nie jestem wege, czasem jem np. rybę, prędzej jajka itd. to mam wrażenie, że jestem dla niektórych level niżej niż miesożercy jedzący mięso dwa razy dziennie

Ja tez jakos duzo produktow zwierzecych nie jem. 2 plasterki sera na kolacje, mleka nie pije praktycznie wcale, jogurtów nie jem. W ogole mnie z rana strasznie mdli od nabialu. Mieso jem 1-3 razy w tydz (wiadomo ze niedziele bez kotleta to nie niedziela :D ), ewentualnie jakis kurczak w tydz. Dochodza jeszcze slodycze nieweganskie. Jajka jem moze raz w miesiacu ale sa od szczęśliwych kurek :brzydal: Kocham za to makaron. Makaron to moja wielka milosc :serce:

Timon i Pumba

Postautor: Timon i Pumba » 20 lut 2017, 23:21

Ja tez jakos duzo produktow zwierzecych nie jem. 2 plasterki sera na kolacje, mleka nie pije praktycznie wcale, jogurtów nie jem. W ogole mnie z rana strasznie mdli od nabialu. Mieso jem 1-3 razy w tydz (wiadomo ze niedziele bez kotleta to nie niedziela :D ), ewentualnie jakis kurczak w tydz. Dochodza jeszcze slodycze nieweganskie. Jajka jem moze raz w miesiacu ale sa od szczęśliwych kurek :brzydal: Kocham za to makaron. Makaron to moja wielka milosc :serce:

A mnie ostatnio sporo mięs... coś jakby obrzydza. Nie tknę piersi z kurczaka ani indyka, ani w ogóle niczego poza wątróbką drobiową; karkówka czasem ujdzie, schab od święta. Za to wędliny już są spoko :olaf: no i mięso z kebabu też :torba: Moim odpowiednikiem Twojego makaronu są... ziemniaki :torba: dzień bez ziemniaków to dzień stracony.

Lucy Camden

Postautor: Lucy Camden » 20 lut 2017, 23:22

Kto to jest pół- weganin i co to jest wybiórczy wegetarianizm? Trzeba sie podłączyc jakos do mody? Jak jesz mieso to nie jestes wegetarianinem.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 20 lut 2017, 23:25

Timon i Pumba pisze:zobacz cytowaną wiadomość

A mnie ostatnio sporo mięs... coś jakby obrzydza. Nie tknę piersi z kurczaka ani indyka, ani w ogóle niczego poza wątróbką drobiową; karkówka czasem ujdzie, schab od święta. Za to wędliny już są spoko :olaf: no i mięso z kebabu też :torba: Moim odpowiednikiem Twojego makaronu są... ziemniaki :torba: dzień bez ziemniaków to dzień stracony.
omg, mam tak samo jak Ty, nie spowiedziałam się, że istnieje ktoś kto woli jeść świnkę, a nie ptaki i do tego wątróbkę jada :brzydal:

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 20 lut 2017, 23:29

Kto to jest pół- weganin i co to jest wybiórczy wegetarianizm? Trzeba sie podłączyc jakos do mody? Jak jesz mieso to nie jestes wegetarianinem.

Moim zdaniem pol weganin (tak to sobie nazywam) to taka osoba, ktora jeszcze nie jest wege, ale dąży do tego stopniowo eliminując produkty zwierzece.

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 20 lut 2017, 23:55

Ja nie mam nic ani do pół-wegan, ani ćwierć-wegan, ani do wegan weekendowych, sezonowych, porannych, wieczornych, przy pełni i przypływie, ani do nikogo, lubię wszystkich :brzydal:, póki mi nie trują tyłka o moją (bardzo specyficzną ze względów zdrowotnych) dietę.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

ajah

Postautor: ajah » 21 lut 2017, 0:04

Zmieniając lekko temat. Nie wiem co mnie pokusiło, zajrzałam do miszmaszowej.

Fragment zabawy z synem (wyglupy, których opisać za bardzo nie umiem) spowodował, że zaniemowilam. Od 4:45 mniej więcej.

https://youtu.be/XcFq14PHhtk

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Timon i Pumba

Postautor: Timon i Pumba » 21 lut 2017, 0:06

ajah pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Zmieniając lekko temat. Nie wiem co mnie pokusiło, zajrzałam do miszmaszowej.

