Horrory&thrillery

Filmy, seriale, reality show, programy edukacyjne itp.
Awatar użytkownika
benz

Re: Horrory&thrillery

Postautor: benz » 20 paź 2016, 20:21

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość
sziket pisze:zobacz cytowaną wiadomość
monializa pisze:zobacz cytowaną wiadomość

The Witch to świetny film.

IMHO fajny pomysł, genialny klimat i kiepska końcówka, ostatnie sceny (z ogniskiem) są moim zdaniem zbędne (i marnie zrobione).

W moim odczuciu film ma kilka niesamowicie mocnych stron ale i jedną, która moze mu odebrać duzo punktów jako horrorowi.

Przede wszystkim jest przepięknie zrobiony - dialogi i język (cudo), set design, kostiumy, zdjęcia, muzyka, gra aktorska i obsada, wszystko miodzio. Koncept też mi sie bardzo podoba ale wydaje mi sie, że to nie tyle dobry horror (film, po którym oczekujemy dreszczy, krzyków strachu i tak dalej) co po prostu dobry film o bardzo niepokojącym klimacie.

Edit: a, zapomniałam powiedzieć o końcówce i rozwiązaniu filmu - to dla mnie jeden z najsłabszych punktów filmu, wolałabym więcej niedopowiedzien i zakończenie otwarte do interpretacji.

napisane w punkt. W sumie nie wiem jak określiłabym gatunek - baśń? oświećcie mnie proszę. :amen:

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 20 paź 2016, 20:35

Jeszcze to Wam polecam, naprawdę dobrze zrobiony horror
http://www.filmweb.pl/film/Dotkni%C4%99cie+mroku-2013-697165

Polećcie coś strasznego i mało znanego, ale bez gore. Już tak dawno nie bałam się na horrorze :( . Ostatnio jakiś lekki dreszczyk miałam na tym
http://www.filmweb.pl/film/Ghoul-2015-738155
Może kojarzycie taki horror, wydaje mi się, że też słowiańsko-europejski, niskobudżetowy. Dom z opętaną kobietą w środku, wchodzą tam ludzie z kamerą, na końcu udaje się dwóm osobom wydostać, jeden koleś wraca po kamerę i dopada go ta opętana. Straszny był, obejrzałabym, ale nie wiem kompletnie co to było, pomóżcie :prosi: .

Z chęcią obejrzę w weekend :cool:
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 20 paź 2016, 20:47

A planujecie wybrać się na Ouija 2? http://www.filmweb.pl/film/Ouija%3A+Narodziny+z%C5%82a-2016-733392
Waham się co wybrać na seans rocznicowy z niemężem i myślę, że może być spoko, ale nie chciałabym się wynudzić jak na Annabelle XD

Awatar użytkownika
monializa

Postautor: monializa » 20 paź 2016, 21:24

benz pisze:zobacz cytowaną wiadomość
A planujecie wybrać się na Ouija 2? http://www.filmweb.pl/film/Ouija%3A+Narodziny+z%C5%82a-2016-733392
Waham się co wybrać na seans rocznicowy z niemężem i myślę, że może być spoko, ale nie chciałabym się wynudzić jak na Annabelle XD

Nie wybieram się, a to robi ta sama ekipa co jedynkę? Bo to słabe było chyba co nie? Nie pamiętam.

Jaki jest Wasz ulubiony temat horrorów? Dla mnie czarownice to jest właśnie to, a na drugim miejscu voodoo i praktycznie tylko te tematy mnie "straszą".
To zakończenie The Witch jest takie trochę jak z bajki i słabo się komponuje z filmem, ale powiem Wam, że ten wielki kadr jak ona wchodzi nago do czarnego lasu jest dla mnie straszy.
BTW gdybym w realu zobaczyła zlot czarownic tzn. natknęłabym się w nocy, w lesie, na nagie kobiety przy ognisku, krzyczące coś chórem to bym zeszła ze strachu.

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 20 paź 2016, 21:44

Nie wybieram się, a to robi ta sama ekipa co jedynkę? Bo to słabe było chyba co nie? Nie pamiętam.

Jaki jest Wasz ulubiony temat horrorów? Dla mnie czarownice to jest właśnie to, a na drugim miejscu voodoo i praktycznie tylko te tematy mnie "straszą".
To zakończenie The Witch jest takie trochę jak z bajki i słabo się komponuje z filmem, ale powiem Wam, że ten wielki kadr jak ona wchodzi nago do czarnego lasu jest dla mnie straszy.
BTW gdybym w realu zobaczyła zlot czarownic tzn. natknęłabym się w nocy, w lesie, na nagie kobiety przy ognisku, krzyczące coś chórem to bym zeszła ze strachu.

https://www.rottentomatoes.com/m/ouija_origin_of_evil/ tu przedstawia sie dobrze ;D u mnie przewodza duchy i psychopaci :saw:

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 20 paź 2016, 22:56

Mnie straszą nawiedzone lalki (boję się lalek i klaunów także tego..)
Masikura.

