Na słodko i na słono

Gotowanie, pieczenie, ulubione napoje, najlepsze przepisy
Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Re: Na słodko i na słono

Postautor: SALIX » 07 paź 2019, 12:28

YT zaproponował i dziś ten filmik:

zrobiłam (trochę po swojemu, bo nie miałam np. szczypiorku) - mega proste, szybkie i pyszne :mrgreen:
Insta
Piekę słodkie Sernikobrownie

Awatar użytkownika
meeow

Postautor: meeow » 07 paź 2019, 23:35

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

zrobiłam (trochę po swojemu, bo nie miałam np. szczypiorku) - mega proste, szybkie i pyszne :mrgreen:

Oglądałam to dosłownie kilka dni temu :cojest: Muszę wypróbować :ok:

ShaniPL

Postautor: ShaniPL » 20 maja 2020, 8:45

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Gosc ma ogolnie bardzofajny kanał, bede robic w weekend ten jego 20-minutowy ser :D

Awatar użytkownika
carrie

Postautor: carrie » 02 cze 2020, 11:54

Ja robilam ostatnio szparagi w sosie holenderskim z kanalu roberta maklowicza, polecam nawet jak ktos nie lubi szparagow :D

miranda

Postautor: miranda » 03 paź 2020, 17:58

mi nigdy nie wychodzi sos holenderski, w smaku dobry ale zawsze za rzadki

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 24 lis 2020, 14:26

Jeśli koś lubi się bawić takimi rzeczami, to chciałam zapodać, że to jest pyszne:
https://www.rozkoszny.pl/rugelachy-listkujace-rogaliki-z-konfitura-malinowa-i-kardamonem/
Załączniki
rogaliki-z-konfitura-malinowa-i-kardamonem.jpg
rogaliki-z-konfitura-malinowa-i-kardamonem.jpg (26.15 KiB) Przejrzano 617 razy
Obrazek

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 27 lis 2020, 19:36

:jupi: Zapodajcie jakieś fajne przepisy na muffinki na słono (ale jak ktoś ma coś pysznego na słodko, to też chętnie).
Kupiłam formę muffinkową, żeby mi się bułeczki z ciasta francuskiego - z przepisu Salix - za którymi mój chłop przepada, nie rozlewały po blaszce w trakcie pieczenia, ale może spróbowałabym też upiec w niej "normalne" wytrawne muffinki.

Od razu tylko napiszę, że nie lubimy szpinaku i sera feta, reszta złych wspomnień z dzieciństwa, typu brokuły, brukselka, jest dla nas jadalna.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2020, 19:44 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 13 sty 2021, 15:10

W ramach gadania sama ze sobą chciałam zapodać, że po przetestowaniu "w ciul" przepisów na różne muffinki, stwierdzam, że te: https://www.weganka.com/2013/10/muffinki-bananowe-bez-cukru.html są fantastyczne.
To ulubione muffinki mojego muffinkożercy. Dostał je nawet ze świeczką w ramach tortu na urodziny.

W kategorii "na słono" na razie zdecydowanie wygrywają te: https://mgotuje.pl/muffiny-z-zoltym-serem-i-boczkiem/

:podpisz: Uwaga! Podaję adres www ale ostrzegam, że ESET wywalił mi przed chwilą takie coś: :podpisz:
Ostrzeżenie: potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa
Firefox wykrył problem i nie wczytał „mgotuje.pl”. Witryna jest źle skonfigurowana lub zegar systemowy ma ustawioną nieprawidłową datę.
Certyfikat witryny prawdopodobnie wygasł, co uniemożliwia nawiązanie bezpiecznego połączenia. Jeśli otworzysz tę stronę, atakujący będą mogli przechwycić informacje, takie jak hasła, adresy e-mail czy dane kart płatniczych.
:voodoo:
Ostatnio zmieniony 13 sty 2021, 16:38 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Wróć do „Kulinaria”