Kubeczki menstruacyjne

Antonett

Re: Kubeczki menstruacyjne

Postautor: Antonett » 01 paź 2016, 13:37

LuizkaAicha pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Ja dzisiaj pierwszy dzien używam kubeczka.

Zamówiłam Lybera w rozmiarze 1. Zdecydowałam się na ten model bo jest on jednym z mniejszych i krótszych, a wydawało mi się, ze mam nisko szyjkę macicy i dłuższy moze być za długi. Jak się dzisiaj okazało, spokojnie mogę mieć i 1 cm dłuższy. Miał przyjść w kolorze fuksji, przyszedł niebieski (w sumie ok).

Myśle,ze w przyszłości kupię jeszcze jeden kubeczek - dłuższy i szerszy, który lepiej sprawdzi się przy obfitym krwawienia, ale teraz wolałam nauczyć się najpierw mniejszym posługiwać.

Za pierwszym razem jak go zaaplikowałam (zwinęłam go w C) wszedł głęboko i do końca się nie rozłożył. Mam tez wrażenie, ze się nie zassal. Czytałam ze powinno się go złapać i pociągnąć do dołu zeby się zassal, ale nie potrafiłam tego zrobić. Zostawiłam tak jak był, jak go wyjmowałam to był już całkiem rozłożony.

Co jakiś czas sprawdzałam czy nie przecieka - na początku była plamka, potem nic. Po ok 5 godzinach zobaczyłam ze znowu plami, wiec uznałam, ze czas go wyjąc. Trochę się namęczyłam, złapanie go od dołu nie pomagało. Dopiero jak złapałam go przy górnej krawędzi udało mi się go wyjąc, tym razem bez problemu. Zapełniony był w 3/4.

Opłukałam go i zaaplikowałam ponownie. Tym razem zamiast C zrobiłam dziubek, udało mi się go tez ulokować niżej i mam wrażenie, ze jest zassany. Nie ma żadnych plamień co mnie cieszy i oby tak do 17tej wytrzymał.

Pierwsze plusy to to, ze jest dużo bardziej pojemny niż podpaska czy tampon. Mam bardzo obfite miesiączki, dzisiaj najgorszy pod tym względem drugi dzień. Tampon normal musiałabym zmieniać co 2 godziny, podpaskę o dużej chłonności co 3 godziny, kubeczek wytrzymał prawie 5 godzin.

Najważniejsze się nie poddawać w próbach. Szukać swojego sposobu na założenie. Żeby móc kubeczek wyjąć bez problemów należałoby ścisnąć go od dołu, żeby puścił ścianki pochwy. Jak zassany to nie ma szans się ruszyć.

Awatar użytkownika
LuizkaAicha

Postautor: LuizkaAicha » 01 paź 2016, 18:12

Za trzecim razem już całkiem sprawnie poszło. W sumie to myślałam, ze będzie dużo trudniej. Cieszę się, ze zdecydowałam się na zakup.

Antonett

Postautor: Antonett » 01 paź 2016, 18:19

Za trzecim razem już całkiem sprawnie poszło. W sumie to myślałam, ze będzie dużo trudniej. Cieszę się, ze zdecydowałam się na zakup.

A ja się cieszę razem z Tobą. Zawsze to krok do przodu w ochronie środowiska. Ale pomijając to, to kubeczek jest ogromnym komfortem noszenia podczas okresu. Najlepszy wynalazek jak dla mnie do tej pory w tym temacie.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 06 paź 2016, 19:22

Zamówiłam swój pierwszy ma przyjść w przeciągu 48H :D
Trochę się stresuję jak to będzie.
Ale zachęciły mnie ostatecznie informację od tej dziewczyny:
https://www.youtube.com/watch?v=0A8pffw2feo

Antonett

Postautor: Antonett » 06 paź 2016, 21:38

Julijka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Zamówiłam swój pierwszy ma przyjść w przeciągu 48H :D
Trochę się stresuję jak to będzie.
Ale zachęciły mnie ostatecznie informację od tej dziewczyny:
https://www.youtube.com/watch?v=0A8pffw2feo

Rzeczowy filmik. Cieszę się, że zachęciła :) Na pewno będzie dobrze, nie ma się co stresować, najlepiej podejść do tematu na luzie, wtedy wychodzi najlepiej :D

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 10 paź 2016, 14:27

Ale malenstwo przyszlo .... :torba:
Z kategorii pytan nie dokonca przemyslanych
Czy jak teraz okresu nie mam to jest sens na probe wciskac go w siebie, czy lepiej poczekac na okres ?

