Youtube- prawa autorskie

Blogi i filmiki urodowe na Youtube, vlogi, wydarzenia i plotki
wiewi0r1985

Youtube- prawa autorskie

Postautor: wiewi0r1985 » 01 lis 2016, 19:13

Witam. Wrzucam filmy na yt raczej na własny użytek, żeby pokazać znajomym itd niż dla zarobku czy sławy ;) mam problem z prawami autorskimi w podkładzie muzycznym.
W kreatorze yt można wpisać nazwę wykonawcy/utworu i pokaże nam informacje o tym ze :
Film zostanie zablokowany w niektórych krajach, zarobi na tym autor utworu lub ze będzie wyciszony. Nie ma natomiast informacji o tym ze jest ograniczenie w wyświetlaniu na urządzeniach MOBILNYCH.. Dopiero po zrenderowaniu i uploadzie jest informacja..

Ktoś może poradzić w jaki sposób PRZED zapakowaniem filmu filmu mogę sprawdzić czy będzie dostępny na wszystkich urządzeniach? Dziękuję z góry za pomoc

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Re: Youtube- prawa autorskie

Postautor: Kumiho » 01 lis 2016, 19:32

wiewi0r1985 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Witam. Wrzucam filmy na yt raczej na własny użytek, żeby pokazać znajomym itd niż dla zarobku czy sławy ;) mam problem z prawami autorskimi w podkładzie muzycznym.
W kreatorze yt można wpisać nazwę wykonawcy/utworu i pokaże nam informacje o tym ze :
Film zostanie zablokowany w niektórych krajach, zarobi na tym autor utworu lub ze będzie wyciszony. Nie ma natomiast informacji o tym ze jest ograniczenie w wyświetlaniu na urządzeniach MOBILNYCH.. Dopiero po zrenderowaniu i uploadzie jest informacja..

Ktoś może poradzić w jaki sposób PRZED zapakowaniem filmu filmu mogę sprawdzić czy będzie dostępny na wszystkich urządzeniach? Dziękuję z góry za pomoc

Nie wiem czy ktoś Ci tu pomoże, bo to nie jest forum dla youtuberów a o youtuberach ale wystarczy skorzystać z muzyki royalty free, nie jest wtedy ograniczona prawami autorskimi.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
zivah

Postautor: zivah » 01 lis 2016, 19:33

Z mojego doświadczenia jeżeli są jakiekolwiek roszczenia lub materiał jest 18+ to film jest zablokowany na urządzeniach mobilnych. Najlepiej używać specjalnych utworów, bądź wyłączyć zarabianie lub trzecia opcja mieć partnerstwo. Ale to wiem jak mam u siebie, jeśli ktoś inny wie lepiej to niech pisze :)

A jeśli już przepaść i pustka między nami, to tylko taka na sekundę.
Między ustami a ustami

Tu sobie Gram :brzydal:

wiewi0r1985

Postautor: wiewi0r1985 » 01 lis 2016, 21:24

Muza darmowa proponowana przez yt jest raczej kiczowata ;) przynajmniej tyle co sprawdziłem.

Co do roszczeń, zdarzało mi się ze że ograniczali kilka krajów, dzielenie się przychodami, ale działał na mobilnych. Nie wiem czy jest jakaś zasada. Dzięki w każdym razie za próbę pomocy ;)

PS.
Na forum YouTuberow nie mogłem się zarejestrować ;/

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 01 lis 2016, 23:50

Muza darmowa proponowana przez yt jest raczej kiczowata ;) przynajmniej tyle co sprawdziłem.

Co do roszczeń, zdarzało mi się ze że ograniczali kilka krajów, dzielenie się przychodami, ale działał na mobilnych. Nie wiem czy jest jakaś zasada. Dzięki w każdym razie za próbę pomocy ;)

PS.
Na forum YouTuberow nie mogłem się zarejestrować ;/

Poszukaj sobie stron z royalty free music poza youtubem, jest ich masa, nawet Moby ma stronę z darmową muzą do filmików (tylko musisz napisać po co Ci ona).

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
zivah

Postautor: zivah » 02 lis 2016, 1:00

Jest tez kilka kanałów na yt z muzyką do wykorzystania :)

A jeśli już przepaść i pustka między nami, to tylko taka na sekundę.
Między ustami a ustami

Tu sobie Gram :brzydal:

wiewi0r1985

Postautor: wiewi0r1985 » 02 lis 2016, 15:26

Dzięki za opinie. Gdyby nie one pewnie dalej bym się użerał z prawami autorskimi, jak się okazuje całkiem niepotrzebnie.
Popatrzyłem trochę na necie za legalną muza i macie rację,są ciekawe utworki.
Kiedyś spojrzałem w bibliotekę yt i się zniechęcilem .
Dziękuję za pomoc ;) zwłaszcza że to nie do końca ten dział ;d

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 02 lis 2016, 15:32

Dzięki za opinie. Gdyby nie one pewnie dalej bym się użerał z prawami autorskimi, jak się okazuje całkiem niepotrzebnie.
Popatrzyłem trochę na necie za legalną muza i macie rację,są ciekawe utworki.
Kiedyś spojrzałem w bibliotekę yt i się zniechęcilem .
Dziękuję za pomoc ;) zwłaszcza że to nie do końca ten dział ;d

Raczej nie do końca to forum :> ciesze się, że znalazłeś odpowiedź, polecę jeszcze przejrzeć soundcloud, to też dobre źródło darmowej muzyki. Powodzenia :)

Jak pisać NA SZARO?

Timon i Pumba

Postautor: Timon i Pumba » 04 lis 2016, 15:20

A tak w sumie czemu na urządzeniach mobilnych mogłyby obowiązywać inne zasady dotyczące praw autorskich niż na innych urządzeniach? Tak patrząc na polskie przepisy, bo co kraj to obyczaj.

DragonKnight

Postautor: DragonKnight » 04 lis 2016, 15:34

Nie wiem, ale fakt że niektórych filmów nie można obejrzeć na telefonie czy na forach/fejsie, albo pełen ekran można tylko włączyć na stronie yt. Wtedy jest informacja zazwyczaj, że autor filmiku nie zgodził się na wyświetlanie go na urządzeniach mobilnych czy stronach innych niż yt, więc może właściciel praw też takie zastrzeżenie daje. :niewiem:

lama1980
BAN

Postautor: lama1980 » 14 lis 2016, 22:26

W sumie to niewiele osób dba tak naprawdę o zabezpieczenie wpraw autorskich. Tak naprawdę wiele blogów publikuje twarze wielu przypadkowych osób w różnych sytuacjach i pewnie jeśli nagrania jest robione na przypadkowej ulicy to z pewnością nie mamy pozwoleń na publikacji Twarzy tych przechodzących osób.

Timon i Pumba

Postautor: Timon i Pumba » 14 lis 2016, 22:47

lama1980 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
W sumie to niewiele osób dba tak naprawdę o zabezpieczenie wpraw autorskich. Tak naprawdę wiele blogów publikuje twarze wielu przypadkowych osób w różnych sytuacjach i pewnie jeśli nagrania jest robione na przypadkowej ulicy to z pewnością nie mamy pozwoleń na publikacji Twarzy tych przechodzących osób.

Nie zawsze trzeba mieć te zgodę.

wiewi0r1985

Postautor: wiewi0r1985 » 14 lis 2016, 23:12

Jeżeli mowa o muzyce, to yt ma swoje programy które testują nasz materiał audio i wysyłają nam wynik. Wyciszenie, blokada itd. Po kilku poradach korzystam z programu soundcloud, NCS do darmowego podkładu audio

Wróć do „Youtube i blogi”