Kto pyta, nie błądzi

rozmowy na każdy temat w doborowym towarzystwie
Awatar użytkownika
Cattivo

Re: Kto pyta, nie błądzi

Postautor: Cattivo » 12 lip 2016, 20:15

Dzięki! Będę pisać. Ale ponieważ mimo wszystko chcę znaleźć pracę, bo staże pewnie będą bezpłatne (o ile w ogóle - w branży jest straszny kryzys :/), a za stara jestem żeby się w darmochę bawić, to szukam jeszcze dodatkowych zajęć, np. nie miałabym nic przeciwko siedzeniu na perfumach w Sephorze. Problem jest taki, że moje wykształcenie nijak się ma do pracy w sklepie, zarządzania, kosmetyków itd. (a więc nie marketing, nie zarządzanie, nie kosmetologia czy nie wiem co tam jeszcze) wiadomo że to jest praca "na chwilę", więc nie mogę w umiejętnościach wypisać specjalistycznych programów których obsługi się nauczyłam na studiach, bo to bezsens. Co tam można wklepać?

Awatar użytkownika
Reiss

Postautor: Reiss » 12 lip 2016, 21:25

Cattivo pisze:Dzięki! Będę pisać. Ale ponieważ mimo wszystko chcę znaleźć pracę, bo staże pewnie będą bezpłatne (o ile w ogóle - w branży jest straszny kryzys :/), a za stara jestem żeby się w darmochę bawić, to szukam jeszcze dodatkowych zajęć, np. nie miałabym nic przeciwko siedzeniu na perfumach w Sephorze. Problem jest taki, że moje wykształcenie nijak się ma do pracy w sklepie, zarządzania, kosmetyków itd. (a więc nie marketing, nie zarządzanie, nie kosmetologia czy nie wiem co tam jeszcze) wiadomo że to jest praca "na chwilę", więc nie mogę w umiejętnościach wypisać specjalistycznych programów których obsługi się nauczyłam na studiach, bo to bezsens. Co tam można wklepać?

Aktywna sprzedaż, umiejętności interpersonalne, budowanie długofalowej relacji z klientem.
Oni chcą sprzedawców, ktos plany musi realizować :D

Awatar użytkownika
Cattivo

Postautor: Cattivo » 12 lip 2016, 21:43

Reiss pisze:Aktywna sprzedaż, umiejętności interpersonalne, budowanie długofalowej relacji z klientem.

Nie umiem tak kłamać XDD no może poza umiejętnościami interpersonalnymi. A coś w stylu "znajomość rynku kosmetycznego/perfumeryjnego", coś o rozeznaniu w składach? Chociaż pewnie im to lata bo i tak mi powiedzą "dzisiaj sprzedajesz ten nowy krem Clarins" :D

Awatar użytkownika
magmeg

Postautor: magmeg » 12 lip 2016, 23:11

Dobra, dziewczyny. Tylko się teraz nie śmiejcie. Będę zakładała konto bankowe, moje pierwsze. Dodam, że jestem po 20. roku życia :lol: Do tej pory nie czułam żeby było mi potrzebne, wszelkie wypłaty z prac dorywczych dostawałam do ręki i w ogóle bardzo się przed tym wzbraniałam, no ale nieważne. Moje pytanie brzmi, który bank wybrać? Możecie coś polecić? I jak się do tego zabrać? Widziałam, że można jakieś wnioski składać internetowo. Lepiej tak, czy osobiście? :oops:

Awatar użytkownika
Spaaaniel

Postautor: Spaaaniel » 12 lip 2016, 23:20

magmeg pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Dobra, dziewczyny. Tylko się teraz nie śmiejcie. Będę zakładała konto bankowe, moje pierwsze. Dodam, że jestem po 20. roku życia :lol: Do tej pory nie czułam żeby było mi potrzebne, wszelkie wypłaty z prac dorywczych dostawałam do ręki i w ogóle bardzo się przed tym wzbraniałam, no ale nieważne. Moje pytanie brzmi, który bank wybrać? Możecie coś polecić? I jak się do tego zabrać? Widziałam, że można jakieś wnioski składać internetowo. Lepiej tak, czy osobiście? :oops:

