Pięty i stopy ładne i zdrowe.

Awatar użytkownika
Franka

Pięty i stopy ładne i zdrowe.

Postautor: Franka » 22 lip 2016, 13:15

Wątek mający na celu utrzymać lub poprawić urodę i zdrowie naszych stóp. :tupie:

Chciałabym podzielić się moim najnowszym odkryciem kosmetycznym dla stóp.
Nawilżający olejek lawendowy do stóp 3 w 1 z Avon.

Moje stopy mają skłonność do szybkiego rogowacenia, wysuszania się.
Olejek stosuję od 4 dni. Codziennie wieczorem kilkuminutowe wymoczenie w wodzie z nim, potem masaż samym olejkiem.
I rewelacyjna zmiana, pięty mam nie suche przez cały dzień. Nie ma tez na razie potrzeby użycia tarki czy pumeksu. A wcześniej stosując inne środki musiałam to robić co 2 - 3 dzień.
Jedyna wada tego olejku to opakowanie a właściwie jego zakrętka z niepraktycznym i irytującym wysuwanym korkiem.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
kodeina

Re: Pięty i stopy ładne i zdrowe.

Postautor: kodeina » 22 lip 2016, 16:47

Dobrze wiedzieć o tym olejku. Raczej nie przeglądam katalogów avonu, a też mam problem z przesuszonymi piętami. Kiedyś genialny krem do stóp miał oriflame, ale coś się w nim popsuło. Raz, że opakowanie dużo mniejsze, dwa, formuła zupełnie inna, lekka i mniej treściwa. Na chwilę obecną moja pielęgnacja do stóp opiera się na dwóch kremach: scholl heel repair oraz Lirene do stóp z 30% mocznikiem. Chętnie przetestuję coś nowego.
Dobry dzień to taki, kiedy przed snem wspominasz, a nie marzysz!

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 22 lip 2016, 19:15

Ja od wielu lat stosuję różne kremy, maści, naturalny olej kokosowy nawet. Jednak ten olejek lawendowy uważam za najlepszy ze wszystkich kosmetyków jakie miałam do tej pory do stóp. Smaruję też nim wierzch dłoni i też jakby widzę różnicę na korzyść w ich wyglądzie.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

oh!

Postautor: oh! » 22 lip 2016, 20:27

kodeina pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dobrze wiedzieć o tym olejku. Raczej nie przeglądam katalogów avonu, a też mam problem z przesuszonymi piętami. Kiedyś genialny krem do stóp miał oriflame, ale coś się w nim popsuło. Raz, że opakowanie dużo mniejsze, dwa, formuła zupełnie inna, lekka i mniej treściwa. Na chwilę obecną moja pielęgnacja do stóp opiera się na dwóch kremach: scholl heel repair oraz Lirene do stóp z 30% mocznikiem. Chętnie przetestuję coś nowego.

Najlepszy z najlepszych. O dziwo czerwony krem do stóp z Garniera jest całkiem w porządku, aż zdziwiona byłam. Więcej do polecenia nic nie mam a przetestowałam kremideł multum.

Awatar użytkownika
Lukrecja

Postautor: Lukrecja » 22 lip 2016, 22:51

Dziewczyny, jeśli używacie frezarki do stóp to proszę o porady, jaką warto kupić? Na użytek domowy, żeby nie kosztowała milionów monet i dawała efekt lepszy niż tarka, pumeks etc. ;)

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 23 lip 2016, 5:08

ja mam pedilady z superpharm, ale nie wiem czy to jest frezarka ;)

Agnes
BAN

Postautor: Agnes » 23 lip 2016, 8:47

kodeina pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Zgadzam się, najlepszy krem do stóp jaki kiedykolwiek używałam.

Awatar użytkownika
nulca

Postautor: nulca » 25 lip 2016, 9:05

ja aktualnie używam tego: http://www.dermedic.pl/pl/produkty/47/3 ... skore.html

sprawdza się super na stopy, ale podrażnia, gdy smaruję nim inne partie ciała.

Awatar użytkownika
Zajęczak
Ranga alternatywna: boa krztusiciel
Kontaktowanie:

Postautor: Zajęczak » 25 lip 2016, 9:29

Szczerze polecam Scholl Hard Skin Softening Cream - mimo zapachu, który działa na mnie odpychająco (dobra, koniec tego cackania: po prostu CUCHNIE) - nie rozstaję się z nim od ponad roku (czyli - odkąd go wypróbowałam). Jest po prostu fenomenalny; różnicę poczułam już po pierwszym użyciu i mimo że nie stosuję go jakoś wyjątkowo regularnie (no, ten zapach jest przeokrutny) - powiedziałabym że bardziej cyklicznie, w pewnych odstępach czasu - nie mam najmniejszego problemu ze skórą na piętach. Zapach trudno jest zmyć z dłoni, dlatego - mimo że jest to niewygodne i trudniej właściwie zaaplikować ów krem - wmasowuję go w gumowych rękawiczkach.
poczmistrz z Tczewa
Ostrożnie i nieśmiało informuję o kolejnym wpisie.

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 25 lip 2016, 9:32

Ja staram się używać przed i po sezonie skarpetek złuszczających, dają fajny ale niestety krótkotrwały efekt.
Masikura.

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 25 lip 2016, 12:10

sziket pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja staram się używać przed i po sezonie skarpetek złuszczających, dają fajny ale niestety krótkotrwały efekt.

