Horrory&thrillery

Filmy, seriale, reality show, programy edukacyjne itp.
Awatar użytkownika
night prowler

Re: Horrory&thrillery

Postautor: night prowler » 30 kwie 2017, 12:18

tragus pisze:W takim razie do jakieggo gatunku według Ciebie mu bliżej? Chciałam wyciągnąć na niego kolegę, który nie libi klimatów thrillerowo - horrorowych, więc może jest jakaś nadzieja :D

No to taki obyczajowy film "with a twist" ;). Fajnie wplecione wątki humorystyczne i thrillerowe motywy, ale góruje nad nimi bogata obyczajowa baza. Myślę, że kolega nie będzie na nim cierpiał, bo film nie zamyka się w jednym gatunku i w tym jego siła.

A wiem, co jeszcze chciałam powiedzieć: że to przede wszystkim rewelacyjna satyra.

Nie umiem pisać o filmach :torba:
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2017, 20:26 przez night prowler, łącznie zmieniany 1 raz.
...but your dad just calls me Anya

robię zdjęcia kalkulatorem

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 13 lip 2017, 10:51

DZIEWCZYNYYYYYYYYYYYYYYY
Poratujecie jakimś świeżym horrorem lub thrillerem?
Ostatnio posucha straszna, nie mamy już co z niemężem oglądać :cry:

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 13 lip 2017, 12:32

benz pisze:zobacz cytowaną wiadomość
DZIEWCZYNYYYYYYYYYYYYYYY

A jaki klimat? My teraz lecimy serial Mist, pierwsze odcinki spoko.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 13 lip 2017, 15:56

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość
DZIEWCZYNYYYYYYYYYYYYYYY

Jestem otwarta na wszelkie propozycje, tyle że seriale odpadają - niemaz bardzo nie lubi i akceptuje jedynkę grę o tron :(

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 13 lip 2017, 18:38

DZIEWCZYNYYYYYYYYYYYYYYY

Jestem otwarta na wszelkie propozycje, tyle że seriale odpadają - niemaz bardzo nie lubi i akceptuje jedynkę grę o tron :(

Hm, Pontypool pewnie widziałaś, Enemy (2013) ma ciekawy koncept, ale jest dość specyficzny (taki raczej dreszczowiec psychologiczny, film na zasadzie o co chodzi), You're next (2013) to home invasion/slasher, nic ambitnego ale dużo sztucznej krwi i ciachania. The Burrowers (chyba 2008) to taki trochę w klimacie kowbojskim horror z ciekawym pomysłem, ale jest dziwnie poprowadzony - albo Ci się spodoba albo Cię wynudzi na maksa. Dance of the dead (2008) jest sucharki jak wiór jeśli chodzi o świeżość, jest prom night i atakują zombie, przy winku można się pośmiać. A friend for the end of the world jest takim katastroficznym trochę słodkim trochę gorzkim filmem, taki raczej sf/obyczajowy z końcem świata w tle, coś jak This is the end ale na smutno a nie na wesoło.

Nie wrzucam wbrew listę nic starszego, bo nie każdy lubi, ale taki przegląd gatunków masz, nic z tych pozycji jakoś ambitne nie jest ale może czegoś jeszcze nie widziałaś.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2017, 18:39 przez Kumiho, łącznie zmieniany 2 razy.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 13 lip 2017, 19:06

Hm, Pontypool pewnie widziałaś, Enemy (2013) ma ciekawy koncept, ale jest dość specyficzny (taki raczej dreszczowiec psychologiczny, film na zasadzie o co chodzi), You're next (2013) to home invasion/slasher, nic ambitnego ale dużo sztucznej krwi i ciachania. The Burrowers (chyba 2008) to taki trochę w klimacie kowbojskim horror z ciekawym pomysłem, ale jest dziwnie poprowadzony - albo Ci się spodoba albo Cię wynudzi na maksa. Dance of the dead (2008) jest sucharki jak wiór jeśli chodzi o świeżość, jest prom night i atakują zombie, przy winku można się pośmiać. A friend for the end of the world jest takim katastroficznym trochę słodkim trochę gorzkim filmem, taki raczej sf/obyczajowy z końcem świata w tle, coś jak This is the end ale na smutno a nie na wesoło.

Nie wrzucam wbrew listę nic starszego, bo nie każdy lubi, ale taki przegląd gatunków masz, nic z tych pozycji jakoś ambitne nie jest ale może czegoś jeszcze nie widziałaś.

jestem dziwna, bo wg mnie 'you're next' był super i polecam każdemu, kto prosi o jakąś rekomendacje horroru na wieczór XD
natomiast w kwestii a friend for the end of the world - płakałam jak bóbr, nigdy więcej XD [za to na this is the end płakałam ze śmiechu, kocham XD]
Nie widziałam Pontypool i Enemy, i jeśli polecasz tego z Gyllenhallem [którego ubóstwiam] to już wiem, co będziemy jutro oglądać :D
dziękuję :angel: :serce:

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 13 lip 2017, 20:18

jestem dziwna, bo wg mnie 'you're next' był super i polecam każdemu, kto prosi o jakąś rekomendacje horroru na wieczór XD
natomiast w kwestii a friend for the end of the world - płakałam jak bóbr, nigdy więcej XD [za to na this is the end płakałam ze śmiechu, kocham XD]
Nie widziałam Pontypool i Enemy, i jeśli polecasz tego z Gyllenhallem [którego ubóstwiam] to już wiem, co będziemy jutro oglądać :D
dziękuję :angel: :serce:

Ja lubię You're next właśnie za tempo, ciach, ciach, dobry film do oglądania w większym gronie, samej mi sie podobał ale znam i takich, co kręcą na niego nosem. Co do dwóch z końcem świata - miałam dokładnie to samo. I Pontypool polecam i Enemy, to dwa zupełnie różne filmy, więc ciężko mi powiedzieć co bardziej. Na pewno Enemy wymaga duzo więcej skupienia i uwagi, bliżej mu do Donnie Darko (przyrównuje gdyż i klimat i Jake) a Pontypool jest bardziej w klimacie np Dawn of The Dead (powiedzmy).

A, no i nie wrzuciłam w sumie nic z klasycznego "rodzina wprowadża sie do nawiedzonego domu" a We are still here ostatnio mi woadło w ręce, nie wiem czy juz go zaliczyłaś?

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
benz

Postautor: benz » 11 sie 2017, 8:48

Gdybyście miały już okazję obejrzeć nową część Anabelle - podzielcie się opinią :)bo my będziemy mogli iść dopiero za 2 tygodnie .

======
edit: jednak udało się iśc wcześniej. jestem bardzo zaskoczona, naprawdę dobra część - 1 była bardzo cienka, a to zaśługuje na takie 8 na 10 w skali oceny horrorów XD
Ostatnio zmieniony 17 sie 2017, 17:35 przez benz, łącznie zmieniany 1 raz.

dunja

Postautor: dunja » 20 sie 2017, 7:59

Gdybyście miały już okazję obejrzeć nową część Anabelle - podzielcie się opinią :)bo my będziemy mogli iść dopiero za 2 tygodnie .

======
edit: jednak udało się iśc wcześniej. jestem bardzo zaskoczona, naprawdę dobra część - 1 była bardzo cienka, a to zaśługuje na takie 8 na 10 w skali oceny horrorów XD

Mi też się podobała, dużo lepsza od 1. W dodatku jest fajne nawiązanie do Obecności :)

Wróć do „Kino i TV”