Kubeczki menstruacyjne

M.in

Re: Kubeczki menstruacyjne

Postautor: M.in » 08 lis 2016, 0:30

azalyn pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Cześć wszystkim :roza:

Od paru miesięcy używam kubeczka z LilyCup compact na który się skusiłam dzięki Nissiax. Mimo sceptycyzmu i początkowych problemów, już po pierwszym okresie wiedziałam że to jest to i że nie wrócę do tamponów i podpasek :)

Ostatnio skusiłam się na kubeczek MeLuna i mimo wcześniejszego doświadczenia z LilyCup dość ciężko mi z nim idzie: nie chce mi się rozkładać 'w środku' podobnie jak Julijce. Póki co tylko składanie "na siódemkę" daje radę: https://www.youtube.com/watch?v=N0tBdLv816k, polecam spróbować bo łatwiej go zmusić do otwarcia niż przy technice punchdown.

Z LilyCup za to na początku miałam ogromne problemy z wyjęciem (zakładanie to był pikuś od samego początku) bo się mocno zasysa, trzeba cierpliwości żeby go wyjąć i w dodatku często mi się niekontrolowanie wylewała przy tym zawartość :/ Jednak już wam powiem że komfort noszenia wyższy niż przy MeLuna. Jedyne co jest problemem to mała pojemność, niestaty w pierwsze dwa dni okresu muszę opróżniać co 6-8 godzin, dlatego chciałam coś większego (kupiłam MeLuna rozmiar M). Ale na razie mi wygląda że będę szukać dalej...

A jesteś w stanie określić czy masz obfite okresy czy raczej nie? Bo też interesuje mnie LilyCup Compact (bo masz tą wersję czy zwykłą?), ale jest dosyć drogi i boje się, że mały będzie miał za małą objętość, a duży będzie dla mnie za duży...

Awatar użytkownika
azalyn

Postautor: azalyn » 08 lis 2016, 8:13

M.in pisze:zobacz cytowaną wiadomość

A jesteś w stanie określić czy masz obfite okresy czy raczej nie? Bo też interesuje mnie LilyCup Compact (bo masz tą wersję czy zwykłą?), ale jest dosyć drogi i boje się, że mały będzie miał za małą objętość, a duży będzie dla mnie za duży...

Mam wersję compact, rozmiar A... zawsze myślałam że mam dość przeciętne okresy, tzn pierwszego dnia zmieniałam tampony co max 4 godz, potem mogłam i co 6-8... z tym kubeczkiem, w pierwszym dniu po 6-8 godzinach mam go wypełnionego w 3/4. Z LilyCup problem jest taki że jest on tak miękki, że ściśnięcie go na dole nie sprawia że cokolwiek 'rusza się' przy jego obręczy na górze, więc przy wyjęciu go trzeba się trochę napracować i czasami może to doprowadzić do wylania się wszystkiego...

Awatar użytkownika
Sasabina

Postautor: Sasabina » 10 lis 2016, 11:38

mam te 2 tygodnie na zamówienie kubeczka i wybór mnie trochę przeraża :/

a powiedzcie mi: ten pojemnik do dezynfekcji bedzie pasowac do kubeczkow innych firm, czy tylko meluna? patrze na oferte drogerii-ekologicznej

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 10 lis 2016, 13:39

Sasabina pisze:mam te 2 tygodnie na zamówienie kubeczka i wybór mnie trochę przeraża :/

a powiedzcie mi: ten pojemnik do dezynfekcji bedzie pasowac do kubeczkow innych firm, czy tylko meluna? patrze na oferte drogerii-ekologicznej

Teoretycznie powinien pasować, ale może to być każdy pojemnik jaki masz w domu i możesz go do tego przeznaczyć :-)

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 10 lis 2016, 13:43

ja kupiłam po prostu tabletki i robię to w jakiejś starej szklance, którą i tak bym wyrzuciła

Awatar użytkownika
Sasabina

Postautor: Sasabina » 10 lis 2016, 16:19

Słusznie, jakoś wydawało mi się lepsze mieć ten pojemnik.
a doradzcie: zastanawiam się nad lady cup (jakoś kształt mi wydaje się najlepszy i ten plastik). brać rozmiar większy, jeżeli pomimo tego że nie rodziłam, mam obfity okres (pierwsze dwa dni na tamponach super plus co ok 4godziny zmieniane) czy wystarczy mniejszy? wolałabym mieć komfort opróżniania kubeczka co 12h. i kolejne: wydaje mi się, że mam raczej mocne mięśnie, więc ten plastik powinien być solidniejszy aby się otworzył, czy ten ladycup będzie ok?

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 10 lis 2016, 19:38

Sasabina pisze:Słusznie, jakoś wydawało mi się lepsze mieć ten pojemnik.
a doradzcie: zastanawiam się nad lady cup (jakoś kształt mi wydaje się najlepszy i ten plastik). brać rozmiar większy, jeżeli pomimo tego że nie rodziłam, mam obfity okres (pierwsze dwa dni na tamponach super plus co ok 4godziny zmieniane) czy wystarczy mniejszy? wolałabym mieć komfort opróżniania kubeczka co 12h. i kolejne: wydaje mi się, że mam raczej mocne mięśnie, więc ten plastik powinien być solidniejszy aby się otworzył, czy ten ladycup będzie ok?

