Stanowo.com i inne sprawy (nie)dokończone

Blogi i filmiki urodowe na Youtube, vlogi, wydarzenia i plotki
Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Re: Stanowo.com i inne sprawy (nie)dokończone

Postautor: SALIX » 03 paź 2018, 11:10

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
SALIX pisze:
Dlatego ja z zagranicznych bardzo lubię słuchać lordanARTS. Nie jest to Jaśmin i jej sarkastyczny humor, ale koleś mówi, nie czyta, wypowiada się z szacunkiem do ludzi, ma często wśród komentujących i gości rodziny ofiar, a materiały bywają podobnej długości co u Jaśmin i równie drobiazgowe.

taaaaaak czekam na popkulture i filmiki polityczne ale ich chyba nikt nie chce :torba:
nie, wróć Cattivo pisała że chce. ale jesteśmy w malutkiej mniejszości chyba niestety :(

eeee czemu? inne filmy Jaśmin też się super ogląda, ale jeżeli kogoś rajcują kryminalne historie, to te w jej wykonaniu są naprawdę świetne, bo przygotowuje się rzetelnie.

Co do sensu studiowania, a strachu. Ja mając obecną wiedzę, też bym wielu rzeczy z młodości nie powtórzyła z obawy o swoje bezpieczeństwo, ale trupy/kości mnie jakoś szczególnie na zajęciach nie ruszały. Zazdroszczę kryminologii i podobnych przedmiotów na studiach :love:
Ostatnio zmieniony 03 paź 2018, 11:10 przez SALIX, łącznie zmieniany 1 raz.
Insta
Blog podróżniczy Cieszyn: Wzgórze Zamkowe
Piekę słodkie Ekspresowe "drożdżówki" z ciasta francuskiego

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 03 paź 2018, 11:14

ktrzn pisze:
taaaaaak czekam na popkulture i filmiki polityczne ale ich chyba nikt nie chce :torba:
nie, wróć Cattivo pisała że chce. ale jesteśmy w malutkiej mniejszości chyba niestety :(

Chętnie bym podsłuchała taki filmik, to były dobre poprawiacze nastroju :D

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 03 paź 2018, 11:16

SALIX pisze:
Dlatego ja z zagranicznych bardzo lubię słuchać lordanARTS. Nie jest to Jaśmin i jej sarkastyczny humor, ale koleś mówi, nie czyta, wypowiada się z szacunkiem do ludzi, ma często wśród komentujących i gości rodziny ofiar, a materiały bywają podobnej długości co u Jaśmin i równie drobiazgowe.

Zapisuje sobie, lubię podcasty.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 03 paź 2018, 11:19

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość
SALIX pisze:

eeee czemu? inne filmy Jaśmin też się super ogląda, ale jeżeli kogoś rajcują kryminalne historie, to te w jej wykonaniu są naprawdę świetne, bo przygotowuje się rzetelnie.

Co do sensu studiowania, a strachu. Ja mając obecną wiedzę, też bym wielu rzeczy z młodości nie powtórzyła z obawy o swoje bezpieczeństwo, ale trupy/kości mnie jakoś szczególnie na zajęciach nie ruszały. Zazdroszczę kryminologii i podobnych przedmiotów na studiach :love:

ja w tym klimacie jestem z siebie dumna że nie dostarczyłam papierów na medycynę :mrgreen: bo o ile do kości, przestępczości umiem łapać dystans, myślę że anatomia w prosektorium okejka, o tyle taka bezpośrednia odpowiedzialność za cudze życie jest ponad moje siły, nie dałabym rady.

mimo że takie wycofanie się po ogłoszeniu wyników to była jedna z moich bardziej impulsywnych i emocjonalnych decyzji z perspektywy czasu wiem, że była słuszna, bo pewnie byłaby kiepskim lekarzem

a na studiach (i na mishu fakultety na psychologii i ścieżka na prawie, i stricte na kryminie) było mnóstwo dziewczyn spokojnie 25+ więc nie że tam jakieś błędy młodości
Ostatnio zmieniony 03 paź 2018, 11:20 przez ktrzn, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 03 paź 2018, 11:23

ktrzn pisze:trochę ciężki żywot tak po każdej historii coś wynieść - tu nie jeździć pociągiem w nocy, tu namiot. dobrze że ja tak nie mam :brzydal:
No i mnie intryguje po ludzie to sobie robią. Może oglądanie filmików jestem jeszcze w stanie zrozumieć.