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 10 paź 2016, 15:02

Julijka pisze:Ale malenstwo przyszlo .... :torba:
Z kategorii pytan nie dokonca przemyslanych
Czy jak teraz okresu nie mam to jest sens na probe wciskac go w siebie, czy lepiej poczekac na okres ?

Oczywiście, ze jest sens ;-) sama nauczyłam się zakładać i wyjmować przed okresem

Awatar użytkownika
LuizkaAicha

Postautor: LuizkaAicha » 18 paź 2016, 18:18

Ja czekałam na okres i myśle, ze dobrze zrobiłam. Krew daje poślizg.

Póki co nie dałam rady go używać przez cały okres. Jak już krwawienie było małe miałam mega problem zeby go wyciągnąć i się zraziłam.

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 18 paź 2016, 19:30

Ja czekałam na okres i myśle, ze dobrze zrobiłam. Krew daje poślizg.

Póki co nie dałam rady go używać przez cały okres. Jak już krwawienie było małe miałam mega problem zeby go wyciągnąć i się zraziłam.

to raczej indywidualna sprawa z tym poślizgiem. U mnie w okresie okołoowulacyjnym najłatwiej było testować.

Słyszalam, że niektóre kobiety mające problem z poślizgiem stosują żel intymny albo aloesowy, może to by pomogło?
wracam 1.03
kontakt: pazurempopluszu@gmail.com

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 03 lis 2016, 12:09

nie umiem go załozyć, żeby się rozłożył i nie przeciekał
założyłam na noc, i dobrze, że miałam podpaskę i się przebudziłam w nocy .... :torba:

nie wiem jak go założyć żeby nie przeciekał, zassał się i w ogóle :ryk:

Antonett

Postautor: Antonett » 03 lis 2016, 15:44

założyłam na noc, i dobrze, że miałam podpaskę i się przebudziłam w nocy .... :torba:

Spróbuj z czymś nawilżającym, np z durexu te żele intymne. Dadzą Ci poślizg potrzebny do manewrowania kubeczkiem w środku.
Lub to może być też kwestia tego, że wkładasz go za płytko, nie rozłoży się jeśli będzie "w drodze".
Ja ogólnie polecam te żele używać bo z poślizgiem włożysz go głębiej i jest duże prawdopodobieństwo, że się otworzy i ładnie zassa :)
Czy jest zassany to możesz też łatwo sprawdzić ciągnąć leciuteńko za kulkę lub pętelkę czy jak tam masz zakończony kubeczek.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 03 lis 2016, 16:13

Antonett pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Spróbuj z czymś nawilżającym, np z durexu te żele intymne. Dadzą Ci poślizg potrzebny do manewrowania kubeczkiem w środku.
Lub to może być też kwestia tego, że wkładasz go za płytko, nie rozłoży się jeśli będzie "w drodze".
Ja ogólnie polecam te żele używać bo z poślizgiem włożysz go głębiej i jest duże prawdopodobieństwo, że się otworzy i ładnie zassa :)
Czy jest zassany to możesz też łatwo sprawdzić ciągnąć leciuteńko za kulkę lub pętelkę czy jak tam masz zakończony kubeczek.

mam pętelkę
trochę oporu stawia, ale może rzeczywiście jest za płytko ?
będe dalej próbować, ale troche, nie ukruwam, mnie to zdołowało :(

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 03 lis 2016, 16:32

Julijka pisze:

mam pętelkę

Masz może melune? One ze względu na materiał maja tendencje do przeciekania - tak przynajmniej przeczytałam na forum, sama nie miałam z nimi styczności. Koleżanka wyżej dobrze Ci radzi :-)
Kubeczek ma być płytko, spróbuj może różnych złożeń kubeczka, zobacz jak Ci wygodnie. Np. Bardziej miękkiego nie umiem włożyć na "tulipana", tylko litera C wchodzi w grę. A bardziej twarde, wkładam tylko na "tulipana" ;-) ułożenia jest wiele, wszystkie pokazane na yt na kanale lunette.

