Lunch do pracy/szkoły

Gotowanie, pieczenie, ulubione napoje, najlepsze przepisy
Awatar użytkownika
nulca

Lunch do pracy/szkoły

Postautor: nulca » 16 wrz 2016, 14:46

Dziewczyny, może podzielimy się pomysłami na żarcie do pracy. Owszem, w necie jest mnóstwo przepisów, ale czasem nie ma czasu szukać, a na najprostsze pomysły paradoksalnie najtrudniej wpaść ;)

To może ja zacznę: dzisiaj zabrałam ze sobą naleśniki z pieczarkami, pomidorami suszonymi i odrobiną sera żółtego. Do ciasta naleśnikowego dodałam suszony tymianek.

Lubię też zabierać sałatkę z komosą ryżową, pieczonym burakiem, lekko zgrillowaną cukinią i papryką, pomidorkami koktajlowymi i serem feta. Posypuję ją prażonymi pestkami dyni lub słonecznika.

Czekam na wasze propozycje! :)

Ithildin

Re: Lunch do pracy/szkoły

Postautor: Ithildin » 16 wrz 2016, 15:07

Całkiem fajne do pudełka są spring rollsy - ja w papier ryżowy zwijam ryż brązowy z mielonym indykiem, marchewką, kapustą pekińską i grzybami mung oraz sosem chilli do maczania, ale generalnie w środek można wsadzić co się lubi i co fantazja podpowie:)

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 17 wrz 2016, 10:07

Ja biorę głównie kanapki, do nich w pudełku pokrojone warzywa, owoce. Jabłka, pomidory na ćwiartki, śliwki bez pestki i robaka, ogórki bez skórki i pokrojone. A także ciasta domowe.
Czasem jakąś sałatkę ale rzadko.
Chciałabym to zmienić i zamiast chleba coś innego.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 17 wrz 2016, 12:02

Mnie chłop robi sałatki makaronowe z warzywami (lubi gotować, dłubanie w garach to jego prozac).
Obrazek

Timon i Pumba

Postautor: Timon i Pumba » 17 wrz 2016, 19:53

Ten blog to jest mistrzostwo świata w tej dziedzinie :D
http://filozofiasmaku.blogspot.com/2016/09/make-bento-not-war-149.html

Awatar użytkownika
MagicznaMałgorzata

Postautor: MagicznaMałgorzata » 17 wrz 2016, 20:58

Od kiedy jestem na diecie, to do pracy zabieram sałatki. Kupuję mieszankę sałat już umytą, dodaję pomidory, paprykę, jajka, ugotowane mięso, bryndzę, ser kozi, kukurydzę, ryż itp. Nie wszystko na raz oczywiście :D. Co jest w lodówce. Zawsze dodaję olej tłoczony na zimno i troszkę octu winnego, pieprz i sól.
Zakonna i spółka

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 18 wrz 2016, 10:42

Czasami zabieram do pracy serek biały ze śmietaną i pokrojoną rzodkiewką, natką pietruszki. Lubię dodać jeszcze szczypiorek ale to tylko w domu, do pracy cebula, szczypiorek, czosnek się nie nadaje.

W zimie zdarzało mi się brać w małym termosie obiadowym rosół z pokrojonym mięsem, makaronem lub ryżem.
Ponieważ nie mam w pracy możliwości podgrzania, jest jedynie czajnik elektryczny to dolewałam trochę wrzątku aby ocieplić.
Rosół był specjalnie w domu gotowany z mniejszą ilością wody niż należało aby taką taktykę zastosować a miał smak rosołu.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 18 wrz 2016, 11:10

Ja oprócz owoców i jakichś serków wiejskich, biorę głównie najróżniejsze kasze z warzywami, kuskus, pieczone warzywa, warzywa z tofu, chleb bananowy, faszerowane papryki, pastę z groszku do pieczywa i pokrojonej marchewki, makarony. Staram się ograniczać do 1 pudełka i niestety nie jestem za bardzo sałatkowa.
Mijaj zdrów otwarte okna

ajah

Postautor: ajah » 18 wrz 2016, 11:12

Ja zabieram do pracy zazwyczaj sok (owocowy/ warzywny wyciskany minimum 750ml) do tego:
kanapka z chleba tostowego z masłem orzechowym/ migdałowym z jagodami
resztki z obiadu dnia poprzedniego np. krewetki ze szpinakiem i fetą z makaronem z dyni/ kabaczka/ makaronem pełnoziarnistym, curry warzywne/ z krewetkami/ kurczakiem z makaronem ryżowym lub ryżem (mam jak podgrzać, ale również mogę zjeść na zimno)
owoce (banany, jabłka itd)/ orzechy