tak offtopując to miałam trochę kryminologii, trochę zajęć medyczno-sądowych, 3/4 przedmiotów z psychologii sądowej itd. na studiach, nawet jedne pokrewne trwają w zawieszniu, może kiedyś wrócę i serio nie ogarniam po co ludzie którzy się boją studiują takie rzeczy. co innego współczucie, ale ja to miałam wrażenie że część koleżanek to się po zajęciach z panem prokuratorem i patologiem będzie leczyć dłużej niż pracownicy szlachetnej paczki

a tak bardziej do tematu to oglądacie 997 w nowej odsłonie na tvp1?

Zbyt bujna wyobraźnia plus mnóstwo lęków? To się nie kończy dobrze dla takich ludzi. Pracowałam jakiś czas temu z dziewczyna, która wszędzie widziała zagrożenie, nawet ubera nie chciała brać, bo gdzieś na świecie był przypadek gwałtu przez kierowcę. Serio? Jest gps tracker, informuje się znajomych, No i w dodatku czeku akurat NIĄ maja zaatakować? Nie można sobie tak wszystkiego wizualizować :D

Wznowili 997? Nawet nie wiedziałam.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 03 paź 2018, 11:27

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
ktrzn pisze:trochę ciężki żywot tak po każdej historii coś wynieść - tu nie jeździć pociągiem w nocy, tu namiot. dobrze że ja tak nie mam :brzydal:
No i mnie intryguje po ludzie to sobie robią. Może oglądanie filmików jestem jeszcze w stanie zrozumieć.

tak offtopując to miałam trochę kryminologii, trochę zajęć medyczno-sądowych, 3/4 przedmiotów z psychologii sądowej itd. na studiach, nawet jedne pokrewne trwają w zawieszniu, może kiedyś wrócę i serio nie ogarniam po co ludzie którzy się boją studiują takie rzeczy. co innego współczucie, ale ja to miałam wrażenie że część koleżanek to się po zajęciach z panem prokuratorem i patologiem będzie leczyć dłużej niż pracownicy szlachetnej paczki

Zbyt bujna wyobraźnia plus mnóstwo lęków? To się nie kończy dobrze dla takich ludzi. Pracowałam jakiś czas temu z dziewczyna, która wszędzie widziała zagrożenie, nawet ubera nie chciała brać, bo gdzieś na świecie był przypadek gwałtu przez kierowcę. Serio? Jest gps tracker, informuje się znajomych, No i w dodatku czeku akurat NIĄ maja zaatakować? Nie można sobie tak wszystkiego wizualizować :D

w dodatku standardowo tacy ludzie nie widzą że przesadzają. tak jest z niektórymi matkami zauważyłam. nie wiem co się szczególnego dzieje po urodzeniu dziecka, nie bardzo się na tym znam, pewnie trochę kwestia odpowiedzialności, ale kilka moich koleżanek ze standardu weszło w lękliwość totalną po urodzeniu dziecka własnie

wznowili z nowym prowadzącym. na vod są wszystkie odcinki nowej serii (ok. 20) https://vod.tvp.pl/website/magazyn-kryminalny-997,36298821

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 03 paź 2018, 11:32

w dodatku standardowo tacy ludzie nie widzą że przesadzają. tak jest z niektórymi matkami zauważyłam. nie wiem co się szczególnego dzieje po urodzeniu dziecka, nie bardzo się na tym znam, pewnie trochę kwestia odpowiedzialności, ale kilka moich koleżanek ze standardu weszło w lękliwość totalną po urodzeniu dziecka własnie

wznowili z nowym prowadzącym. na vod są wszystkie odcinki nowej serii (ok. 20) https://vod.tvp.pl/website/magazyn-kryminalny-997,36298821

wydaje mi się, że lęk o dzieci, nawet ten dość irracjonalny, jest całkiem normalny, byle nie przelewać tego na dzieci, bo to się kończy źle.

Nie widziałam, że po aferze ze zdjęciem nowego 997 po 1 odcinku, wrócił do kurwizji :o dzięki za cynk, chociaż szkoda, że zmienili prowadzącego
Insta

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 03 paź 2018, 11:38

wydaje mi się, że lęk o dzieci, nawet ten dość irracjonalny, jest całkiem normalny, byle nie przelewać tego na dzieci, bo to się kończy źle.

