Joga, stretching, pilates

Awatar użytkownika
mangosteen

Joga, stretching, pilates

Postautor: mangosteen » 10 lip 2016, 22:02

Ćwiczenia dla ciała i dla duszy.
Wątek dla praktykujących, jak i dla tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z jogą lub zajęciami pokrewnymi.
Dla zdobycia wiedzy, wzajemnej motywacji, a może też pochwalenia się postępami i małymi sukcesami. :)

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Re: Joga, stretching, pilates

Postautor: Kumiho » 10 lip 2016, 23:10

Dołączam! Ostatnio z braku czasu zaniedbałam moje jogowanie ale chce wrócić do codzinnej vinyasy i dłużeszej praktyki minimun 2 razy w tygodniu.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Timon i Pumba

Postautor: Timon i Pumba » 11 lip 2016, 0:11

Joga to niestety nie jest coś dla mnie, ale osobom chcącym zacząć w wakacje polecam rozejrzeć się co dzieje się u nich w mieście. W Poznaniu wiem że zajęcia w plenerze są na plaży miejskiej Na Szelągu i przy Starym Browarze.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 11 lip 2016, 10:13

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dołączam! Ostatnio z braku czasu zaniedbałam moje jogowanie ale chce wrócić do codzinnej vinyasy i dłużeszej praktyki minimun 2 razy w tygodniu.

ćwiczysz sama, czy masz jakieś filmiki dla początkujących ?

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 11 lip 2016, 10:41

Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

ćwiczysz sama, czy masz jakieś filmiki dla początkujących ?

Obecnie dużo ćwiczę sama ale na początku przygody z jogą przez rok chodziłam intensywnie (3 razy w tygodniu) na zajęcia. Jeśli chcesz spróbować z filmikami dla początkujących polecam Yoga with Adriene, ma playliste z podstawami jogi i dużo filmików dla początkujących. Ja raczej jeśli chce wykorzystać jutuby to włączam Lesley Fightmaster, która praktykuje ashtange i umieszcza dużo vinyasa flows, które lubie ale z Adriene też jeszcze ćwiczę.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 11 lip 2016, 10:46

mega :) dziękuje

Awatar użytkownika
mangosteen

Postautor: mangosteen » 11 lip 2016, 16:34

Ja ćwiczę obecnie średnio 3 razy w tygodniu, przeplatam różne zajęcia - joga, pilates, stretching.
W domu ćwiczę coraz więcej, ale raczej krótko, wciąż nie mogę się zmobilizować to robienia pełnych dłuższych sekwencji. :/ Za ćwiczeniem z filmikami średnio przepadam niestety.

Mój ostatni duży sukces - stanie na głowie bez ściany. :) Już myślałam, że nigdy mi się nie uda oderwać od ściany, a jednak się udało! :)

podpucha

Postautor: podpucha » 13 lip 2016, 16:58

Super wątek!
Ja się od dłuższego czasu przymierzam do jogi (i przymierzyć się nie mogę), ale coś nie mogę znaleźć w sieci niczego co od razu chwyciłoby mnie za serce :(
Najchętniej to na kilka pierwszych zajęć poszłabym do szkoły jogi, ale mieszkam w kraju, którego języka jeszcze nie umiem, więc odpada :D

Awatar użytkownika
mangosteen

Postautor: mangosteen » 14 lip 2016, 11:01

podpucha pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Super wątek!
Ja się od dłuższego czasu przymierzam do jogi (i przymierzyć się nie mogę), ale coś nie mogę znaleźć w sieci niczego co od razu chwyciłoby mnie za serce :(
Najchętniej to na kilka pierwszych zajęć poszłabym do szkoły jogi, ale mieszkam w kraju, którego języka jeszcze nie umiem, więc odpada :D

Rozejrzyj się za zajęciami prowadzonymi po angielsku. Widziałam takie u siebie w mieście, więc za granicą pewnie tez się znajdą. Ćwicząc z jutubem i tak jesteś skazana na angielski, bo po polsku wybór filmików jest ubogi.

