Filmiki urodowe (i nie tylko) na YT + offtopy część III

Blogi i filmiki urodowe na Youtube, vlogi, wydarzenia i plotki
Awatar użytkownika
Yokoo

Re: Filmiki urodowe (i nie tylko) na YT + offtopy część III

Postautor: Yokoo » 29 lis 2016, 22:41

Lusia pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Nie znam sie na dobrze podatkach, ale szczerze watpie zeby gwiazdy internetu nie placily podatkow. Na pewno te duze kanaly i blogi podatki placa, bo dzialalnosc gospodarcza maja.

Oczywiście, że płacą. Ustawa jednak przewiduje inny sposób opodatkowania. Podatek będzie naliczany od reklamy i inaczej oprocentowany.

Awatar użytkownika
Ace_

Postautor: Ace_ » 29 lis 2016, 22:53

RosaPuff pisze:zobacz cytowaną wiadomość
ZłaPanna pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Nawet nie zwracałam uwagi na to że zaradne gospodynie to są? Jakoś wolę ich zaradność niż dziwną słodkość Karolinki Baszak ktora pokazuąc życie w rodzinnym domu chce dla mnie pokazać że życie to bajka a później mówi jak to ciężko pracuje w tej Warszawie. Wolę co jakis czas obejrzeć gotowanie cyca..

Akurat Karolina Baszak jest chyba jedyną youtuberką, która jako osoba wzbudza we mnie tak realnie negatywne emocje. I to wcale nie dlatego, że idealizuje swoje życie, uważam że jej filmy są bardzo dopracowane i jest bardzo atrakcyjna (choć już jakoś przestałam to dostrzegać).
Jak od nikogo innego czuję od niej poczucie wyższości, nieustanne ocenianie i osądzanie innych ludzi. Wydaje mi się, że to osoba, która jak nikt inny potrafi komuś wbić szpilę "w białych rękawiczkach" ze słodkim uśmiechem na twarzy. Jej wpisy na blogu to już klasyka, po jej wypowiedziach, że właśnie w ten sposób selekcjonuje widzów (rozumiem, że osoby o innych poglądach nie są na jej kanale mile widziane), komentowaniu dziewczyn zakładających konta na tinderze, czy "wzdryganiu" się na każde słowo "impreza" bo ona oczywiście na takowych nie bywa (rozumiem, że nawet rodziny przy ważnych okazjach nie zaszczyca) unikam jej wszelkiej "twórczości" jak ognia, mimo, że z reguły osoby, które idą w jakiś sposób "pod prąd" jeśli nie wzbudzają u mnie sympatii to przynajmniej mi w pewien sposób imponują. Ona jest wyjątkiem.

Dokładnie.
Też uważam, że jej filmiki są przyjemne dla oka, ale jej osobowość mnie drażni (oczywiście na tyle ile można czyjąś osobowość poznać przez ekran komputera). Jest coś nieszczerego w tej jej poprawności. I absolutnie nie uważam, że powinna się zmienić w głośną dziewczynę "z pazurem", bo każdy powinien być sobą. Ale jak dla mnie jest to kreacja.

ZłaPanna

Postautor: ZłaPanna » 29 lis 2016, 22:57

Yokoo pisze:zobacz cytowaną wiadomość
amelj pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Nie zgodzę się, że Karolina pokazuje, że życie to bajka. Mnie też czasami wkurzają jej poglądy, ale każdy ma inne, więc to mój problem, eniwej, wg mnie robi fajnie zmontowane, piękne, cieszące oko "filmy", które ogląda się z przyjemnością, mówi ładnie, składnie, wyraźnie, po prostu jej filmiki mają cieszyć oko i z takiego założenia wychodzimy. Jeśli ktoś myśli, że youtuberka- jakakolwiek, ma takie życie jakie pokazuje w sieci, to chyba trzeba by było skreślić z miejsca 99% youtuberek. Wiem jednak o co Ci chodzi, ale wolę już czasem mieć ból tyłka, o niektóre piękne paczki jakie dziewczyny dostają i to niby idealne życie i "ciężką" pracę niż co pięć minut robić facepalm oglądając dajmy na to Madzika.

Akurak nie chodzilo mi o Madzika (odbieram ją jako wysoki stopień bylejakości) ;) mnie tam nic nie boli że dostają ale wmawianie widzom że nagrywanie to ciężka praca plus same sponsoringi (może poza tymi poglądami które zmieniły sie w pewnym konkretnym momencie i książkami "pouczającymi"). Można pokazywać życie co kto lubi tylko jakaś konsekwencja by sie w tym przydała. Może wole "prawdziwe życie" bez oprawki maślanych oczu do kamerki? :roza:

Chyba mi coś umknęło. Nigdy nie słyszałam, a oglądam Karoline, aby mówiła, że nagrywanie na YT to ciężka praca. Poza tym co jak co, ale to jest pracowita dziewczyna, rozwija markę swoją, nagrywa płytę, przykłada się do swoich filmów. Nie każdemu musi pasować jest sposób bycia, ale zarzucanie jej takich głupot to lekka przesada bo Karolina reprezentuje mimo wszytko tą rozsądną stronę YT.