Fragment zabawy z synem (wyglupy, których opisać za bardzo nie umiem) spowodował, że zaniemowilam. Od 4:45 mniej więcej.

https://youtu.be/XcFq14PHhtk

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Włączyłam chwilę wcześniej, urzekła mnie animacja z kanapkami :D a zabawy z dzieckiem zostawię bez komentarza :torba:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 21 lut 2017, 0:24

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja nie mam nic ani do pół-wegan, ani ćwierć-wegan, ani do wegan weekendowych, sezonowych, porannych, wieczornych, przy pełni i przypływie, ani do nikogo, lubię wszystkich :brzydal:, póki mi nie trują tyłka o moją (bardzo specyficzną ze względów zdrowotnych) dietę.

jak ja nie cierrrpię jak ktoś mówi, że jest coś takiego jak uniwersalna dieta, która wszystkim będzie służyć. wege, paleo, tzw. "złoty środek", we wszystkich frakcjach to występuje.

każdy może schudnąć na diecie wegańskiej, paleo jest najlepsze na cukrzycę albo ''od czasu do czasu na pewno ci nie zaszkodzi, bo wszystko jest dla ludzi" :brzydal:

Awatar użytkownika
Cattivo

Postautor: Cattivo » 21 lut 2017, 1:37

Cattivo pisze:

Olimpia też kiedyś z meżem rezygnowali z miesa, z wedlin, bo rosołek musi byc co sobote, pieczona karkowka też. Ona coś wspominała ze już jako nastolatka chciała przejść na wegetarianizm, ale jak do tej pory sie jej nie udało. Z nietestowanymi kosmetykami tez miała krotki romans.

Rezygnacja z mięsa przez sześć dni w tygodniu to już coś, nie mam nic przeciwko. Ja na przykład nie potrafiłabym odpuścić sobie mięsa, uważam że człowiek jest mięsożercą i potrzebuje mięsa w swoim żywieniu, a jednocześnie kocham zwierzęta, więc staram się dbać o inne aspekty ich ochrony. Rosół i karkówka raz w tygodniu a codzienne porcjowanie sobie wędlin, kiełbas, drobiu... No jednak jest różnica.

Tylko, że ona przedstawiała to w taki sposob, ze rosoł nie ma z miesem nic wspolnego, grochówka z kiełbasą, też. Poprostu takie szumne zapowiedzi, że rezygnujemy, że mieso bedzie tylko w niedziele, a tu mąż ma obiady w pracy wiec tam sie nie liczy, no i ten rosol i grochowka i leczo :pinokio: .
Ale zauważyłam, że ona ma ogolnie słomiany zapał.

Ech, już zapomniałam jak to było, a faktycznie teraz mi świta, że to było podejście "w rosole nie ma mięsa więc jest wegetariański" :cojest:

Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Postautor: lordviader » 21 lut 2017, 8:55

strasznie mnie razi wegeterroryzm. Mam wrażenie, że Juszes jest taką wegeterrorystka, w każdym filmie wzmianka o byciu wege. Ktoś w komentarzu napisał, że skoro jest wege to pewnie kupuje ubrania niszowe, które są szyte w dobrych warunkach a nie w Bangladeszu czy innym miejscu gdzie palci się głodowe stawki. W odpowiedzi wysłała link do filmu "dlaczego jestem hipokrytka" :torba:

Ja nie mogłabym zrezygnować z miesa. Próbowałam ale źle się czułam na samych warzywach i owocach. Czasami lubię zrobić jakieś danie wege bo jest dobre ale jednak co stejk to stejk ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 21 lut 2017, 9:11

lordviader pisze:zobacz cytowaną wiadomość
strasznie mnie razi wegeterroryzm. Mam wrażenie, że Juszes jest taką wegeterrorystka, w każdym filmie wzmianka o byciu wege. Ktoś w komentarzu napisał, że skoro jest wege to pewnie kupuje ubrania niszowe, które są szyte w dobrych warunkach a nie w Bangladeszu czy innym miejscu gdzie palci się głodowe stawki. W odpowiedzi wysłała link do filmu "dlaczego jestem hipokrytka" :torba:

Ja nie mogłabym zrezygnować z miesa. Próbowałam ale źle się czułam na samych warzywach i owocach. Czasami lubię zrobić jakieś danie wege bo jest dobre ale jednak co stejk to stejk ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

ja od ponad pół roku znacznie ograniczyłam ilość zjadanego mięsa - w tygodniu w ogóle go nie kupuję i nie jem, w weekendy, jak wracam do domu, gdzie mama gotuje dla wszystkich to samo - niewielkie ilości. Zmusiło mnie to do urozmaicenia menu, dużo więcej kombinuję w kuchni, ale też nie wyobrażam sobie (przynajmniej na razie) całkowitego odstawienia mięsa. Same kotlety i inne pieczone mięsa mogłyby dla mnie nie istnieć, ale wszelkie przetwory - kiełbasa, pasztet, tatar - nie umiem sobie ich odmówić.