Już od roku wiem o tych skarpetkach ale jakoś nie mam odwagi użyć.
Jak wyglądają nogi zaraz po użyciu? Można od razu iść w sandałach czy trzeba odczekać trochę aż się wszystko złuszczy?

Awatar użytkownika
magdalena

Postautor: magdalena » 25 lip 2016, 12:24

Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Jak wyglądają nogi zaraz po użyciu? Można od razu iść w sandałach czy trzeba odczekać trochę aż się wszystko złuszczy?

u mnie za pierwszym razem przez około tydzień nie było żadnych zmian. dopiero po 7 dniach zaczęły pojawiać się odchodzące płaty naskórka. w trakcie złuszczanie sandały odpadają, więc chyba wygodniej robić takie zabiegi jesienią/zimą. u mnie złuszczanie trwało jakie 4-5 dni.

za pierwszym razem efekt był super - mięciutkie, gładkie stopy.
za drugim razem w ogóle nie zauważyłam działania. może dlatego, że kupiłam inne skarpetki - te które polecała nissiax. te które u mnie działały były z hebe.

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 25 lip 2016, 12:34

magdalena pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

u mnie za pierwszym razem przez około tydzień nie było żadnych zmian. dopiero po 7 dniach zaczęły pojawiać się odchodzące płaty naskórka. w trakcie złuszczanie sandały odpadają, więc chyba wygodniej robić takie zabiegi jesienią/zimą. u mnie złuszczanie trwało jakie 4-5 dni.

za pierwszym razem efekt był super - mięciutkie, gładkie stopy.
za drugim razem w ogóle nie zauważyłam działania. może dlatego, że kupiłam inne skarpetki - te które polecała nissiax. te które u mnie działały były z hebe.

Dziękuję za odpowiedź. :roza:
To faktycznie te skarpetki tylko przed sezonem sandałkowym.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 27 lip 2016, 20:53

u mnie się te skarpetki zupelnie nie sprawdziły i w sumie nei wiem co winić
w ogóle mi po nich skóra nie schodzi

jedynie pokazują sie na nowo ewentualne pęcherze, które miałam

Awatar użytkownika
kocie

Postautor: kocie » 01 sie 2016, 8:13

ja zamiast drogich skarpetek używam maści na odciski z apteki za 3zł :P skład ten sam co w skarpetkach bo kwas salicylowy a można sobie dawkować efekt poprzez grubość i częstotliwość nakładania :)
Give up yourself unto the moment- the time is now! :kot:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 01 sie 2016, 8:16

kocie pisze:zobacz cytowaną wiadomość
ja zamiast drogich skarpetek używam maści na odciski z apteki za 3zł :P skład ten sam co w skarpetkach bo kwas salicylowy a można sobie dawkować efekt poprzez grubość i częstotliwość nakładania :)

zalezy które skarpetki. A skład tej maści jest taki, że fajnie, że Ci sprawdza, ale byłabym ostrożna w polecaniu innym. nakładając na całe stopy (jak skarpetki) można sobie zrobić niewyobrażalną krzywdę. Chyba, że chodzi o nakładanie tylko na pięty i paluch czyli tam, gdzie ma się zrogowacenia.

nie należy analizować składu kosmetyku tylko w stronę "co ma", ale też czego nie ma

Awatar użytkownika
kocie

Postautor: kocie » 01 sie 2016, 9:05

Fakt nie doprecyzowałam- nakładam tylko na pięty które mi rogowaceją i pękają, patent poleciła mi zaufana kosmetyczka więc nie mam oporu by polecać innym ;)

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 01 sie 2016, 9:09

Fakt nie doprecyzowałam- nakładam tylko na pięty które mi rogowaceją i pękają, patent poleciła mi zaufana kosmetyczka więc nie mam oporu by polecać innym ;)

no to spoko patent, tylko wtedy nie można powiedzieć, że to zamiast skarpet :> po skarpetach gubi się skórę z całych stóp, w dodatku również wierzchniej warstwy...

Awatar użytkownika
kocie

Postautor: kocie » 01 sie 2016, 9:15

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość

no to spoko patent, tylko wtedy nie można powiedzieć, że to zamiast skarpet :> po skarpetach gubi się skórę z całych stóp, w dodatku również wierzchniej warstwy...

no właśnie poleciałam skrótem myślowym bo ogólnie problemu ze stopami nie mam tylko te nieszczęsne pięty ;) więc skarpetki kupiłam z myślą o nich ale niestety efekt był żaden :) pięty nietknięte a ze stóp skóra ledwo co schodziła i to tylko w kilku miejscach ;)

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 01 sie 2016, 9:18

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość

no właśnie poleciałam skrótem myślowym bo ogólnie problemu ze stopami nie mam tylko te nieszczęsne pięty ;) więc skarpetki kupiłam z myślą o nich ale niestety efekt był żaden :) pięty nietknięte a ze stóp skóra ledwo co schodziła i to tylko w kilku miejscach ;)

tak, to bardzo słuszna uwaga - ja muszę przed skarpetkami nakładać na pięty i tak oddzielny preparat, żeby je "wstępnie" złuszczyć, moje pięty są bardzo problematyczne, więc jeśli ktoś ma tylko tam duży problem to skarpetki są średnio dla niego, ja lubię generalne uczucie wygładzenia na całych stopach jakie dają :)

Wróć do „Sport i zdrowie”