Filmiki urodowe (i nie tylko) na YT + offtopy część VIII

Blogi i filmiki urodowe na Youtube, vlogi, wydarzenia i plotki
ajah

Re: Filmiki urodowe (i nie tylko) na YT + offtopy część VIII

Postautor: ajah » 15 kwie 2019, 16:31

heater pisze:zobacz cytowaną wiadomość
ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

a cóż to za drama? :shock: rozstali się??

nie wiem czy się rozstali, ale dla mnie ten komentarz jest typowym fejkiem
nic mnie już w tej materii nie zdziwi. np. na miszmaszową ludzie nasyłają kontrole skarbowe i mops

Bardzo możliwe, ale wtedy tym bardziej dziwi mnie, że Laura - mistrz ekspresowego kasowania i banowania - zostawiła coś takiego.

I jeszcze ten jej komentarz, że ona też dawno nie widziała Piotra, co - bez wględu na to, jak wygląda naprawdę sytuacja - sugeruje, że on zniknął i nie interesuje się nawet dzieckiem.

mnie rekacja Laury nie dziwi. Zawsze to większy ruch na kanale jak jakies niedomowienie czy sensacja sie pojawi.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 15 kwie 2019, 17:30

Z innej beczki - u Agaty na insta przemyślenia o YTberach

https://www.instagram.com/p/BwRw_LHgmEp/

Według mnie faktycznie popularność i łatwa kasa (łatwa, bo zarobić można dużo bez specjalnego wykształcenia i umiejętności) to taki papierek lakmusowy charakteru. Kompleksy przypudrowane Chanelem to dość żałosny, ale niezwykle częsty obrazek na urodowym YT.
Insta
Piekę słodkie Ciasto z bezą kokosową i owocami leśnymi

Awatar użytkownika
heater

Postautor: heater » 15 kwie 2019, 17:46

nic mnie już w tej materii nie zdziwi. np. na miszmaszową ludzie nasyłają kontrole skarbowe i mops

Bardzo możliwe, ale wtedy tym bardziej dziwi mnie, że Laura - mistrz ekspresowego kasowania i banowania - zostawiła coś takiego.

I jeszcze ten jej komentarz, że ona też dawno nie widziała Piotra, co - bez wględu na to, jak wygląda naprawdę sytuacja - sugeruje, że on zniknął i nie interesuje się nawet dzieckiem.

widzę że masz sporą tendencję do nadinterpretacji
bo może być tak że się nie interesuje, ale równie dobrze może być przecież przewrotno-złośliwym komentarzem podsycającym sensację

i szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem czemu to że nie skasowała przemawia za tym, że Piotr jest autorem?

Nie wiem, może niejasno się wyraziłam, a może nadinterpretujesz :brzydal: w każdym razie chyba mnie źle zrozumiałaś.

Nigdzie nie napisałam, że to, że nie skasowała komentarza przemawia za tym, że to on jest jego autorem - wręcz na wstępie podkreśliłam, że może to być fejk. Co nie zmienia faktu, że jestem zdziwiona, że Laura tego nie usunęła, bo ona usuwa mnóstwo rzeczy.

I nie twierdzę broń Boże, że on się nie interesuje dzieckiem (skąd miałabym to wiedzieć?), tylko że ona, podsycając komentarze i pytania o ojca córki tekstem, że też dawno go nie widziała, siłą rzeczy sugeruje, że on nawet nie kontaktuje z małą, choć prawda może być zupełnie inna, np. facet wyjechał hen daleko lub po prostu postanowili zakończyć związek.

A przy okazji - o co chodzi z Miszmaszową i tym nasłaniem MOPSu? Tzn. z jakiego powodu komuś to w ogóle przyszło do głowy?

