Biały kieł i Klub Wiewiórka czyli ząbki nasze kochane

Awatar użytkownika
Franka

Biały kieł i Klub Wiewiórka czyli ząbki nasze kochane

Postautor: Franka » 21 lip 2016, 16:09

O wszystkim co związane z zębami. Pasty, wybielacze, szczoteczki i inne wiadomości służące urodzie naszych zębów. :mrgreen:

Na początek mam pytanie.
Czy warto kupić pastę do zębów ze srebrem?
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

oh!

Re: Biały kieł i Klub Wiewiórka czyli ząbki nasze kochane

Postautor: oh! » 21 lip 2016, 17:42

Jest gdzieś w sieci zestawienie past pod względem RDA?

OliOli

Re: RE: Re: Biały kieł i Klub Wiewiórka czyli ząbki nasze kochane

Postautor: OliOli » 27 lip 2016, 18:27

oh! pisze:Jest gdzieś w sieci zestawienie past pod względem RDA?

Szukałam kiedyś, jedyne czego się doszukalam to ze Elmexy mają współczynnik RDA w granicach uznawanych za niski, najniższy z nich ma ten zielony, sensitive. Większość drogeryjnych past to raczej te z duża zawartościa ścierniwa...

Wysłane z mojego C2005 przy użyciu Tapatalka

oh!

Postautor: oh! » 27 lip 2016, 18:31

OliOli pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Szukałam kiedyś, jedyne czego się doszukalam to ze Elmexy mają współczynnik RDA w granicach uznawanych za niski, najniższy z nich ma ten zielony, sensitive. Większość drogeryjnych past to raczej te z duża zawartościa ścierniwa...

Właśnie też się doszukałam Elmexów, BlanX, Meridol i Sensodyne 'Zwykle współczynnik RDA dla past Sensodyne® wynosi od okolo 32 do 155, w zależności od wariantu'

Reszta producentów milczy :/

OliOli

Re: RE: Re: RE: Re: Biały kieł i Klub Wiewiórka czyli ząbki nasze kochane

Postautor: OliOli » 27 lip 2016, 19:50

oh! pisze:
OliOli pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Właśnie też się doszukałam Elmexów, BlanX, Meridol i Sensodyne 'Zwykle współczynnik RDA dla past Sensodyne[REGISTERED SIGN] wynosi od okolo 32 do 155, w zależności od wariantu'

Reszta producentów milczy :/

No właśnie skoro milczy to podejrzewam ze ma wyższy współczynnik... Ale ja jako kawosz i palacz nie pietnuje do końca takich past ;) trafiłam na bardzo ciekawy filmik na YT o pastach, dziewczyny studiujacej stomatologie, nie umiem tutaj wstawić linka, kanał nazywa się Veronica's Point bodajże ;) wspominała tam o paście enzymatcznej, to mnie zaciekawiło ;) może ktoś używał i się wypowie?

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 28 lip 2016, 9:17

Używałam kiedyś pasty enzymatycznej "Biała perła". Na mnie działała, zęby były białe bo takie mam zawsze. Natomiast znajoma palaczka nie odczuła różnicy w wyglądzie.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

OliOli

Postautor: OliOli » 28 lip 2016, 22:50

Franka pisze:Używałam kiedyś pasty enzymatycznej "Biała perła". Na mnie działała, zęby były białe bo takie mam zawsze. Natomiast znajoma palaczka nie odczuła różnicy w wyglądzie.

Wybielam zęby regularnie wiec raczej chodziło mi o coś co podtrzymuje efekt, w tej roli mogłoby się sprawdzić bo jakoś w wybielające właściwości samej pasty nie wierzę, za krótko jest na zębach żeby mogła zadziałać

Awatar użytkownika
paulinza

Postautor: paulinza » 04 sie 2016, 12:43

Wybielanie zębów w domu. Co polecacie? Macie jakieś doświadczenie z paskami, żelami itp. ?

OliOli

Postautor: OliOli » 04 sie 2016, 14:24

paulinza pisze:Wybielanie zębów w domu. Co polecacie? Macie jakieś doświadczenie z paskami, żelami itp. ?

Zdecydowanie najlepiej u mnie sprawdziła się biała perła w żelu do wybielania z nakładkami :) ale mówię o starej wersji która niestety wycofano ;( nowa podobno już tak nie działa :( z dostępnych obecnie rzeczy polecam paski crest dostępne na allegro, ja używałam zwykle wersji professional bo te supreme w ogóle nie trzymały się zębów... Zdecydowanie nie polecam za to wybielania soda, cytryna i tego typu rzeczami, może akurat nikt nie wpadnie na taki głupi pomysł jak ja ale tak tylko ostrzegam ;) szkliwo mi troszkę popekalo na kilku zębach i nabawiłam się nadwrażliwości :/ mam jeszcze taki proszek Eucryl ale jego używam rzadko bo baaardzo mocno ściera a w towarzystwie szczoteczki elektrycznej to już w ogóle mam wrażenie ze zdziera wierzchnia warstwę zęba :D

Awatar użytkownika
Zajęczak
Ranga alternatywna: boa krztusiciel
Kontaktowanie:

Postautor: Zajęczak » 04 sie 2016, 14:56

Franka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Używałam kiedyś pasty enzymatycznej "Biała perła". Na mnie działała, zęby były białe bo takie mam zawsze. Natomiast znajoma palaczka nie odczuła różnicy w wyglądzie.

