Trądzik

Awatar użytkownika
Lusia

Trądzik

Postautor: Lusia » 15 lip 2016, 22:02

Wszystko o trądziku. Zapraszam wszystkie osoby które maja bądź miały kiedyś problem z trądzikiem.

Awatar użytkownika
Szuuu
Kontaktowanie:

Re: Trądzik

Postautor: Szuuu » 16 lip 2016, 7:05

O to to to ja!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Agnes
BAN

Postautor: Agnes » 16 lip 2016, 9:30

Już miałam sama zakładać ten temat!
Bo tak szczerze, to naprawdę mnie to męczy. Jeśli obecna kuracja miejscowa i tabletkami antykoncepcjnymi nie pomoże, od jesieni biorę retinoidy :(
Przykro mi czasami, jak patrzę na dziewczyny w moim wieku i widzę, jakie mają piękne cery. Że nie muszą tyle szpachli na twarz nakładać, żeby ukryć trądzik.

Awatar użytkownika
Hadilan
Ranga alternatywna: Rumuńska panda

Postautor: Hadilan » 16 lip 2016, 12:28

Mnie tabletki pomogły, ale zostały mi zaskórniki - nos najokropniejszy, do tego broda, trochę czoło i policzki.

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka

:voodoo:

Awatar użytkownika
Venin

Postautor: Venin » 16 lip 2016, 12:55

Dołączam się :D Mnie pomógł (w zasadzie to uratował) Acnatac. Jeśli ktoś ma problem z dużym podrażnieniem po nałożeniu retinoidu, to polecam nakładać na twarz spryskaną obficie hydrolatem lub na... olej. Działa tak samo dobrze, ale skóra się nie łuszczy, nie swędzi i nie odpada płatami.

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 16 lip 2016, 13:25

Ja planuje zapisac sie do ginekologa. Bylam u jednej ale powiedziala mi ze "od problemow ze skora jest skorny". Przeciez to takie normalne ze 22 letnia dziewczyna ma tradzik. Zreszta mowilam tez o innych objawach ktore swiadcza o zaburzeniach z hormonami.

Jestem pewna ze u mnie przyczyna tradziku sa hormony, bo swietnie moge przewidziec jaka moja skora bedzie w zaleznosci od cyklu. Tylko teraz chce sie zapisac tak zeby byc u gina w najgorszym czasie. Przez ostatnie miesiace okres mialam co rowne 28 dni i nawet przed okresem nie bylo jakies tragedii, teraz sie skoznia i od razu cera znacznie gorsza.

Choc mi i tak duzo dala pielegnacja. Przy wczesniejszej byla drama.

Awatar użytkownika
SALIX
Administrator

Postautor: SALIX » 16 lip 2016, 13:31

Lusia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja planuje zapisac sie do ginekologa. Bylam u jednej ale powiedziala mi ze "od problemow ze skora jest skorny". Przeciez to takie normalne ze 22 letnia dziewczyna ma tradzik. Zreszta mowilam tez o innych objawach ktore swiadcza o zaburzeniach z hormonami.

Jestem pewna ze u mnie przyczyna tradziku sa hormony, bo swietnie moge przewidziec jaka moja skora bedzie w zaleznosci od cyklu. Tylko teraz chce sie zapisac tak zeby byc u gina w najgorszym czasie. Przez ostatnie miesiace okres mialam co rowne 28 dni i nawet przed okresem nie bylo jakies tragedii, teraz sie skoznia i od razu cera znacznie gorsza.

Jak hormony, to raczej endokrynolog, albo ginekolog-endokrynolog. Sam gin za wiele nie pomoże.
Insta
Blog podróżniczy Kraków: Bagry
Piekę słodkie Ciasto buraczane w wersji piernikowej z delikatną masą miodową

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 16 lip 2016, 13:47

SALIX pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Lusia pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Jak hormony, to raczej endokrynolog, albo ginekolog-endokrynolog. Sam gin za wiele nie pomoże.

