Skręcenia i inne urazy

werka

Skręcenia i inne urazy

Postautor: werka » 17 cze 2020, 19:57

Jak sobie radzicie ze skręceniami albo innymi urazami, które powstają podczas codziennego życia nie tylko sportowego??

Awatar użytkownika
AnnaVanDort

Re: Skręcenia i inne urazy

Postautor: AnnaVanDort » 17 cze 2020, 20:13

werka pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Jak sobie radzicie ze skręceniami albo innymi urazami, które powstają podczas codziennego życia nie tylko sportowego??

Jakoś trzeba. Z pół roku temu miałam armagedon kontuzji. Od przeciążenia (pewnie w pracy) dorobiłam się zapalenia pochewek ścięgnistych w stopie (ujawniło się po koncercie). Byłam na dwutygodniowym zwolnieniu. Taka niby pierdoła, ale mega upierdliwa, bo stan zapalny w najgorszym miejscu - przy palcach. Stopa cały czas pracuje i zgina się w tym miejscu. Musiałam darować sobie siłownię, bo ortopeda przestrzegł mnie przed poważnymi konsekwencjami, np. zerwaniem ścięgien przy tych palcach. Miałam przepisane preparaty przeciwzapalne + ewentualną ortezę, ale zareagowałam z lekarzem dosyć szybko i kontuzja nie okazała się bardzo poważna.

Drugi raz skręcenie nogi w kostce w wysokich botkach na koturnie po pijaku. O dziwo mniej uciążliwe, bo nie przeszkadzało aż tak przy chodzeniu. Jedynie puchło, ale przeszło i obyło się bez ortopedy.

Ogólnie staram się chodzić tylko w wygodnych butach, glanach czy teraz w trampkach. A Tobie co dolega?
I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.

Vajana

Postautor: Vajana » 27 cze 2020, 10:52

No cóż, ja się nie leczę sama i tego nie polecam. Ponieważ gram w tenisa to zdarzają ni sie mniejsze lub większe kontuzje, to w przypadku tych poważniejszych urazów zawsze wolę sprawdzić czy to nie jest cos poważnego. Po nosem mam specjalistyczna klinikę ortopedyczna, gdzie mają szybką diagnostykę i rehabilitacje na miejscu. Jakby ktoś z Warszay potrzebowal, to polecam. Klinika nazywa sie SPAM i ma siedzibę na [color=#FF0000]SPAMOWIE[/color].
Ostatnio zmieniony 27 cze 2020, 22:11 przez Kumiho, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Spam

Awatar użytkownika
J_fly

Postautor: J_fly » 28 cze 2020, 13:00

Miałam dwa skręcenia kolan, pierwsze takie, że kość całkowicie wyskoczyła na zewnątrz. To było w 1 klasie gimnazjum. Składali mi kolano pod narkozą, w szpitalu. Gips miałam od kostki do połowy uda przez miesiąc, ściągał mi go chirurg. Za drugim razem (3 kl. gimnazjum, drugie kolano) kość wyskoczyła i wyskoczyła na miejsce. Zrobił się krwiak. W przychodni chirurg "wypompował" mi z niego krew, później nałożył gips. Miałam mieć go miesiąc, ale sama go ściągnęłam po 3 tygodniach (bo była piękna pogoda) i to był błąd, bo do teraz często boli mnie to kolano i jest "luźne".
"(...) Idzie o to, że człowiek, który w głębi siebie nie kryje niespodzianki, z reguły nie bywa interesujący." - Michaił Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

Wróć do „Sport i zdrowie”