Skoro zawsze miałaś/masz białe, jak możesz potwierdzić jej działanie?:D
poczmistrz z Tczewa
Ostrożnie i nieśmiało informuję o kolejnym wpisie.

Awatar użytkownika
Plants

Postautor: Plants » 04 sie 2016, 15:49

Polecam paski z Crest, wcześniej używałam z blend-a-med i nie widzę między nimi różnicy. Szkliwo nie popękało, zęby wybieliły się całkiem spoko. Nie robiłam tak jak było w instrukcji (kazali chyba 2 razy dziennie, ja robiłam raz), bo miałam dość wrażliwe zęby. Polecam zaopatrzyć się dodatkowo w jakąś paste w stylu sensodyne. Ale po wybielaniu ta nadwrażliwość znikała i nie działo się nic niepokojącego. Dentysta też nie dopatrzył się uszkodzeń szkliwa
A mega spektakularne efekty można osiągnąć białą perłą w żelu. Zęby aż oślepiają, jeśli ktoś ma naturalnie w miare białą kość

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 04 sie 2016, 20:13

Zajęczak pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Skoro zawsze miałaś/masz białe, jak możesz potwierdzić jej działanie?:D

Masz rację. Podkreślone zdanie jest bez sensu i niepomocne nikomu.

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 08 wrz 2016, 19:38

Z artykułu medycznego dowiedziałam się, że nie należy myć zębów przez 30 minut po wypiciu wina gdyż trzeba odczekać aż ślina i enzymy w niej zawarte zneutralizują szkodliwie działające na szkliwo substancje z wina. Tuż po wypiciu wina szkliwo jest podatne na uszkodzenia szczoteczką.
Podobnie postępować po wypiciu soków owocowych, zjedzeniu owoców. Czekać minimum 30 minut.

Awatar użytkownika
magdalena

Postautor: magdalena » 09 wrz 2016, 10:02

Z artykułu medycznego dowiedziałam się, że nie należy myć zębów przez 30 minut po wypiciu wina gdyż trzeba odczekać aż ślina i enzymy w niej zawarte zneutralizują szkodliwie działające na szkliwo substancje z wina. Tuż po wypiciu wina szkliwo jest podatne na uszkodzenia szczoteczką.
Podobnie postępować po wypiciu soków owocowych, zjedzeniu owoców. Czekać minimum 30 minut.

po coli też ;)

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 09 wrz 2016, 10:10

paulinza pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Wybielanie zębów w domu. Co polecacie? Macie jakieś doświadczenie z paskami, żelami itp. ?

Mój mąż wybielał zęby przy użyciu "szyny" od dentysty, ale w domu. Używał bodajże żelu Opalescence (kupiony gdzieś na necie). Efekt był bardzo widoczny, aż sama pozazdrościłam ;) Niestety ja nie bardzo mogę wybielać - mam praktycznie sztuczną dwójkę, która będzie różnić się kolorystycznie; wymieniać nie bardzo jest co, musiałabym zrobić po wybielaniu mostek lub implant.
Masikura.

Awatar użytkownika
majchevka

Postautor: majchevka » 09 wrz 2016, 13:02

sziket pisze:zobacz cytowaną wiadomość
paulinza pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Mój mąż wybielał zęby przy użyciu "szyny" od dentysty, ale w domu. Używał bodajże żelu Opalescence (kupiony gdzieś na necie). Efekt był bardzo widoczny, aż sama pozazdrościłam ;) Niestety ja nie bardzo mogę wybielać - mam praktycznie sztuczną dwójkę, która będzie różnić się kolorystycznie; wymieniać nie bardzo jest co, musiałabym zrobić po wybielaniu mostek lub implant.

Też używałam tego żelu, polecam go, działa :) Wybielałam zęby wiele lat temu i teraz chętnie odświeżyłabym efekt ale moje nakładki nie pasują :( Ósemki mi wyrosły, łuk się zmienił i spadają mi w nocy :cojest: Musiała się siostra zaciążyć i chwilowo zwolnić z pracy akurat teraz kiedy chciałabym, żeby mi nowe nakładki zrobiła, no :P

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 09 wrz 2016, 23:09

Na światowym kongresie stomatologów w Poznaniu poinformowano, ze guma do żucia bez cukru używana 3 razy dziennie przez 12 letnie dzieci zmniejsza ryzyko próchnicy.

sulejowek03
BAN

Postautor: sulejowek03 » 03 lis 2016, 17:12

Co jaki czas powinno chodzić się do dentysty, żeby zęby się nie psuły. Słyszałem że niektórzy chodzą co pół roku i nie mają problemów z zębami.

Gosia_Meg
BAN

Postautor: Gosia_Meg » 10 lut 2017, 16:41

ja używałam takiego preparatu biała perła, to sie wlewało w taką sztuczną szczękę i trzymało rano i wieczorem chyba z 15 min.

Pamietam, ze miałąm po tym spoko efekt, zeby byly naprawde widocznie bielsze, ale mega przy tym bolały, były nadwrazliwe i to mnie nie pokoiło. Po odstawieniu jednak już tak nie reagowały a bielsze zostały na długo:) :olaf:

Awatar użytkownika
Dama

Postautor: Dama » 22 mar 2017, 15:45

Ja korzystam z najzwyklejszych szczoteczek do zębów i pasty Colgate i nie mam żadnych problemów z zębami :) Są bialutkie i bardzo zdrowe :mrgreen:

Wróć do „Sport i zdrowie”