NIE chce aby to zabrzmialo niemilo ale w jednym z filmow ktore jeszcze zdarzylo mi sie widziec mowila ze filmy nie pojawiaja sie tak czesto bo to nie jest takie latwe i zajmuje sporo czasu. Nie przytocze tutulu i nie bede teraz szukac bo nie chce jej wyswietlen nabijac.
Dla mnie jej wywody na temat rodziny czy slynne popieranie pogladow ze "gejostwo powinno sie leczyc" jest niewarte wspietania nawet jednym wyswietleniem bo kciuki w dol tez podnosza wartosc filmu i sa bardziej polecane.
Jej filmy poczatkowo byly nagrywane przez profesjonaliste ktory wowczas byl jej chlopakiem a jej rola w nich polegala na ladnym usmiechu i prostym makijazu. Ten facet wydobyl z niej piekno w jakis sposob. Pozniej facet sie zmienil i ona sie zmienila co jest oczywiste ale dalej nie rozumiem jaka byla w tym ciezka praca. Jako nowa dziewczyna na youtube dostawala paczki od firm wiec nie uwazam ze zdobyla to ciezka praca bo jakos kanaly z 3 tys widzow nie dostawaly wtedy kamery i nie wspolpracowaly po kilku filmach z duzymi firmami.

I odpowiadajac na pytanie czym dla mnie jest ciezka praca to powiem tak. Pracowalam sprzedajac ziemniaki, w perfumerii i jako urzednik. Po kazdej pracy mozna byc zmeczonym ale to zalezy od nastawienia czyli tego co ma sie w glowie. Czy sie pracuje zeby zyc czy zyje zeby pracowac. I tak sprzedawanie ziemniakow bylo ciezkie ale nie opowoadalam kazdemu klientowi jak mi zle tylko pytalam czy cos jeszcze. Youtuberki nie robia laski ze nagrywaja te filmy wiec jak im nie pasuje i mowia do widzow o docenianiu to wedlug mnie "minely sie z powolaniem" albo robia to juz tylko dla kasy.

Awatar użytkownika
Yokoo

Postautor: Yokoo » 29 lis 2016, 23:01

Akurak nie chodzilo mi o Madzika (odbieram ją jako wysoki stopień bylejakości) ;) mnie tam nic nie boli że dostają ale wmawianie widzom że nagrywanie to ciężka praca plus same sponsoringi (może poza tymi poglądami które zmieniły sie w pewnym konkretnym momencie i książkami "pouczającymi"). Można pokazywać życie co kto lubi tylko jakaś konsekwencja by sie w tym przydała. Może wole "prawdziwe życie" bez oprawki maślanych oczu do kamerki? :roza:

Chyba mi coś umknęło. Nigdy nie słyszałam, a oglądam Karoline, aby mówiła, że nagrywanie na YT to ciężka praca. Poza tym co jak co, ale to jest pracowita dziewczyna, rozwija markę swoją, nagrywa płytę, przykłada się do swoich filmów. Nie każdemu musi pasować jest sposób bycia, ale zarzucanie jej takich głupot to lekka przesada bo Karolina reprezentuje mimo wszytko tą rozsądną stronę YT.

NIE chce aby to zabrzmialo niemilo ale w jednym z filmow ktore jeszcze zdarzylo mi sie widziec mowila ze filmy nie pojawiaja sie tak czesto bo to nie jest takie latwe i zajmuje sporo czasu. Nie przytocze tutulu i nie bede teraz szukac bo nie chce jej wyswietlen nabijac.
Dla mnie jej wywody na temat rodziny czy slynne popieranie pogladow ze "gejostwo powinno sie leczyc" jest niewarte wspietania nawet jednym wyswietleniem bo kciuki w dol tez podnosza wartosc filmu i sa bardziej polecane.
Jej filmy poczatkowo byly nagrywane przez profesjonaliste ktory wowczas byl jej chlopakiem a jej rola w nich polegala na ladnym usmiechu i prostym makijazu. Ten facet wydobyl z niej piekno w jakis sposob. Pozniej facet sie zmienil i ona sie zmienila co jest oczywiste ale dalej nie rozumiem jaka byla w tym ciezka praca. Jako nowa dziewczyna na youtube dostawala paczki od firm wiec nie uwazam ze zdobyla to ciezka praca bo jakos kanaly z 3 tys widzow nie dostawaly wtedy kamery i nie wspolpracowaly po kilku filmach z duzymi firmami.

