Bieganie

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Re: Bieganie

Postautor: Kumiho » 26 mar 2017, 14:31

Po kilkumiesięcznej przerwie od jakiejkolwiek aktywności (poza okazjonalnymi zrywami), po wyleczeniu wkurzających chorób i urazów zaczęłam znowu biegać.

Jestem załamana, idzie mi fatalnie, czuje się, jakbym nigdy wcześniej nie biegała. Przebiegniecie durnych 5 km w terenie jest dla mnie na razie maksimum wysiłku :(
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 26 mar 2017, 14:58

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Po kilkumiesięcznej przerwie od jakiejkolwiek aktywności (poza okazjonalnymi zrywami), po wyleczeniu wkurzających chorób i urazów zaczęłam znowu biegać.

Jestem załamana, idzie mi fatalnie, czuje się, jakbym nigdy wcześniej nie biegała. Przebiegniecie durnych 5 km w terenie jest dla mnie na razie maksimum wysiłku :(

Piona :torba: . Zaczęłam w zeszłym tygodniu po półrocznej przerwie i jak na razie podejrzanie dużo marszu w tym moim bieganiu. A nogi i tak mają wycisk.
...but your dad just calls me Anya

technologia w służbie ludzkości

Awatar użytkownika
Kalum

Postautor: Kalum » 13 cze 2017, 10:29

Ja też po przerwie jestem załamana jak bardzo spadła moja kondycja :( Zastanawiam się nad jakimś planem treningowym fitness do wykonywania w domu, stosowałyście?
Ostatnio zmieniony 13 cze 2017, 10:29 przez Kalum, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 13 cze 2017, 11:07

Kalum pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja też po przerwie jestem załamana jak bardzo spadła moja kondycja :( Zastanawiam się nad jakimś planem treningowym fitness do wykonywania w domu, stosowałyście?

T25 focus polecam :ok:
Ostatnio zmieniony 13 cze 2017, 11:07 przez Caoimhe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 13 cze 2017, 20:44

A ja powracam triumfalnie - zmotywowałam się, ruszyłam dupsko i od paru miesięcy biegam regularnie. Poprawa kondycji przyszła dość szybko i była dodatkowym kopem :D nie poddawajcie się!

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
sziket

Postautor: sziket » 19 cze 2017, 10:30

Podziwiam ze szczerego serca biegające dziewczyny - ja mogę uprawiać dosłownie każdą aktywność fizyczną, pod warunkiem, że nie jest to bieganie. Mam tak od dziecka, po prostu nie dam rady biegać (mimo, że jakąś tam kondycję posiadam). Od razu pali mnie gardło (nie mogę oddychać nosem, po kilku krokach zatyka się i jakby puchnie w środku; mam też krzywą przegrodę), jest mi niedobrze i mam ochotę położyć się i umrzeć :/
Czy są ludzie, którzy nie są w stanie biegać? Czy może powinnam robić coś inaczej? Pomóżcie...
Masikura.

zuz.ka

Postautor: zuz.ka » 19 cze 2017, 11:28

sziket pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Podziwiam ze szczerego serca biegające dziewczyny - ja mogę uprawiać dosłownie każdą aktywność fizyczną, pod warunkiem, że nie jest to bieganie. Mam tak od dziecka, po prostu nie dam rady biegać (mimo, że jakąś tam kondycję posiadam). Od razu pali mnie gardło (nie mogę oddychać nosem, po kilku krokach zatyka się i jakby puchnie w środku; mam też krzywą przegrodę), jest mi niedobrze i mam ochotę położyć się i umrzeć :/
Czy są ludzie, którzy nie są w stanie biegać? Czy może powinnam robić coś inaczej? Pomóżcie...

Ja tak mam. Nie wiem, czy to kwestia kondycji, ale po nawet krótkim biegu mam wrażenie rozrywania tchawicy i płuc + swędzenie dziąseł i posmak żelaza w ustach.

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 19 cze 2017, 13:24

zuz.ka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
sziket pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Ja tak mam. Nie wiem, czy to kwestia kondycji, ale po nawet krótkim biegu mam wrażenie rozrywania tchawicy i płuc + swędzenie dziąseł i posmak żelaza w ustach.

Ja też tak miałam, serio :brzydal:

Nienawidziłam biegania i po prostu nie mogłam biec dłużej niż 5 minut. Po operacji bieganie było przez pewien czas jedną z nielicznych form aktywności, na którą mogłam sobie pozwoić i niemąż (biegający już wtedy długie dystanse) namówił mnie na bieganie metodą Gallowaya i samo poszło, od marszobiegu doszłam do ciągłego biegu (ja akurat zaczynałam od razu od 3 min biegu; minuta marszu, ale program przewiduje progresje od dłuższego marszu przeplatanego bieganiem). Na samym początku pałałam dziką nienawiścią do biegania i kiedy wychodziliśmy razem na bieganie nasze dialogi zawsze wyglądały mniej więcej tak:

"I jak? Podoba Ci się?"