Wiem, ale u mnie do endokrynologa sa strasznie dlugie kolejki, wiec najpierw chcialam zbadac sobie zeby widziec z ktorymi jest cos nie tak. Poza tym rodzinny mi powiedzial ze do endokrynologa mi nie da skierowania, bo od "hormonow kobiecych" jest ginekolog i ze jak wyjdzie mi cos nie tak to wtedy mi da skierowanie.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 16 lip 2016, 15:06

zgłaszam się :)
u mnie problem w zasadzie opanowany tzn jestem zadowolona z wyglądu cery i prawie pozbyłam się blizn

także jakby co służę doświadczeniem i radą ;)

jago

Postautor: jago » 17 lip 2016, 18:53

ktrzn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
zgłaszam się :)
u mnie problem w zasadzie opanowany tzn jestem zadowolona z wyglądu cery i prawie pozbyłam się blizn

także jakby co służę doświadczeniem i radą ;)

blizn czy przebarwień? daj znać jak :-)

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 17 lip 2016, 19:27

i blizny*, i przebarwienia. Nie ma żadnej cudownej metody ani kosmetyku, ale miałam z wieloma metodami i kosmetykami do czynienia, jak się temat rozwinie pewnie wyjdzie w praniu. ;)

*mówiąc blizny mam na myśli blizny pozapalne w formie "wypukłości", wgłębień takich jak ospie nigdy nie miałam.

Awatar użytkownika
pure_gold_baby

Postautor: pure_gold_baby » 18 lip 2016, 15:51

Walczę z trądzikiem od lat, jedyne co mi pomagało do tej pory to Skinoren, niestety problem powrócił ze zdwojoną siłą, mój lekarz nie wyklucza problemów hormonalnych. Zalecił zbadanie 7 wskaźników - androstendion, testosteron, SHBG, 17 OHP, glukoza, insulina i kreatynina. Robiłyście może te badania? Chodzę prywatnie do endo, ale wolałabym zbadać te hormony na NFZ - koszt jest wysoki :(
Ostatnio zmieniony 21 lip 2016, 19:14 przez pure_gold_baby, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 18 lip 2016, 16:07

robiłam te badania i jeszcze więcej, ale jak wyjdą Ci odchylenia nie martw się na zapas. U mnie opanowanie trądziku nastąpiło wcześniej niż opanowanie hormonów, glukozy. Taki odhormonalny trądzik na pewno trudniej zaleczyć, ale to nie znaczy, że się nie da. Ja obecnie nawet jak zaniedbam pielęgnację (np. z powodu przeziębienia, zajętego tygodnia) czy dietę która akurat u mnie ma duży wpływ na kilka dni to nie jest tak, że caaały problem wraca, zazwyczaj wyskakuje mi kilka pryszczy.

Tak samo z jest z przetłuszczającą skórą głowy. Z powodów hormonalnych myjąc je dnia x wieczorem dnia x+1 po 18 miałam smalec na głowie. Ale odpowiednią pielęgnacją dało się zrobić tak, by włosy były cały czas świeże (chociaż wciąż trzeba je myć codziennie)

Awatar użytkownika
pure_gold_baby

Postautor: pure_gold_baby » 18 lip 2016, 17:11

Dzięki za odpowiedź. Ja próbowałam już wszystkiego :) Dieta bezglutenowa - pomogła na miesiąc, potem kolejny wysyp pryszczy. Stosuję ją nadal, bo jednak łagodzi inne dolegliwości trawienne które miałam. Effaclar, Normaderm i tym pododne z apteki - nawet działały, ale co z tego, skoro potem wszystko wyszło na nowo. Lekarka sugerowała też bakterie, ale nic konkretnego nie powiedziała. No cóż, zobaczymy co z tymi hormonami.

