Suplementy diety/witaminy

Awatar użytkownika
Domcia2605

Suplementy diety/witaminy

Postautor: Domcia2605 » 30 sie 2016, 13:52

Na rynku mamy tak bardzo szeroki wybór suplementów/witamin, że ciężko jest się połapać w tym co warto kupić, a od czego najlepiej trzymać się z daleka. Mam nadzieję, że w tym wątku będziemy mogły sobie doradzić w tych kwestiach. Jeżeli już jest gdzieś taki wątek lub podobny to proszę o usunięcie lub przeniesienie. Nie mogłam znaleźć.

Ja mam od razu dwa pytania:
-Potrzebuje magnezu, nie chce znowu iść do apteki po "jakiś magnez". Możecie coś polecić? O dobrej wchłanialności i żeby cena nie zwalała z nóg. W teorii wiem, że najlepiej żeby to byl cytrynian lub mleczan magnezu, a w praktyce...
-Brałam tabletki z olejem z nasion wiesiołka. Pierwszym razem kupiłam sobie zwykłe, polecane na wątku firmy GAL. Drugim razem wysłałam chłopaka do apteki, wrócił z Oeparol femina, bo tak mu poleciła pani w aptece. Nie powiem, zła byłam, bo tabletek mniej, a cena wyższa. Wydaje mi się, że nie warto przepłacać, ale może się myle?

Zapraszam do dyskusji :roza: Przyjmujecie coś regularnie?

ajah

Re: Suplementy diety/witaminy

Postautor: ajah » 30 sie 2016, 13:58

Magnez biorę regularnie. Nie mam jednej ulubionej firmy, teraz mam firmy Solgar (mieszkam poza Polską i zamawiam na amazon lub Holland and B.)
Poza tym , jak nie zapomnę biorę Wit B12.i D.

Z innych suplementów zielony jęczmień. Kiedyś dostlam korzeń maca, spuruline i chlorelle.
Aktualnie nie biorę, ale pewnie w okresie jesienno-zimowym znowu zacznę.
Prowadzę dość aktywny tryb życia i niestety pełen stresów. Bez magnezu nie dałabym rady.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 30 sie 2016, 18:11

Biorę regularnie magnez (zalecenie lekarza),
Czasem wapno i potas,
W okresie zachorowalności probiotyki.

Po zabiegach, pobytach w szpitalu - według wskazań lekarza.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 30 sie 2016, 21:13

Ja biorę cytrynian trójmagnezowy w dawce100 mg, czyli Magne B6 Max, Sanofi. Cena do przyjęcia - 18 zł / 50 tab.
I nie warto przepłacać. W tym starciu 150 kapsułek Gal rulez.

A regularnie biorę jeszcze cynk, biotynę, olej z ogórecznika. Wszystko zalecone przez dochtora.
Obrazek

Awatar użytkownika
Domcia2605

Postautor: Domcia2605 » 31 sie 2016, 1:42

Axis mundi pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja biorę cytrynian trójmagnezowy w dawce100 mg, czyli Magne B6 Max, Sanofi. Cena do przyjęcia - 18 zł / 50 tab.

A regularnie biorę jeszcze cynk, biotynę, olej z ogórecznika. Wszystko zalecone przez dochtora.

Na Magne B6 Max byłam w sumie najbardziej zdecydowana. O biotynie gdzieś czytałam, to chyba na paznokcie i włosy? Widzisz rezultaty?

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 31 sie 2016, 9:41

Domcia2605 pisze:O biotynie gdzieś czytałam, to chyba na paznokcie i włosy? Widzisz rezultaty?

Teoretycznie żadnych, ale ja akurat biorę ją na zupełnie coś innego, poza tym już ponad 10 lat, więc trudno powiedzieć, jak to byłoby gdybym jej nie brała.
No i w badaniach klinicznych, które prowadziła firma Merc (G. L. Floersheim, "An examination of the effect of biotin on alopecia and hair quality", H&G Zeitschrift fur Hautkrankheiten 1992) wyszło, że aż u 20% badanych, suplementowanych biotyną w dawce 2500 mcg, nie zanotowano żadnych zmian "włosowo-paznokciowych".
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2016, 14:24 przez Axis mundi, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek

Paisu

Postautor: Paisu » 31 sie 2016, 11:26

Cz ktoś bierze witaminę K2mk7 i widzi pozytywne rezultaty - mam tu na myśli redukcję złego cholesterolu i trójglicerydów?
Czytałam, że ta witamina reguluje gospodarkę wapniem - ułatwia wchłanianie do kości i mięśni, a zapobiega odkładaniu się złogów wapniowych w żyłach. Zaczęłam brać Molekin, bo mam problemy z przyswajaniem wapnia.
'Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem.' Hipokrates

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 01 wrz 2016, 12:45

Domcia2605 pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Na Magne B6 Max byłam w sumie najbardziej zdecydowana. O biotynie gdzieś czytałam, to chyba na paznokcie i włosy? Widzisz rezultaty?

Mi po biotynie paznokcie rosly jak oszalale, a wlosy tez szybciej. Najpiew bralam biotebal, a teraz swarson (czy jakos tak :drapie: )

Biore tez wierzbownice drobnokwiatowa (cudo :love: na tradzik) i sproszkowana wit C jak mi sie przypomni.

