Wątek filmowo-serialowy

Filmy, seriale, reality show, programy edukacyjne itp.
Awatar użytkownika
enaa

Re: Wątek filmowo-serialowy

Postautor: enaa » 15 lip 2016, 11:09

Domcia2605 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Wprowadziłam w błąd z tym oryginałem the killing, oryginał jest duński nie brytyjski, przepraszam ;)

http://www.filmweb.pl/serial/Forbrydelsen-2007-365605" target="_blank

I tylko ta wersja jest warta obejrzenia :mrgreen:
Polecam jeszcze w tym klimacie Bron/Broen (też wersję oryginalną), polski tytuł 'Most nad Sundem'.

Elion

Postautor: Elion » 15 lip 2016, 18:28

Skończyłam w nocy 1 serie The Fall. Wstałam niewyspana i łebek mnie troszku bolał z rańca ale warto było. Niczego nie żałuję, niczego! ;)

Awatar użytkownika
pesstka90

Postautor: pesstka90 » 15 lip 2016, 19:30

sziket pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kojarzy ktoś serial podobny w klimacie do "Penny Dreadful"?

Właśnie zastanawiam się, czy warto ten serial zobaczyć? Ktoś więcej oglądał?
________________________________________________________________________________________________________

"Wiara w zwycięstwo źródłem sukcesu." - H.J. Wagner

http://www.pocisk.org

Awatar użytkownika
beatrix88

Postautor: beatrix88 » 15 lip 2016, 19:48

pesstka90 pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ja oglądam- warto. Chociaż na nowy sezon nie mam czasu :ryk:

Awatar użytkownika
pesstka90

Postautor: pesstka90 » 15 lip 2016, 20:02

beatrix88 pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Na FW też oceny dobre ma :olaf: Skończę Anioly w Ameryce i się wezmę za niego w takim razie, dzięki :D
________________________________________________________________________________________________________

"Wiara w zwycięstwo źródłem sukcesu." - H.J. Wagner

http://www.pocisk.org

Awatar użytkownika
Domcia2605

Re: RE: Re: Wątek filmowo-serialowy

Postautor: Domcia2605 » 15 lip 2016, 20:18

beatrix88 pisze:

A moglabys powiedzieć cos więcej o czym i jaki jest, niz w opisie na fw? :D

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
beatrix88

Postautor: beatrix88 » 15 lip 2016, 20:44

Domcia2605 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
beatrix88 pisze:

A moglabys powiedzieć cos więcej o czym i jaki jest, niz w opisie na fw? :D

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

Nie chciałabym za dużo zdradzać ;) uwielbiam ten mroczny, wiktoriański klimat, kostiumy - to jest to.
Tak jak na FW napisano pojawiają się znane postacie z literatury - m.in Dorian, Grey czy Frankenstein. Losy postaci przeplatają się wzajemnie- co je łączy? Tajemnicza, główna bohaterka o nadprzyrodzonych zdolnościach- Vanessa Ives oraz zagadka zaginięcia Miny- córki jej przybranego ojca.
Jest magia, horror, dreszczyk. Świetnie zagrane, także losy postaci bardzo płynnie się ze sobą przenikają. No i niesamowita Eva Green!

Co mi się nie podoba? Szczegół- tłumaczenie tytułu na polski. Psuje ten smaczek, jakim jest nazwa oryginału- tam to ma sens.

Awatar użytkownika
Plants

Postautor: Plants » 15 lip 2016, 23:22

Nie mamy oddzielnego wątku o programach, więc mam nadzieję, ze mogę to tu podpiąć.

Może wiecie gdzie obejrze 1 sezon polskiego top chefa? Przekopałam pół internetu i nic. Na ipli już nie ma, a kinoman nie chce odtworzyć :tupie:

dunja

Postautor: dunja » 17 lip 2016, 13:57

Ja właśnie skończyłam oglądać "Night Manager". Ogólnie bardzo mi się spodobał, aż do samego finału, gdzie pojawiło się wiele nieścisłości i serial zmienił kierunek. Dlatego cieszę się, że drugiego sezonu nie będzie, bo te 6 odcinków obejrzałam z ciekawością. Wcześniej oglądałam Utopię i mega spodobał mi się klimat, szukam czegoś podobnego, ale wątpię czy się uda. I też duży plus, że całość skończyła się w dobrym momencie, po dwóch sezonach (ach, Dexter i True Blood musieli ciągnąć do megażenady :D). Z tych aktualnych jestem na początku ostatniego sezonu OITNB i na bieżąco Pretty Little Liars (moje guilty pleasure), czekam na Vikingów i Mr Robota.

Elion

Postautor: Elion » 17 lip 2016, 14:26

Co było dla ciebie nie jasne? Mnie zastanowiła tylko jedna rzecz. Pewnie nawet ta sama. :p

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 17 lip 2016, 14:39

A ja mam pytanie - kojarzycie jakieś dobre filmy z lat 70? Może jakieś polskie, mniej znane?
Mijaj zdrów otwarte okna

dunja

Postautor: dunja » 17 lip 2016, 14:49

Elion pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Co było dla ciebie nie jasne? Mnie zastanowiła tylko jedna rzecz. Pewnie nawet ta sama. :p

To do mnie pytanie?
Jak tak to przede wszystkim dlaczego Roper tak łatwo zaufał, dlaczego dopiero tak późno zaczął podejrzewać Jed i dlaczego ona przy nim obstawiła cyfry w ruletce będące kodem do sejfu, dlaczego sejf wyświetlał kod - pierwszy raz coś tak widziałam, dlaczego w hotelu nikt nie poznał Pine'a, chociaż wszyscy musieli go znać, a tam raczej sezonowo nie wymienia się obsługi, dlaczego Pine miał suche spodnie wracając do hotelu po tym jak wcześniej zamoczył się w basenie? :lol:

