Horrory&thrillery

Filmy, seriale, reality show, programy edukacyjne itp.
Awatar użytkownika
radzka

Re: Horrory&thrillery

Postautor: radzka » 21 lut 2017, 16:00

Dzisiaj obejrzelismy Baba jagę (do kin wchodzi niestety w marcu, a wtedy nie będzie mnie w Polsce), a na świecie premierę miała już dawno.
Bardzo dobry klimat, muzyka buduje napięcie. Nawet jest maleńki polski akcent.
Polecam ten film, zakończenie słabe, ale otwarte. Może myślą o 2, jeśli jedynka będzie kasowa

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 21 lut 2017, 17:57

benz pisze:zobacz cytowaną wiadomość
radzka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Chcę iść na Rings w środę, to dam znać.
Oglądaliśmy jakis horrorek Oddział, słabiutki, tematyka jak w Tożsamości i Wyspie tajemnic

Widziałam Oddział i faktycznie, zalatuje gniotem :banan:

w tematyce szpitali psychiatrycznych fajny jest jeszcze 'Eliza Graves' [Obłakani] - wciąga i to bardzo :torba:

Bardzo mi się podobały, bardzo. Legion jest jak narazie podobny(poza nadnaturalnymi umiejętnościami xd), dlatego tak mi się podoba. Baaaardzo chętnie przygarnę podobne tytuły :D

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 22 lut 2017, 22:18

Domcia2605 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Chcę iść na Rings w środę, to dam znać.
Oglądaliśmy jakis horrorek Oddział, słabiutki, tematyka jak w Tożsamości i Wyspie tajemnic

Widziałam Oddział i faktycznie, zalatuje gniotem :banan:

w tematyce szpitali psychiatrycznych fajny jest jeszcze 'Eliza Graves' [Obłakani] - wciąga i to bardzo :torba:

Bardzo mi się podobały, bardzo. Legion jest jak narazie podobny(poza nadnaturalnymi umiejętnościami xd), dlatego tak mi się podoba. Baaaardzo chętnie przygarnę podobne tytuły :D

Chodzi Ci o tematy szpitali etc? Nie oglądałam jeszcze, ale myślę, że w te temnatykę wpisze się 'Lekarstwo nażycie' [które swoją drogą chcę bardzo zobaczyć].
W ogóle dzisiaj przeglądałam dziłam premier na filmwebie i lekko się zdziwiłam widząc zapowiedź drugiej części Anabelle [jakoś środek sierpnia]. jedynka była moim zdaniem baaardzo słaba, nie spodziewałam się, że będą chcieli z tego jeszcze cokolwiek wycisnąć XD

Awatar użytkownika
radzka

Postautor: radzka » 23 lut 2017, 9:33

Byłam wczoraj na Lekarstwie, zamiast na Rings. Polecam, bardzo dobry film, piękne zdjęcia. Końcówka słaba, ale nie można mieć wszystkiego :banan:

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 24 lut 2017, 15:57

Byłam wczoraj na Lekarstwie, zamiast na Rings. Polecam, bardzo dobry film, piękne zdjęcia. Końcówka słaba, ale nie można mieć wszystkiego :banan:

Też polecam! Ciekawie nakręcony film, estetyczny, niegłupi. Trochę niepokojący, trochę obrzydliwy, trochę straszny, dla mnie poruszająca mieszanka. Też mnie nie porwała ostatnia część, ale te pierwsze 3/4 naprawdę robiły ciary.
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 14 mar 2017, 13:26

https://www.rottentomatoes.com/m/get_out/ wklejam film, który chyba b ędzie hitem tego roku patrząc na ocenę. Polska premiera w PL 28.04 - czekam z niecierpliwością :D

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 14 mar 2017, 14:27

https://www.rottentomatoes.com/m/get_out/ wklejam film, który chyba b ędzie hitem tego roku patrząc na ocenę. Polska premiera w PL 28.04 - czekam z niecierpliwością :D

Tak, nie mogę się doczekać, chcę iść do kina. Ja sobie parę recenzji bez spoilerów obejrzałam i bardzo się napaliłam a potem trafiłam na jakieś głupie memy na insta i uj strzelił tajemnicę. I tak jestem podjarana, jak nie wiem co :D.