Obrazek

Tak więc nie poddawajcie się :D

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 03 lip 2017, 13:12

Od paru dni wisi na kanale Ginger Runner live z Ryanem Sandesem, który wygrał w tym roku Western States (cóż to był za bieg :love:) jesli ktoś miałby ochotę posłuchać.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 15 lip 2017, 16:09

Killian Jornet przebiegł właśnie jako pierwszy metę tegorocznego Hardrock 100. Po drodze wybił sobie ramie. Zbieram szczękę z podłogi, jak zawsze kiedy śledzę jego bieganie, serio ktoś mu powinien zrobić testy DNA czy to na pewno człowiek jest :brzydal:
Ostatnio zmieniony 15 lip 2017, 16:09 przez Kumiho, łącznie zmieniany 1 raz.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 05 sie 2017, 12:16

Mam pytanie:

Zamówiłam sobie buty do biegania i rozważam, które zostawić. Dwa modele, które najlepiej mi siedzą na stopie mają przód pokryty taką jakby siateczką. Boję się, że bardzo szybko mi się przez nią przebije duży palec :torba: . Macie doświadczenie z takimi butami? Fenomenalnie się w nich czuję, ale jeśli wydłubię w nich dziurę w miesiąc, będę sobie pluła w brodę.

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 05 sie 2017, 12:25

night prowler pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Mam pytanie:

Zamówiłam sobie buty do biegania i rozważam, które zostawić. Dwa modele, które najlepiej mi siedzą na stopie mają przód pokryty taką jakby siateczką. Boję się, że bardzo szybko mi się przez nią przebije duży palec :torba: . Macie doświadczenie z takimi butami? Fenomenalnie się w nich czuję, ale jeśli wydłubię w nich dziurę w miesiąc, będę sobie pluła w brodę.

A możesz podać jakie to konkretnie buty? Z tą siateczką jest różnie, w niektórych wytrzymuje spokojnie do wymiany a w niektórych nie, ale to raczej kwestia jakości samego buta. Niemąż miał już kilka par z siateczką (zakres od Kalenji do Nike) i w żadnych nic mu się nie stało, ja miałam siateczkę w Nike i też nic się z nią nie stało. Teraz biegam w Flyknit Free i z całym "szydełkowym" elementem buta nic się nie dzieje.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 05 sie 2017, 12:34

Mam pytanie:

A możesz podać jakie to konkretnie buty? Z tą siateczką jest różnie, w niektórych wytrzymuje spokojnie do wymiany a w niektórych nie, ale to raczej kwestia jakości samego buta. Niemąż miał już kilka par z siateczką (zakres od Kalenji do Nike) i w żadnych nic mu się nie stało, ja miałam siateczkę w Nike i też nic się z nią nie stało. Teraz biegam w Flyknit Free i z całym "szydełkowym" elementem buta nic się nie dzieje.

Adidas CC Fresh Bounce i Edge Lux.

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 05 sie 2017, 12:46

Mam pytanie:

Adidas CC Fresh Bounce i Edge Lux.

Co prawda nie lubię Adidasa jeśli chodzi o buty do bieganie (ale przez buty trailowe), ale Edge Lux znam i jeśli zamierzasz biegać casualowo, w mieście to bardzo spoko. CC rzeczywiście mają cienkie przody, bałabym się ich nie tyle ze względu na zniszczenie ale komfort użytkowania.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
night prowler

Postautor: night prowler » 05 sie 2017, 12:53

Kumiho pisze:
Co prawda nie lubię Adidasa jeśli chodzi o buty do bieganie (ale przez buty trailowe), ale Edge Lux znam i jeśli zamierzasz biegać casualowo, w mieście to bardzo spoko. CC rzeczywiście mają cienkie przody, bałabym się ich nie tyle ze względu na zniszczenie ale komfort użytkowania.

Tak, to mają być buty do casualowego truchtania po względnie płaskim i twardym. Dorwałam w promocji za 80 zł, żal nie brać :brzydal: .

Dzieny :roza: .
Ostatnio zmieniony 05 sie 2017, 12:54 przez night prowler, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kumiho

Postautor: Kumiho » 05 sie 2017, 12:56

Kumiho pisze:

Tak, to mają być buty do casualowego truchtania po względnie płaskim i twardym. Dorwałam w promocji za 80 zł, żal nie brać :brzydal: .

Dzieny :roza: .

Super cena :jupi: daj znać jak się sprawdzają

Jak pisać NA SZARO?

Ambrozja

Postautor: Ambrozja » 20 lis 2017, 0:07

Bardzo rzadko biegam bo wolę inne sporty ale czasami jak jakaś znajoma idzie pobiegać to też idę.

Wróć do „Sport i zdrowie”