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 19 lip 2016, 13:17

Ja się zakochałam, ale ćwiczę tylko w domu z yt, wiem, że robię pewnie połowę źle :niewiem:
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Awatar użytkownika
LuizkaAicha

Postautor: LuizkaAicha » 06 sie 2016, 12:22

ja też ćwiczę jogę w domu, chociaż pierwsze moje praktyki były w szkole jogi.

Ta korekta przez instuktora na pewno jest ważna, chociaż nawet na zajęciach nie zawsze cię instruktor ma możliwość poprawić, zwłaszcza jak jest dużo osób. Poza tym lepiej znaleźć dobry film z jogą na yt niż pójść na kiepskie zajęcia. Ja byłam na jodze w czterech miejscach i tylko z dwóch miejsc byłam zadowolona (szkoła jogi i zajęcia w fitness clubie gdzie instruktorka była z tej szkoły jogi do której chodziłam). W pozostałych dwóch to było takie bardziej pitu pitu - ani nie czułam relaksu, ani rozciągnięcia czy tez pracy mięśni - na taką jogę przychodziły głównie przypadkowe osoby, niewytrenowane, poziom był zbyt łatwy.

Na yt moim ulubionym kanałem jest Yoga by Candance, a film który podlinkuję bardzo mi pomógł jak miałam problem z plecami: https://www.youtube.com/watch?v=Dc3Esxsr3Kg

Ostatnio też znalazłam ciekawy polski kanał - na razie tylko trzy filmy przerobiłaam, ale chcę więcej. Zwłaszcza, ze instruktorka bardzo dobrze tłumaczy i jest możliwość poprawienia techniki: https://www.youtube.com/channel/UCBakkx ... TTxf2O-QVQ

Paisu

Postautor: Paisu » 14 sie 2016, 8:38

LuizkaAicha pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Na yt moim ulubionym kanałem jest Yoga by Candance, a film który podlinkuję bardzo mi pomógł jak miałam problem z plecami: https://www.youtube.com/watch?v=Dc3Esxsr3Kg

Ostatnio też znalazłam ciekawy polski kanał - na razie tylko trzy filmy przerobiłaam, ale chcę więcej. Zwłaszcza, ze instruktorka bardzo dobrze tłumaczy i jest możliwość poprawienia techniki: https://www.youtube.com/channel/UCBakkx ... TTxf2O-QVQ

Obejrzałam oba filmiki, są świetne, w sam raz dla kompletnych nowicjuszy, takich jak ja. Od lat myślałam o tego typu ćwiczeniach, zwłaszcza, gdy plecy bardzo dokuczały,ale teraz na pewno zrobię z tego użytek. Jak wytrwam 3 dni, to się pochwalę.
'Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem.' Hipokrates

Awatar użytkownika
LuizkaAicha

Postautor: LuizkaAicha » 19 sie 2016, 17:51

Paisu pisze:

Obejrzałam oba filmiki, są świetne, w sam raz dla kompletnych nowicjuszy, takich jak ja. Od lat myślałam o tego typu ćwiczeniach, zwłaszcza, gdy plecy bardzo dokuczały,ale teraz na pewno zrobię z tego użytek. Jak wytrwam 3 dni, to się pochwalę.

I jak, udało ci się coś więcej poćwiczyć? Ja ostatni tydzień miałam mocno jogowy, przerobiłam już większość filmów Ani Brzegowej z cyklu 14 dni z jogą i są świetne. Zamówiłam tez kostki do jogi, pasek i matę miałam już wcześniej.

Awatar użytkownika
mangosteen

Postautor: mangosteen » 19 sie 2016, 18:31

Ta korekta przez instuktora na pewno jest ważna, chociaż nawet na zajęciach nie zawsze cię instruktor ma możliwość poprawić, zwłaszcza jak jest dużo osób. Poza tym lepiej znaleźć dobry film z jogą na yt niż pójść na kiepskie zajęcia. Ja byłam na jodze w czterech miejscach i tylko z dwóch miejsc byłam zadowolona (szkoła jogi i zajęcia w fitness clubie gdzie instruktorka była z tej szkoły jogi do której chodziłam). W pozostałych dwóch to było takie bardziej pitu pitu - ani nie czułam relaksu, ani rozciągnięcia czy tez pracy mięśni - na taką jogę przychodziły głównie przypadkowe osoby, niewytrenowane, poziom był zbyt łatwy.