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 15 kwie 2019, 17:48

Według mnie faktycznie popularność i łatwa kasa (łatwa, bo zarobić można dużo bez specjalnego wykształcenia i umiejętności) to taki papierek lakmusowy charakteru. Kompleksy przypudrowane Chanelem to dość żałosny, ale niezwykle częsty obrazek na urodowym YT.

mnie się to wydaje bardziej złożone jednak
nie każdy u kogo widać kompleksy jest nieprzyjemny w odbiorze i żałosny. są ludzie, którzy widać, że mają niskie poczucie własnej wartości, a jednak są fajni, miło się na nich patrzy, coś wnoszą

ja nie wiem czy taka łatwa. no i nikomu od tego nie ubędzie ostatecznie.

mądrości Agaty podobnie jak jej standardowy makijaż - jak dla mnie obnażają głównie jej brak samoświadomości. o Agacie można naprawdę pisać elaboraty, gdzie zdecydowanie przeważać będą pozytywy, ale ta jej oznajmiana wszem i wobec pewność siebie i nieprzejmowanie się robi się już nudna :brzydal:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 15 kwie 2019, 17:58

widzę że masz sporą tendencję do nadinterpretacji
bo może być tak że się nie interesuje, ale równie dobrze może być przecież przewrotno-złośliwym komentarzem podsycającym sensację

i szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem czemu to że nie skasowała przemawia za tym, że Piotr jest autorem?

Nie wiem, może niejasno się wyraziłam, a może nadinterpretujesz :brzydal: w każdym razie chyba mnie źle zrozumiałaś.

Nigdzie nie napisałam, że to, że nie skasowała komentarza przemawia za tym, że to on jest jego autorem - wręcz na wstępie podkreśliłam, że może to być fejk. Co nie zmienia faktu, że jestem zdziwiona, że Laura tego nie usunęła, bo ona usuwa mnóstwo rzeczy.

I nie twierdzę broń Boże, że on się nie interesuje dzieckiem (skąd miałabym to wiedzieć?), tylko że ona, podsycając komentarze i pytania o ojca córki tekstem, że też dawno go nie widziała, siłą rzeczy sugeruje, że on nawet nie kontaktuje z małą, choć prawda może być zupełnie inna, np. facet wyjechał hen daleko lub po prostu postanowili zakończyć związek.

A przy okazji - o co chodzi z Miszmaszową i tym nasłaniem MOPSu? Tzn. z jakiego powodu komuś to w ogóle przyszło do głowy?

dobrze Cię zrozumiałam. nie odnosiłam się do tego co sądzisz o sprawie i sytuacji Laury.

odnosiłam do tego, że interpretujesz tak jednoznacznie wybitnie niejednoznaczny komentarz Laury (że siłą rzeczy sugeruje, że on nawet nie kontaktuje z małą).
z komentarza nic takiego nie wynika. równie dobrze jak ''on nawet nie kontaktuje z małą'' może być ''hihihi też go nie tu nie widziałam (we vlogach)'', ''hihihi też go dawno nie widziałam, bo wyjechał''.

co do Miszamaszowej to raczej po złości, koleżanka ją regularnie sledziła i mówi że nic poza głupkowatymi filmikami nie było. ja widziałam dwa wrzucane tu kiedyś nibyśmieszne i jakiegoś vloga. odniosłam wprost przeciwne wrażenie - że to prosta dziewczyna, ale stara się bardzo dbać o dzieci, tłumaczyć im wszystko itd.
nie jestem w temacie więc nie do końca wiem czy to ktoś bezpośrednio z internetu. może być też ktoś z jej miejscowości kto ją śledzi w sm. ona jest myślę łatwym celem takich akcji przez swoją emocjonalność a'la Madzik. Wątpię by ktokolwiek podskoczył np. Karolinie Myśliwiec ;)