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 18 lip 2016, 9:39

beatrix88 pisze:Nie chciałabym za dużo zdradzać ;) uwielbiam ten mroczny, wiktoriański klimat, kostiumy - to jest to.
Tak jak na FW napisano pojawiają się znane postacie z literatury - m.in Dorian, Grey czy Frankenstein. Losy postaci przeplatają się wzajemnie- co je łączy? Tajemnicza, główna bohaterka o nadprzyrodzonych zdolnościach- Vanessa Ives oraz zagadka zaginięcia Miny- córki jej przybranego ojca.
Jest magia, horror, dreszczyk. Świetnie zagrane, także losy postaci bardzo płynnie się ze sobą przenikają. No i niesamowita Eva Green!

Co mi się nie podoba? Szczegół- tłumaczenie tytułu na polski. Psuje ten smaczek, jakim jest nazwa oryginału- tam to ma sens.

O tak, wydaje się być stworzona do takiej roli.
Dodatkowo nawet postacie drugoplanowe są idealnie wkomponowane w całość, a każda z nich jest bardzo charakterystyczna.
Ze swojej strony szczerze polecam, zwłaszcza II sezon.
Masikura.

Awatar użytkownika
beatrix88

Postautor: beatrix88 » 19 lip 2016, 18:28

beatrix88 pisze:Nie chciałabym za dużo zdradzać ;) uwielbiam ten mroczny, wiktoriański klimat, kostiumy - to jest to.

O tak, wydaje się być stworzona do takiej roli.
Dodatkowo nawet postacie drugoplanowe są idealnie wkomponowane w całość, a każda z nich jest bardzo charakterystyczna.
Ze swojej strony szczerze polecam, zwłaszcza II sezon.

II był bardzo dobry:) zgadzam się
Eva jest cudna, mroczna i niesamowicie kobieca!
I pomyślec, że o mały włos w ogóle nie chciałabym tego oglądać- mój chłopak znalazł jakieś streszczenie w necie. Z tego co mi przekazał to wampiry i Frankenstein w wiktoriańskiej Anglii- nie dzięki :P hehehe

Luba

Postautor: Luba » 19 lip 2016, 19:06

Ja ogladam seriale od jesieni do wiosny :D
Teraz czekam na nowy sezon Sense8 (jest szansa, ze sie doczekam) bardzo mi sie podobal 1 sezon.

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 22 lip 2016, 23:40

Jestem! Dotarłam w końcu na wątek i przychodzę z dokumentem na weekend - Enron. The smartest man in the room o aferze enronowskiej.

http://www.imdb.com/title/tt1016268/?ref_=tt_rec_tt

Oprócz tego tez polecam Penny Dreadful, bardzo mi sie podobał ten serial.

Z komediowych polecam bardzo Ms Fisher's Murder Mystery czyli serial detektywistyczny z duża dozą humoru osadzony w Australii. Coś dla fanek filmów o pewnych genialnym belgijskim detektywie ;)

Dla fanek pokręconych klimatów House of Lies - korpo, kłamstwa, seks, kasa. Ktoś ogłada?
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 22 lip 2016, 23:43

nietopesz pisze:zobacz cytowaną wiadomość
A ja mam pytanie - kojarzycie jakieś dobre filmy z lat 70? Może jakieś polskie, mniej znane?

Ja kojarzę, bo to jedna z moich ulubionych dekad, jakieś określone gatunki Cie interesują? Z góry tylko zaznaczę, ze niestety polskich nie znam, raczej mogę polecić amerykańskie.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
nietopesz

Postautor: nietopesz » 23 lip 2016, 12:38

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ja kojarzę, bo to jedna z moich ulubionych dekad, jakieś określone gatunki Cie interesują? Z góry tylko zaznaczę, ze niestety polskich nie znam, raczej mogę polecić amerykańskie.

O! <3
Najbardziej chyba dramat/obyczajowe/psychologiczne/thrillery
Mam też konto na filmwebie jak coś:
http://www.filmweb.pl/user/Cataxia
Mijaj zdrów otwarte okna

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 23 lip 2016, 17:05

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość

O! <3
Najbardziej chyba dramat/obyczajowe/psychologiczne/thrillery
Mam też konto na filmwebie jak coś:
http://www.filmweb.pl/user/Cataxia

Ooo, to chyba zrobie porządek na mojej liście imdb i pogrupuje w końcu filmy na dekady, żeby było łatwiej :D

Na początek polecę Ci dwa zupełnie rożne filmy, pierwszy z nich to Girlfriends z 1978, film trochę zabawny, trochę gorzki.

Drugi to chyba najmniej znany (a jeden z najlepszych) film Romero - Martin z 1977. Film nakręcony pięknie mimo niskiego budżetu. Trochę dramat, trochę horror.

Porobie porządki na imdb i wrzucę Ci więcej propozycji :D na filmwebie masz wysoko ocenioną Melancholię, więc chyba moge Ci podrzucić tez więcej filmów niepokojących i wizualnie urzekających.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Adamantium

Postautor: Adamantium » 24 lip 2016, 12:26

co do Penny Dreadfull wieśniaki z filmwebu walnęli wielki spojler na temat 3 sezonu, już nie mam po co ogladać :P

Wróć do „Kino i TV”