Nie widziałam, że po aferze ze zdjęciem nowego 997 po 1 odcinku, wrócił do kurwizji :o dzięki za cynk, chociaż szkoda, że zmienili prowadzącego

ja byłam źle nastawiona bo mam do fajbusiewicza sentyment z dzieciństwa i nie tylko ale daje rade

nie mam na myśli standardowych lęków o bezpieczenstwo dziecka. i nie standardowej ostrożności którą tez praktykuję

pilnowanie dziecka i oczy wokół głowy żeby nie wybyło gdzieś niezauważone albo nie wsadziło ręki do kontaktu to nie jest dla mnie lęk tylko normalna opieka nad dzieckiem. mówię o sytuacjach lęku przed sytuacjami które się prawie nie zdarzają i niekoniecznie dotyczą dziecka - porwania etc.

ostrożna to i ja jestem, szczególnie jak mam jakieś dziecko pod opieką, myślę że jakby bylo moje byłabym jeszcze bardziej.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 03 paź 2018, 11:46

ja byłam źle nastawiona bo mam do fajbusiewicza sentyment z dzieciństwa i nie tylko ale daje rade

nie mam na myśli standardowych lęków o bezpieczenstwo dziecka. i nie standardowej ostrożności którą tez praktykuję

pilnowanie dziecka i oczy wokół głowy żeby nie wybyło gdzieś niezauważone albo nie wsadziło ręki do kontaktu to nie jest dla mnie lęk tylko normalna opieka nad dzieckiem. mówię o sytuacjach lęku przed sytuacjami które się prawie nie zdarzają i niekoniecznie dotyczą dziecka - porwania etc.

ostrożna to i ja jestem, szczególnie jak mam jakieś dziecko pod opieką, myślę że jakby bylo moje byłabym jeszcze bardziej.

Teraz w przedszkolach w programie mają opowiadanie o zagrożeniach, min. zagubieniach i porwaniach. Mam dość emocjonalne dziecko i zdarzyło się tak, że przed wakacjami pani w zerówce urządziła tego typu pogadankę, jakaś dziewczynka zgłosiła się z opowiadaniem o siostrze, która zgubiła się na lotnisku i efektem była ma-sa-kra. Rozmawiałam z przedszkolanką, która miała trochę "naprostować" olbrzymi lęk dzieci /no, przynajmniej mojego/, ale niewiele to dało i całe wakacje trwała schiza pt. nie pójdę z tatą na rower, bo się zgubię/ktoś mnie porwie :torba:
Insta

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 03 paź 2018, 11:54

Teraz w przedszkolach w programie mają opowiadanie o zagrożeniach, min. zagubieniach i porwaniach. Mam dość emocjonalne dziecko i zdarzyło się tak, że przed wakacjami pani w zerówce urządziła tego typu pogadankę, jakaś dziewczynka zgłosiła się z opowiadaniem o siostrze, która zgubiła się na lotnisku i efektem była ma-sa-kra. Rozmawiałam z przedszkolanką, która miała trochę "naprostować" olbrzymi lęk dzieci /no, przynajmniej mojego/, ale niewiele to dało i całe wakacje trwała schiza pt. nie pójdę z tatą na rower, bo się zgubię/ktoś mnie porwie :torba:
o matko kochana, pani pewnie sama lękowa

pamiętam ze swojej podstawówki jak nam puszczali filmiki instruktażowe na wypadek gdyby ktoś obcy pukał, dawał cukierki. akcja zatrzymywała się pod zbudowaniu napięcia jak już działo się źle ale wtedy był stop i kończyło się dobrze

powinno być w standardzie mimo że tez wtedy część dzieci strasznie się bała.
z drugiej strony patrząc jak to wygląda na zachodzie pewnie takich sytuacji będzie coraz więcej...

w każdym razie ja jestem najbardziej wrażliwa na statystyki. udokomentowanych porwań i zabójstw dzieci poniżej wieku gimnazjalnego w Polsce (licząc chyba od 1991 bo od wtedy są dokumentowane dane zbiorcze) przez osoby jakośtam nie powiązane rodzinnie w stosunku do wielu milionów które w tym czasie dorosło jest tak mało, że serio idąc tym tropem można oszaleć bo w końcu mleko albo kaszka może być skażona, własny mąż albo teściowa może się okazać psychopatką, pracownik przedszkola pedofilem i całe życie na tropieniu potencjalnych zagrożeń