Awatar użytkownika
radzka

Postautor: radzka » 23 mar 2017, 11:04

Polecam Wam film Nawiedzony z 1995r. Dobrze oddany klimat wsi XX w. Brak typowych scen jump scare. Trzymal mnie caly czas w napieciu, mimo że dość wcześnie odkryłam, o co chodzi w filmie. Bardziej dreszczowiec niż horror, coś jak Inni, czy Szepty

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 24 mar 2017, 17:14

Wymyśliłam sobie, że mam dzisiaj ochotę na thriller/dramat psychologiczny, taki bardzo wciągający, niekoniecznie wiadomo o co chodzi, dający do myślenia :> Coś w stylu: Memento, Mechanik, Piekny Umysł, Fight Club, Shutter Island z Dicaprio,The Jacket itd. Pomożecie? :roza:
Ostatnio zmieniony 24 mar 2017, 17:15 przez Domcia2605, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 24 mar 2017, 18:43

Wymyśliłam sobie, że mam dzisiaj ochotę na thriller/dramat psychologiczny, taki bardzo wciągający, niekoniecznie wiadomo o co chodzi, dający do myślenia :> Coś w stylu: Memento, Mechanik, Piekny Umysł, Fight Club, Shutter Island z Dicaprio,The Jacket itd. Pomożecie? :roza:

Donnie Darko
Obłęd
Numer 23
Drabina Jakubowa
Czarny łabędź
Zaginiona dziewczyna
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 25 mar 2017, 0:10

'Dar' byl b.fajny

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 25 mar 2017, 3:26

Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Donnie Darko
Obłęd
Numer 23
Drabina Jakubowa
Czarny łabędź
Zaginiona dziewczyna

Dziękuje! Tych nie oglądałam. Gone girl słyszałam, że się dłuży i nie mogę się zebrać. Mam podświadoma blokadę przed długimi filmami, z tego względu wielu klasyków nie widziałam. :banghead:
benz pisze:

'Dar' byl b.fajny

:roza:
Ostatnio zmieniony 25 mar 2017, 3:27 przez Domcia2605, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 29 mar 2017, 23:09

Dziewczyny, jakbyście w kinie trafiły na trailer "Get out", to zatykać uszy, zasłaniać oczy... nie wiem, jaki kretyn zmontował trailer do thrillera w taki sposób... :banghead: jest bardzo długi, zdradza masę szczegółów, spoiler na spoilerze, pokazane chyba wszystkie kluczowe zwroty akcji. Grr.

A "Life" swoją drogą niezły, akcja logicznie się rozwija, trzyma w napięciu do końca. Parę zastrzeżeń mam, ale miłośnikom gatunku powinien się spodobać.

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 30 mar 2017, 21:11

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dziewczyny, jakbyście w kinie trafiły na trailer "Get out", to zatykać uszy, zasłaniać oczy... nie wiem, jaki kretyn zmontował trailer do thrillera w taki sposób... :banghead: jest bardzo długi, zdradza masę szczegółów, spoiler na spoilerze, pokazane chyba wszystkie kluczowe zwroty akcji. Grr.