I odpowiadajac na pytanie czym dla mnie jest ciezka praca to powiem tak. Pracowalam sprzedajac ziemniaki, w perfumerii i jako urzednik. Po kazdej pracy mozna byc zmeczonym ale to zalezy od nastawienia czyli tego co ma sie w glowie. Czy sie pracuje zeby zyc czy zyje zeby pracowac. I tak sprzedawanie ziemniakow bylo ciezkie ale nie opowoadalam kazdemu klientowi jak mi zle tylko pytalam czy cos jeszcze. Youtuberki nie robia laski ze nagrywaja te filmy wiec jak im nie pasuje i mowia do widzow o docenianiu to wedlug mnie "minely sie z powolaniem" albo robia to juz tylko dla kasy.

Aha Ok czyli rzeczywiście nie wspomniała nic o ciężkiej pracy.

ZłaPanna

Re: RE: Re: RE: Re: Filmiki urodowe (i nie tylko) na YT + offtopy część III

Postautor: ZłaPanna » 29 lis 2016, 23:01

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość
myszamisia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czocher pisze:
pod tym linkiem w moim poście :D
https://www.youtube.com/watch?v=cxge6YP-X-w

Nawet jakbym jakimś cudem trafiła na ten filmik, a nie czytając podpisu, to w życiu bym jej nie poznała. Ta stylistyka tak bardzo się gryzie z tą którą pokazuje teraz. Tam taka 'panienka z klubu' a teraz 'żona ze Stepford' Dzięki. Już nigdy nie spojrzę na nią tak samo.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

:hahaha: :hahaha: :hahaha: AETERIE. :mrgreen:

:rzyg: ostatnio wyczytalam ze w jej konkursach dwa razy wygrala ta sama osoba i jest to osoba ktora jest jej kopia tak ze brawo brawo zaradnosc pierwsza klasa

ZłaPanna

Postautor: ZłaPanna » 29 lis 2016, 23:08

Aha Ok czyli rzeczywiście nie wspomniała nic o ciężkiej pracy.

Wybacz ale to w jaki sposob powiedziala i to ze ona co chwila musi jezdzic do mamusi odpoczywac po ciezkim tygodniu wskazuje na to ze wspomniala moze nie doslownie "yt to ciezka praca" ale sugerujac ze tak jest
Z reszta jej fanki wyznawczynie lykaja wszystko i pisza same slodkie komentarze dla mnie to nie jest normalne zeby komus pisac takie rzeczy niemal wyznania jak do bogini jakiejs czasami
A zwykle komentarze mawet te nie krytykujace ale zwykle sa usuwane gorzej niz u tej co tu nie chetnie sie o niej mowi ;)

Koniec koncow co kto lubi

Awatar użytkownika
lordviader
Ranga alternatywna: mroczny imperator

Postautor: lordviader » 30 lis 2016, 0:13

Ja mając dwoje dzieci i jedynie średnie wykształcenie (yep nieudacznik życiowy :torba: ) znalazłam pracę w godzinach pracy przedszkola. I pracowałam tam dłuższą chwilę. Więc nie jest to niemożliwe, poza tym istnieje ktoś taki jak opiekunka, która może na godzinę czy dwie zająć się dziećmi i nie pochłania lwiej części pensji. Nie rozumiem takiego "narzekania", że nie ma, nie da się czy cokolwiek. Chęci i upór to klucz do sukcesu.

Nie mogę się doczekać aż Karolina zrobi mejkap produktami spożywczymi. Tyle zmarnowanego jedzenia :/ no ale wyświetlenia będą się zgadzać. Btw ostatnio zauważyłam, że sama już nie robi paznokci tylko chodzi do stylisty paznokci. Zastanawiam się czy to ma związek z falą uczuleń na semilaca jaka już jakiś czas temu przeszła. Firma żeby ratować dobre imię zablokowała możliwość wstawiania postów i oceniania ich.

U mnie we vlogmas: Doncze, Aliss, Julia. Zastanawiałam się nad Szuszą bo nie mam do czego sprzątać ale odpuściłam. W ogóle nie mam co oglądać. Tyle subów a włączam w sumie prawie nic. Nawet Gonciarza przestałam oglądać. Chyba mnie chandra jutubowa dopadła ;)

Awatar użytkownika
Dominika

Postautor: Dominika » 30 lis 2016, 0:39

Alosia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czyje vlogmasy będziecie oglądały? Ja napewno Allis, Ogrodowczyków, Stylizacje, Julkę i GlamPaule. :santa:

Allis,Szusz i Julka,Stylizacje :)

Awatar użytkownika
iwi_83

Postautor: iwi_83 » 30 lis 2016, 8:24

ja zamierzam oglądać vlogmasy Ogrodowczyków, Doncze i Julki .

