Zdrowe odżywianie się

torvi
BAN

Zdrowe odżywianie się

Postautor: torvi » 13 lip 2021, 10:35

Dzień dobry wszystkim!
Chciałabym zacząć odżywiać się zdrowo i przy okazji trochę schudnąć. Znajomy trener osobisty powiedział, że przede wszystkim powinnam zacząć od diety. Dlatego zwracam się do was z prośbą: od czego powinnam zacząć? Cukier ograniczyłam, słodycze tylko w weekend. Ale to nie wszystko. Czym zastąpić ewentualny cukier, który pojawia się w weekendowych ciastach? Jaką mąkę powinnam używać? A czego powinnam bezwzględnie unikać? Może jakieś porady z waszej strony?
Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie podpowiedzi

myama
BAN

Re: Zdrowe odżywianie się

Postautor: myama » 13 lip 2021, 13:32

Przede wszystkim regularność posiłków, picie dużej ilości wody minimum 1.5 l dziennie, ograniczenie słodyczy, słonych przekąsek, fast foodów, tłustych potraw i produktów, nie słodzić kawy i herbaty. Spożywać więcej warzyw i owoców z przewagą warzyw oraz więcej produktów bogatych w błonnik pokarmowy. Mąkę pszenna warto zastąpić żytnią, graham, kukurydzianą. Warto włączyć do diety orzechy, migdały i nasiona (po garści do 4 razy na tydzień). Można poszukać też zamienników cukru takich jak ksylitol czy erytrol. <wycinamy spam>
Ostatnio zmieniony 29 lip 2021, 4:14 przez empress, łącznie zmieniany 2 razy.

Laurrka

Postautor: Laurrka » 09 lis 2021, 12:01

duuuużo warzyw ;) żadnych słodyczy, słodkich napojów, fastfoodów

UlkaJulka

Postautor: UlkaJulka » 06 gru 2021, 8:42

ja zaczęłam stosować metodę że 8 godzin w ciągu dnia jem, a reszte czasu nie. mega mi to pomogło, schudłam kilka kg i poprawiło mi się samopoczucie

Mave38

Postautor: Mave38 » 15 gru 2021, 10:56

Na początek zalecam badania, abyś sprawdziła czego potrzebuje Twój organizm.

Lena

Postautor: Lena » 28 gru 2021, 14:53

no dobrze mówisz. Przed każdą większą dietą warto zrobić sobie badania. Sprawdzić, czy nerki, wątroba i trzustka ok i w ogóle.

U mnie sprawa stanęła na tym że muszę zrzucić jeszcze 20 kg (chce 30 ale powoli) i póki co poszło ciężko 6kg w 2 mce więc strasznie wolno.Ale ja już stara jestem to raz a dwa mam problemy z tarczycą i nie mogę pić dużo wody, bo mam ograniczenia. Nie mogę też sobie pozwolić na wielki wysiłek fizyczny więc ćwiczenia nie bardzo, ale coś tam robię. Jeść zdrowiej zaczęłam od tego, że rzuciłam cukier i to totalnie. Na początku było ciężko, ale dało się i teraz jak coś małego zjem słodkiego to mnie mdli i albo wystarczy mi maleńka ilość, albo rezygnuję wcale, bo jak mam się źle czuć po jedzeniu to po co mi to? Wolę coś zdrowszego.
Z całego serca polecam książkę o tytule dosłownie"Rzucam cukier" z tego co wiem autorka jest też na insta i w ogóle na social mediach
link -> https://m.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ
Mnie z tej książki najbardziej pomógł ten trik, że jak się chce słodkie, to trzeba zjeść, coś tłustego (na początku) i wtedy idzie prościej i u mnie się sprawdziło.

Dodatkowo mój lekarz doradził mi, żeby ściągnąć aplikację "zdrowe zakupy" i niezła zabawa. Skanujesz kod kreskowy w sklepie i pokazuje Ci czy to spoko, czy nie, czy tragedia. Wtedy musiałam zacząć chodzić do sklepów BIO, bo ciężko bywało, ale i w tych sklepach bywają produkty złe. Trzeba wszędzie myśleć i nie dać się zwieść, że coś jest "bez cukru" to zdrowe, bo czasem ten ich zamiennik to gorszy niż sam cukier. Ale na odstawieniu cukru można fajnie zjechać z wagi.

Warzywa i owoce kupuję wyłącznie bio , i w ogóle to, co możliwe to też.
Nie wszystko smakuje, ale z czasem kubki smakowe się przetasowują.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2021, 19:20 przez Kumiho, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Spam

Wróć do „Sport i zdrowie”