Ladycup jest bardzo sprężysty, otwiera się praktycznie sam, ma dodatkowo wzmacniana górna cześć.
Możesz spokojnie wziąć większy, nie wypada szeroko. Ja mam ladycup S i jest malutki, divacup dla nierodek tez mam i wypada większy.

Awatar użytkownika
Sasabina

Postautor: Sasabina » 10 lis 2016, 21:36

Caoimhe pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Sasabina pisze:Słusznie, jakoś wydawało mi się lepsze mieć ten pojemnik.

Ladycup jest bardzo sprężysty, otwiera się praktycznie sam, ma dodatkowo wzmacniana górna cześć.
Możesz spokojnie wziąć większy, nie wypada szeroko. Ja mam ladycup S i jest malutki, divacup dla nierodek tez mam i wypada większy.

dziękuję, to biorę większy czarny ( :serce: )

Awatar użytkownika
Sasabina

Postautor: Sasabina » 22 lis 2016, 1:18

dobra, odebrałam zamówienie i póki co trochę mi entuzjazm spadł .. mimo wszystko trochę to jest duże.
i to jest ok jak kubeczek ma mikrodziurki poniżej rantu? zaskoczyło mnie to trochę

M.in

Postautor: M.in » 22 lis 2016, 1:43

Sasabina pisze:zobacz cytowaną wiadomość
dobra, odebrałam zamówienie i póki co trochę mi entuzjazm spadł .. mimo wszystko trochę to jest duże.
i to jest ok jak kubeczek ma mikrodziurki poniżej rantu? zaskoczyło mnie to trochę

To normalne, chodzi o to, żeby było go łatwiej wyjąć, żeby się nie 'zassał' na mur beton z tego co czytałam.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 22 lis 2016, 7:40

Sasabina pisze:dobra, odebrałam zamówienie i póki co trochę mi entuzjazm spadł .. mimo wszystko trochę to jest duże.

Jak złożysz to będzie niewiele większy od tamponu
Dziurki są konieczne, trzeba uważać na ich drożność

Awatar użytkownika
Sasabina

Postautor: Sasabina » 22 lis 2016, 12:11

dzięki :buzi:

Awatar użytkownika
Sasabina

Postautor: Sasabina » 02 gru 2016, 13:58

..rwa mać, weszło, ale to cholerstwo tak głęboko siedzi, że panikuję, że nie wyjmę :((

Awatar użytkownika
azalyn

Postautor: azalyn » 02 gru 2016, 14:44

..rwa mać, weszło, ale to cholerstwo tak głęboko siedzi, że panikuję, że nie wyjmę :((

Wyjmiesz, wyjmiesz. Ja za pierwszym razem też myślałam że nie wyjmę. Weź sobie ciepły prysznic dla rozluźnienia i ukucnij - tak jest najłatwiej. Dasz radę.

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 02 gru 2016, 15:10

Sasabina pisze:..rwa mać, weszło, ale to cholerstwo tak głęboko siedzi, że panikuję, że nie wyjmę :((

Spokojnie. Kucnij, pomóż sobie mięśniami. Zlokalizuj ogonek i będzie dobrze. Pamiętaj - tam nic nie zginie ;-)

Awatar użytkownika
Sasabina

Postautor: Sasabina » 02 gru 2016, 15:58

dzięki, czuję że to będzie ciężki wieczorny prysznic. z leżeniem w brodziku prysznicowym. wydaje mi się, ze po tych 4 godzinach on jakoś się otworzył, bo nic nie przecieka. uf. jakiś czas temu mi "zaginął" tampon i jak tamtego wyjęłam w "czeluściach" kobiecych narządów to tego też ogarnę, ale zassał się porządnie. może nieroztropnie użyłam feminum i przez to on tak się wślizgnął głęboko. teraz popracuję nad niższym umiejscowieniem. jezus :cisza:

Awatar użytkownika
Sasabina

Postautor: Sasabina » 03 gru 2016, 2:33

udało się! :jupi:
ale przeciekał mi :ryk: sporo było zawartości, więc zakładam, że nie dla mnie zmiany co 12h, a częściej :(

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 03 gru 2016, 13:58

ale przeciekał mi :ryk: sporo było zawartości, więc zakładam, że nie dla mnie zmiany co 12h, a częściej :(

może kup większy ?
ja kupiłam, ale będe testować w przyszłym miesiącu :ok:

Awatar użytkownika
Sasabina

Postautor: Sasabina » 03 gru 2016, 14:05

Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

może kup większy ?

mam większy :( lady cup L

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 03 gru 2016, 14:08

Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość

może kup większy ?

mam większy :( lady cup L

oj :glaszcze:
to współczuję, ale jeśli to pocieszy ja swój MeLuna S też w pierwsze dni musiałam zmieniać częściej

Wróć do „Sport i zdrowie”