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 03 paź 2018, 12:06

ale nie chciałabym żeby zabrzmiało jak argument za niepilnowaniem dzieci i że jak ktoś nie spuszcza z oka to przesadza

w końcu z drugiej strony przeróżnym wypadkom ulega codziennie mnóstwo dzieci, a części pewnie da się zapobiec odpowiednią opieką. ale paranoja na punkcie statystycznie prawie niemożliwych sytuacji mnie przeraża

ajah

Postautor: ajah » 03 paź 2018, 13:09

Nie jestem osoba podatna na lęki i nie nakręcam się po historiach kryminalnych.
Pracuje w branży, gdzie muszę być wyczulona na swoje bezpieczeństwo, reagować szybko na potencjalne ryzyko, ufać swojej intuicji. Zdarzają się sytuację nieprzyjemne, gdy ktoś zaczyna być agresywny, ale zwykle postępowanie zgodne z procedurą jest wystarczające, by opanować sytuację.
Porwania dzieci to często porwania rodzicielskie. Niestety doświadczyłam próby porwania mojego dziecka i od tamtej pory zawsze by biorą pod uwagę, że może dojść do kolejnej próby.
Mam dziecko autystyczne i zdarzyło się, że dwukrotnie, że transport szkolny przywiózł je do domu wcześniej niż zwykle, zostawił przed domem i odjechał, a ja byłam w pracy. Jedyny plus, że akurat pracowałam w pobliżu i dziecko do mnie zadzwoniło. Po tych sytuacjach dbam o to, by dziecko miało telefon, drugiemu/ mlodszemu dziecku zamówiłam zegarek z gps, możliwością wysłania sygnału sos i dzwonienia.
Gdyby nie nasze 'przygody' pewnie nie trzeslabym się nad dziećmi nadmiernie.

wg mnie wiele leków wynika z braku wiedzy.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ostatnio zmieniony 03 paź 2018, 13:09 przez ajah, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Katen

Postautor: Katen » 03 paź 2018, 15:12

Mitsukki pisze:zobacz cytowaną wiadomość
nietopesz pisze:Ja nie mogę przekonać się do innych filmów kryminalnych (polskich i angielskich), Jaśmin to Jaśmin :brzydal:
Lubię to, że ona tak spontanicznie mówi, przy innych mam wrażenie jakby czytali z kartki albo przynajmniej starali się brzmieć jakby byli mądrzejsi niż są i chyba przez to szybko gubię wątek.
Podziwiam ludzi, którzy potrafią słuchać audiobooków i coś z tego wynieść. :torba:

Ja tak samo!

Bardzo lubie to, ze Jaśmin opowiada tak na luzie, komentuje od siebie, to jest takie bardzo żywe i nie wiem... angażujące.
Nie mogę znieść jak ktoś odpala mroczną muzykę w tle i opowiada poważnym grobowym głosem, serio zastanawiam sie co oni sobie myślą jak to nagrywają, bo ja bym parsknęła śmiechem gdybym miała tak gadać.

No i Karolina Anna tez mi nie podchodzi, bo serio robi masę błędow jezykowych i nie moge sie przez to skupić na tym co mowi. W dodatku nie są to jakieś drobiazgi, które każdemu się zdarzą, ona niepoprawnie odmienia wyrazy i to naprawdę razi. I też ma troche manierę mowienia tym ogromnie poważnym glosem.

U Jaśmin kolejną sprawą będzie historia harcerek zamordowanych w Oklahomie. Przerażająca historia, juz sie wstepnie zapoznalam i tak sobie myślę, że już nigdy nie pojde spać w namiocie w lesie xD

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zgadzam się z Tobą, zwłaszcza z pogrubionym.
I mnie to też jeszcze dodatkowo mierzi, robienie trochę takiej pożywki dla ludzi spragnionych trochę dreszczyka w życiu z faktycznym tragedii ludzkich (odnośnie tego grobowego głosu i mrocznej muzyki).

