Trądzik

Awatar użytkownika
Szuuu
Kontaktowanie:

Re: Trądzik

Postautor: Szuuu » 19 lip 2016, 14:43

I z dzisiaj... Żaden dermatolog nie chce mnie na razie widzieć:( Wszyscy zapraszają po skończeniu kp... Jestem załamana Obrazek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 19 lip 2016, 16:07

W sumie to ciezko jest cos przepisac kobiecie karmiacej. Prawie wszystkie masci/kremy zawieraja kwasy, a o lekach doustnych to juz nie ma co mowic. Moze kup sobie glinki i rob z nich maseczki. Hydrolat z oczaru wirginijskiego tez moze pomoc. Nie usunie to tradziku, ale moze znacznie go zalagodzic. Znalazlam jeden kosmetyk antytradzikowy bez kwasow, ale nie wiem do konca czy jest w 100% bezpieczny.

Agnes
BAN

Postautor: Agnes » 20 lip 2016, 11:00

Szuuu pisze:zobacz cytowaną wiadomość
I z dzisiaj... Żaden dermatolog nie chce mnie na razie widzieć:( Wszyscy zapraszają po skończeniu kp... Jestem załamana Obrazek

Współczuję :glaszcze: Ja jeszcze nie tak dawno, miałam taki trądzik na twarzy, plecach, ramionach i dekolcie. Nawet dotarł do boków tułowia :| Tylko że ja mogę się leczyć i jest już poprawa.
Powiem szczerze, że nie mam pojęcia co mogłabyś stosować przy karmieniu. Na pewno naturalne sposoby. Może jakieś maseczki z glinką, żeby trochę wysuszyły?

Awatar użytkownika
Szuuu
Kontaktowanie:

Postautor: Szuuu » 20 lip 2016, 11:11

Już mam mega przesuszoną skórę, aż się łuszczy:( To chyba faktycznie hormony i musze jakoś z tym żyć... Albo jedzenie... Bo jednocześnie mam tez problemy gastryczne. Albo jedno i drugie :D

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 20 lip 2016, 11:24

A nie wysuszasz jej za bardzo? Czym myjesz buzie. Ja jak mialam za bardzo wysuszona skore to pomogl mi zel slimakowy z Mizona. Swietnie zregenerowal mi buzie, a i jakies dzialanie przeciwtradzikowe i rozjasniajace przebarwienia ma. Moze to spróbuj?

Awatar użytkownika
Hadilan
Ranga alternatywna: Rumuńska panda

Postautor: Hadilan » 20 lip 2016, 14:29

Spróbuj glinek, błota z Morza Martwego, pasty cynkowej, hydrolatów... Maseczki z mydła Aleppo. Może przemywanie i okłady naparem z szałwii, rumianku? Na mnie dobrze działa serum korygujące Bielendy i olejki eteryczne, ale to odpada dla Ciebie, jak na razie.

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka

:voodoo:

Aleksandra

Postautor: Aleksandra » 20 lip 2016, 22:22

Agnes pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Już miałam sama zakładać ten temat!
Bo tak szczerze, to naprawdę mnie to męczy. Jeśli obecna kuracja miejscowa i tabletkami antykoncepcjnymi nie pomoże, od jesieni biorę retinoidy :(
Przykro mi czasami, jak patrzę na dziewczyny w moim wieku i widzę, jakie mają piękne cery. Że nie muszą tyle szpachli na twarz nakładać, żeby ukryć trądzik.

Przepraszam, że się wtrącam ale Ty masz depresję, prawda? Uważaj, bo ja miałam depresję jak zaczęłam brać retinoidy… i źle to się skończyło, tzn cerę mam teraz lepszą ale źle się skończyło dla psychiki.

Agnes
BAN

Re: RE: Re: Trądzik

Postautor: Agnes » 20 lip 2016, 22:25

Aleksandra pisze:
Agnes pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Już miałam sama zakładać ten temat!
Bo tak szczerze, to naprawdę mnie to męczy. Jeśli obecna kuracja miejscowa i tabletkami antykoncepcjnymi nie pomoże, od jesieni biorę retinoidy :(
Przykro mi czasami, jak patrzę na dziewczyny w moim wieku i widzę, jakie mają piękne cery. Że nie muszą tyle szpachli na twarz nakładać, żeby ukryć trądzik.

