30 dni bez słodyczy/niezdrowych przekąsek/fast foodów

Awatar użytkownika
Milva

Re: 30 dni bez słodyczy/niezdrowych przekąsek/fast foodów

Postautor: Milva » 23 lip 2016, 10:21

To ja też dołączę :D Ostatnio akurat słodyczy jako takich jem względnie mało, ale codziennie-co dwa dni jem lody. Spróbuję przejść na domowe sorbety i owoce. No i ciężko u mnie z fastfoodami, uwielbiam frytki, pizzę i kanapki z mcdonalds <3

sybillahogwart

Postautor: sybillahogwart » 23 lip 2016, 14:15

Pozwolę sobie dołączyć do tej grupy odwykowej, zwłaszcza że od pon zaczynam dietę.

Awatar użytkownika
zivah

Postautor: zivah » 23 lip 2016, 14:47

Milva pisze:zobacz cytowaną wiadomość
To ja też dołączę :D Ostatnio akurat słodyczy jako takich jem względnie mało, ale codziennie-co dwa dni jem lody. Spróbuję przejść na domowe sorbety i owoce. No i ciężko u mnie z fastfoodami, uwielbiam frytki, pizzę i kanapki z mcdonalds <3

Kiedyś czytałam że lody to najmniej 'zła' rzecz ze słodkości i że najlepiej jeść Big Milki bo kaloryczność jest spoko, ma chyba z 85 kcal.

A jeśli już przepaść i pustka między nami, to tylko taka na sekundę.
Między ustami a ustami

Tu sobie Gram :brzydal:

Fari

Postautor: Fari » 23 lip 2016, 15:24

Anika pisze:Dla zmotywowania: dzień 39! :jupi:

Moje sposoby na uniknięcie m.in. słodyczy albo generalnie, żeby uniknąć pokus, bo jestem też na diecie, mam sporo do zrzucenia, już jakieś 7kg za mną:
1. owoce, najlepiej te "lekkie", orzeźwiające np. arbuz (schłodzony w lodówce idealny na upały),
2. koktajle (np. zamiast czekolady koktajl mleko+banan+kakao naturalne, ja dodawałam jeszcze błonnik jabłkowy i to było moje 2 śniadanie),
3. galaretki, kisiele owocowe domowej roboty czyli zmiksowane owoce plus np. substancja żelująca,
4. jeżeli już naprawdę nie możemy wytrzymać (ja tak radziłam sobie na początku) łyżeczka miodu (ale tylko jedna!),
3. zamiast lodów można zmiksować jakieś owoce i zamrozić takie sorbety w foremkach do lodów na patyku,
4. na podjadanie, żeby zająć czymś ręce, zamiast chipsów, ogórki, papryka, marchewka pokrojone w słupki frytkopodobne, można doprawić do smaku przyprawami bez dodatków np. glutaminianu,
5. woda,
6. aktywność fizyczna, spacer,
7. jakieś inne zajęcie, żeby oderwać myśli,
8. umycie zębów,
9. przede wszystkim unikanie regałów ze słodyczami w sklepie, nie kupowanie niczego co może stanowić pokusę,
10. odstawienie cukru do kawy, herbaty (tu akurat nie słodzę już z 15 lat),
11. unikanie produktów słodzonych, cukier czy jego pochodne np. syrop g-f teraz jest wszędzie, nawet w wędlinach. W ten sposób odzwyczaimy organizm od nienaturalnego słodkiego smaku.

Obecnie jestem na etapie, że nawet nie mam za bardzo ochoty na słodycze, smak mi się trochę wyostrzył i wspomnienie gotowych słodyczy wywołuje u mnie niesmak, przypomina mi się ich sztuczność. Owoce mi wystarczają, a i tak jem ich niewiele.

Gratulacje :roza: rewelacja!!
Ja też jeśli mam ochotę na słodkie to owoce, ostatnio wciągam nektarynki, albo piję dużo wody. Ale mimo wszystko po tym jak wytrzymam np. 3 dni to jak idę do sklepu (nawet gdy jestem najedzona) to mnie skręca i najchętniej to bym już w sklepie przy półce się nawpiep...ała :torba: A najgorzej jak mąż pójdzie do sklepu i wraca z siatą: chipsy, black mohito ( :love: ), cukierki z biedry w typie mmsów, chałwa itp. Ehhhh jeśli chodzi o niezdrowe żarcie to mamy ten sam gust i takie samo uzależnienie - tyle że on chudziutki a tłuścioch :hahaha:

Awatar użytkownika
kodeina

Postautor: kodeina » 23 lip 2016, 20:29

Ja dzisiaj miałam wielki kryzys, walczyłam ze sobą ze 2 godziny. Nie miałam nic słodkiego w domu, odwlekałam pójście do sklepu, zapijałam wodą, w końcu wyobraziłam sobie, jak się będę czuła sama ze sobą, kiedy już się złamię i najem i jakimś cudem udało się opanować atak. Tym sposobem mija mi już dzisiaj 6 dzień :)
Dobry dzień to taki, kiedy przed snem wspominasz, a nie marzysz!