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 21 paź 2016, 11:35

Ja się boję duchów, demonów, opętań i innych takich paranormalnych ;)

Oglądaliśmy wczoraj Lights Out. Moim zdaniem bardzo ciekawa historia, trochę coś innego niż się ostatnio pojawia, ale horrorem bym tego nie nazwała. Mimo wszystko dobrze się oglądało. :)

Awatar użytkownika
radzka

Re: RE: Re: Horrory&thrillery

Postautor: radzka » 30 paź 2016, 1:41

monializa pisze:

Ja tez kocham tematyke voodoo w horrorach. Niestety malo znam :( opro z tego właśnie poganskie, cos jak The Witch lub np The lords of salem Zombiego.
A Ty co polecasz z voodo? Ja znam tylko klucz do koszmaru (hoodoo), Josabelle i jakis jeden, nie pamietam tytulu

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

mychusz

Postautor: mychusz » 30 paź 2016, 2:05

Mój Niemąż był na Prostej historii o morderstwie. Podobno dobry. Niestety ja będę musiała poczekać żeby obejrzeć gdzieś w tv, bo żadna z moich koleżanek raczej nie czuje bluesa jeśli chodzi o thrillery.

Awatar użytkownika
monializa

Re: RE: Re: Horrory&thrillery

Postautor: monializa » 30 paź 2016, 10:26

radzka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
monializa pisze:

Ja tez kocham tematyke voodoo w horrorach. Niestety malo znam :( opro z tego właśnie poganskie, cos jak The Witch lub np The lords of salem Zombiego.
A Ty co polecasz z voodo? Ja znam tylko klucz do koszmaru (hoodoo), Josabelle i jakis jeden, nie pamietam tytulu

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

Temat voodo jest taki filmowy, a tak mało jest tego, już od lat marzy mi się jakiś realistyczny, naprawdę straszy horror. Ze specyficznym klimatem to "Harry Angel" i "Wąż i Tęcza".
Ostatnio zmieniony 30 paź 2016, 13:32 przez monializa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 30 paź 2016, 13:17

Daziewczyny, byliśmy na Ouija 2 i bardzo nam się podobał :) wiadomo, elementy strachu były czasem dość przewidywalne i jeden moment, był taki trochę z dupy. Myślę, że na naszą ocenę wpłynęło oglądanie go przy pełnej sali ludzi, którzy reagowali dość emocjonalnie :policja: Aczkolwiek w niektórych momentach miałam dreszcze i gtęsią skórkę. Kolejnym plusem wg mnie było zakończenie ;)

Lights out - też wczoraj obejrzeliśmy i stwierdziłam , że bohater grający chłopaka głównej bohaterki jest chyba jedną z niewielu postaci zachowujących się racjonalnie w tego typu filmach :banan: generalnie nie był to zły film, mz 3 razy się wystraszyłam. A obejrzeliśmy to od razu po powrocie z kina, więc w sumie potraktowałam ten film jako wytchnienie po strachu z kin a, hahaha :D

Jeszcze muszę znależć coś fajnego na dzisiaj, bo później znowu tydzień będę słomianą wdową więc musimy ponadrabiać :wisi:

Awatar użytkownika
monializa

Postautor: monializa » 30 paź 2016, 13:40

Daziewczyny, byliśmy na Ouija 2 i bardzo nam się podobał :) wiadomo, elementy strachu były czasem dość przewidywalne i jeden moment, był taki trochę z dupy. Myślę, że na naszą ocenę wpłynęło oglądanie go przy pełnej sali ludzi, którzy reagowali dość emocjonalnie :policja: Aczkolwiek w niektórych momentach miałam dreszcze i gtęsią skórkę. Kolejnym plusem wg mnie było zakończenie ;)

Lights out - też wczoraj obejrzeliśmy i stwierdziłam , że bohater grający chłopaka głównej bohaterki jest chyba jedną z niewielu postaci zachowujących się racjonalnie w tego typu filmach :banan: generalnie nie był to zły film, mz 3 razy się wystraszyłam. A obejrzeliśmy to od razu po powrocie z kina, więc w sumie potraktowałam ten film jako wytchnienie po strachu z kin a, hahaha :D

Jeszcze muszę znależć coś fajnego na dzisiaj, bo później znowu tydzień będę słomianą wdową więc musimy ponadrabiać :wisi:

Jak mówisz, że ludzie w kinie fajnie reagują to może się skuszę.
Najfajniej z kina wspominam Rec2, nocny seans i na sali naprawdę "wczujka". A potem gwóźdź wieczoru, wracamy z koleżanką do niej i po drugiej stronie ulicy, w oddali widać zafoliowaną, oświetloną na zielono kamienicę :?

