Wątek filmowo-serialowy

Filmy, seriale, reality show, programy edukacyjne itp.
Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Re: Wątek filmowo-serialowy

Postautor: Kumiho » 13 sty 2018, 21:12

Polecam dokument na weekend, Alpha Go, dostępny na Netflix.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 16 sty 2018, 12:58

Obejrzałam Good time na netflix - bardzo mi się podobał :ok: Trochę żałuję, że drugiego brata było tak mało.

Awatar użytkownika
meeow

Postautor: meeow » 16 sty 2018, 13:37

A ja polecę The End of the F***ing World. Szkoda tylko, że to takie krótkie, bo połyka się w całości. I mam nadzieję, że zostawią takie otwarte zakończenie i nie zrobią drugiego sezonu :prosi:

Za 4 sezon Black Mirror nie potrafię się zabrać, odpaliłam pierwszy odcinek, obejrzałam kawałek i wyłączyłam. Może zrobię kolejne podejście albo ominę ten odcinek i pojadę z kolejnymi :brzydal:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 16 sty 2018, 13:50

dla co bym nie ogladala drugi sezon jest kryzysowy. roztrzyga sie czy ogladam dalej, czy nie. z BM dalam sobie spokoj :brzydal:

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 16 sty 2018, 14:25

meeow pisze:zobacz cytowaną wiadomość
A ja polecę The End of the F***ing World. Szkoda tylko, że to takie krótkie, bo połyka się w całości. I mam nadzieję, że zostawią takie otwarte zakończenie i nie zrobią drugiego sezonu :prosi:

Za 4 sezon Black Mirror nie potrafię się zabrać, odpaliłam pierwszy odcinek, obejrzałam kawałek i wyłączyłam. Może zrobię kolejne podejście albo ominę ten odcinek i pojadę z kolejnymi :brzydal:

Z The End of the F***ing World miałam na początku problem, dopiero po trzecim odcinku się wciągnęłam. I końcówka mi się podobała. Też bym wolała, żeby został tylko jeden sezon. Lepszy dobry miniserial, niż zły serial :D

Oglądałam pierwszy odcinek Black Mirror jako ostatni :brzydal:

ajah

Postautor: ajah » 19 sty 2018, 10:55

meeow pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ten serial jest cudny :serce:

W końcu zabrałam się za House of cards. Przepadłam :brzydal:

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 20 sty 2018, 18:01

właśnie skończyłam the end of the f***** world. Super, super i jeszcze raz super! Martwię się tylko, że coś przebąkują o 2 sezopnie, a jednak to zakonczenie robi całą robotę :D

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 05 lut 2018, 13:25

Trailer nowego sezonu Westworld, lalala

Obejrzałam Altered carbon. Po tym, jak przeczytałam na necie kolejną skargę :brzydal: , że to wariacja nt. Bladerunnera nie mogłam nie sprawdzić. Jest super, polecam nie tylko fanom s-f.
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 06 lut 2018, 17:46

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Obejrzałam Altered carbon. Po tym, jak przeczytałam na necie kolejną skargę :brzydal: , że to wariacja nt. Bladerunnera nie mogłam nie sprawdzić. Jest super, polecam nie tylko fanom s-f.

Muszę w końcu dokończyć pierwszy sezon, odkładam to i odkładam. :facepalm:

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 07 lut 2018, 23:17

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Też obejrzałam Altered Carbon i co prawda żadnych bladerunnerowych rzeczy tam nie widze to mam inny problem - to by mógł być film telewizyjny albo trzyodcinkowy miniserial. To jak ten serial jest bezcelowo rozwleczony... Eh, muszę przeczytać książkę, podobno jest dużo lepsza.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

aleksandra92

Postautor: aleksandra92 » 12 lut 2018, 21:16

Pamiętam te czasy, kiedy popularny był serial "Lost". Kiedy obejrzałam pierwszy odcinek, nie mogłam odpuścić :)

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 13 lut 2018, 11:52

Kumiho pisze:
Też obejrzałam Altered Carbon i co prawda żadnych bladerunnerowych rzeczy tam nie widze to mam inny problem - to by mógł być film telewizyjny albo trzyodcinkowy miniserial. To jak ten serial jest bezcelowo rozwleczony... Eh, muszę przeczytać książkę, podobno jest dużo lepsza.

Ty może nie, jak głębiej siedzisz w klimatach s-f ale dla wielu ludzi, nawet krytyków filmowych, taki cyberpunk noir, okraszony monologami o istocie człowieczeństwa wręcz woła "Blade runner" :mrgreen: .

Myślę, że obiektywnie możesz mieć racje, serial momentami tracił tempo, za dużo było ekspozycji i dosłowności, szczególnie w scenach wspomnień z rebelii. Mi było potrzeba takiego dobrego i niegłupiego tasiemca s-f i tego głodu lepsza a krótsza seria by nie wypełniła ;).
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

ajah

Postautor: ajah » 14 lut 2018, 15:56

Obejrzałam Big little lies. Świetnie zrobiony. :love: Mam nadzieję, że bedzie drugi sezon.