Awatar użytkownika
azalyn

Postautor: azalyn » 30 lis 2016, 8:44

Zapodałam sobie wczoraj do malowania paznokci nowy filmik No to jestem. Zmarł jej kot, przeprowadza się, w komentarzach pytania czy ciągle jest z mężem :facepalm:

Awatar użytkownika
azalyn

Postautor: azalyn » 30 lis 2016, 8:51

Alosia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czyje vlogmasy będziecie oglądały? Ja napewno Allis, Ogrodowczyków, Stylizacje, Julkę i GlamPaule. :santa:

Ogrodowczyków, Aliss pewnie czasami, No to jestem też ma więcej nagrywać :olaf:

Awatar użytkownika
Plants

Postautor: Plants » 30 lis 2016, 8:54

iwi_83 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
ja zamierzam oglądać vlogmasy Ogrodowczyków, Doncze i Julki .

U mnie identycznie :banan: Może jeszcze Nenka do sprzątania, bo zwykle nagrywa dłuuugie i dość nudne daily vlogi

Timon i Pumba

Postautor: Timon i Pumba » 30 lis 2016, 10:35

Czocher pisze:zobacz cytowaną wiadomość
RosaPuff pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Nawet nie zwracałam uwagi na to że zaradne gospodynie to są? Jakoś wolę ich zaradność niż dziwną słodkość Karolinki Baszak ktora pokazuąc życie w rodzinnym domu chce dla mnie pokazać że życie to bajka a później mówi jak to ciężko pracuje w tej Warszawie. Wolę co jakis czas obejrzeć gotowanie cyca..

Akurat Karolina Baszak jest chyba jedyną youtuberką, która jako osoba wzbudza we mnie tak realnie negatywne emocje. I to wcale nie dlatego, że idealizuje swoje życie, uważam że jej filmy są bardzo dopracowane i jest bardzo atrakcyjna (choć już jakoś przestałam to dostrzegać).
Jak od nikogo innego czuję od niej poczucie wyższości, nieustanne ocenianie i osądzanie innych ludzi. Wydaje mi się, że to osoba, która jak nikt inny potrafi komuś wbić szpilę "w białych rękawiczkach" ze słodkim uśmiechem na twarzy. Jej wpisy na blogu to już klasyka, po jej wypowiedziach, że właśnie w ten sposób selekcjonuje widzów (rozumiem, że osoby o innych poglądach nie są na jej kanale mile widziane), komentowaniu dziewczyn zakładających konta na tinderze, czy "wzdryganiu" się na każde słowo "impreza" bo ona oczywiście na takowych nie bywa (rozumiem, że nawet rodziny przy ważnych okazjach nie zaszczyca) unikam jej wszelkiej "twórczości" jak ognia, mimo, że z reguły osoby, które idą w jakiś sposób "pod prąd" jeśli nie wzbudzają u mnie sympatii to przynajmniej mi w pewien sposób imponują. Ona jest wyjątkiem.

mam takie same odczucia :D i zawsze jak widzę zwiewną, kobiecą i elegancką Karolinę przypominam sobie ją śpiewającą "nim powiedzą, że wódy brak, wypij ze mną, bo wiem, że ty lubisz chlać" :D

Myślałam że nic już mnie nie zaskoczy bardziej niż filmik o szamanie od witaminy C a tu prosze :D

Awatar użytkownika
Wrakczasu

Postautor: Wrakczasu » 30 lis 2016, 13:35

Wcale nie widać, że majstrowała przy zdjęciu, wcale.. :torba:

barbarybcia

Postautor: barbarybcia » 30 lis 2016, 13:39

Wrakczasu pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Wcale nie widać, że majstrowała przy zdjęciu, wcale.. :torba:

Przydałby się hashtag #nofilter :)

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 30 lis 2016, 14:35

Brwi sa tragiczne.

Timon i Pumba

Postautor: Timon i Pumba » 30 lis 2016, 15:00

Ola Żuraw najpierw nagrywa filmiki o lumpeksach, w Q&A też mówi o lumpeksach, żeby chwilę później opowiadając o nagrywaniu intra powiedzieć o... kupieniu ciuchów specjalnie do nagrywania intra, nieodrywaniu metek i zwrocie ubrań do sklepu po nagraniach :D od 3:25 mniej więcej

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 30 lis 2016, 15:12

Serio tak powiedziała? :facepalm: Kurde, nie zarejstrowałam tego.
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Lavi

Postautor: Lavi » 30 lis 2016, 15:50

A kto pamięta ohmykat? :)

Wróć do „Youtube i blogi”