Odpowiedni wybór szkoły i nauczyciela jogi też ma duże znaczenie, na pewno jest sporo kiepskich miejsc, jak we wszystkim.
Przede wszystkim trzeba zweryfikować wielkość grup, jeśli ćwiczy dużo osób to wiadomo, że nauczyciel nie da rady podejść do każdego. W dobrych szkołach są zagwarantowane małe grupy, u mnie zapisują 6, góra 7 osób, nawet jeśli jest więcej chętnych to im odmawiają. Nauczycielka każdego zna, wie jakie są jego możliwości, mocne i słabe strony, podchodzi do każdego indywidualnie i zawsze ma czas zająć się każdym z osobna.
W większości szkół jest też podział grup w zależności od stopnia zaawansowania, więc nie ma możliwości, że grupa zaawansowana musi równać do dołu, bo ktoś przyszedł z ulicy pierwszy raz.
Tak więc ja się dalej upieram, że nie ma jak praktyka pod okiem dobrego nauczyciela. :) A Ty niestety kiepsko trafiłaś.
Z polskich kanałów poza Anią Brzegową polecam też Agatę Ucińską. :)

Awatar użytkownika
LuizkaAicha

Postautor: LuizkaAicha » 20 sie 2016, 10:32

mangosteen pisze:Odpowiedni wybór szkoły i nauczyciela jogi też ma duże znaczenie, na pewno jest sporo kiepskich miejsc, jak we wszystkim.
Przede wszystkim trzeba zweryfikować wielkość grup, jeśli ćwiczy dużo osób to wiadomo, że nauczyciel nie da rady podejść do każdego. W dobrych szkołach są zagwarantowane małe grupy, u mnie zapisują 6, góra 7 osób, nawet jeśli jest więcej chętnych to im odmawiają. Nauczycielka każdego zna, wie jakie są jego możliwości, mocne i słabe strony, podchodzi do każdego indywidualnie i zawsze ma czas zająć się każdym z osobna.
W większości szkół jest też podział grup w zależności od stopnia zaawansowania, więc nie ma możliwości, że grupa zaawansowana musi równać do dołu, bo ktoś przyszedł z ulicy pierwszy raz.

to w moim mieście chyba nie ma takiej szkoły. Tzn jest jedna i może na tych zajęciach już dla zaawansowanych jest mało osób, ale na zajęciach dla początkujących potrafiło przychodzić nawet 30 ;)

mangosteen pisze:Tak więc ja się dalej upieram, że nie ma jak praktyka pod okiem dobrego nauczyciela. :) A Ty niestety kiepsko trafiłaś.
Z polskich kanałów poza Anią Brzegową polecam też Agatę Ucińską. :)

wiadomo, że taka praktyka z dobrym nauczycielem jest niezastąpiona, no, ale też szkoda, żeby niektórzy się zrażali do ćwiczeń w domu, skoro też z nich można dużo wyciągnąć, a nie wszędzie takie godne zajęcia uwagi są

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 20 sie 2016, 11:34

Dzięki za linki :) Muszę sobie przetestować oba, szczególnie ten na plecy :)
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

Paisu

Postautor: Paisu » 20 sie 2016, 15:15

Paisu pisze:

I jak, udało ci się coś więcej poćwiczyć? Ja ostatni tydzień miałam mocno jogowy, przerobiłam już większość filmów Ani Brzegowej z cyklu 14 dni z jogą i są świetne. Zamówiłam tez kostki do jogi, pasek i matę miałam już wcześniej.

Jeszcze nie, bo pojawiły się pewne problemy zdrowotne, które najpierw muszę wyleczyć, no i też zaopatrzyć się w te gadżety.