LodranArts jest świetny, bardzo podoba mi się to jak skrupulatnie przygotowuje się do swoich filmików i to, że nie próbuje robić spektaklu z prezentowania danej sprawy, tylko przedstawia wszystko z wyczuciem i z taką realną chęcią pomocy.

rzodkiewka

Postautor: rzodkiewka » 03 paź 2018, 18:23

Katen pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Mitsukki pisze:zobacz cytowaną wiadomość
nietopesz pisze:Ja nie mogę przekonać się do innych filmów kryminalnych (polskich i angielskich), Jaśmin to Jaśmin :brzydal:
Lubię to, że ona tak spontanicznie mówi, przy innych mam wrażenie jakby czytali z kartki albo przynajmniej starali się brzmieć jakby byli mądrzejsi niż są i chyba przez to szybko gubię wątek.
Podziwiam ludzi, którzy potrafią słuchać audiobooków i coś z tego wynieść. :torba:

Ja tak samo!

Bardzo lubie to, ze Jaśmin opowiada tak na luzie, komentuje od siebie, to jest takie bardzo żywe i nie wiem... angażujące.
Nie mogę znieść jak ktoś odpala mroczną muzykę w tle i opowiada poważnym grobowym głosem, serio zastanawiam sie co oni sobie myślą jak to nagrywają, bo ja bym parsknęła śmiechem gdybym miała tak gadać.

No i Karolina Anna tez mi nie podchodzi, bo serio robi masę błędow jezykowych i nie moge sie przez to skupić na tym co mowi. W dodatku nie są to jakieś drobiazgi, które każdemu się zdarzą, ona niepoprawnie odmienia wyrazy i to naprawdę razi. I też ma troche manierę mowienia tym ogromnie poważnym glosem.

U Jaśmin kolejną sprawą będzie historia harcerek zamordowanych w Oklahomie. Przerażająca historia, juz sie wstepnie zapoznalam i tak sobie myślę, że już nigdy nie pojde spać w namiocie w lesie xD

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zgadzam się z Tobą, zwłaszcza z pogrubionym.
I mnie to też jeszcze dodatkowo mierzi, robienie trochę takiej pożywki dla ludzi spragnionych trochę dreszczyka w życiu z faktycznym tragedii ludzkich (odnośnie tego grobowego głosu i mrocznej muzyki).

LodranArts jest świetny, bardzo podoba mi się to jak skrupulatnie przygotowuje się do swoich filmików i to, że nie próbuje robić spektaklu z prezentowania danej sprawy, tylko przedstawia wszystko z wyczuciem i z taką realną chęcią pomocy.

Jeżeli lubicie pocasty to polecam Martinis and murder, lubię słuchać pod drodze do pracy :D Na początku jak na nich trafiłam (szukałam zastępstwa dla Jaśmin) to miała wielkie WTF: przy każdym odcinku piją tematyczne drinki i opowiadają o historiach (często niestety dość pobieżnie) z dużą ilością specyficznego poczucia humoru, ale jakoś tak wsiąkłam i jestem na bieżąco. Niestety mam wrażenie, że na spotify ciężko trafić na kryminalne podcasty z dobrą jakością dźwięku.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 03 paź 2018, 21:03

Trafiłam na bardzo ciekawy dokument. Psychopaci i mordercy-szaleńcy umieszczani na "skali zła" autorstwa Michaela Stone'a, wykładowcy Columbia University, psychiatry i psychologa sądowego. Zaprezentowane są 3 sylwetki: Ed Gain, Arthur Shawcross i Gary Heidnik. Fajnie wytłumaczone różne aspekty zbrodni od strony psychologicznej.

Insta

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 06 paź 2018, 11:24

Karolina Anna z nowym filmem

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 06 paź 2018, 21:20

Bardzo ciekawy dokument o sprawiedliwości po 30 latach. Zwłoki znalezione w beczce, w starym garażu.

Insta

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 10 paź 2018, 21:13

Tym razem beczki po polsku... Na pewno słyszałyście o tej sprawie. Coś potwornego. Lektor mówi: "typowa, polska rodzina", czyt. głupota, przemoc, uległa żona zdolna do wszystkiego, byle zatrzymać portki. 5 zamordowanych dzieci trzymanych najpierw w domowej zamrażarce.

Seria "polskie zabójczynie"

Insta

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 14 paź 2018, 15:49

Karolina Anna
i nowy film

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 15 paź 2018, 20:54

Bardzo ciekawa, polska sprawa o morderstwie w warszawskim butiku. Mam mocno mieszane uczucia co do wyroku.

Insta

Wróć do „Youtube i blogi”