Awatar użytkownika
Czocher

Postautor: Czocher » 21 lut 2017, 10:18

Kot w WielkimMieście pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czocher pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kot w WielkimMieście pisze:zobacz cytowaną wiadomość

A o źródłach tantalu też już wie? A nie, to są zbyt niewygodne fakty dla wielu obrońców wszelakich praw, codziennie używających laptopów i komórek. Lepiej tego nie wiedzieć i z "czystym sumieniem" patrzeć z góry na okradających krowy :] .

ja szczerze mówiąc pierwsze słyszę o czymś takim w ogóle. Przybliżyłabyś temat albo podrzuciła jakieś artykuły albo cos, zebym sobie mogła przybliżyć? : D

Chodzi o złoża koltanu, z którego uzyskuje się tantal, bardzo drogi minerał potrzebny do produkcji m.in. komórek i komputerów. Złoża te znajdują się na obszarach od wielu lat objętych wojną domową, np. w Demokratycznej Republice Kongo, zyski z kopalń idą często na finansowanie działań zbrojnych, w kopalniach często pod przymusem i w opłakanych warunkach pracują również dzieci.
Tu jest dokument o tej tematyce, w necie można znaleźć więcej informacji, ale nie jest to bardzo medialny temat.

:roza: :roza: dzieki! z wielka checia sie z tym zapoznam

ktrzn pisze:omg, mam tak samo jak Ty, nie spowiedziałam się, że istnieje ktoś kto woli jeść świnkę, a nie ptaki i do tego wątróbkę jada :brzydal:

to ja :D nie lubie drobiu. Z miesa jem w sumie wszystko - podroby, poledwice wieprzowa, wolowine, dziczyzne, ryby, owoce morza i kaszanke, ale drobiu nie lubie :(

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 21 lut 2017, 10:32

iwi_83 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Napisałam Laurze pod haulem z żarciem, że jod przy Hashimoto nie jest polecany (w filmie mówi o jakimś suplu, że zawiera algi, dużo jodu, które są wskazane przy chorobach tarczycy). Na początku napisała, że nie ma na ten temat badań, a po wklejonym przeze mnie linku z pubmedu, w którym opisano wpływ jodu na wzrost przeciwciał przeciwtarczycowych, zaliczyłam shadowbana. I za co? Nie byłam niemiła, nie mądrowałam się (chyba?). Odpisała mi. "artykuł to jeszcze nie badania naukowe. nie pozwalam na szerzenie mitów wśród moich widzów. Jak ktoś ma ochotę to ludziom wciskać, niech założy kanał lub bloga i tam szuka".

miałaś czelność mieć rację, ot co

Nie oglądam jej, ale czy ona przypadkiem nie pracuje jako farmaceuta? :wtf: :torba:
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
Milva

Postautor: Milva » 21 lut 2017, 10:35

amelj pisze:zobacz cytowaną wiadomość
iwi_83 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Napisałam Laurze pod haulem z żarciem, że jod przy Hashimoto nie jest polecany (w filmie mówi o jakimś suplu, że zawiera algi, dużo jodu, które są wskazane przy chorobach tarczycy). Na początku napisała, że nie ma na ten temat badań, a po wklejonym przeze mnie linku z pubmedu, w którym opisano wpływ jodu na wzrost przeciwciał przeciwtarczycowych, zaliczyłam shadowbana. I za co? Nie byłam niemiła, nie mądrowałam się (chyba?). Odpisała mi. "artykuł to jeszcze nie badania naukowe. nie pozwalam na szerzenie mitów wśród moich widzów. Jak ktoś ma ochotę to ludziom wciskać, niech założy kanał lub bloga i tam szuka".

miałaś czelność mieć rację, ot co

Nie oglądam jej, ale czy ona przypadkiem nie pracuje jako farmaceuta? :wtf: :torba:

Marzena jest farmaceutą.

Wróć do „Youtube i blogi”