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 15 kwie 2019, 18:00

nie każdy u kogo widać kompleksy jest nieprzyjemny w odbiorze i żałosny. są ludzie, którzy widać, że mają niskie poczucie własnej wartości, a jednak są fajni, miło się na nich patrzy, coś wnoszą

mądrości Agaty podobnie jak jej standardowy makijaż - jak dla mnie obnażają głównie jej brak samoświadomości. o Agacie można naprawdę pisać elaboraty, gdzie zdecydowanie przeważać będą pozytywy, ale ta jej oznajmiana wszem i wobec pewność siebie i nieprzejmowanie się robi się już nudna :brzydal:

no nie każdy, ale jak tak myślę o popularnych youtberach - bardzo to częste.
Z kasą to na zdrowie, chodziło mi o to, że mówiąc kolokwialnie, w dupie się może od niej poprzewracać, co się uwidacznia np. brakiem szacunku do widzów. Trzeba mieć charakter i faktycznie lubić siebie, żeby popularność nie wyciągnęła na wierzch paskudnych cech.
Insta

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 15 kwie 2019, 18:04

Z kasą to na zdrowie, chodziło mi o to, że mówiąc kolokwialnie, w dupie się może od niej poprzewracać, co się uwidacznia np. brakiem szacunku do widzów. Trzeba mieć charakter i faktycznie lubić siebie, żeby popularność nie wyciągnęła na wierzch paskudnych cech.

masz słuszność. ale też nie potrzeba do tego jutuba. inne kariery też się bez umiejętnosci i dużego nakładu pracy zdarzają. i jest to moim zdaniem dużo lepsza opcja, bo wtedy to o czym piszesz obserwuje prywatne otoczenie, a nie kilkaset tysięcy ludzi ;)

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 15 kwie 2019, 18:09

masz słuszność. ale też nie potrzeba do tego jutuba. inne kariery też się bez umiejętnosci i dużego nakładu pracy zdarzają. i jest to moim zdaniem dużo lepsza opcja, bo wtedy to o czym piszesz obserwuje prywatne otoczenie, a nie kilkaset tysięcy ludzi ;)

ja czekam na jakąś pracę mgr typu "kariera youtubera - studium upadku" :brzydal: Serio uważam, że działalność vlogowa przy odpowiednich "warunkach" może potężnie zryć beret + że do tego zawodu paradoksalnie jakoś dziwnie licznie pchają się osoby z problemami emocjonalnymi. Lofciające komcie lekarstwem na nielubienie siebie wydaje mi się dość prawdopodobnym tokiem myślenia.
Insta

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 15 kwie 2019, 18:14

ja czekam na jakąś pracę mgr typu "kariera youtubera - studium upadku" :brzydal: Serio uważam, że działalność vlogowa przy odpowiednich "warunkach" może potężnie zryć beret + że do tego zawodu paradoksalnie jakoś dziwnie licznie pchają się osoby z problemami emocjonalnymi. Lofciające komcie lekarstwem na nielubienie siebie wydaje mi się dość prawdopodobnym tokiem myślenia.

właśnie to miałam dopisać, ale zostałam rozproszona i nie dopisałam :mrgreen:
bo z trzeciej strony jak tak przejrzałam po subskrybcjach to wśród dziewczyn z internetu z którymi sympatyzuję, uważam za super osoby o mało której powiedziałabym że ma zdrowe poczucie własnej wartości (totalnie niezależnie od zasięgów). powiedziałabym, że w życiu realnym proporcja jest wręcz odwrócona.
więc może być też trochę tak że social media jak polityka przyciągają osoby mniej pewne

chyba kiedy s już to pisałam, ale podobnie jest z treściami naukowymi. często się pojawiają pytania w stylu kto się zna np. na żywieniu czy kosmetologii. no i serio, wcale mnie nie dziwi, że ludzie którzy się na czymś znają i mają ciekawą pracę w realu nie będą po godzinach rozstawiać kamery, żeby prostować brednie ''świadomych konsumentek'' i tracić czas na polemiki z ludźmi, którzy traktują jakieś wyrwane z kontekstu badanie naukowe jako argument potwierdzający mądrości z internetów
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2019, 18:16 przez ktrzn, łącznie zmieniany 1 raz.

Shakalaka1990

Postautor: Shakalaka1990 » 15 kwie 2019, 19:42

Taka dyskusja pod nowym vlogiem Laury. Nie mam pojęcia, czy odpowiedź Piotra jest faktycznie pisana przez niego czy to raczej fejk, ale i tak dziwne, że Laura do tej pory tego nie usunęła.