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 30 paź 2016, 13:44

Najfajniej z kina wspominam Rec2, nocny seans i na sali naprawdę "wczujka". A potem gwóźdź wieczoru, wracamy z koleżanką do niej i po drugiej stronie ulicy, w oddali widać zafoliowaną, oświetloną na zielono kamienicę :?

Hahahaha :wisi:
Ja najlepiej będę wspominać chyb a właśnię Ouija i Obecność 2 - cała sala miałam wrażenie że się trzęsła ze strachu.
Natomiast najbardziej zrąbany miałam chyba seans Sinister 2 - masa gimbów w koło, którzy ciągle się śmiali, krzyczeli etc. Chyba musiałabym obejrzęć ten film 2 raz, żeby móc go prawidłowo ocenić. A i 'Koszmar z ulicy wiążów' głownie kojarzy mi się z tym, że jakis chłopak wylał na mnie i na kole żankę duża colę - od tak chlusnął nią po sali i doprawił popcornem. :torba: :wtf:

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 30 paź 2016, 14:17

Ja najlepiej będę wspominać chyb a właśnię Ouija i Obecność 2 - cała sala miałam wrażenie że się trzęsła ze strachu.
Natomiast najbardziej zrąbany miałam chyba seans Sinister 2 - masa gimbów w koło, którzy ciągle się śmiali, krzyczeli etc. Chyba musiałabym obejrzęć ten film 2 raz, żeby móc go prawidłowo ocenić. A i 'Koszmar z ulicy wiążów' głownie kojarzy mi się z tym, że jakis chłopak wylał na mnie i na kole żankę duża colę - od tak chlusnął nią po sali i doprawił popcornem. :torba: :wtf:

O kurcze, współczuje :(

Ja najlepiej wspominam seans Rec (te krzyki na sali) i ogólnie seanse niszowe (ludzie poprzebierani za postacie z filmów, biegajacy albo krzyczący na sali w kluczowych momentach) i festiwalowe (Wampiriada na plaży <3).
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
monializa

Postautor: monializa » 30 paź 2016, 21:50

O kurcze, współczuje :(

Ja najlepiej wspominam seans Rec (te krzyki na sali) i ogólnie seanse niszowe (ludzie poprzebierani za postacie z filmów, biegajacy albo krzyczący na sali w kluczowych momentach) i festiwalowe (Wampiriada na plaży <3).

Nigdy na czymś takim nie byłam, a chciałabym. Jeden z moich ulubionych motywów w Krzyku to ten Stabathon :rock:

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 31 paź 2016, 16:58

Planujecje dzisiaj maraton horrorow? Ja nie mam pomyslu co dzisiaj ogladac, podzielcie sie swoimi pomyslami :)

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 31 paź 2016, 17:48

Domcia2605 pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Planujecje dzisiaj maraton horrorow? Ja nie mam pomyslu co dzisiaj ogladac, podzielcie sie swoimi pomyslami :)

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

Ja nie chcę sama oglądać horrorów, ale intryguje mnie ten thriller http://www.filmweb.pl/film/Go%C5%9B%C4%87-2014-707107 :D może mi się uda go obejrzeć :D

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 01 lis 2016, 0:20

My dzisiaj jakoś niehorrorowo i oprócz horroro-komedii oglądaliśmy moją ulubioną komedie romantyczną - Deadpool.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 01 lis 2016, 11:23

My dzisiaj jakoś niehorrorowo i oprócz horroro-komedii oglądaliśmy moją ulubioną komedie romantyczną - Deadpool.

:serce: uwielbiam <3 jakie horroro-komedie polecasz? Ja widziałam tylko 'porabani' i niby fajne, ale nie umiem się przekonać do takiej kombinacji :D

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 01 lis 2016, 12:15

:serce: uwielbiam <3 jakie horroro-komedie polecasz? Ja widziałam tylko 'porabani' i niby fajne, ale nie umiem się przekonać do takiej kombinacji :D

Oprócz The Final Girls i właśnie Tucker & Dale vs Evil, Shaun of the Dead (cornetto trilogy <3), Zombieland, Lesbian Vampire Killers i kilku niskobudżetowych niszowców (typu Wasting Away) to lata 80te (+/-) to kopalnia takich klimatów (na przyklad Miracle Mile, Night of the Comet, Attack of the Killer Tomatoes, Fright Night (1985) i już takie bardziej ciekawostki jak Tales from the Dark Side: The Movie (debiut na srebrnym ekranie Julianne Moore), Creepshow (Leslie Nielsen jako psychol, Stephen King jako wiejski głupek) czy Bad Taste (si-fi horroro komedia w reżyserki Petera Jacksona o budżecie równowartości kanapki z tuńczykiem)). O Evil Dead nie wspominam, bo oczywistość.

Jak pisać NA SZARO?

Wróć do „Kino i TV”