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 21 sie 2016, 22:48

Paisu pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Paisu pisze:

Jeszcze nie, bo pojawiły się pewne problemy zdrowotne, które najpierw muszę wyleczyć, no i też zaopatrzyć się w te gadżety.

Co do zaopatrywania sie od razu w rożne gadżety to moim zdaniem na sam początek nie warto inwestować w całą jogową wyprawkę z dwóch powodów - moze sie okazać, że joga to jednak nie to albo na początku niektóre gadżety po prostu nie są niezbędne. Kiedy zaczynałam przygodę z joga chodziłam na zajęcia z kilkoma koleżankami, wszystkie pokupowałyśmy sobie szybko maty, po paru miesiącach na zajęciach zostałam tylko ja a sprzęt koleżanek wyładował w szafach. Na sam początek wystarczy podstawowa mata i pasek (w Decathlonie np mają tanie), bloczki można zastąpić książkami, wałek zwiniętym kocem lub ręcznikiem.

Jak pisać NA SZARO?

Paisu

Postautor: Paisu » 22 sie 2016, 11:41

Paisu pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Co do zaopatrywania sie od razu w rożne gadżety to moim zdaniem na sam początek nie warto inwestować w całą jogową wyprawkę z dwóch powodów - moze sie okazać, że joga to jednak nie to albo na początku niektóre gadżety po prostu nie są niezbędne. Kiedy zaczynałam przygodę z joga chodziłam na zajęcia z kilkoma koleżankami, wszystkie pokupowałyśmy sobie szybko maty, po paru miesiącach na zajęciach zostałam tylko ja a sprzęt koleżanek wyładował w szafach. Na sam początek wystarczy podstawowa mata i pasek (w Decathlonie np mają tanie), bloczki można zastąpić książkami, wałek zwiniętym kocem lub ręcznikiem.

Dzięki za ciekawe uwagi, na pewno z nich skorzystam, jak już będą mogła ćwiczyć, a Decathlon mam całkiem blisko.

Awatar użytkownika
Loony Blonde

Postautor: Loony Blonde » 20 gru 2016, 11:49

Odgrzebuję wątek. Przez cały październik chodziłam do szkoły jogi na zajęcia dla początkujących. Niestety zrezygnowałam przez kiepskie dojazdy. Teraz czekam na wiosnę i mam zamiar dojeżdżać rowerem. Wcześniej oglądałam różne filmiki na YT z jogą dla początkujących i powiem Wam, że cieszę się, że zdecydowałam się zapisać do szkoły. Filmy na YT polegają przede wszystkim na wykonywaniu prostych ćwiczeń, ale rzadko kiedy te ćwiczenia są dobrze wytłumaczone. Jeżeli znacie kanały gdzie prowadzący dokładnie mówi np w którą stronę rotować (nie wiem czy to dobre słowo) nogę, lub na którą nogę czy część stopy przenieść ciężar, to będę wdzięczna za linki. To może wydawać się głupie, ale po pewnym czasie błędnego wykonywania niektórych ćwiczeń zdrowa osoba może nabawić się kontuzji. Ja mam problemy z kolanami i od razu czuję gdy coś robię niepoprawnie, ktoś kto nie ma takich problemów może tego nie czuć i przez wiele miesięcy robić błędy.
Oczywiście nie twierdzę, że tak na pewno będzie z każdym. Piszę tylko o swoich doświadczeniach, bo podczas zwykłej gimnastyki w domu nie czułam tak stawów jak podczas jogi. Bardzo mnie to zdziwiło, bo te ćwiczenia wyglądają czasem tak niewinnie.

Przed powrotem na zajęcia mam zamiar kupić sobie swoją matę, bo nie czuję się komfortowo ćwicząc na tych dostępnych w szkole. Czy macie może doświadczenie z matami manduka, lululemon lub kurma sadhana? U mnie nie można nigdzie obejrzeć tych mat, więc muszę zamówić przez internet. Zależy mi przede wszystkim na grubości, bo bardzo bolą mnie kolana gdy czasem trzeba uklęknąć.

Wróć do „Sport i zdrowie”