Soki, woda inne napoje

Gotowanie, pieczenie, ulubione napoje, najlepsze przepisy
klaudynka
BAN

Soki, woda inne napoje

Postautor: klaudynka » 09 sty 2020, 15:32

Co najczęściej pijecie??
Macie jakieś ulubione smaki bez których nie możecie żyć??
Ja często popijamSPAM. Ostatnio trafiłam chyba na nowość mango-mięta. Smaczne połączenie.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2020, 16:34 przez Kumiho, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Spam

ShaniPL

Re: Soki, woda inne napoje

Postautor: ShaniPL » 20 maja 2020, 8:32

Gazowany Żywiec Zdrój, Oshee niebieskie, Coca-Cola/ Cola Cherry lub waniliowa, czasem Monster Punch jak mam męczący dzien.

Awatar użytkownika
J_fly

Postautor: J_fly » 20 maja 2020, 8:54

Ja piję głównie wodę niegazowaną. Lubię wrzucić do niej ogórka, imbir lub miks: truskawki, arbuz i mięta. Czasem wypiję sok marchew/banan lub marchew/mango. W sezonie często robię w blenderze "napój" z wody niegazowanej, arbuza, mięty i np. borówek.
Zimą (oprócz wody) piję białą herbatę (czasem zieloną, która niestety wychładza organizm) i wodę z domowym sokiem malinowym i miodem.
Nie lubię za to gazowanego picia. Sklepowe soki, np. takie w kartonie, też mi nie podchodzą.
"(...) Idzie o to, że człowiek, który w głębi siebie nie kryje niespodzianki, z reguły nie bywa interesujący." - Michaił Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 20 maja 2020, 10:20

A ja w ogóle nie lubię soków, często boli mnie po nich brzuch :/ uwielbiam wodę z cytryną, miętą i ogórkiem albo z cytryną i bazylią. Gazowane napoje pije teraz tylko robione samodzielnie w syfonie, zwykle mamy w domu kupny syrop cola zero i czasem machnę jakiś domowy syrop owocowy (zwykle cytrynowy).

Za to moim aktualnym uzależnieniem jest herbata owocowa macerowana na zimno.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
mon_cherry
Ranga alternatywna: Secret.
Kontaktowanie:

Postautor: mon_cherry » 24 maja 2020, 19:51

Wodę z cytryną. Nie kupuje wody w butelkach. Zwyczajnie mam lodówkę z pojemnikiem na lód i wodę. Woda podpięta z kranu ale przelatuje przez filtr. Filtr wymienia się co jakis czas. Na lodówce mi przypomina o tym dioda :D

Awatar użytkownika
MiamiGlow

Postautor: MiamiGlow » 24 maja 2020, 23:27

Najczęściej piję po prostu wodę. Lubię też testować różne herbaty, na przykład ostatnio takie o wdzięcznych nazwach Księżniczka Sissi i Anielski Przysmak. Smakowała mi też biała z jaśminem. Soki od czasu do czasu. Gazowanych napojów nie lubię. :P
niech Twoje sny będą cudowne jak żywy świat
gdzie w kępie mchu
kosmate ćmy
myją swe skrzydła kroplą rosy

Awatar użytkownika
strawberryblonde
Ranga alternatywna: Pani Mizantrop

Postautor: strawberryblonde » 25 maja 2020, 4:03

Pije glownie wode mineralna gazowana. Z rana sok owocowo-warzywny (seler, szpinak, jablko, banan), kolagen rozpuszczony w wodzie, potem do sniadania kawa z mlekiem i herbata earl grey. A potem w ciagu dnia tylko woda gazowana i czesto wieczorem wino.
In a world of choices, I choose me.

Awatar użytkownika
MiamiGlow

Postautor: MiamiGlow » 25 maja 2020, 16:02

strawberryblonde pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Pije glownie wode mineralna gazowana. Z rana sok owocowo-warzywny (seler, szpinak, jablko, banan), kolagen rozpuszczony w wodzie, potem do sniadania kawa z mlekiem i herbata earl grey. A potem w ciagu dnia tylko woda gazowana i czesto wieczorem wino.

A co daje ten kolagen? Czujesz efekty?
Ja czasem piję aminokwasy EAA, bo mi dietetyk zalecił uzupełnić. Nie lubię takich rzeczy, ale kupiłam smak mrożonej herbaty i nie jest tragicznie. :D
gdzie w kępie mchu
kosmate ćmy

Awatar użytkownika
strawberryblonde

Postautor: strawberryblonde » 25 maja 2020, 16:27

MiamiGlow pisze:zobacz cytowaną wiadomość
strawberryblonde pisze:zobacz cytowaną wiadomość

A co daje ten kolagen? Czujesz efekty?
Ja czasem piję aminokwasy EAA, bo mi dietetyk zalecił uzupełnić. Nie lubię takich rzeczy, ale kupiłam smak mrożonej herbaty i nie jest tragicznie. :D

Powinien dzialac na stawy i przeciwstarzeniowo na skore. Efektow na razie nie czuje ani nie widze, bo wprowadzilam suplementy dopiero niecaly miesiac temu. Moze dopiero za 1.5-2 miesiace bedzie cos widac, zobaczymy.

Awatar użytkownika
MiamiGlow

Postautor: MiamiGlow » 25 maja 2020, 16:53

strawberryblonde pisze:Powinien dzialac na stawy i przeciwstarzeniowo na skore. Efektow na razie nie czuje ani nie widze, bo wprowadzilam suplementy dopiero niecaly miesiac temu. Moze dopiero za 1.5-2 miesiace bedzie cos widac, zobaczymy.

A w smaku jaki jest? Zawsze miałam duży problem z lekami czy suplementami do picia. :brzydal:
gdzie w kępie mchu
kosmate ćmy

Awatar użytkownika
strawberryblonde

Postautor: strawberryblonde » 25 maja 2020, 17:03

MiamiGlow pisze:zobacz cytowaną wiadomość
strawberryblonde pisze:Powinien dzialac na stawy i przeciwstarzeniowo na skore. Efektow na razie nie czuje ani nie widze, bo wprowadzilam suplementy dopiero niecaly miesiac temu. Moze dopiero za 1.5-2 miesiace bedzie cos widac, zobaczymy.

A w smaku jaki jest? Zawsze miałam duży problem z lekami czy suplementami do picia. :brzydal:

Taki dosc neutralny, lekko owocowy. Mam taki:
Obrazek

Britka

Postautor: Britka » 01 cze 2020, 10:14

Ja pilam codziennie przez kilka miesiecy ten kolagen z Lidla, ale szczerze to przecietny krem dawal mi lepsze efekty :brzydal:

Awatar użytkownika
carrie

Postautor: carrie » 02 cze 2020, 11:56

Ostatnio bardzo czesto pije sok mango z hortexu, do tego klasycznie albo zywiec zdroj gazowany albo gazowana kropla beskidu.

synagorlica

Postautor: synagorlica » 22 cze 2020, 10:11

Na co dzień woda, herbata, kawa, do pizzy czy jakiegoś fastfooda czy grilla to tymbark jabłko-mięta :D uwielbiam, to moje naj naj naj ulubieńsze połączenie smaków jeśli chodzi o napoje

Wróć do „Kulinaria”