Przepraszam, że się wtrącam ale Ty masz depresję, prawda? Uważaj, bo ja miałam depresję jak zaczęłam brać retinoidy… i źle to się skończyło, tzn cerę mam teraz lepszą ale źle się skończyło dla psychiki.

Tak, leczę się na depresję. Jestem na lekach, chodzę na psychoterapię. Ale myślę, że jestem w dobrym stanie.
Poza tym, odpukać, wyglądam coraz lepiej, trądzik ustępuje. Antykoncepcja i miejscowe leki robią swoje, więc może i się obędzie bez retinoidów. Muszę poczekać jeszcze.

Arizona

Postautor: Arizona » 20 lip 2016, 22:39

Mnie się znacznie poprawiła cera (a miałam identyczną jak Ty) po zmianie kosmetyków i pielęgnacji. W tym momencie nie mam żadnych pryszczy, zostały mi jakieś ślady po trądziku.
-> żel do mycia twarzy Bioderma, a przerobilam różne: Vichy, Pharmaceris i La Roche Posay (niestety kosmetyki tej firmy robią mi masakrę na twarzy)
-> zero bazy pod makijaż, zapychała
-> pod makijaż używam krem firmy Iwostin
-> Cetaphil, gruba warstwa na noc
-> wielkie pryszcze, gdy wyskoczą, przemywam wodą utlenioną i na drugi dzień praktycznie nie ma śladu
-> regularne stosowanie maski z Sephory oczyszczającej http://www.sephora.pl/Pielegnacja-Twarz ... _PLA_PLA__

Dodam, że mam 24 lata, a z trądzikiem borykałam się od 13, 14 r.ż. Kompletnie nic nie działało, łącznie z antykoncepcją. Dopiero po powyżej zastosowanych zmianach zauważyłam poprawę.
Ostatnio trafiłam na swoje "domowe filmiki makijażowe" i właśnie miałam cerę tak jak Ty. Zmiany nastąpiły po kilku miesiącach stosowania tych produktów.

Awatar użytkownika
Szuuu
Kontaktowanie:

Postautor: Szuuu » 22 lip 2016, 15:33

Właśnie nie wiem czy jej nie przesuszylam bo ze strachu przed zapchaniem przestałam nawilżać :/ Wiem, że zle... Ale od dwóch dni poprawiłam pielęgnację

Jeszcze czekam na aleppo zgodnie z Waszą radą i na glinki :)

Jak to nie pomoże to spróbuję tego ślimaka, bo boję się tak wszystko naraz.

Dzięki, naprawdę pomagacie mi (choćby psychicznie na razie) o wiele lepiej niż lekarze którzy nic nie doradzili tylko jeżą się na słowa "karmie piersią"

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 23 lip 2016, 6:00

Szuuu nie będzie to regułą, ale większe prawdopodobieństwo, że sprawdzą się u Ciebie beztłuszczowe formuły, szczególnie na początku

Awatar użytkownika
beatrix88

Postautor: beatrix88 » 09 sie 2016, 19:22

Niestety tez mam spore doświadczenie w temacie trądzikiem. Udało mi sie go zwalczyć, niestety zachorowałam dość poważnie co zmusiło mnie do prawie rocznej kuracji hormonami. Wysyp aż "miło”... i do tego dużo kg do zrzucenia.

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 09 sie 2016, 20:05

U mnie sie tak ostatnio popsulo ze szok. Przez ostatnie miesiace wysyp na okres milam znikomy, a ostatnie do szok. Powaznie zasanawiam sie nad wierzbownica.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 09 sie 2016, 20:06

Lusia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
U mnie sie tak ostatnio popsulo ze szok. Przez ostatnie miesiace wysyp na okres milam znikomy, a ostatnie do szok. Powaznie zasanawiam sie nad wierzbownica.

to jest to-to co jest w lekach na potencję?

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 09 sie 2016, 20:08

nie,sorry, pomieszło mi się z palmą sabałową :banan:

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 09 sie 2016, 20:16

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Lusia pisze:zobacz cytowaną wiadomość

to jest to-to co jest w lekach na potencję?

Nie wiem czy to co w lekach na potencje. Mezczyzni to biora na prostate. Podobno moze pomoc kobieta przy tradziku spowodowanym hormonami.