Hmm, moim zdaniem ten komentarz to nie fejk. Jakiś czas temu z czystej ciekawości poszperałam na facebooku w znajomych u mamy dany i janusza i ten pan tam figurował, z dokładnie takim samym nazwiskiem i miniaturką. Już teraz oczywiście zniknął. Tak wywnioskowałam że to on bo inni panowie o tym imieniu mieli prawdziwe zdjecia. Komentarz trąca fejkiem, bo wydawaloby się ze z niego poważny facet, choć z drugiej strony pomyślcie, z Laury charakterem, zostawiła faceta ot tak i jeszcze utrudnia mu kontakty z córką, poniekąd chełpi się swoim szczęściem z małą na youtubie, Piotr po prostu chwyta sie ostatniej możliwości dotarcia do niej poprzez nagłośnienie sprawy...

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 15 kwie 2019, 19:47

Shakalaka1990 pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Hmm, moim zdaniem ten komentarz to nie fejk. Jakiś czas temu z czystej ciekawości poszperałam na facebooku w znajomych u mamy dany i janusza i ten pan tam figurował, z dokładnie takim samym nazwiskiem i miniaturką. Już teraz oczywiście zniknął. Tak wywnioskowałam że to on bo inni panowie o tym imieniu mieli prawdziwe zdjecia. Komentarz trąca fejkiem, bo wydawaloby się ze z niego poważny facet, choć z drugiej strony pomyślcie, z Laury charakterem, zostawiła faceta ot tak i jeszcze utrudnia mu kontakty z córką, poniekąd chełpi się swoim szczęściem z małą na youtubie, Piotr po prostu chwyta sie ostatniej możliwości dotarcia do niej poprzez nagłośnienie sprawy...

skąd masz tego typu informacje? Bo jeśli to tylko domysły, mogą być bardzo krzywdzące. Dopóki obie strony nie opowiedzą co się stało, a nie sądzę, żeby do tego doszło, ciężko ocenić sytuację. Dziwi mnie tak pochopne rzucanie kamieniami w Laurę.
Insta

Shakalaka1990

Postautor: Shakalaka1990 » 15 kwie 2019, 19:57

Oczywiscie ze to tylko domysly, nigdzie nie napisałam że tak jest i to 100% prawdy. Chyba po to jest forum żeby zastanawiać się i dysktutować? Nie rzucam zadnymi kamieniami w Laurę, lubie ją oglądać, i własnie na przestrzeni czasu gdy sledze jej dzialalnosc w necie zdazylam zauwazyc, i chyba nie tylko ja jaka potrafi byc w stosunku chocby do swoich widzow, a o jej "drugiej twarzy" krąża legendy..

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 15 kwie 2019, 20:13

Oczywiscie ze to tylko domysly, nigdzie nie napisałam że tak jest i to 100% prawdy. Chyba po to jest forum żeby zastanawiać się i dysktutować? Nie rzucam zadnymi kamieniami w Laurę, lubie ją oglądać, i własnie na przestrzeni czasu gdy sledze jej dzialalnosc w necie zdazylam zauwazyc, i chyba nie tylko ja jaka potrafi byc w stosunku chocby do swoich widzow, a o jej "drugiej twarzy" krąża legendy..

Twoje domysły były napisane tak, jak by to był fakt. Osądziłaś nie znając szczegółów. Obserwowałam już kilka rozpadów związków i wiem, jak bardzo nie należy się opierać na relacjach jednej ze stron. Nie darzę szczególną sympatią Laury, ale stosunek do widzów to może być jedno, funkcjonowanie w związku - drugie. Szczęśliwe pary się nie rozchodzą, a wina zazwyczaj leży gdzieś pośrodku.
Insta

Awatar użytkownika
heater

Postautor: heater » 15 kwie 2019, 20:14

No nie wiem, skoro piszesz "choć z drugiej strony pomyślcie, z Laury charakterem, zostawiła faceta ot tak i jeszcze utrudnia mu kontakty z córką, poniekąd chełpi się swoim szczęściem z małą na youtubie, Piotr po prostu chwyta sie ostatniej możliwości dotarcia do niej poprzez nagłośnienie sprawy..." - to nie brzmi jak domysły, a dość konkretne stwierdzanie faktu i bardzo poważny zarzut w stronę Laury.