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 03 lis 2016, 21:34

mam pętelkę

Ja tylko zamiast żelu durex polecę Ci żel Feminum, do kupienia w każdej aptece.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Antonett

Postautor: Antonett » 03 lis 2016, 21:41

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość

mam pętelkę

O, a ja chciałabym się dowiedzieć dlaczego go polecasz, bo może sama zmienie na niego ;)

Awatar użytkownika
Kumiho
Ranga alternatywna: Zła Kobieta

Postautor: Kumiho » 03 lis 2016, 21:47

Kumiho pisze:zobacz cytowaną wiadomość

mam pętelkę

O, a ja chciałabym się dowiedzieć dlaczego go polecasz, bo może sama zmienie na niego ;)

Durex mnie bardzo podrażnia, a ten nie.
The shade, the shade of it all.

Jak pisać NA SZARO?

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 05 lis 2016, 21:43

trochę ogarnęłam, może to co napiszę komus pomoże:
żeby u mnie to zadziałało to kubeczek musi byc nisko w pochwie, nie mogę nie wiadomo jak bardzo go "pchać" w górę
w sumie musi być niżej niż aplikowałam tampony

nie składam go w C, czyli tak: http://kubeczek-menstruacyjny.pl/wpsite/wp-content/uploads/2012/03/MeLuna_C-Fold_wm.jpg
tylko tak: http://kubeczek-menstruacyjny.pl/wpsite/wp-content/uploads/2012/03/MeLuna_Punchdown_wm.jpg

o wiele łatwiej go mi się go wkłada i czuję pod palcem, że jest rozłożony

Awatar użytkownika
azalyn

Postautor: azalyn » 07 lis 2016, 11:39

Cześć wszystkim :roza:

Od paru miesięcy używam kubeczka z LilyCup compact na który się skusiłam dzięki Nissiax. Mimo sceptycyzmu i początkowych problemów, już po pierwszym okresie wiedziałam że to jest to i że nie wrócę do tamponów i podpasek :)

Ostatnio skusiłam się na kubeczek MeLuna i mimo wcześniejszego doświadczenia z LilyCup dość ciężko mi z nim idzie: nie chce mi się rozkładać 'w środku' podobnie jak Julijce. Póki co tylko składanie "na siódemkę" daje radę: https://www.youtube.com/watch?v=N0tBdLv816k, polecam spróbować bo łatwiej go zmusić do otwarcia niż przy technice punchdown.

Z LilyCup za to na początku miałam ogromne problemy z wyjęciem (zakładanie to był pikuś od samego początku) bo się mocno zasysa, trzeba cierpliwości żeby go wyjąć i w dodatku często mi się niekontrolowanie wylewała przy tym zawartość :/ Jednak już wam powiem że komfort noszenia wyższy niż przy MeLuna. Jedyne co jest problemem to mała pojemność, niestaty w pierwsze dwa dni okresu muszę opróżniać co 6-8 godzin, dlatego chciałam coś większego (kupiłam MeLuna rozmiar M). Ale na razie mi wygląda że będę szukać dalej...

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 07 lis 2016, 12:30

Oczywiście nie pamiętam firmy, z której mam kubeczek. Natomiast dokładnie go sobie obejrzałam, i ma dwie mini dziurki na samej górze - przy rancie.
i może dlatego zdawało mi się, że źle zakładam. Bo jak kubeczek jest na full pełny to to przecieka.

Będę testować za miesiąc, ale w takim razie też będę musiała go częściej na początku okresu opróżniać albo kupić coś większego.

i też już wiem, że nie wrócę do tamponów :D

Awatar użytkownika
Caoimhe

Postautor: Caoimhe » 07 lis 2016, 12:47

Mnie kusi lilycup, ale to takie chciejstwo, bo nie potrzebuje kolejnego kubeczka. Za to dokupie odkażających tabletek milton, bo mam problem, żeby je dostać stacjonarnie.

Wróć do „Sport i zdrowie”