Awatar użytkownika
Anika

Postautor: Anika » 23 lip 2016, 22:24

Też miałam dzisiaj słabszy dzień, jestem przed okresem i mnie nosi na słodkie, a właściwie na wszystko, ciągle głodna jestem :cisza:
Waga mi stanęła, jak to przed okresem, więc tym bardziej miałam ochotę się pocieszyć ;)
Ale dałam radę, nawet bez pomocy owoców, więc dzień 40 za mną.

dunia, zivah, Fari, dzięki dziewczyny :)

Awatar użytkownika
zivah

Postautor: zivah » 24 lip 2016, 0:47

Słodkiego dalej nic, ale dziś zostałam wyciągnięta na fast food :P Jak żyć. Dobra po kolei, najpierw słodkie

Między ustami a ustami

Awatar użytkownika
Milva

Postautor: Milva » 24 lip 2016, 8:44

Witam się popijając colę :torba: Ale fastfoodów nie tknęłam! Zawsze jakiś sukces :D

Awatar użytkownika
JanuszPolnocy

Postautor: JanuszPolnocy » 24 lip 2016, 10:32

Witam się popijając colę :torba: Ale fastfoodów nie tknęłam! Zawsze jakiś sukces :D

Ja popijam colę zero, mniejsze zło :oops:

Awatar użytkownika
Milva

Postautor: Milva » 24 lip 2016, 11:34

JanuszPolnocy pisze:zobacz cytowaną wiadomość

A ja z lodem, więc jednak rozwodniona :D

Fari

Postautor: Fari » 24 lip 2016, 21:02

JanuszPolnocy pisze:zobacz cytowaną wiadomość

cola zero też mi hamuje chęć na slodycze :cisza: ale mam od dietetyczki "dyspensę" że jak baaaardzo mi się chce cukierów albo czekolady to już lepiej zebym się tej coli zero napiła, albo czekoladę dla cukrzyków zjadła (nie całą oczywiście :cojest: ) Więc jakoś tak mi spokojniej. też dzis ją piję bo mam kryzys po 2 dniach :hahaha: :banghead:

Awatar użytkownika
Szuuu
Kontaktowanie:

Postautor: Szuuu » 27 lip 2016, 16:47

Ja się dopiszę po sobocie, bo idę na wesele, potem chcę zrobić bana na słodkie, bo planujemy się całą rodziną odrobaczyc, a do tego trzeba odstawić słodkie :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 30 lip 2016, 10:06

Wytrzymałam 10 pełnych dni. :skacze:
Na kilka dni wracam do jedzenia słodyczy a potem może znowu się przyłączę.
Dla nowych osób mam informację, że najgorsze są pierwsze 3 dni, potem naprawdę apetyt na słodkie znika.
Dacie radę.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Matilda90

Postautor: Matilda90 » 30 lip 2016, 15:58

Ja zrobiłam sobie czerwiec bez cukru. I fakty w grupie jest raźniej. Myślałam że nie dam rady ale poszło extra gładko a należę do osób, które codziennie jadły coś słodkiego, często po pracy zamiast obiadu się zdarzało. Uwielbiam pięć ciasta wiec i z pieczenia musiałam zrezygnować. Polecam każdemu wytrzymać miesiąc, super się czułam i zauważyłam nawet na ciele, ze nie jest już ono tak napuchniete jak wcześniej.

Awatar użytkownika
zivah

Postautor: zivah » 01 sie 2016, 0:48

słodyczy dalej nie jem, nie wiem już ile. Ale ff nadal są :< :torba:

Między ustami a ustami

Awatar użytkownika
Franka

Postautor: Franka » 02 sie 2016, 21:07

Wracam na kolejne 10 dni.
Jadłam słodkości w sobotę i niedzielę w postaci tortów i ciast, wczoraj i dziś takie drobne ze sklepu.
I jakoś ciężkawo się czuję i energii jakby mniej mam niż wtedy gdy słodyczy nie jadłam.
Od jutra zaczynam.
W życiu kobiety następuje taka chwila kiedy musi określić swój wiek i się tego trzymać. Maria Czubaszek

Awatar użytkownika
Szuuu
Kontaktowanie:

Postautor: Szuuu » 03 sie 2016, 10:26

Ja chcę zacząć dzis!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Anika

Postautor: Anika » 03 sie 2016, 14:38

U mnie jeżeli dobrze liczę, dzień 51, bez wszystkich wymienionych w nazwie wątku.
Waga mi na szczęście znowu ruszyła w dół -8,5kg, mimo, że jeszcze sporo mam do zrzucenia, to widzę już efekty w lustrze i po ubraniach, szczególnie na brzuchu. I całe szczęście, bo mi motywacja zaczęła siadać :kot:

Kilka dni temu odstawiłam też sól.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 07 sie 2016, 15:16

zivah pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Kiedyś czytałam że lody to najmniej 'zła' rzecz ze słodkości i że najlepiej jeść Big Milki bo kaloryczność jest spoko, ma chyba z 85 kcal.

A ja z lodem, więc jednak rozwodniona :D

Zimne jest lepsze. To dodatkowy "pochłaniacz" kalorii, bo żeby zacząć trawić coś zimnego organizm musi to najpierw podgrzać do swojej temperatury, a to kosztuje dodatkowe kalorie.
Obrazek

Khaleesi

Postautor: Khaleesi » 07 sie 2016, 22:12

U mnie dzień #2 więc początek

Wróć do „Sport i zdrowie”