Nie polecam BGŻtu. Zrobili się drodzy ostatnio a mam konto które nie powinno generować dużych opłat.
Mózgi są wspaniałe. Szkoda, że każdy nie może mieć po jednym

Awatar użytkownika
Reiss

Postautor: Reiss » 12 lip 2016, 23:24

Cattivo pisze:
Reiss pisze:Aktywna sprzedaż, umiejętności interpersonalne, budowanie długofalowej relacji z klientem.

Nie umiem tak kłamać XDD no może poza umiejętnościami interpersonalnymi. A coś w stylu "znajomość rynku kosmetycznego/perfumeryjnego", coś o rozeznaniu w składach? Chociaż pewnie im to lata bo i tak mi powiedzą "dzisiaj sprzedajesz ten nowy krem Clarins" :D

Znajomość rynku na plus, na składach niewiele konsultantek sie zna. Często ide do perfumerii i pokazuje co chcę, bo same nie wiedza jak odszukać dany produkt, albo ze w ogóle taki jest. Podstawa to mieć "gadanego" :D Miałam mały epizod w pracy w perfumerii i to jednak nie dla mnie xD ale ogólnie znajome sie odnajdują, plusów jest dużo, minusów kilka, wiadomo, jak wszędzie.

Awatar użytkownika
Ania

Postautor: Ania » 13 lip 2016, 9:14

:kot:

Nie polecam BZ WBK, lubią generować koszta za prowadzenie konta. Przez rok podnieśli mi 2 razy opłaty a zaczynałam z darmowym kontem. Ja osobiście mam w Millenium, fajne podejście do klienta, i jeśli zrobię 1 płatność kartą to nie płacę za nic (łącznie z wypłata pieniędzy z innego bankomatu niż Millennium) . Słyszałam dużo dobrych opinii o MBanku. Popytaj, pochodź do banków niech Ci przedstawią ofertę :D
Hajduszoboszlo

Awatar użytkownika
mia8544

Postautor: mia8544 » 13 lip 2016, 11:53

ja mam konto w mBanku i jest ok ;) Wniosek składałam właśnie internetowo a oni mi przysłali później papiery do domu o ile dobrze pamiętam.
Jeśli chodzi o opłaty to jeśli płacisz kartą na daną kwotę (nie pamiętam jaką) to nie płacisz nic. Jeśli nie, to 6 zł, choć właśnie sprawdziłam i ostatni raz płaciłam w lutym ;)

cat

Postautor: cat » 13 lip 2016, 18:19

Również polecam MBank i Getin. W Getinie karta darmowa przy płatnościach 300zł, w Mbanku nie pamiętam. Strona internetowa i aplikacja przyjazne klientom. Odradzam Pekao

Awatar użytkownika
magmeg

Postautor: magmeg » 13 lip 2016, 19:56

cat pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Również polecam MBank i Getin. W Getinie karta darmowa przy płatnościach 300zł, w Mbanku nie pamiętam. Strona internetowa i aplikacja przyjazne klientom. Odradzam Pekao

Chyba nie ogarniam jeszcze wielocytowania. W każdym razie dzięki dziewczyny :serce: już coś wiem, obczaję Millenium i Mbank :)

Awatar użytkownika
Olcia

Postautor: Olcia » 15 lip 2016, 14:49

Czy może ktoś wie, jakie uzasadnienie napisać jeśli chcę złożyć podanie o skreślenie z listy studentów? Dostałam się na inną uczelnie i muszę teraz przez usos (jestem na UW) napisać podanie.
Czy moje uzasadnienie może zawierać tylko "Prośbę swą motywuję podjęciem nauki na innej uczelni" ?