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 02 wrz 2016, 14:23

Lusia pisze:Biore tez wierzbownice drobnokwiatowa (cudo :love: na tradzik)

Wierzbownica na mnie też nie działała. Brałam ją coś ok. roku i 0 efektów.
A włosy i paznokcie, jak oszalałe, rosną mi po glukonianie cynku (krzem też ich nie ruszał, ale to po prostu oznacza, że nie miałam jego niedoboru).
Szkoda, że Swanson jest w kapsułkach. Nie umiem łykać kapsułek :ryk:
Obrazek

oh!

Postautor: oh! » 02 wrz 2016, 18:42

A włosy i paznokcie, jak oszalałe, rosną mi po glukonianie cynku (krzem też ich nie ruszał, ale to po prostu oznacza, że nie miałam jego niedoboru).

Jaki konkretnie cynk brałaś? podejrzewam u siebie niedobory bo mi wyskoczyły piękne białe plamki na paznokciach :/

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 03 wrz 2016, 13:08

U mnie efekty byly po tydz, po dwoch kazdy mi mowil ze tradzik mi sie zmniejszyl. :) Teraz po ponad 2 tydz jak moja cera jest w teoretycznie gorszym okresie (zawsze w tej fazie cyku mialam wysyp) tez jest super. Aczkolwiek jeszcze idealu nie ma, ale poprawa jest super :love:

Co do Swanson. Sa w kapulkach ale tak naprawde jest to tylko bialy proszek (biotyna i maka ryzowa) i otoczka kapsulki z zelatyny. Spokojnie kapsulke mozna sobie otworzyc i ten bialy proszek np wymieszac z woda.

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 25 wrz 2016, 17:09

Polecicie mi jakis dobry cynk?

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 01 paź 2016, 14:02

oh! pisze:Jaki konkretnie cynk brałaś? podejrzewam u siebie niedobory bo mi wyskoczyły piękne białe plamki na paznokciach :/

Sorry, nie zauważyłam pytania.
Ja biorę od wieeeeelu lat Salfazin - 25 mg glukonianu cynku z witaminami A, B6, C i E.
Obrazek

maleki00
BAN

Postautor: maleki00 » 08 lis 2016, 15:25

Ja w okresie zimowym staram się brać cały zestaw witamin takich jak magnez, C, wapń i cynk

Awatar użytkownika
kluskasmyk

Postautor: kluskasmyk » 14 gru 2016, 13:02

Ja polecam wit D i K2 do tego(okres zimowy), jest mnóstwo badań nad wpływem wit D na stan zapalny, zainteresowałam się tematem suplementów przez kłopoty z cerą. Próbowałam w sumie bardzo dużo. Na pewno skóra się uspokaja, dużą rolę odgrywa dieta http://www.biomedical.pl/dieta-i-odzywianie/produkty-o-wysokim-indeksie-glikemicznym-oraz-nabial-wywoluja-tradzik-a9861.html niestety w moim przypadku, dbanie o Indeks jest kluczowe, do tego suplemantacja, wpsomniane wit D i K2, tran, olej z wiesiołka, complex B i jeszcze antyoksydanty. Okresowo biorę też cynk i selen. W sumie to jest tego sporo :shock:
Nikt nie jest normalny...

Awatar użytkownika
Axis mundi

Postautor: Axis mundi » 14 gru 2016, 19:25

kluskasmyk pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja polecam wit D i K2 do tego(okres zimowy), jest mnóstwo badań nad wpływem wit D na stan zapalny, zainteresowałam się tematem suplementów przez kłopoty z cerą. Próbowałam w sumie bardzo dużo. Na pewno skóra się uspokaja, dużą rolę odgrywa dieta http://www.biomedical.pl/dieta-i-odzywianie/produkty-o-wysokim-indeksie-glikemicznym-oraz-nabial-wywoluja-tradzik-a9861.html niestety w moim przypadku, dbanie o Indeks jest kluczowe, do tego suplemantacja, wpsomniane wit D i K2, tran, olej z wiesiołka, complex B i jeszcze antyoksydanty. Okresowo biorę też cynk i selen. W sumie to jest tego sporo :shock:

Tran i wit.D? Olej z wisiołka i cynk, selen, wit. E (antyoksydant)? I dziwisz się, że jest tego sporo?
Obrazek

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 22 gru 2016, 14:01

Jaki jest waszym zdaniem najlepszy suplement na paznokcie? Mam w mega złym stanie i potrzebuje żeby mi szybko rosły.

Wysłane z mojego HTC Desire 530 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
amelj

Postautor: amelj » 22 gru 2016, 14:04

Lusia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Jaki jest waszym zdaniem najlepszy suplement na paznokcie? Mam w mega złym stanie i potrzebuje żeby mi szybko rosły.

Wysłane z mojego HTC Desire 530 przy użyciu Tapatalka

Może amocon forte? Albo Gelacet plus? A najlepiej to plus skrzyp plus biotyna na maksa dawki ;)
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc(...)"

sisi12
BAN

Postautor: sisi12 » 20 sty 2017, 16:44

Ja nie wyobrażam sobie życia bez przyjmowania magnezu :)

Awatar użytkownika
indomitable

Postautor: indomitable » 26 sie 2017, 12:49

Widzę, że wątek trochę nieaktywny, ale może uzyskam odpowiedź :D
Co sądzicie o natural mojo, tak szeroko teraz reklamowanym? Któraś z Was jadła? Warte zamówienia?

Wróć do „Sport i zdrowie”