@ktrzn - jak wygląda leczenie trądziku hormonalnego? Tylko na przyjmowaniu hormonów? Kiedyś brałam Diane 35 przez pół roku, ale wtedy miałam typowy trądzik młodzieńczy, pomogło.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2016, 19:18 przez pure_gold_baby, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 18 lip 2016, 17:16

To jak wygląda zależy chyba od lekarza. :)hormonów nigdy nie brałam, tylko dieta, suplementy, antybiotyk, maści. U mnie dało się uregulować hormony "naturalnie", tylko, że ja z tarczycą problemów nie miałam.

Jeżeli to o czym piszesz to jest to "wszystko" to nie próbowałaś wszystkiego. ;)

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 18 lip 2016, 17:25

Lista potencjalnie szkodliwych pokarmów jest bardzo długa, nie tylko gluten. Jest jeszcze nabiał, strączki, orzechy, skoki cukru i przede wszystkim różne niedobory.

Jest sporo ziół, wielu pomaga np. picie czystka, które mogą być pomocne, maseczek, naturalnych metod w stylu olej tamanu, czasami w kosmetykach przez nas używanych coś jest nie tak (metodą prób błędów trzeba), czasami z oczyszczaniem twarzy, zbyt agresywnym albo zbyt słabym złuszczaniem. Powodów jest mnóstwo i myślę, że dopiero zwrócenie uwagi na wiele rzeczy i zostosowanie kilku metod może pomóc, nie da się polecić kremu x czy czystka i liczyć, że ta metoda "pomoże". :)

Awatar użytkownika
pure_gold_baby

Postautor: pure_gold_baby » 18 lip 2016, 17:41

Zdaję sobie z tego sprawę, powodów może być wiele ;) ... Nabiał też kiedyś wykluczałam, czystek piłam, brałam suple z cynkiem, odstawiałam kosmetyki i perfumy, ale rezultatów nie było. Cóż, trzeba chyba uzbroić się w cierpliwość i jeszcze przez jakiś czas straszyć ludzi swoim wyglądem :) ale na pewno nie będę decydować się na retinoidy, które zalecała mi dermatolożka, uważam, że lepiej znaleźć przyczynę niż maskować problem agresywnymi środkami. Zwłaszcza, że u mnie te pryszcze są tylko na brodzie, reszta twarzy jest czysta i bez żadnych zmian. Może coś rzeczywiście wyjdzie z tymi hormonami. Pamiętasz jak robiłaś te badania? Endo mówiła, że 2 z tych wskaźników trzeba robić między 3 a 5 dniem cyklu. Ale to wszystko bada się przez krew, wystarczy 1 pobranie i oznaczają wszystkie wskaźniki? Sorry za tak banalne pytania, ale w temacie badań trochę zielona jestem :niewiem:

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 18 lip 2016, 17:48

tak, na pewno robiłam w rónych fazach cyklu kilka razy, ale niestety nie pamiętam. miałam badane kilka cyklów z rzędu między 3 a 5 dniem, potem chyba w połowie cyklu i na końcu, ale nie jestem pewna. za każdym razem jedno pobranie nie licząc krzywej z obciążeniem glukozą. Wtedy szłam pobierali, piłam i jeszcze dwa razy pobierali.

ja retinoidów nie rozważałam nigdy. Miałam też masakrę głównie na brodzie, w innych miejscach raczej tylko zaskórniki , typowe ropne duże zmiany na reszcie twarzy pojedynczo

Awatar użytkownika
pure_gold_baby

Postautor: pure_gold_baby » 18 lip 2016, 18:10

Retinoidy to zuo, ale niestety jest najczęściej proponowane przez lekarzy :) dla nich to najszybsze wyjście. Na pewno są osoby, którym pomagają, ale te skutki uboczne - wolę nie testować tego na sobie :)

Awatar użytkownika
Szuuu
Kontaktowanie:

Trądzik

Postautor: Szuuu » 18 lip 2016, 19:45

U mnie z dnia na dzien coraz gorzej, dobrze ze w tym tyg wracam do domu, będę mogła zrobić zakupy kosmetyczne bo tu nie ma nawet spozywczaka...
Pierwsze foto 9 lipca, drugie 17 lipca...

Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkObrazek

Wróć do „Sport i zdrowie”