Jeśli faktycznie doszło tam do rozstania czy nawet sporu, to kompletnie nie mamy pojęcia, dlaczego i raczej nigdy się tego nie dowiemy. Osądzanie, która strona zawiniła, jest mocną przesadą.

Amerie

Postautor: Amerie » 15 kwie 2019, 20:17

Jest jeszcze jedna sprawa, Piotr w styczniu polubił na jednej ze stron na FB piosenkę z dedykacją dla ojców walczących o swoje dzieci, i już wtedy zaczęły się domysły że się rozstali. Jak się doda 2+2 to coraz bardziej wiarygodny wydaje się ten profil i komentarz.....

watacukrowa

Postautor: watacukrowa » 15 kwie 2019, 20:22

SALIX pisze:

Pewnie kwestia czasu, środowisko akademickie potrzebuje czasu, żeby zareagować ale poważne prace naukowe się pojawią.

Shakalaka1990

Postautor: Shakalaka1990 » 15 kwie 2019, 20:23

okej, może faktycznie brakowało w tym zdaniu choćby "być może". co nie zmienia faktu że ja sledzac vlogi mam pewne przeczucia i tak to własnie odbieram, nie osadzam nikogo i nie twierdze o winie bo to nie moja rola, wyrazilam tylko swoje przemyslenia na ten temat, nie mialam na mysli niczego złego. ot moja interpretacja tego co widzę.

Awatar użytkownika
blackveil

Postautor: blackveil » 15 kwie 2019, 20:23

Cieżko mi cokolwiek osadzać w tej sprawie, natomiast jeśli to fejk, to mam nadzieje, że Laura i Piotr się ostro za to wezmą.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Awatar użytkownika
heater

Postautor: heater » 15 kwie 2019, 20:30

Obserwowałam już kilka rozpadów związków i wiem, jak bardzo nie należy się opierać na relacjach jednej ze stron.

Ja też, i często szczęka mi opadała, gdy okazywało się, jak bardzo niektórzy ludzie - zarówno kobiety, jak i faceci - potrafią manipulować faktami, byle zrobić z siebie ofiarę.
Dlatego podchodzę z dużym dystansem np. do jutubowych, łzawych pogadanek z cyklu "Mój toksyczny związek", gdzie jedna strona wylewa same pomyje, a druga nie ma szans opowiedzieć swojego punktu widzenia.
Ani nie zarzucam kłamstwa, ani nie wierzę ślepo we wszystko, co słyszę na takim filmie.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 15 kwie 2019, 20:33

Obserwowałam już kilka rozpadów związków i wiem, jak bardzo nie należy się opierać na relacjach jednej ze stron.

Ja też, i często szczęka mi opadała, gdy okazywało się, jak bardzo niektórzy ludzie - zarówno kobiety, jak i faceci - potrafią manipulować faktami, byle zrobić z siebie ofiarę.
Dlatego podchodzę z dużym dystansem np. do jutubowych, łzawych pogadanek z cyklu "Mój toksyczny związek", gdzie jedna strona wylewa same pomyje, a druga nie ma szans opowiedzieć swojego punktu widzenia.
Ani nie zarzucam kłamstwa, ani nie wierzę ślepo we wszystko, co słyszę na takim filmie.

Dokładnie tak. W emocjach, w poszukiwaniu wsparcia ludzie potrafią koloryzować rzeczywistość tak, że impresjonistom się to nie śniło.
A w przypadku Laury jestem skłonna uwierzyć, że akcja rozstaniowa i konto jej faceta to nie fejk. Już widzieliśmy publiczne pranie brudów w wykonaniu członków tej rodziny, kolejny pokaz w ogóle by mnie nie zdziwił.
Insta

Wróć do „Youtube i blogi”