A "Life" swoją drogą niezły, akcja logicznie się rozwija, trzyma w napięciu do końca. Parę zastrzeżeń mam, ale miłośnikom gatunku powinien się spodobać.

too late... widziałam i coś czuję, że wiem juz o tym filmie wszystko XD w ogóle olstatnio boję się oglądać zwiastuny - nie tak dawno byłam na komedii 'dlaczego on' i dosłownie w trailerze była ujęta cała fabuła - od początku do końca xD

It od Kinga - może być sztos ;D

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 30 mar 2017, 21:47

too late... widziałam i coś czuję, że wiem juz o tym filmie wszystko XD w ogóle olstatnio boję się oglądać zwiastuny - nie tak dawno byłam na komedii 'dlaczego on' i dosłownie w trailerze była ujęta cała fabuła - od początku do końca xD

It od Kinga - może być sztos ;D

Taa, widziałam już... za dzieciaka widziałam kawałki poprzedniej wersji i tak się bałam, że do dziś nie czytałam książki :brzydal: . Doszły mnie słuchy, ze ten film jest bliższy powieści, tzn. jest jeszcze okrutniej i bardziej psychodelicznie i jak ten góral po weselu... waham się, czy się w to zagłębiać :D. Czytałaś Kinga?

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 30 mar 2017, 22:42

night prowler pisze:Taa, widziałam już... za dzieciaka widziałam kawałki poprzedniej wersji i tak się bałam, że do dziś nie czytałam książki :brzydal: . Doszły mnie słuchy, ze ten film jest bliższy powieści, tzn. jest jeszcze okrutniej i bardziej psychodelicznie i jak ten góral po weselu... waham się, czy się w to zagłębiać :D. Czytałaś Kinga?

mam na czytniku już od dłuższego czasu, ale cykam się :D już na trailerze czułam się nieswojo, szczególnie ta ostatnia scena :saw: jednak myślę, że w końcu się zbiorę XD mkojego ulubionego \Misery\ na pewno nie pobije, ale może być dobre :D

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 30 mar 2017, 23:00

night prowler pisze:Taa, widziałam już... za dzieciaka widziałam kawałki poprzedniej wersji i tak się bałam, że do dziś nie czytałam książki :brzydal: . Doszły mnie słuchy, ze ten film jest bliższy powieści, tzn. jest jeszcze okrutniej i bardziej psychodelicznie i jak ten góral po weselu... waham się, czy się w to zagłębiać :D. Czytałaś Kinga?

mam na czytniku już od dłuższego czasu, ale cykam się :D już na trailerze czułam się nieswojo, szczególnie ta ostatnia scena :saw: jednak myślę, że w końcu się zbiorę XD mkojego ulubionego \Misery\ na pewno nie pobije, ale może być dobre :D

Misery to majstersztyk, więc pewnie nie, ale to podobno zupełnie inna stylistyka. W niedawnej rozmowie kumpel kilkakrotnie użył słowa pokurwione, żeby opisać, co tam King odstawia i stwierdził, że inaczej się tego ująć nie da. No i właśnie...cykam się, ale coraz bardziej skuszona... :torba:

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 04 kwie 2017, 21:10

Kolejny skopany zwiastun, który odradzam to Anabelle. Wyskoczył mi jako reklama przed filmem na yt więc nieświadoma obejrzałam. Zdradzili w nim praktycznie wszystko XD
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2017, 21:11 przez benz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 29 kwie 2017, 23:05

Widziałam Get out/Uciekaj. Rewelacyjnie zrobiony film, świetnie nakreślone postacie, rewelacyjna karykatura białych liberałów w środowisku dziewczyny, świetne dialogi zdjęcia... ale thriller z tego takise. Polecam i tak, ale zdecydowanie nie w kategorii dreszczowca.

Awatar użytkownika
tragus

Postautor: tragus » 30 kwie 2017, 9:03

Widziałam Get out/Uciekaj. Rewelacyjnie zrobiony film, świetnie nakreślone postacie, rewelacyjna karykatura białych liberałów w środowisku dziewczyny, świetne dialogi zdjęcia... ale thriller z tego takise. Polecam i tak, ale zdecydowanie nie w kategorii dreszczowca.

W takim razie do jakieggo gatunku według Ciebie mu bliżej? Chciałam wyciągnąć na niego kolegę, który nie libi klimatów thrillerowo - horrorowych, więc może jest jakaś nadzieja :D

Wróć do „Kino i TV”