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 18 wrz 2016, 13:31

Timon i Pumba pisze:zobacz cytowaną wiadomość

:serce: :serce: :serce: :serce:

Dzięki!!! Blog jest fantastyczny.
...but your dad just calls me Anya

robię zdjęcia kalkulatorem

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 20 wrz 2016, 12:50

Timon i Pumba pisze:Ten blog to jest mistrzostwo świata w tej dziedzinie :D

night prowler pisze: :serce: :serce: :serce: :serce: Dzięki!!! Blog jest fantastyczny.

No :kciuk: Ekstra. Dzięki za link :prosi:
Obrazek

Awatar użytkownika
tragus

Postautor: tragus » 27 wrz 2016, 1:38

Ostatnio pierwszy raz wzięłam sobie obiad do pracy i stwierdzam, że po prostu się nie da. Nie byłam w stanie zjeść tego w 15 min, a porcja wcale nie była duża. Zastanawiam się, czy rozwiązaniem nie byłyby zupy krem popijane z kubka. Ostatnio chodzi za mną dyniowa na mleku koko z gałką muszkatołową <3

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 27 wrz 2016, 13:44

Timon i Pumba pisze:zobacz cytowaną wiadomość

O Jezus Maria to jest piękne :banan: Zabieram się za gotowanie, koleżanki z pracy zdechną z zazdrości :cool:

Nie no przeglądam tego bloga i obłęd jakiś :love: :love: Znowu przytyje :amen: ale z deserów zrobie chyba wszystko
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

annarachubinska

Postautor: annarachubinska » 30 wrz 2016, 11:12

Ja najczęściej robię kanapki, pakuję do nich mnóstwo warzyw i potem mi się rozpadają... I jest przypał, weź tu wsuń całą kanapkę w czasie krótkiej przerwy XD

Fajny blog ten co poleciliście! Ja od siebo dorzuce jeszcze to - babeczki wyglądają ciekawie, próbowała któraś robić? Naprawdę słodycze mogą być zdrowe? :brzydal: :brzydal:

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 21 maja 2017, 18:32

Na codzień korzystam z różnych cateringów jakie przychodzą do biura, jest całkiem spory wybór. Plus jest jeszcze przyzwoita stołówka pracownicza. Ale niedługo zmieniam pracę i skończy się ten luksus :bojesie:
Mam ambitny plan zdrowych lunchboxów - zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 24 maja 2017, 12:39

Czym zastępujecie mięso w sałatkach itp. które zabieracie do pracy? Po samych warzywach będę głodna szybko, przychodzi mi na myśl jajko, tofu, feta

podpucha

Postautor: podpucha » 24 maja 2017, 12:43

Domcia2605 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czym zastępujecie mięso w sałatkach itp. które zabieracie do pracy? Po samych warzywach będę głodna szybko, przychodzi mi na myśl jajko, tofu, feta

Głownie jajko, ale ja robię sałatki na komosie ryżowej i ona sama w sobie już zapycha :)

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 24 maja 2017, 12:46

Biorę łososia wędzonego w zamkniętym opakowaniu (też mięso, ale ryby :P) albo zastępuję jajkiem albo soczewicą (najlepiej duszoną z przyprawami).
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 24 maja 2017, 12:52

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Biorę łososia wędzonego w zamkniętym opakowaniu (też mięso, ale ryby :P) albo zastępuję jajkiem albo soczewicą (najlepiej duszoną z przyprawami).

Ryby tez mogą być, zdarza mi się brać tuńczyka, :)

Awatar użytkownika
paulinza

Postautor: paulinza » 24 maja 2017, 12:56

jajkiem.
ostatnio moje ulubione śniadanie to tortilla z jajkiem sadzonym.
Awokado,sałata, pomidor, ogórek i jajko sadzone. Niektórzy się skrzywili jak im o tym powiedziałam.

Czasem zabieram też sałatkę z kuskusu/kaszy jaglanej z cieciorką z puszki. Całkiem syte i bez mięsa.

Wróć do „Kulinaria”