Timon i Pumba

Postautor: Timon i Pumba » 15 lip 2016, 15:10

Olcia pisze:zobacz cytowaną wiadomość
Czy może ktoś wie, jakie uzasadnienie napisać jeśli chcę złożyć podanie o skreślenie z listy studentów? Dostałam się na inną uczelnie i muszę teraz przez usos (jestem na UW) napisać podanie.
Czy moje uzasadnienie może zawierać tylko "Prośbę swą motywuję podjęciem nauki na innej uczelni" ?

A musisz tam wpisać uzasadnienie? Moim zdaniem proszę o skreślenie z listy studentów wyczerpuje temat.

Awatar użytkownika
Olcia

Postautor: Olcia » 15 lip 2016, 15:14

Timon i Pumba pisze:zobacz cytowaną wiadomość

A musisz tam wpisać uzasadnienie? Moim zdaniem proszę o skreślenie z listy studentów wyczerpuje temat.

Raczej tak. W podglądzie do wydruku pod wielkim tytułem "Podanie o skreślenie.." jest "Treść podania:" i puste pole, więc coś tam trzeba wpisać.

Awatar użytkownika
empress

Postautor: empress » 15 lip 2016, 15:22

Moim zdaniem jest OK.
Jak wstawić zdjęcie, gifa czy miniaturkę YT na forum, dowiesz się TUTAJ

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 15 lip 2016, 15:24

Timon i Pumba pisze:zobacz cytowaną wiadomość

Raczej tak. W podglądzie do wydruku pod wielkim tytułem "Podanie o skreślenie.." jest "Treść podania:" i puste pole, więc coś tam trzeba wpisać.

treść podania, czyli prosze o skreślenie z listy studentów

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 15 lip 2016, 17:22

tak, te uzasadnienia w usosie w takich sytuacjach są tylko pro forma

Awatar użytkownika
Szuuu
Kontaktowanie:

Postautor: Szuuu » 15 lip 2016, 19:59

Macie jakieś pomysły oprócz kwasów na uporczywy trądzik? Lekarze mnie odsyłają do kosmetyczek a te mnie nie chcą widzieć póki nie skończę karmić piersią :( kwasy nie pomogły, jest coraz gorzej

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
ktrzn

Postautor: ktrzn » 15 lip 2016, 20:10

pomysłów jest mnóstwo, niestety raczej nie da się tak polecić 1-2 kosmetyki

może napisz coś więcej - czy masz go od zawsze i był leczony kwasami, czy to po ciąży, rozsiany na całej twarzy czy miejscowo. Ogólnie za mało info, żeby cokolwiek polecić

Awatar użytkownika
Lusia

Postautor: Lusia » 15 lip 2016, 21:53

Ja mam konto w manku. Darmowe. Karta praktycznie darmowa, o trzeba chyba wykonac tylko 4 transakcje. Mimo to oplaca sie poniewaz wplaty/wyplaty w kasie maja prowizje, a w bankomacie czy wyplatomacie jest za free. Konto zakladalam osobiscie w galerii handlowej.

Awatar użytkownika
Julijka
Kontaktowanie:

Postautor: Julijka » 15 lip 2016, 21:58

Lusia pisze:Ja mam konto w manku. Darmowe. Karta praktycznie darmowa, o trzeba chyba wykonac tylko 4 transakcje. Mimo to oplaca sie poniewaz wplaty/wyplaty w kasie maja prowizje, a w bankomacie czy wyplatomacie jest za free. Konto zakladalam osobiscie w galerii handlowej.

hmm, ja mam w mbanku i żeby mi prowizji nie zjadło to musze zrobić zakupy kartą za 200 zł
wszystkie bankomaty wbk, euronetu i cash and cary nie pobierają opłaty

gdyby nie nachalne telefony co dwa dni z nową ofertą kredytu, specjalnie dla mnie, byłabym zachwycona

Wróć do „Luźne dyskusje”