Awatar użytkownika
Hermiona

Postautor: Hermiona » 14 lut 2018, 16:32

Mi również bardzo przypadł do gustu Altered Carbon. Faktycznie trochę rozwleczony i im dalej tym według mnie fabuła słabsza, ale sam klimat serialu na tyle mnie urzekł, ze cały sezon obejrzałam jednego dnia :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
pesstka90

Postautor: pesstka90 » 14 lut 2018, 17:23

ajah pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Obejrzałam Big little lies. Świetnie zrobiony. :love: Mam nadzieję, że bedzie drugi sezon.

Będzie, już potwierdzone. Podobno nawet Meryl Streep ma się w nim pojawić :)
________________________________________________________________________________________________________

"Wiara w zwycięstwo źródłem sukcesu." - H.J. Wagner

http://www.pocisk.org

Awatar użytkownika
meeow

Postautor: meeow » 14 lut 2018, 17:44

ajah pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ja w końcu też obejrzałam i jak dla mnie książka lepsza (nic nowego u mnie :brzydal: ). Co nie zmienia faktu, że serial świetnie zrealizowany, te ujęcia, soundtrack, bardzo przyjemnie się to oglądało :ok:

Awatar użytkownika
Sasabina

Postautor: Sasabina » 15 lut 2018, 20:31

a ja polece film: "Polka king" ge-nial-ny ! :banan:

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 16 lut 2018, 9:37

Wczoraj nie mogłam usnąć, więc obejrzałam polecany przez wielu Trzy bilboardy za Ebbing, Missouri. Rewelacja. Ktoś napisał na FW, że od pierwszej minuty filmu już szkoda, że film się skończy. Kocham ten film za klimat. Wspaniałe kreacje aktorskie, świetne dialogi. 9/10! Nie pamiętam, kiedy w filmie co kilka(naście) minut mówiłam pod nosem 'o kurde!'.
Niemiłość (film w reżyserii Zwiagincewa, znanego m.in. z Lewiatana) - portret psychologiczny małżeństwa, które się rozwodzi. Dramat rodzinny, w tle którego widać odrobinę (korpo) Rosji, różnych relacji w rodzinie, okraszone na końcu puentą polityczną (nie wiem, czy to było potrzebne). 8/10
Twój Vincent - obejrzałam dwa razy. Dla mnie klimat był baśniowy, 'malowniczy', niesamowicie przyjemnie się to oglądało. Sam seans jest dosyć wymagający w związku z tak płynną zmianą 'obrazu'. Ja oglądałam dwa razy, w kinie i w domu. 8/10
Ostatnio zmieniony 16 lut 2018, 9:38 przez elorap, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
pesstka90

Postautor: pesstka90 » 16 lut 2018, 10:52

elorap pisze:Wczoraj nie mogłam usnąć, więc obejrzałam polecany przez wielu Trzy bilboardy za Ebbing, Missouri. Rewelacja. Ktoś napisał na FW, że od pierwszej minuty filmu już szkoda, że film się skończy. Kocham ten film za klimat. Wspaniałe kreacje aktorskie, świetne dialogi. 9/10! Nie pamiętam, kiedy w filmie co kilka(naście) minut mówiłam pod nosem 'o kurde!'.[/b]

Na mnie też ten film zrobił ogromne wrażenie. Fabularnie świetny, aktorsko też mistrzostwo - oscarowe pewniaki, do tego muzyka, która tak cudownie pasuje, podkręca emocje jeszcze bardziej.
No i postać grana przez Woodego Harrelsona i jego listy mnie rozwaliły zupełnie.

Obejrzałam też Tamte dni, tamte noce. Chalamet bardzo dobry :love:
Generalnie fajny, dobrze zrobiony film, z baardzo dobrą końcówką. Ostatnie sceny chwytają za serce mocno.

Za to chwalony też mocno Kształt wody mnie nie ujął jakoś specjalnie, chociaż wcześniejsze filmy del Toro mi się raczej podobały.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2018, 10:54 przez pesstka90, łącznie zmieniany 2 razy.
________________________________________________________________________________________________________

"Wiara w zwycięstwo źródłem sukcesu." - H.J. Wagner

http://www.pocisk.org

Awatar użytkownika
elorap

Postautor: elorap » 16 lut 2018, 13:02

Tamte dni, tamte noce też mam na kompie, ale muszę być wypoczęta, bo mam wersję z angielskimi napisami.
Mnie też listy rozwaliły. Muszę jednak przyznać, że to jeden z niewielu filmów, gdzie niemal żaden z aktorów mnie nie wkurzał i (prawie) wszystkich lubiłam.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2018, 13:04 przez elorap, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Kino i TV”