Delikatne brzuszki czyli IBS, uczulenia pokarmowe i inne smuteczki

dunia

Re: Delikatne brzuszki czyli IBS, uczulenia pokarmowe i inne smuteczki

Postautor: dunia » 24 paź 2016, 21:24

Małgorzata, nie wiem czy nie brałaś czegoś podobnego ale ja na refluks biorę Zulbex - podobno jest to lek jakiejś nowszej generacji i faktycznie mi pomaga, jedna tabletka rano i jest dużo lepiej :)

Awatar użytkownika
amelj

Re: Delikatne brzuszki czyli IBS, uczulenia pokarmowe i inne smuteczki

Postautor: amelj » 24 lip 2017, 9:40

Nie wiem czy w dobrym temacie, ale podzielę się z tym tutaj. Oglądam często kanał Małgosi Mostowskiej i ostatnio nawinął mi się film o wzdęciach. Wiem co mi szkodzi (jedzenie owoców po posiłku, owsianka, groszek z puszki, w ogóle wszystko co z puszki;) i stres przede wszystkim. Najgorzej jest w pracy, kiedy jestem cały dzień. Ucisk ciuchów na brzuchu plus stres i szybkie jedzenie i za moment czuję jak mi skręca kiszki :cool: (bardzo profesjonalne słownictwo :cool: ) i oczywiście dochodzą wzdęcia, brzuch jak balon, czuję się jak milion dolarów :brzydal:
I wracając Małgosia mówiła, że podpatrzyła sposób na wzdęcia. Świeży imbir tniemy na kilka cieniutkich plasterków, to skraplamy sokiem z cytryny i dodajemy szczyptę soli. Takie trzy, cztery plasterki jemy przed cięższymi posiłkami.
Wczoraj wróciłam po całym dniu pracy, ból brzucha męczył mnie już od obiadu, do tego wzdęcia. I zjadłam sobie takie plasterki, nie przed posiłkiem, była 21.00. także na sam koniec już. Ale dzielę się tu tym, ponieważ bardzo mi to pomogło :ok: :ok: Po jakichś 20 minutach wszystko minęło :D
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Wróć do „Sport i zdrowie”