Awatar użytkownika
cor

Postautor: cor » 13 sie 2016, 22:16

Szuuu pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Właśnie nie wiem czy jej nie przesuszylam bo ze strachu przed zapchaniem przestałam nawilżać :/ Wiem, że zle... Ale od dwóch dni poprawiłam pielęgnację

Jeszcze czekam na aleppo zgodnie z Waszą radą i na glinki :)

Jak to nie pomoże to spróbuję tego ślimaka, bo boję się tak wszystko naraz.

Dzięki, naprawdę pomagacie mi (choćby psychicznie na razie) o wiele lepiej niż lekarze którzy nic nie doradzili tylko jeżą się na słowa "karmie piersią"

Mi wyleczenie z trądziku zajęło całe studia czyli 5 lat. Na początku trafiłam na dermatolog, która dała mi parę próbek, na twarz jakieś dziadostwo nawet nie pamiętam co, ale na plecy trafiła w 10. Moje plecy były tragiczne caaałe w ropnych, bolących wypryskach, które dodatkowo rozdrapywałam (tak już mam nawet najmniejsza zmianka jest wykryta i rozdrapana). Przepisała mi wtedy Atrederm. Dzięki mojej systematyczności dało to rewelacyjne efekty i już nigdy trądzik nie powrócił. Z twarzą było gorzej. U nowej młodej pani dermatolog dostałam 2letnia kuracje Epiduo. Było ciężko na początku zero efektów. Do tego ciagle wysokie filtry i unikanie opalania. Gdzie kiedyś całe dnie spędzałam na słoneczku. Udało się i od kilku lat cieszę się super cera. Mam tylko żal, ze żadnen z dermatologów nie zlecił badań TSH bo mam z tego powodu ogromne problemy teraz.

Z mojego doświadczenia bardzo pomaga po myciu bardzo dokładne osuszanie skóry twarzy ręcznikiem. Nawilzania nie można pominąć, to jak szkodzenie sobie podwójnie. Ja polecam zel aloesowy z Gorvity jeśli nie masz maści od derma bo wtedy jest za słaby.
SOME PEOPLE GOT WAY TOO MUCH CONFIDENCE BABY

Awatar użytkownika
Venin

Postautor: Venin » 14 sie 2016, 14:24

A ja jestem zaskoczona działaniem tego nowego Effaclaru Duo+, zaczęłam używać z ciekawości od dwóch dni (próbka) i muszę napisać, że załagodził mi znacznie masakrę na twarzy, która przywiozłam z wyjazdu (inna woda, dieta itd.). Stara wersja nie robiła u mnie nic, a tu taka niespodzianka. Nie wiem, na ile to jego zasługa, a na ile powrotu do starych warunków, ale zastanawiam się nad kupnem całego opakowania, bo zdecydowanie przyspieszył proces regeneracji.

Awatar użytkownika
Emma
Kontaktowanie:

Postautor: Emma » 29 lis 2016, 16:29

Z moich obserwacji wynika, że przede wszystkim trzeba zacząć zmiany od swojego ciała. Zmienić dietę - tak, wiem. Wszyscy mówią o tym, żeby nie jeść ostrych potraw, czekolady itp. Ale to nie o to chodzi. Głównie chodzi o to, aby przyjmować mało przetworzone produkty, więcej witamin i minerałów, znaleźć produkty, które nam szkodzą i które źle działają na naszą skórę. Może to być np. pszenica, może być laktoza, mogą być orzechy. Dodatkowo warto spróbować ograniczyć kosmetyki, głównie te z długim składem i te przeciwko trądzikowi. Najlepsze rozwiązanie to oleje, naturalne kosmetyki oparte na naturalnych składnikach.
Księżyc i jego magia

Awatar użytkownika
rozowesloniki

Postautor: rozowesloniki » 10 lut 2017, 11:28

Wie może ktoś jak radzić sobie z trądzikiem u osób dorosłych ? <ciach> Mam prawie 30 lat, a niestety moja twarz wygląda jak u nastolatki, sama już nie wiem co z tym robić, chodziłam do przeróżnych lekarzy dermatologów i zazwyczaj przepisywali jakieś maści, które i taak nic nie pomagały, ma ktoś podobny problem? Czytałam, że to coraz częstszy problem, wiec może ktoś tu mi pomoże.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017, 12:40 przez Kumiho, łącznie zmieniany 2 razy.
Anna :przytul:

Wróć do „Sport i zdrowie”